Efes Pilsen:92-Galatasaray:72

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
cimboms34' Alıntı:
H.ü düşmanları gene hortlamış... Be kardeşim takım hazır olmayabilir eleştirebilirsinde bir yazındada h.ü ye saldırma...Bide babasına sormuş,devam et böyle hatta ilerki maçlarda istersen tüm sülalene sor vız gelir tırıs gider senin gibiler...

2 satır basketbol yazın da feyz alalım.. BAsketbolu bilmezsiniz anca slogan atarsınız.. Senin gibiler de bana vız gelir..

Ben genel olarak takımdan memnunum.Çünkü bu daha yeni oluşturulmuş bir takım ve ilk maçta Efes Pilsen gibi kalburüstü gibi bir takıma karşı çok iyi mücadele etti en azından herkes iyi niyetliydi.Ama benim anlayamadığım nokta neden yenilgiyi son 5 dakika kabul ettik?Oysaki fark beş dakka kala 11 sayıydı ve bu da kapatılamayacak bir fark değildi?Halil Üner burda gençleri oyuna sokarak hem onlara zarar verdi hem de yine saçma bi denemesinden başarı alamadı.Ben bi takımın koçunun beş dakka kala maçı kafasında bitirip başka günü düşünmesini algılayamıyorum.Efes Pilsen de ise Cenk 1 dakka kala fark 16 sayıyken tpou kazanabilmek için kendini yere attı.Basketbol da her saniyenin her hücumun önemi vardır.Önce mantalitelerin düzelmesi gerekir.Tamam ben de Efes Pilsenin o saatten sonra kolay kolay maç. vermeyeceğini düşünyorum ama en azından 5 dk kala bi pres yapılabilirdi karşı takım hataya zorlanabilirdi maç 20 sayıyla bitmez de 5 sayıyla biterdi.Ve yeni gelen yabancıların takım ruhuna alışmaları daha kolay olabilirdi.

Gelelim teknik ve bireysel konulara.Bence bu takıma acilen bir üç numara şutör bi adam lazım.Oyun kurucu konusunda bi sıkıntı yaşayacağımızı zannetmiyorum.Bugün takım gösterdi ki dışardan şut atabilen yetenekli bi adam bu takımı bi gömlek yukarı çıkarır.Ve daha henüz takım tam olarak oturmadığı için setler de tam manasıyla uygulanamıyor takım statik bi görüntüde özellikle geçen seneki Burakın üçlük çizgisinin çok gerisine çıkıp oyunu sıkıştırıp sonra da mecbur kalmış gibi üçlük denemesi hastalığı devam ediyor buna bu sene umarım Hüseyin de katılmaz.Onun dışında top içeri indirilmeye çalışılıyor her hücumda bu olumluı bi özellik.Hücum ribaundları ise daha çok çalışılarak iyileştirlmesi gerekn bi yönümüz ama maçta Efesten tahmini 10 fazla ribaund aldık.İçeride adam savunmamız da üç periyot gayet iyiydi.Switchler adam paylaşımı ve box outlar başarılıydı.Yani genel olarak ben takımı beğendim.Ama daha konsantre ve sert bi oyuna ihtiyacımız var.
Dixon konusunda çoğu kişiye katılmıyorum.Bence Dixon çok faydalı oynadı.Bi periyot hiç oynamamasına rağmen 20 sayı attı.Ayrıca bence hiç de bencil değildi.Çok da güzel asistler yaptı.Onu anlayabilen bi uzunumuz olsa çok daha faydalı da olabilirdi.Maç yorumcusu Galatasaray yeni bi ElAmin kazandı dedi ama bence biz yeni Tolbertımızı bulduk.El üstünden bu üçlükler bizi coşturcak.
Hadley de bence çok faydalı bi transfer.Mevkiisine göre kısa olmasına rağmen ya da öle gözüktü tvden çok hareketli hücum ribaundu kovalayan içeriyi gözü korkmadan zorlayabilen şutu ii savunması başarılı ii bi transfer.
Fatih de çok başarılıydı bana kalırsa özellikle savunmada bloklarıyla ve ribaundlarıyla eğer biraz ekstra antrenman yaparsa ve süre bulursa çok fazla hucumunu da ii bi seviyeye getirirse belki burdan ülkerre değil de Nba e gider ne dersiniz?Uzun Amerikalımız Garnet ise daha gelir gelmez 2 3 gün içinde hemen dha kimseyi tanımadan maça çıktı.Ben de oyun tarzını Don Little a benzettim özellikle topu verir gibi saçma harketini ve bacaklarını top elindeyken 2 metre açarak drive etmesini.Ama bence ona göre daha teknik ve kalın bi adam.Zamanla o da takıma ii uyum sağlayacaktır ama o da winner bi oyuncu değil.Halil Hoca Fatihi ilk planda düşünecek gibi.Ama tabii o da puzzle ın bi parçası.
4 numaralarımızsa bugün ilk periyot hariç başarısızlardı.Özellikle hucumda çok etkisizdiler.Ben Burakı tanıyamadım şahsen bugün.Hüseyin de hareketli olmalı daha çok ama onun savunmasını ben beğendim.
Şemsettin de yine çok etkisizdi bugün.Gökhan da yanlış tercihler kullandı.Valentin süre bulamadı.Serhat ise gayet başarılıydı ama takım için oynaması gerektiğini anlamalı.Gençler de yine çok ii mücadele ettiler.
Dediğim gibi takımın görüldüki şutör bi 2 metrelik adama ihtiyacı var guard a değil.Bu işi Dixon İsmet Serhat götürebilir ve hatta Mehmet.Bu takviye ve zaman takımın ilacı olur ve herşey yoluna en kısa zamanda girer diye düşünüyorum.Bu sene rotasyon bizim en büyük silahımız.Karşıyaka ve İtü yü rahat geçip gruptan çıkacağımızı düşünüyorum.Bu arada takımı çok iyi destekleyen taraftarlara da çok teşekkür ediyoruz.

