Doneeka Hodges

Galatasaray Medical Park, geçtiğimiz sezon İstanbul Üniversitesi?nde forma giyen basketbolcu Doneeka Hodges ile kesin anlaşmaya varmıştır. Sporcumuza Galatasaray forması altında üstün başarılar dileriz.

Re: Doneeka Hodges Galatasaray Medical Park'ta

ABD?de Lousiana eyaletinin sınırları içerisinde yer alan New Orleans kentinde 19 Temmuz 1982 günü dünyaya gelen Doneeka Hodges, kolej kariyerini LSU Tigers?da (Lousiana State University) geçirdi. Hodges, 2010-11 sezonunda Galatasaray için mücadele edecek Seimone Augustus?un da okulu olan LSU yılları boyunca 178 defa üç sayı isabeti bularak bu alanda okul tarihinin en başarılı ikinci oyuncusu olarak öne çıktı. Kolej kariyerinde 20 ayrı maçta 20 sayı barajını aşan Hodges, kendi rekorunu 2002 yılındaki Florida maçında 29 sayı üreterek kırmıştı. ABD?li oyuncu, 2001-02 sezonu sonunda antrenörler ve Associated Pres tarafından SEC Konferansı?nın en iyi ikinci beşine seçiliyordu.

Doneeka Hodges?un WNBA kariyeri 2004 yılında başladı. İkinci tur 25. sırada Los Angeles Sparks?ın tercihi olarak WNBA?e adım atan Hodges, ilk yılında istediği süreleri alamayacaktı. Sezon boyunca 24 maça çıkmıştı. Ve maç başına yalnızca 10,4 dakika sahada kalabiliyordu. 2004 yılının sonbaharında Gentry Lewis ile evlenerek Doneeka Hodges-Lewis adını alan sporcu, Los Angeles Sparks?taki ikinci sezonunda daha fazla forma şansı buldu. 5 Ağustos 2005 günü oynanan San Antonio Silver Stars maçında 17 sayı ve 8 asist üreten Hodges, her iki kategoride de kariyer rekoru kırdı. 27 yaşındaki oyuncu, 2006 yılında da Los Angeles Sparks için oynadıktan sonra birer sezonluk Seattle Storm ve Indiana Fever macerası yaşadı. Ancak her iki takımda da beklediğini bulamadı.

WNBA?de geçtiğimiz sezon Seimone Augustus?un takımı Minnesota Lynx?in kadrosunda bulunan ve yeni sezon öncesi San Antonio Silver Stars?a geçen ikiz kardeşi Roneeka?dan dört dakika büyük olan Doneeka, 2008-09 sezonunda İtalya?nın Liomatic Umbertide takımının kadrosuna katılarak kariyerinde yeni bir sayfa açmıştı. İtalya?da 27 maça çıkan ve karşılaşma başına ortalama 15,6 sayı üreten oyuncu, 2009-10 sezonunda ise ülkemizde İstanbul Üniversitesi formasını giydi. TBBL?de 21 maçta süre alan Hodges, 17,4?lük sayı ortalamasıyla takımının en skorer oyuncusu oldu. ABD?li sporcu, aynı zamanda 4,0 asist ortalamasıyla ligin bu alandaki en başarılı üçüncü ismi olarak öne çıktı.

Oyun kurucu ve şutör gard pozisyonlarında görev alabilen 1.75 metre boyundaki Doneeka Hodges, ribauntlara yaptığı katkıyla oynadığı takımlar için ekstra bir opsiyon olabiliyor.

Hayırlısı olsun :)

Ne yapıyoruz , ne yapmaya çalışıyoruz hiç ama hiç birşey anlamadım :roll:

ceyhun hoca gecen sene mersindede türk oyunculari topladi ve sonra avrupa kupasindan cekildi, insallah bizde öyle olmayiz bu sene.

Adnan Erdoğan' Alıntı:
ceyhun hoca gecen sene mersindede türk oyunculari topladi ve sonra avrupa kupasindan cekildi, insallah bizde öyle olmayiz bu sene.
Elimizde onca imkan varken böyle bir düşünce olmaz ,olamaz ;)

Olayı kaptım sonunda Minnesota Lynx!ın takımı olduğu gibi toparlamaya karar verdik :) :)

Sırada heralde Rebekkah Brunson var.

Adnan Erdoğan yazdı:

Elimizde onca imkan varken böyle bir düşünce olmaz ,olamaz

Ne biliyim, biz avrupali beklerken, habire amerikali aliyoz, tamam bunlarin kalitesine diyecek bisey yok ama, avrupada bi silwya ve agustusla yürümes bu is, vede cok elestidimiz yerli kadroyla.

En kaliteli 6 maça bakarsak geçen sene;

Galatasaray maçı 2/7 ikilik 2/5 üçlük
Fenerbahçe maçı 3/8 ikilik 1/8 üçlük
Mersin BŞB maçı 3/16 ikilik 0/3 üçlük
Galatasaray maçı 0/4 ikilik 1/7 üçlük
Fenerbahçe maçı 4/9 ikilik 2/8 üçlük
Mersin BŞB maçı 3/10 ikilik 0/5 üçlük

Hiç tatmin etmedi beni açıkçası Türk olsa bile ki sanmıyorum. 6. yabancı olur ancak.

Ekleme: Sercan Minnesota'yı toplamaya kalkarsak batarız :)

Son iki transfer heyecan yaratmak bir yana küçük çaplı bir hayal kırıklığı yarattı. Bu kadar iyi bir bütçemiz var; taraftar olarak Avrupa' da da bir şeyler yapılmasını bekliyoruz ama yönetim bizle aynı görüşte değil sanırım. Ne diyelim, hayırlı olsun.

Kizin ismi wnba sitesine göre Hodges Roneeka, yani Doneeka deyil, birde guard mis bu kiz, ve sophianin takiminda oyniyo, yani silverstarda.

Hiç anlamıyorum neler oluyor.Ceyhun hoca ne yapmaya çalışıyor anlamıyorum.

Adnan Erdoğan' Alıntı:
Kizin ismi wnba sitesine göre Hodges Roneeka, yani Doneeka deyil, birde guard mis bu kiz, ve sophianin takiminda oyniyo, yani silverstarda.

O kardeşi ;)

Adnan Erdoğan' Alıntı:

Roneeka Hodges ayrı bir oyuncu. Bizim aldığımız Doneeka Danyell Hodges, Orada yazan Roneeka Rayshell Hodges ;)

Ayrıca Kerem;

Geçen sene İÜ'nün evindeki bütün maçları seyrettim neredeyse. Guard problemleri olduğu için Doneeka'yı zaman zaman 1 olarak kullandılar. Yüzdesinin düşüklüğünü buna bağlıyorum ben. 2 numarada kullanıldığında her türlü sayıyı buluyordu. :)

lütfen irtibata geçebilecek olanlar
Müge hanımefendi ye ulaşıpta
birtakım düşünceleri açıklamalarını istesinler.