Eurocup 2008-2009

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Tugay Aktepe' Alıntı:
Tez 12 darağacı kurula...

Telekom'lu oyuncular asıla...

Budur sizin zihniyetiniz. Değil mi ?
Ne kadar kolay geliyor Telekom Avrupa'dan atılsın demek.
Bu bir Türk takımı arkadaşlar farkındaysanız.
Karşısındaki takım da İsrail takımı.
Her ne pahasına olursa olsun o ülkenin bayrağını taşıyorlar.
Onlara tepki gösterilmeyecekti de ne yapılacaktı?
Forumda kınıyoruz, Çağlayan'da Kahrolsun İsrail diye bağırıyoruz...
Buradaki tepkiye gelince, spor ayrı, o ayrı, bu ayrı... Bırakın faso fiso işleri.
Nasıl Eurovision'da siyaset varsa sporun içinde siyasetin daniskası var.
Fakedebilene aşk olsun,meşk dolsun.
Helal olsun abi çok güzel söylemişsin.

Tugay Aktepe' Alıntı:
Tez 12 darağacı kurula...

Telekom'lu oyuncular asıla...

Budur sizin zihniyetiniz. Değil mi ?
Ne kadar kolay geliyor Telekom Avrupa'dan atılsın demek.
Bu bir Türk takımı arkadaşlar farkındaysanız.
Karşısındaki takım da İsrail takımı.
Her ne pahasına olursa olsun o ülkenin bayrağını taşıyorlar.
Onlara tepki gösterilmeyecekti de ne yapılacaktı?
Forumda kınıyoruz, Çağlayan'da Kahrolsun İsrail diye bağırıyoruz...
Buradaki tepkiye gelince, spor ayrı, o ayrı, bu ayrı... Bırakın faso fiso işleri.
Nasıl Eurovision'da siyaset varsa sporun içinde siyasetin daniskası var.
Fakedebilene aşk olsun,meşk dolsun.

Sorun Türk Takımı değil Tugay, Türk Takımının Taraftarı olmayan kişiler tarafından maçın tek kelimeyle sabote edilmesidir.Karşıdaki İsrail Takımı da tüm İsrailliler bundn suçlu mudur?
Örneğin, Beşiktaş Bayan Takımının guardı İsrailli diye o kıza ağza alınmayacak küfürler mi edilmeli?

Tugay oku bakalım ;

Telekom-Bnei Hasharon maçında çıkan olaylar karşılaşmanın iptal olmasına kadar varırken, halen yanıtını bekleyen bir çok soru var.
İsrail?in Gazze?deki saldırıları, insanlık dışı tutumu ve uyguladığı katliam dünyada olduğu gibi
Türkiye?de de büyük tepki toplarken, protestoların basketbol salonuna taşması ama amacını aşması, Türk Telekom?u ve Türk basketbolunu da zor durumda bıraktı. Kafalarda da bir çok soru işareti oluştu.

1-Türk Telekom Kulübü olaya oldukça hassas yaklaşıp maçta bilet satmayıp, sadece özel davetiyeler vermesine rağmen, salona binlerce sporla alakası olmayan protestocu nasıl girdi? Bu davetiyeler Türk Telekom Kulübü tarafından bu kişilere mi verildi. Yoksa, bazı iddialara göre davetiyeli kişiler salona alınmayıp, bu protestocu grup mu içeri sokuldu. Bunun sorumlusu kim. Telekom Kulübü mü, Ankara Emniyeti mi, ya da başka kişi ve kurumlar mı?

2- Türk Telekom Kulübü bu konuda neden konuşmuyor ve bir açıklama yapmıyor. Susmak suçu kabul etmek anlamına mı geliyor, yoksa bazı çevrelerden çekindikleri için mi konuşamıyorlar?

3- Salondaki yetkililerin ?salonu boşaltın? talimatına rağmen, polis de bu talimatı uygulamakla yükümlü olmasına rağmen neden tam 1 saat boyunca protestocu grup salonda kaldı. Türkiye?nin tüm salon ve statlarında görevini yerine getiren polis, uyarılarını dinlemeyen gruba neden kayıtsız kaldı. Yarın başka bir statta ya da salonda taraftarlara değişik bir davranışta bulunulursa bunun adı çifte standart olmayacak mı?