ozzy' Alıntı:
cimboms34' Alıntı:
H.ü düşmanları gene hortlamış... Be kardeşim takım hazır olmayabilir eleştirebilirsinde bir yazındada h.ü ye saldırma...Bide babasına sormuş,devam et böyle hatta ilerki maçlarda istersen tüm sülalene sor vız gelir tırıs gider senin gibiler...

2 satır basketbol yazın da feyz alalım.. BAsketbolu bilmezsiniz anca slogan atarsınız.. Senin gibiler de bana vız gelir..

Tamam vız gelirsem bir maça'da gelde şu endamını görelim klavye delikanlısı...

Arkadaşlar ben geçen seneki takımın halini düşününce çokta kötümser değilim..

1-Yabancı oyuncuları Garnett dışında beğendim eger iyide bir 5 numara bulabilirsek çok takımın canını yakarız(Tabi H.Üner le bu nekadar olur o da ayrı)

2-Burak çok iyiniyetli ama bu kadar dış şut atılmazki....Baba sen şutörmüsün biraz daha içerden oynasana...

3-Gökhan Üçoklar'da bozuk saat gibi..Ancak günde 2 defa doğruyu gösteriyor..Ş.Baş iyiniyetle mücadele ediyor ama yetersiz kalıyor..Belki zamanla daha faydalanabilir..

Son olarak şunu demek isterim iyi bir takımımız var,1-2 rutuşla çok daha iyi olabiliriz..Ama Teknik Heyet bakımından çok yetersiz olduğumuzu düşünüyorum.İnşallah yanılırım ve H.Üner beni hayatımda ilk kez yanıltır...

Valla bizde digitürk yoktu.Maçı izleyemedim.Lütfen biriniz maç sonucunu bana mesaj atarsa iyi olur.Sağ olun.
İşşalah iyi oynamışlardır.

ozzy' Alıntı:
cimboms34' Alıntı:

Yadıgın basketbol yazıları uzerıne senınle sabaha kadar konusrum merak etme..

Sen ılk once bak yazılanı ıyı bır oku ayrıca o namı deger ark. bır lafım var boşa sallamasın!

en iyi ihtimal play-off kalırz..ne şampiyonluğu yaa...efes gene götürür işi...olmadı ülker..nereyee şampiyon oluoz kusura bakmayın..

