Eurochallenge 2. Tur 5. Maç | Galatasaray CC 73 - 80 BC Kyiv

Re: Galatasaray-Bc Kyiv

Karşılaşacağımız rakipleri iyi incelersek yeni transferlerin de oynayabileceğini görüyoruz eski maçlardan. ;)

Statüyü çok iyi bildiğinizden eminmisin?
Reyshawn Terry örneği güzel peki bu transfer ocak ayında gerçkleşti bizimkiler mart ayına yetişti.. Peki bir soru daha Telekom Eurochalenge'da oynamış Bajramovic'i neden EUROCUP'ta bu turda oynatamıyor? ULEB'in sezon ortası transferlerinde katır kuralları yok Fiba gibi ne dersiniz sn. Kerem Seçer?

Oyuncuların bugün oynayacağını biliyorum. Daha fazla uzatmaya gerek yok sanırım.

erenbekdemir' Alıntı:
Can Akogul' Alıntı:
Gravesin son durumunu bilen var mı?

Oynarsa ilk beş:

Rashid
Graves
Hosley
Tolliver
Hüso

can abi sanırım euroclannege da 2 abd li mi bi uygulama var dı...

Evt kesinlikle doğru bir arkadaşta Atkins için Polonya pasaportu var demişti araştırdım biraz tam emin değilim ama yok gibi görünüşe göre ABD oyuncularımızdan ikisini kadrodan çıkarmanız gerekecek gibi Can bey Atkins ve Kerem bey'e güvenerek oynama ihtimali olan Tolliver olmaz bence..

ben 3 abdli oynatılabilir diye biliyorum ama emin değilim bu arada atkinsin polonya pasaport olduğu için o sayılmıyor yanılmıyosam

2-3 ABDli sınırlamasını ben de hatırlıyorum. Ama önceki gruptaki dexia sadece abdlilerden oluşuyordu. Virtusta da en az 5 abdli var. Bunların kaçında pasaport vardı bilinmez. Aslında herşey 4 saat sonra belli olacak. umarım hepsi oynama fırsatı bulur.

Gonul isterdiki tiklim tiklim dolsun Ayhan Sahenk. Kyiv'li oyunculara cehennemi tatirarsaydik. Bordeaux ile futbol macinda oynadigimiz musabaka gibi. Ama ne yazikki bos salonlara oynanacagi icin uzuluyorum.
Icimden diyorumki bari Efes macindaki kadar doldursak en azindan salonu.
Hemofarm macinda nasil organize olmus idik. Onemli olan eger bugun 34 sayi farkaa ulasir isek Allahin iziniyle. Ewe macini hinca hinc doldurup, Eweye cehennemi tatiralim. Umarim oralara kadar geliriz. Ve o macin onemini bilen seyirciler salonu doldurur.

Salih GOZMEN' Alıntı:
Gonul isterdiki tiklim tiklim dolsun Ayhan Sahenk. Kyiv'li oyunculara cehennemi tatirarsaydik. Bordeaux ile futbol macinda oynadigimiz musabaka gibi. Ama ne yazikki bos salonlara oynanacagi icin uzuluyorum.
Hemofarm macinda nasil organize olmus idik. Onemli olan eger bugun 34 sayi farkaa ulasir isek Allahin iziniyle. Ewe macini hinca hinc doldurup, Eweye cehennemi tatiralim. Umarim oralara kadar geliriz. Ve o macin onemini bilen seyirciler salonu doldurur.

Salih çok doğru söylüyorsun, 2 veya 3 abdliden daha çok değiştirir maçın kaderini 200-300 kişi!

Salih GOZMEN' Alıntı:

çok iyi bildiğim birşey var yeni transferler olduğu için belirgin bir artış olacaktır....

ancak bazı gazete,site vb. yerlerin bilip bilmeden galatasarayın formalite maçı demesi beni çok üzdü gelecek insanlarıda caydırır bunlar....

Can Akogul' Alıntı:
Gravesin son durumunu bilen var mı?

Oynarsa ilk beş:
Rashid
Graves
Hosley
Tolliver
Hüso

Can bey bu kadro her ne kadar ideal görünse de bu karşılaşma için doğru olmaz bence. Çünkü Galatasaray'a yüksek tempo ve yüksek yüzdeli dış şutlar gerekli. Ayrıca rakibe bakınca 2.10'luk pivotları dışında pek uzunları yok. 2.01'lik forvetleri 4 numarada kullanıyorlar (genelde Pustozvonov oynuyor artık 4 numarada) Yani Galatasaray için Hosley'i 4 numarada kullanmak en mantıklısı olacaktır. Gurovic ve Murat Kaya ikilisinin ne kadar eleştirilirlerse bile önemli bir şut tehditi oluşturmaları nedeniyle birinin ilk beşte yer alması daha akıllıca olur. Yani; Atkins-Graves-Gurovic-Hosley-Hüseyin beşi daha yararlı olur böyle bir rakibe. Graves oynamazsa Murat'ı veya Cüneyt'i iki numarada kullanmak lazım. Yüksek tempo şart, fark açılınca genç oyuncular paniklerler mutlaka. Baktığımızda 31 yaşındaki Saltovets dışında geri kalan oyuncuların en yaşlısı 86 doğumlu olan Markoishvili. Tecrübesizler, eğerki salonda baskı oluşturacak bir atmosfer olursa ve fark yavaş yavaş açılırsa maçı kopartır Galatasaray. Bu maçın anahtarı; "yüksek tempo&yüksek yüzdeli dış şut". Umarım başarırlar..

Dedigim gibi en azin 1500-2000 arasi seyirci olsa idi bu macta. Bu kadar tecrubesiz rakibe karsi en buyuk silahimiz seyirci baskisi olabilir idi. Istedigimizi elde edebilirdik. Cok yazik olacak bu denli onemli macin bos salonlara oynanmasi.

salih bide şöyle durum var sen yurt dışındasın bilmiyorum hiç geldin mi maça ama tam o saatlerde sinir bozucu bir trafik oluyor bu yönde hem de büyük çoğunluğa bile ters geliyor....benim evim yakın yürüyerek geliyorum ama daha uzaktan gelenler için resmen işkence oluyor...özellikle devletin oy toplama metrosu belirli saatler arası çalışınca dahada kötü...bir de bu bölgede insanlar memleket takımlarına biraz daha önem veriyolar ve çoğu geçim derdinde en azından 1000 kişi olsa süper olur...

Mert Bey oyuncularımızın oynayacağını söyledi ama ABD'li sınırı konusunda bilgim yok. Ama şu da var, kupa bu sene büyük ölçüde değişti. Belki bu kural kalkmış olabilir ama bilgim yok bu konuda.

Bologna 5 ABD'li ile oynadı bize karşı ama vatandaşlıkları var mı bilmiyorum. (Terry, Langford, Blizzard, Ford, Boykins)