4- Tüm bu yaşananlar ULEB?e ve FIBA?ya rapor edilecek. Maçta bilet satılmadığı ve özel davetiye bastırıldığını İsrailliler?de biliyor. Konunun ULEB?e de bildirildiği iddia edildi. Hasharon kulübü de salonun 1 saatten uzun bir süre boşaltılmadığını ve maça çıkmama hakları olduğunu belirtiyor. Bu olaylar nedeniyle Türk Telekom?a ağır para cezasının yanı sıra, saha kapama ya da hükmen yenilgi kararı çıkarsa bunun hesabını kim verecek. Milyonlarca dolar yatırım yapan bir kulüp, hedefleri olduğu kupadan sadece olaylar nedeniyle uzak kalırca bu sorumluluğu kim üstlenecek?

Türk halkı olarak çok hassas bir dönemden geçiyoruz. Acımız büyük, tepkiler ve İsrail?e karşı olan isyan normal. Ama bu durumdan bir Türk takımının zarar görmesine de hiç gerek yok. FANATİK gazetesi olarak, kamuoyunun aydınlatılması adına yukarıdaki soruların cevabını bekliyoruz.

Sorular ve açıklama yeterince açık oldu mu Tugay? Senin faso fiso dediğin işler sayesinde hayatında basketbol topunu görse bomba diye karakola getirecek tipte insanlar resmen Spor Salonunu bastı.

bir gerizekalı üstünde bombayla gidip tüm israil sporcularını teknik heyetini patlatsaydı ne olacaktı acaba çok merak ediyorum..?
kafatasçı pislikler oh ne iyi oldu,x kadar siyonist dünyadan eksildi mi diyecekti..?
bu kadar mı darkafalı olunur yahu...

İTİRAF EDİYORUM

7 Ocak 2009, Saat 13:15 itibari ile 600?ü aşkın Filistinli katledildi,
Dünya Seyretti,
Saat 13:16 hala seyrediyorlar,
13:17,13:18 ,13:19 akıp gidiyor zaman.
Hala seyrediyorlar.
TürkTelekom maçı için Haşarı Haşaron takımı Başkentime geldi
Benim ülkemin suyunu içti, ekmeğini yedi.
Güzel ülkemin insanı, taraflı tarafsız herkesin; Başta Ankaragücü, Gençlerbirliği, Hacettepe, Ankaraspor olmak üzere Fenerlisi, Cim Bomlusu, Beşiktaşlısı,Trabzonlusu, Malatyalısı vs..
Hepsi tek yumruk oldu,Türk Telekom?u tuttu...
Ben de öyle;
Ama en çok Filistin için, katledilen minik yavrular, kızlar, kadınlar, dedeler, neneler, insanlar için.