Cimboms34 vız gelirsin derken seni tehdit ettiğimi felan mı sandın? Bizde klavyeden adam tehdit etmek yoktur. Öyle tehdştle mehditle işimiz olmaz. Klavye delikanlılığını örneklerini bu topicte başka postlarda görebilirsin. Umurumda değilsin demek istemiştim.. Bu şekilde "kurtlar vadisi" modunda içi boş mesajlar attığın sürece de umurumda olmayacaksın.

Amma velakin ciddi anlamda basketbol konuşmak tartışmak istersen özelden beklerim. Ama tehditle küfürle vs geleceksen yolun açık ola..

ozzy' Alıntı:
Anlaşıldı.. Burayı "boş bırakmayın" demiş birileri..

Cimboms34 vız gelirsin derken seni tehdit ettiğimi felan mı sandın? Bizde klavyeden adam tehdit etmek yoktur. Öyle tehdştle mehditle işimiz olmaz. Klavye delikanlılığını örneklerini bu topicte başka postlarda görebilirsin. Umurumda değilsin demek istemiştim.. Bu şekilde "kurtlar vadisi" modunda içi boş mesajlar attığın sürece de umurumda olmayacaksın.

Amma velakin ciddi anlamda basketbol konuşmak tartışmak istersen özelden beklerim. Ama tehditle küfürle vs geleceksen yolun açık ola..

Sana ozelden attgım msj burada degısık bır sekılde yazayım kımse yapılan tartısmalara bırsey demıyor diyemezde sanırım kmın ne yapmak ıstedıgnıherkes anladı...

ozzy...Tehdit ettiğimide nerden çıkardın,senin yazdığın tüm yazıları biliyorum, eğer benle harbiden basketbol tartışacaksan h.ü'yü katmadığın bir yazını göster her zaman varım, bunu neden istiyorum biliyormusun,çünkü sen bodozlama h.ü 'ye saldırıyorsun, insaf be kardeşim daha ilk maç'tan biraz daha yapıcı olamazmısın çok mu zor bunu yapmak...Birde utanmadan birileri yazdırıyor demişsin ki bu ayıbın hiç affedilmez,madem birileri yazdırıyo sen kimin adına yazıyorsun açıklada bilelim...

Önce taraftar hakkaten çok iyiydi yayın başladı bayrağı falan görünce bi an aşka geldim :) Taraftar iyiydi
Dixon bence kötü adam değil lig boyunca en zor anlarda takımı sırtlar takım için idael adam
Hadley ilk dakkalar biraz fazla zorladı pota altını onun dışında iyidi fena diil

Ama Fatihi beyendim ben ilk defa gördüm fatihin geriye doğru çıkarak attığı şutları hakkaten iyiydi ;)

hı bide şemsettin varlığıyla takıma ayrı bi renk katmış :ehue : :D :p :hi
iyi yoldayız

cimboms34' Alıntı:
ozzy...Tehdit ettiğimide nerden çıkardın,senin yazdığın tüm yazıları biliyorum, eğer benle harbiden basketbol tartışacaksan h.ü'yü katmadığın bir yazını göster her zaman varım, bunu neden istiyorum biliyormusun,çünkü sen bodozlama h.ü 'ye saldırıyorsun, insaf be kardeşim daha ilk maç'tan biraz daha yapıcı olamazmısın çok mu zor bunu yapmak...Birde utanmadan birileri yazdırıyor demişsin ki bu ayıbın hiç affedilmez,madem birileri yazdırıyo sen kimin adına yazıyorsun açıklada bilelim...

Sezon başından kavga dövüşe girmek istemiyorum.. Son mesajda söylediğim sözü geri alıyorum. Maksadını aşan sözdü o söz için özür dilerim.ve de editliyorum

Amma velakin kimse kimseyi fikirleri yüzünden suçlamk durumunda değil. Ben H.Üner hakkında çok yazı yazdım kendisini de başarısız buluyorum. Başarılı olduğu gün de alkışlamasını bilirim. Bşarılı oldu da "başarısız" mı dedik?

Kendisine ettiğim herhangibir hakaret de yoktur. Hakret etmediğim sürece de sorun olmamalı.. Ben kimseye beğendirmek ya da durduk yere birilerine giydirmek için yazmıyorum burada. Teklifim hala geçerli.. H.Ü dışında basketbol konuşmak istersen msn imi özelden gönderirim konuşuruz.

