Eurochallenge 2. Tur 2. Maç | BC Kyiv 95 - 62 Galatasaray CC

Re: Avrupalı olmak!..

Ahmed Salih' Alıntı:
Galatasaray 33 sayı fark yedi, az bile yedi!..

Avrupa kupalarını angarya gören yöneticilerin, koçların olduğu bir yerde oyuncuların çıkıp mücadele etmesini bekleyemezdik.

Rakip otuz sayı öndeyken sayı attırmamak için çırpınırken, Galatasarayı temsil edenler hiç mi gurur meselesi yapmazlar diye sordum kendime...

Koçun yüzüne bakıyorum oynanan oyun zerre kadar umurunda değil, fark otuz altı sayı iken mola alıyor ki, otuzun altına insin. Belli ki aklı Banvit maçında... Olmadı Koray hoca, olmadı!

Türkiye'nin bunca yıldır Avrupa'da kazandığı tek kupa en çok Avrupalı olmayı başarabilmiş Efes Pilsen ile gelen Koraç Kupası, başka hiçbir kupa görmüşlüğümüz yok!

Galatasaray kazanabileceği bir Avrupa kupasını önemsemiyor, müzesinde 10 tane Euroleague şampiyonluğu var ya, neden önemsesin ki?!!!

Antalya'yı, Banvit'i, Kepez'i yenmek varken, Avrupalı olmak kimin umurunda!

Boşverin Avrupayı, ne gerek var yurt dışında armanı, formanı temsil etmeye; ne gerek var bayrağını dalgalandırmaya, ne gerek var ismini gururla duyurmaya!

10 milyon dolarlık basketbol şubesini, yatırımın hakkını verdiği için (!) tebrik ediyorum...

:( :( :oops: :oops: :oops:

Re: Avrupalı olmak!..

Ahmed Salih' Alıntı:
Galatasaray 33 sayı fark yedi, az bile yedi!..

Avrupa kupalarını angarya gören yöneticilerin, koçların olduğu bir yerde oyuncuların çıkıp mücadele etmesini bekleyemezdik.

Rakip otuz sayı öndeyken sayı attırmamak için çırpınırken, Galatasarayı temsil edenler hiç mi gurur meselesi yapmazlar diye sordum kendime...

Koçun yüzüne bakıyorum oynanan oyun zerre kadar umurunda değil, fark otuz altı sayı iken mola alıyor ki, otuzun altına insin. Belli ki aklı Banvit maçında... Olmadı Koray hoca, olmadı!

Türkiye'nin bunca yıldır Avrupa'da kazandığı tek kupa en çok Avrupalı olmayı başarabilmiş Efes Pilsen ile gelen Koraç Kupası, başka hiçbir kupa görmüşlüğümüz yok!

Galatasaray kazanabileceği bir Avrupa kupasını önemsemiyor, müzesinde 10 tane Euroleague şampiyonluğu var ya, neden önemsesin ki?!!!

Antalya'yı, Banvit'i, Kepez'i yenmek varken, Avrupalı olmak kimin umurunda!

Boşverin Avrupayı, ne gerek var yurt dışında armanı, formanı temsil etmeye; ne gerek var bayrağını dalgalandırmaya, ne gerek var ismini gururla duyurmaya!

10 milyon dolarlık basketbol şubesini, yatırımın hakkını verdiği için (!) tebrik ediyorum...

Daha ne denebilirki ..?

İMZA.

Re: EuroChallenge | BC Kyiv-Galatasaray

Ahmed bey,

Uleb cupda 4.lüğün başarısızlık sayıldığı bir forumda yazdıklarınızdan ötürü teessüf ederim. Bizim ne işimiz var bu kupada değil mi?

Camiamızın üstünde kara bulutlar dolaşıyor özellikle Basketbol Şubemizin üzerinden bu sezon bu kara bulutlar hiç ayrılmadı.Kara bulutlar dağılana kadar biraz uzak durmak daha iyi basketbol şubesinden yoksa bunca rezalete sağlık dayanmaz.

Valla üzülmemek elde değil. Tamam Avrupa angarya olarak görülüyorda biraz savassak bari. Herkes suçlu burada. Ama insan geçen seneki takımın ruhunu arıyor. Bu sene yenildiğimiz her maçı neredeyse en az 15 sayı üstü kaybettik. Gerçekten inanılmaz.

Kısaca yenilmiyoruz, eziliyoruz.

Yerlilerimiz aynı yerliler ruhsuzluk kesinlikle yabancılarda var.Gaines,Hite kazanma hırsı olan oyunculardı.Bu sene onları çok arıyoruz.