?ALLAH?IM NE OLUR BU MAÇ OYNANMASIN?
Maçı Sky Türk?ten izlemek için TV?nin başına geçtiğimde,
Dua ettim;
Allah?ım n?olur bu maç oynanmasın.
Sonuna kadar;
Türk Telekom hiçbir şey kaybetmez dedim. Giden tur olsun, para cezası olsun.
Ev telefonumu günde 100 kere kullanıyorsam bin kere kullanırım. Benim gibi böyle düşünen çok olur, cezayı beraber öderiz dedim.
Dua ettim;
Türkiye bir şey kaybetmez dedim. Nasıl olsa bir şekilde ceza verecekler.
Aklıma Galatasaray?a darbe vurmak isteyen İtalyan-UEFA ortak oyunları geldi yıllar öncesinde Şampiyonlar Ligi?nde.
Fark etmez dedim,
Nasıl olsa Basket misket, futbol hentbol dinlemezler keserler bir şekilde faturayı,
Dua ettim;
Nasıl olsa Ankara?mın insanı Büyükşehir Belediye?den gelen doğal gaz ve su faturasına itiraz etmiyor,
ULEB?den Telekom için Filistin için gelecek cezayı cebinden fazla fazla öder, bu faturaya hiç itiraz etmez dedim.
Oynanmadı?
Dualar benim de sizin de onların da kabul edildi.
Ankara seyircisi sadece sözlü protesto yaptı,
Taşkınlık yoktu,
En iyisini yaptı.
Maç oynanmadı.
Avrupa da gördü ,
Dünya da.
İsrail mi?
Çok komiklerdi.
Orantısız güç nedir anladılar.
Protesto nedir gördüler.
Seyirci sesiyle boğdu onları,
Tükürselerdi, tükürükten boğulacaklardı.
Gördüler fazla olanın, güçlü olanın güçsüze gücünü.
Ve sonra ?
Ne bileyim işte.
Ne yazsam ki şimdi?
Hadi bari şunu da yazayım bakın neler düşündüm,neler dedim içimden dilimden bağırarak sesimden.
2 buçuk yaşındaki oğlumu da alarak kucağıma ,
Teşekkür ettim Ankara?ya.
Ankara?nın taşına bak,
Gözlerimin yaşına bak,
Diye söylerken arkasından gelen mısraları değiştiverdim,
Düşman bizi esir almış demedim de şöyle dedim;
Düşman Filistin?i katletmiş
Şu feleğin işine bak
Biz şanlıyız?
Şanlı olan dün Ankara seyircisiydi.
Oynatmadılar.
Çünkü Filistin?e çocuklara bomba yağdıkça biz zaten oynatıyorduk, hala oynatıyoruz?
Bombalar yağıyor,
Dünya hala seyrediyor,
Saat şimdi 13:35 hala seyrediyor.
Ben mi şimdi yazıma nokta koyuyorum ve;
Dua ediyorum.
Allah?ım Filistin?e yardım et.

Ertem ŞENER
Sporx.Com

Peh Peh Peh...
Baba Kazım En Baba Kazım,
Avrupa'nın en iyi seyircisi Fener seyircisi diyen adamın yazısına sığınıyorsan Yorumsuzsun Tugayım ;)

Ertem Şener'e tek sözüm var,
Ülkemizde forma giyen İsrailliler var.
Pini Balili, Beşiktaşlı Bayan Basketbol Takımı Oyuncusu Doron.
Gidin saldırın bakalım o zaman onlara.
Yazık, spor üstünden pis oyunlara hep karşıydık gene karşıyım...
İsrail'de olan olayların suçlusu olarak tüm İsraillileri gösteremezsiniz.

peki bu adamları ne şekilde protesto edeceğiz...
ille de israil askerlerini bir şekilde yakalayıp da , onları mı protesto etmeliyiz.

Karşımızdaki takımın oyuncuları masum insanlar olabilir , hatta hiçbirisi israilli de olmayabilir. Ama temsil ettikleri takım bir israil takımı ve o vahşeti yapan ülke adına oyun oynuyorlar.

O zaman Juventus Takımının iki kere buraya gelmemesi çok doğru hamle olarak nitelendiriyorsunuz.
Filistin'e destek verirken kendi imajını da düşünmek zorundasın.
Orada bir tane İsrailli oyuncu ölse bunun hesabını kim verecek ?
Hadi gidin Akatlara Doron'a tepki gösterin, ya da gidin Sivas'a Balili'ye küfür edin.
İzmir'de 18 yaşında gençlere Biber Gazı sıkan zihniyetten, 1 saatte 50 kişiyi çıkaramayan zihniyete kadar uzanan derin konular bunlar.

Ertem Şener'e bak neler saçmalamış.

Çember sakallı,dergahdan çıkıp gelmiş adamlaradır burada yazılan tepkiler kimse neden protesto ettik bu İsrail takımını demiyor.Neden adam gibi protesto edemediğimiz sorgulanıyor,hoş neremiz doğru ki protestomuz doğru olsun.O gün o salona yıllardır giden,100kişi olduğunda da orada olan cefakar Ankara taraftarı,basketbolseverler alınsaydı hiç sevmememe rağmen Ankaragücü taraftarları alınmış olsaydı tribün olarak protestonun da kralı yapılırdı.Ama sahaya ayakkabı atarak ya da oyuncuların üstüne atlamaya çalışarak yapılmazdı bu protesto.