Ya sonucta bu macta 20 fark yedik, takima ovguler yagdirirken bunu da unutmayalim.

Ama gecen seneye gore takimda bazi umit isiklari oldugunu dusunuyorum. Soyle ki:

1- Macin genelinde dogru oynamaya calistik, son periyodun son 5 dk.si haricinde cogunlukla iceriden top kullanmaya calistik.

2- Hadley ve Dixon bence cok dogru transferler olmuslar. Hadley gerek hucumda gerek ise savunmada takima buyuk katkida bulunacak gibi duruyor. Ben Dixon'u da cok begendim, ilk yarida gayet dengeli sayida top kullandi. 3. periyodun sonlarindan itibaren havaya girdikten sonra biraz fazla zorladi, ki bunlarin cogunda da basarili oldu. Takim ile biraz daha uyum sagladiktan sonra bircok maci tek basina alabilecek gibi bir oyuncu gibi gozuktu.

3- Fatih savunmada buyuk direnc katiyor takima, hucumda da biraz daha fazla top kullanip, faul haklarini daha dengeli kullanirsa bu senenin en cok gelisme kaydeden oyuncusu olabilir. Ozellikle 3. ceyrekteki oyunu ben cok begendim, bu donemde pota altinda Huseyin-Fatih ikilisinin savunmasi cok iyiydi.

Bunun yaninda bir kisim problemlerimizin varligi da gercek. Bunlari saymak gerekirse:

1-) 3.periyod disinda hicbir donemde iyi savunma yapamadik. Her iki yarida da 46'sardan toplam 92 sayi yedik, bu kadar sayi yiyerek zor mac kazaniriz.

2-) 4 ve 3 numarada problem yasiyoruz. 3 numarada al Semsettin'i vur Gokhan'a! 4 numarada Burak'in gecen yilki hastaligi devam ediyor, hcum etmekten anladigi sadce disaridan 3'luk atmak! Ustelik savunma reboundlarinda da cok ezildi bugun. Huseyin PF pozisyonunda biraz katki verdi bence mac icinde daha cok sure almayi hak ediyor.

3-) Pota alti icin denenen uzunlar arasinda begenilip secilen Garnett'i gorunce insan ister istemez geri gonderilen Allred ve Hagen'i merak ediyor!! Tamam, Garnett yeni gelmis bir oyuncu ve alistiktan sonra verimi biraz artar. Ancak herhalde herkes hemfikir olur ki oyun tarzi da, kapasitesinin siniri da uc asagi bes yukari belli bir oyuncu. Garnett kapasite olarak rotasyonda Fatih'i dinlendirmek ve onun faul problemine girdigi donemde oynamanin otesine gecemez. Gonul isterdi ki alinan uzun yabanci hem 4 hem 5 oynayabilecek tarz bir adam olsun, gerektiginde Fatih ile birlikte de kullanilabilsin. Garnett ne kadar takima alisirsa alissin sadece 5 oynayabilecek vasat bir oyuncu. Peki benden bir soru: Madem uzun yabanci hakkimizi madem Fatih'i yedekleyebilecek orta karar kalipli bir5 numaraya kullanacaktik, neden takima alismis ve seyirciyle cok iyi diyalogu olan Keep'i takimda tutmadik? Bunca oyuncu deneyip Keep'in 2 gomlek asagisi bir oyuncuyu almayi nasil aciklayabileceksiniz? Cafecrown'dan gelen parayi boyle mi harcayacagiz?