Dun gece yatar iken bugunu iplen cekiyordum. Ilk once futbol takimimizin Sivas ile maci vardi, Aksam ise erkek basketbol takimimizin Bc Kyiv ile maci vardi. Futbol Takimimiz sivas ile yaptigi karsilasmayi penaltilara goturmesine ragmen elendi. En azindan mucadele etti. Basketbol Takimimiz Bc Kyiv ile oynadigi maci 33 sayi fark ile kaybetti mucadele yok. Takimimiz cok cabuk pes ediyor bu ilk degil Dexia Ve khimik deplasmanlari bunun ornekleri. Khimik takimi ile evimiz'de yaptigimiz mac ise Khimik takimin guclu olmadigi mucadele ettigimiz vakit sert mudafa ile bizim takimimizin bir kac gomlek ustun oldugu goruldu. Dexia macini ise mucadelemizi son saniyeye kadar surdurup kazanmistik. Bizim takimimizin neden avrupada ozellik ile deplasmanda vurdum duymaz tavri ile oynadigini bilemiyorum. Eger kupayi onemsemiyor isek cok yanlis yapmis oluyoruz cunki bizim bu kupada ismimizin avrupada kalici olmasi icin gecen sezonki uleb yari finalisti oldugumuzun sans eseri degil, Avrupa takimi oldugumuzun gosterisini bu kupanin bizim icin iyi bir sans oldugunu bunu degerlendirecegimize farkli sonuclar ile prestij kaybetmeye devam ediyoruz.
Bazi seylerin degismedigi an bu sonuclarin degismeyecegi asikar.
Bugun Butun Galatasaray Taraftarlari icin kotu bir gun oldu.
Hepimize gecmis olsun.

Re: EuroChallenge | BC Kyiv: 95 - Galatasaray: 62

Haftaya Almanya'da oynayacağız EWE baskets ile, artık kesinlikle kazanmamız gerekiyor yoksa eleniyoruz gruptan çıkma şansımız kalmaz..EWE baskets şu anda İtalya'da Virtus ile oynuyor son 6 dakka ve bir sayı farkla önde.. Almanaya'da bu takımı nasıl yenicez oda ayrı bir soru işareti..

Geçen sene ki Uleb Kupası yarı finalini küçümseyenler şimdi ne düşünüyorlar acaba ?
Murat Özyer istifa diyenler ne düşünüyor acaba ?

Özgür Erdoğan' Alıntı:
Haftaya Almanya'da oynayacağız EWE baskets ile, artık kesinlikle kazanmamız gerekiyor yoksa eleniyoruz gruptan çıkma şansımız kalmaz..EWE baskets şu anda İtalya'da Virtus ile oynuyor son 6 dakka ve bir sayı farkla önde.. Almanaya'da bu takımı nasıl yenicez oda ayrı bir soru işareti..
Vurdum duymaz tavri ile oynar isek yeniliriz. Cikip sahaya ilk dakikadan itibaren sert mudafa ile son dakikaya kadar savasir isek sansimiz olur.
bu butun maclar icin gecerli. Galatasaray ruhunu gormek istiyoruz sahada.
Herkes kendi kafasina gore sahada takilip ben bu topu atiyorum girerse girer, Girmez ise girmez mantigi ile degil. Sistem icinde yavas yavas topu cevirip dogru adami secip sutlarimizi cimri kulanmamiz lazim. Huseyine daha cok top indirip, Gurovici bos toplar ile bulusturmamiz lazim. Gurovic ise kafasini toplasin, Eski kimligi ile oynasin bu kimligi onun kariyerine ve kendisine zarar vermetedir.

bu farklı yenilgilere anlam bulmak imkansız...Koskoca Galatasaray avrupada çoğu maçta 30 üzeri fark yiyiyor!

En önemlisi hiç yakışmıyor!!

Özgür Erdoğan' Alıntı:

Alman takımı İtalya'da Bologna'yı son saniye üçlüğü ile yendi, inanılmaz bir haber, buna çok sevindim artık almanya da aslanlar gibi oynayıp kazanırsak bir üst tura çıkarız inşallah..

Özel işlerim nedeniyle maçı takip edemedim malesef. Maç hakkında yorum yapmak yersiz olur. Yenilgi bekliyordum ama farka şaşırdım açıkçası. Neyse izleyenler yorum yapar zaten.

Serdar Aslan' Alıntı:
Geçen sene ki Uleb Kupası yarı finalini küçümseyenler şimdi ne düşünüyorlar acaba ?
Murat Özyer istifa diyenler ne düşünüyor acaba ?

Al Özyer i vur Mincinözlü ye.İkisininde birbirinden farkı yok birbirinden beter.