Parçası olmadığımız bir savaşın ortağı gibi davranan o çember sakallı,yakasız gömlekliler hayatında maça gitmemiş,evlerinde günah diye televizyon bulundurmayan bir kesimin temsilcileri ve ellerinde davetiyeler var hepimiz nereden geldiğini çok iyi biliyoruz o davetiyelerin.Cuma akşamı Aliağa'da en ufak olayda biber gazına başvuran,jopları kaldıran Emniyet de Ankara'nın göbeğinde tek kelime edemedi bu gruba karşı.Aklınca kendilerine cihat ilan etmiş bu kişilerin yanına cüppeli biri gelip talimat veriyor çok net gördük bunu tv'den,burası Türkiye Cumhuriyeti'nin başkenti beyler.

Bu protestodan,bu rezaletten daha da ötesi bunun bazı forumlarda,bazı ortamlarda destekleniyor olması.Telekom maçlarına giden,Ankara'da yaşayan bir basketbolsever olarak Telekom'un ihracı en büyük isteğimdir;madem bazı şeyleri göze aldılar sonuçlarına da katlansınlar.

Tugay Aktepe' Alıntı:
İTİRAF EDİYORUM

7 Ocak 2009, Saat 13:15 itibari ile 600?ü aşkın Filistinli katledildi,
Dünya Seyretti,
Saat 13:16 hala seyrediyorlar,
13:17,13:18 ,13:19 akıp gidiyor zaman.
Hala seyrediyorlar.
TürkTelekom maçı için Haşarı Haşaron takımı Başkentime geldi
Benim ülkemin suyunu içti, ekmeğini yedi.
Güzel ülkemin insanı, taraflı tarafsız herkesin; Başta Ankaragücü, Gençlerbirliği, Hacettepe, Ankaraspor olmak üzere Fenerlisi, Cim Bomlusu, Beşiktaşlısı,Trabzonlusu, Malatyalısı vs..
Hepsi tek yumruk oldu,Türk Telekom?u tuttu...
Ben de öyle;
Ama en çok Filistin için, katledilen minik yavrular, kızlar, kadınlar, dedeler, neneler, insanlar için.

?ALLAH?IM NE OLUR BU MAÇ OYNANMASIN?
Maçı Sky Türk?ten izlemek için TV?nin başına geçtiğimde,
Dua ettim;
Sonuna kadar;
Türk Telekom hiçbir şey kaybetmez dedim. Giden tur olsun, para cezası olsun.
Ev telefonumu günde 100 kere kullanıyorsam bin kere kullanırım. Benim gibi böyle düşünen çok olur, cezayı beraber öderiz dedim.
Dua ettim;
Türkiye bir şey kaybetmez dedim. Nasıl olsa bir şekilde ceza verecekler.
Aklıma Galatasaray?a darbe vurmak isteyen İtalyan-UEFA ortak oyunları geldi yıllar öncesinde Şampiyonlar Ligi?nde.
Fark etmez dedim,
Nasıl olsa Basket misket, futbol hentbol dinlemezler keserler bir şekilde faturayı,
Dua ettim;
Nasıl olsa Ankara?mın insanı Büyükşehir Belediye?den gelen doğal gaz ve su faturasına itiraz etmiyor,
ULEB?den Telekom için Filistin için gelecek cezayı cebinden fazla fazla öder, bu faturaya hiç itiraz etmez dedim.
Oynanmadı?
Dualar benim de sizin de onların da kabul edildi.
Ankara seyircisi sadece sözlü protesto yaptı,
Taşkınlık yoktu,
En iyisini yaptı.
Maç oynanmadı.
Avrupa da gördü ,
Dünya da.
İsrail mi?
Çok komiklerdi.
Orantısız güç nedir anladılar.
Protesto nedir gördüler.
Seyirci sesiyle boğdu onları,
Tükürselerdi, tükürükten boğulacaklardı.
Gördüler fazla olanın, güçlü olanın güçsüze gücünü.
Ve sonra ?
Ne bileyim işte.
Ne yazsam ki şimdi?
Hadi bari şunu da yazayım bakın neler düşündüm,neler dedim içimden dilimden bağırarak sesimden.
2 buçuk yaşındaki oğlumu da alarak kucağıma ,
Teşekkür ettim Ankara?ya.
Ankara?nın taşına bak,
Gözlerimin yaşına bak,
Diye söylerken arkasından gelen mısraları değiştiverdim,
Düşman bizi esir almış demedim de şöyle dedim;
Düşman Filistin?i katletmiş
Şu feleğin işine bak
Biz şanlıyız?
Şanlı olan dün Ankara seyircisiydi.
Oynatmadılar.
Çünkü Filistin?e çocuklara bomba yağdıkça biz zaten oynatıyorduk, hala oynatıyoruz?
Bombalar yağıyor,
Dünya hala seyrediyor,
Saat şimdi 13:35 hala seyrediyor.
Ben mi şimdi yazıma nokta koyuyorum ve;
Dua ediyorum.
Allah?ım Filistin?e yardım et.