4-) 4. yabanci icin guard denendigi soyleniyor ama asil ihtiyac bence 3 numarada. Iyi bir 3 numara transferi ve Fatih'in sahada daha uzun sure kalabilmesi durumunda cok can yakan bir takim olabiliriz.

ozzy... Bu takım şamp. da olsa sen yine h.ü 'yü eleştirirsin boşuna demogoji yapma... neyse uzatmayalım bu konuyu... h.ü dışında yazdığın teknik konulara zaten katılıyorum,diğer ark. lardanda h.ü 'ye eleştiri var saygı duyarım elbette herkes fikrini söyleyecek ancak eleştiriyi sen yaptığın için ve devamlı h.ü hakkında aynı şeyleri yazdığın için sana yazdım...

cimboms34' Alıntı:
ozzy... Bu takım şamp. da olsa sen yine h.ü 'yü eleştirirsin boşuna demogoji yapma... neyse uzatmayalım bu konuyu... h.ü dışında yazdığın teknik konulara zaten katılıyorum,diğer ark. lardanda h.ü 'ye eleştiri var saygı duyarım elbette herkes fikrini söyleyecek ancak eleştiriyi sen yaptığın için ve devamlı h.ü hakkında aynı şeyleri yazdığın için sana yazdım...

Şampiyonluğa gerek yok Play off a soksun 5-6 arası derece yapsın "iyi iş çıkardı" derim.

Uzun amerikalıyı tutmadığımı söylemiştim. Bence yol yakınken gönderilip yerine 4-5 oynayacak bir adam alsınlar. Fatih tek başına o pozsiyonda yetersiz kalacak (en azından faul problemi yaşayacak). Güçlü kuvvetli ribaund yapan hücumda da en azından vasatı tutturabilecek bir 4-5 numara arası iyi gider.

Yarın İTÜ maçı kolay bir maç(en azından kağıt üzerinde) Valentin-Serhat-Mehmet-İsmet gibi adamlara fazlaca süre verip biraz takıma ısındırmak gerek.

Birde ayrıntılarda dikkat ettiyseniz maç yorumcusunun konuşmaları bazen komik oluyordu. Henüz ikinci periyod oynanırken yaptığı takım değerlendirmelerinde en baştan aklına Galatasaray için iyi şeyler söylemek olduğundandır sanırım Galatasaray'ı da çok beğendim şu zamana kadar oyundan kopmadı Efes karşısında dedi :) Maçın ilk dakikalarında mı kopmasını bekliyordu yoksa ?

Birde Malik Dixon'ı spiker adında (^) işareti var gibi Maalik diyordu hep. O isimde Türkçe' de var :)

Efes Pilsen: 92 Galatasaray: 72 (Edirne)
ç
Türkiye Kupası 'A' Grubu'nda ilk günün ikinci maçında Efes Pilsen, Galatasaray'ı Edirne Mimar Sinan Spor Salonu'nda oynanan mücadelede 92-72'lik skorla mağlup etti.

EFES PİLSEN, İKİNCİ ÇEYREKTE FARKI AÇTI
Mücadeleye iyi başlayan Efes Pilsen, özellikle dış atışlarda Popovic ve Granger ikilisinin sayılarıyla 5.dakikayı 13-10, periyodu da 25-20 önde tamamladı. İkinci çeyrekte iki takımda tempoyu düşürürken, Efes Pilsen özellikle hücumda ribaundlarından bulduğu sayılarla 15.dakikada farkı 37-25'lik skorla 12 sayıya çıkarttı ve devreye de 46-34 önde giren taraf oldu. Mücadelenin üçüncü çeyreğine de iyi başlayan taraf Efes Pilsen oldu. Savunmada iyi bir görüntü çizen lacivert beyazlılar, hücumda da bulduğu kolay sayılarla dördüncü çeyreğe 61-54 üstünlükle girmeyi başardı. Mücadelenin final periyodunda dış atışlardan bulduğu sayılarla kontrolü elinden bırakmayan Efes Pilsen, karşılaşmadan da 20 sayı farkla 92-72 galibiyetle ayrılmayı başardı.

SALON: Edirne Mimar Sinan Spor Salonu
EFES PİLSEN (92): Ender 3, Barış 0, Domercant 16, Prkacin 13, Cenk 4, Mustafa 6, Kerem 15, Granger 14, Kaya 6, Popovic 15
GALATASARAY (72): Burak 2, Hadley 12, Dixon 20, Şemsettin 4, Fatih 4, Hüseyin 6, İsmet 0, Serhat 7, Garnett 6, Gökhan 6, Valentin 2, Mehmet 3
1.PERİYOT: 25-20
2.PERİYOT: 21-14
3.PERİYOT: 15-20
4.PERİYOT: 31-18

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...