Ertem ŞENER
Sporx.Com

boş muhabbet yapmış...

Telekom savunmasını verdi

ULEB Eurocup'ta mücadele eden Türk Telekom, salı günü Bnei Hasharon ile oynanması gereken, ancak çıkan olaylar sonrasında İsrail ekibinin maça çıkmayı reddetmesiyle tatil edilen karşılaşma için savunmasını verdi.

Türk Telekom'un savunması maçın gözlemcisiyle örtüşüyor. Pazartesi ya da salı günü açıklanacak kararda Ankara ekibinin hükmen galip ilan edilmesi ve bir miktar para cezası alması bekleniyor.

ULEB Eurocup'ta 6 Ocak Salı günü Ankara'da oynanması gereken, ancak çıkan olaylar sonrasında, İsrail ekibi Bnei Hasharon'un sahaya çıkmayı reddetmesiyle tatil edilen, Türk Telekom-Bnei Hasharon karşılaşması için ULEB, her iki takımın da savunmasını istedi.

İsrail'in Filisin'e yaptığı kara harekatı sebebiyle Ankara emniyeti maç öncesinde geniş güvenlik önlemleri almış, Hasharon'un kaldığı otel ile Atatürk Spor Salonu arasındaki yolu dahi trafiğe kapatmıştı. Ancak maç başladığında salondaki taraftarların tepkisi yüzünden İsrail ekibi ve hakemler soyunma odasına dönmüştü. Daha sonra salon boşaltılmasına ve hakemlerin davetine karşın İsrail ekibi maça geri dönmeyi reddetmişti.

Türk Telekom, gönderdiği savunmasında Hasharon'un güvenliği için tam 1576 polisin görev yaptığını, ve deplasman ekibinin maça çıkması için en yüksek derecede güvenlik önlemleri alındığını vurgulandı. Ancak, İsrail ekibinin maçın oynanabilmesi için uygun şartların yerine getirilmesine rağmen sahaya çıkmadığını belirtti.

Bnei Hasharon'un savunmasındaysa İsrail Hükümeti'nin tanımadığı Filistin'den terörist ülke olarak bahsedildi. Hasharon, oyuncularının hayati tehlikede olduğunu iddia ederken, maça çıkmayı da bu sebeple reddettiğini söyledi.

Her iki takımın savunmalarını vermesinin ardından ULEB'in pazartesi ya da salı günü açıklayacağı karar merakla bekleniyor. Karar için kilit noktayı oluşturan gözlemci raporlarında ise sahaya yabancı maddeler atıldığı, tribünlerde taşkınlık çıktığı, ama bunun maçın oynanmasına engel olmadığı, İsrail ekibinin de uyarılara rağmen sahaya çıkmayı reddettiği ifadeleri yer alıyor.

Bu rapor doğrultusunda ULEB'in Türk Telekom'u 20-0 hükmen galip ilan etmesi ve çıkan olaylar sebebiyle Ankara ekibine para cezası vermesi bekleniyor.

The Eurocup disciplinary judge has ruled on the Week 9 regular season game Turk Telekom vs. Bnei Hasharon, which was not played as scheduled last Tuesday, by sanctioning both teams. The ruling by the disciplinary judge was made Sunday. The judge sanctioned Turk Telecom of Turkey with one home game to be played behind closed doors without fans and a ?15,000 fine for not taking "all necessary preventive measures to avoid disturbances before, during and after the game". He sanctioned Bnei Hasharon of Israel with a 20-0 defeat in the unplayed game and a fine of ?50,000 for refusing to participate once referees had deemed the playing arena safe. The judge's ruling may be appealed by either or both teams within a period of 10 days from its issuance.
Sunday, January 11, 2009

Telekom'a 15 bin Avro Ceza ve 1 maç seyircisiz.

Bnei Hasharon'a maça çıkmadıkları için 50 bin avro ceza ve Hükmen 20-0 yenilgi.

Mavi-Beyazlıların Basketbol Genel Menajeri İrfan Yücesoy, emeklerinin karşılığını aldıklarını belirterek, ?Bu maç tekrarlanır diyenleri yanılttık. Çok iyi bir savunma hazırlayıp, akıllı bir lobi çalışmasıyla, bu tatsız sorunu lehimize çevirdik. Bu konuda bize destek veren Federasyon Başkanımız Turgay Demirel ve Federasyon Dış İlişkiler Sorumlusu Dr. Emir Turan ile savunmamızı hazırlamamıza yardımcı olan tüm hukukçulara, teşekkür ederiz? dedi.

Telekom , bu sonuçla , son maç öncesinde grup 1. liğini garantilemiş oldu ve top 16 ya kaldı.

Doğrusu Telekom´un kupadan ihraç edilmesi ağır bir karar olurdu. Ancak içeride ve dışarıda yaşananları göz önüne aldığımda 2 maç seyircisiz oynama cezası alacağını tahmin ediyordum Telekom´un.

Umarım bu olaydan ders çıkarması gerekenler başını kuma gömmez...

Bundan sonraki turda Abd'nin Irak'ı işgali için protesto yapılmasını canı gönülden bekliyorum.
Tersi bir durum bizim lehimizde olsa ne tepki verirdik acaba diye düşünmeden edemiyorum.

Basketbolun "b"sinden anlamayan insanlar yüzünden Telekom'un ihraç edilmesine üzülürdüm. Telekom yetkililerinin de olaya bu kadar cahil yaklaştıklarından emin olsam ihraç edilmeyi hak ettiklerini düşünürdüm.

Doğru dürüst tepki veremeyip her şeyde işin içine siyaseti sokmayı ve bayrak karşıtlığı yapmayı çok seviyoruz!

Telekom para cezası aldığına çok sevinmiştir artık. "Sabit ücret"le çıkarırlar o cezayı.

Beşiktaş Cola Turka : 96 - Le Havre : 91

EuroCup C Grubu'nda mücadele eden temsilcimiz Beşiktaş Cola Turka hiç bir iddiasının kalmadığı bu kupada sahasında Fransa'nın Le Havre takımını Beşiktaş Cola Turka Arena'da ağırladı. Temsilcimiz bir ara 18 sayıya kadar geriye düştüğü karşılaşmayı 96-91 kazanarak Avrupa defterini galibiyetle kapadı.

BEŞİKTAŞ COLATURKA: (96 )
Mehmet Yağmur 0, Muratcan Güler 2, Yağız Kaba 0, Jimmy Baxter 33 , Arın Soğancıoğlu 0, Ömer Ünver 0, Haluk Yıldırım 18 Dennis Mims 6, Azmi Turgut 0, Adem Ören 17, Mire Chatman 20

LE HAVRE: (91)
Gaillou 0, Fabien Causeur 11, Rudy Jomby 0, Bingo Merriex 19, Bojic 7, T.J.Thompson 25, Marcus Slaughter 23, Gedeon Pitard 0
Brian Laing 6

1. Periyot : 27-30
2. Periyot: 42-54
3. Periyot: 70-67
Maç Sonucu :96-91

Eurocup D Grubu?ndaki temsilcimiz Türk Telekom, grup liderliğini garnatilemiş olarak çıktığı karşılaşmada Yunan temsilcisi Panellinios ile Atina?da karşılaştı. Hafif sakatlıkları bulunan Kris Lang ve Erwin Dudley'in forma giymedikleri karşılaşmadan temsilcimiz Türk Telekom 82-74 mağlup ayrılmasına rağmen grup 1. si olarak bir üst tura yükseldi.

PANELLİNİOS(82): Djuro Ostojic 4 (2 ribaund, 1 asist), Manolis Papamakarios 11 (1 ribaund, 1 asist), Dimitrios Kalaitzidis (1 asist), Georgios Kalaitsiz 2 (3 ribaund, 3 asist), Brad Newley 16 (6 ribaund, 2 asist), Stevan Nadjfeji 4 (3 ribaund, 1 asist), Vladimir Petrovic 2 (1 ribaund, 1 asist), Jurica Golemac 12 (2 ribaund, 4 asist), İvan Radenovic 20 (5 ribaund, 1 asist), Anthony Grundy 11 (2 ribaund, 3 asist)

TÜRK TELEKOM (74): Rodney Blackney 2 (1 ribaund, 5 asist), Serkan Erdoğan 14 (1 ribaund, 3 asist), Barış Ermiş 7 (1 ribaund, 1 asist), Michael Wright 6 (5 ribaund, 1 asist), Bekir Yarangüme 9 (3 ribaund, 1 asist), Barış Özcan 6 (2 ribaund, 1 asist), Tutku Açık (2 ribaund, 1 asist), Kennedy Winston 13 (5 ribaund, 3 asist), Mutlu Akpınar 13 (3 ribaund), Asım Pars 4 (3 ribaund, 1 asist)

1.PERİYOT:23-17
2.PERİYOT:43-30
3.PERİYOT:64-51
Maç Sonucu :82-74

Beşiktaş adına önemli bir skordu. Her ne kadar formalite maçı olsa da, oyuncuların ve teknik ekibin "birilerine" mesaj vermesi adına son derece önemli bir maçtı. İlk yarı pota altını çok iyi kullandı Le Havre. Cevher'in kolundan hafif sakatlığı olduğu için bu maçta riske edilmedi. 4 numara oynayan Mims ise atletik Slaughter karşısında çok zorlandı bu bölümlerde ve fark baya açıldı. Üçüncü çeyrekte Mims dördüncü faulünü alınca 4 kısaya döndü Hakan Demir ve Beşiktaş'ta maça döndü diyebiliriz. Yine yüksek yüzdeli dış şutlar, Adem'in pota altındaki etkili oyunu ve birebirde durdurulamayan Baxter ve Chatman'ın katkılarıyla fark eridi ve Beşiktaş lehine artmaya başladı. Son 4 dakikalık bölümde genç oyuncular girdi oyuna ve güzel bir veda oldu, 6 maçta 3 galibiyet ile..

Jimmy Baxter 33 (2s: 10/14, 3s: 4/5, 3 rb, 4 tç, 2 tk, 1 ast)
Haluk Yıldırım 18 (3s: 6/9, 3 rb 2 tç, 1 tk, 1 ast)
Adem Ören 17 (2s: 6/8, 3s: 1/3, 11 rb, 4 tk, 7 ast)
Mire Chatman 20 (2s: 5/10, 3s: 3/6, 6 rb, 3 tç, 1 tk, 3 ast)
Maça damgasını vuran önemli istatistiklerdi..

Bu arada kendi sahasında Benetton'u 80-71 mağlup eden BC Khimki Moskova bu grubu lider bitirmeyi başardı.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...