Eurocup Ön Elemesi 1. Maç | Galatasaray CC 69 - 58 St. Petersburg

Re: Eurocup Ön Eleme | GALATASARAY - St.Petersburg

Kutay Çamcı' Alıntı:
Pero Antic'i de almışlar taze taze .Dış şutu olan bir uzunları daha oldu.

http://www.bc-spartak.ru/news/758

Bashminovuda transfer etmişler beş numaraya, fena oyuncu deildir bayada kalıplı yani yarma tabir edeceğimiz tarzda bi adamdır. Adamlar bi anda pota altı rotasyonuna yüklendiler :(. Bu durumda pota altında bizden cok daha sert bir takım haline geldiler. Zor olucak, kağıt üstünde kadrolara bakınca şu anda azda olsa favori duruma geçtiler.

Rusya'daki atmosfer nasıll acaba TT ile maçları yayınlandı mı izleyen oldu mu ?

Birde CAn İşbakan ahmet cömert demiş
G.Saray Cafe Crown, Avrupa macerası öncesi salon sorunu yaşıyor.

Euro Cup ilk maçında gelecek çarşamba St. Petersburg?la karşılaşacak Sarı ? Kırmızılılar, hazırlıksız yakalandı. ULEB?in kriterlerine uygun salon bulmak için girişimlerini sürdüren G.Saray İstanbul?daki yerlerin hazır olmaması veya başka bir organizasyona verilmesi sebebiyle çıkmaza girdi.

Sarı ? Kırmızılıların yeni sezonda maçlarını oynayacağı Abdi İpekçi, ilk karşılaşmanın yapılacağı 29 Eylül?de bir gösteriye sahne olacağı için dolu gözüktü. Bunun üzerine G.Saraylı yetkililer Sinan Erdem Spor Salonu?na yöneldi.

Ancak salonun, 28 Eylül günü iki takımın ?yapması gereken? idmanlara açık olmaması Sarı ? Kırmızılıları bu yerden vazgeçirdi. İdareciler bu kez Ayhan Şahenk Salonu?nun durumunu kontrol etti.

Ancak burada da durum iç açıcı değildi. Skorbordun düzenli çalışmaması, kurumsal sorunlar derken Galatasaray, Ataköy?deki Ahmet Cömert Salonu?nun tek hazır yer olduğunu gördü.

Ama bu salon ULEB standartlarına uymuyordu. Yine de Sarı ? Kırmızılılar, ?şimdilik? ceza ödemeyi de göze alarak Eurocup maçlarını Ahmet Cömert?te oynamaya karar verdi.

Yanlış bilgilendirme için kusura bakmayın Kutay Bey. Bana söylendiğinde kesin deniyordu. Sadece transfer değil, hiçbir konuda kesin diye bir şey yokmuş bu kulüpte.

Sağ olsunlar, bunu öğrettiler bana.

Onur Yavuz' Alıntı:
Yanlış bilgilendirme için kusura bakmayın Kutay Bey. Bana söylendiğinde kesin deniyordu. Sadece transfer değil, hiçbir konuda kesin diye bir şey yokmuş bu kulüpte.

Sağ olsunlar, bunu öğrettiler bana.

Rica ederim zaten
Belki alıntıdaki bilgi de doğru olmayabilir resmi bir açıklama yok henüz

Arkadaşlar,

maça bir haftadan daha az bir süre kaldı, ulebe katılma şansımız hepimizi mutlu etti fakat bence ciddi sorumlulukta yükledi taraftara..

Önümüzdeki hafta çarşamba günü Ayhan Şahenk'te(Aydan siyavuş bize göre)
hepimizin takımın yanında olması gerekiyor

Bunun için sosyal platformlarda ,arkadaş çevresinde maçın önemini salonun ayhan şahenk oldugunu anlatmalıyız.

ve o gün salona kırmızı giyerek gelirsek bize yakışan desteği vermiş oluruz diye düşünüyorum sizce????

Tekrar soruyorum ama Rusya'daki Deplasman ortamı nasıl olur fikri bilgisi olan daha önce rakip takımın iç saha maçını izlemiş olan var mı ?

Geçen sene telekom oynamıştı petersburgla, james white falan vardı. o maçı izlemiştim, çok ekstra bir salon atmosferi yoktu die hatırlıyorum.

Bu takımı yenersek mucize gibi bir şey olacak. Takımımız antreman programı olsun, oyuncu transferindeki seçimler olsun lige odaklı yapmıştı. Şimdi bu habere çok sevindik ama rakibimiz karşısında 2 maçtada 0 hata ile oynamalıyız. Rakibimiz bugün 5 oyuncu transferi açıklamış sanırım...

Burak Barut' Alıntı:
Evren bu maçlarda oynayabilecek mi önemli olan soru bu ?

Bana da oynayabilir gibi geliyor birde ULEB'de oynama statüsü TBL'den farklı değil mi yani yabancı oyuncularda TBL için lisans olmadan oynayanlar oluyordu bizim federasyonla olan süreç yetişmese bile oynama şansı olabilir snaırım

Yanılıyor muyum ?

Eğer Evren bu maçta oynayamayacaksa bizim leyhimize olur. Çünkü rakip bugün 5 oyuncu transferi açıklamış. Onlarında bu 5 oyuncusu oynamayacak anlamına gelir:)

Sühan Cem' Alıntı:
Eğer Evren bu maçta oynayamayacaksa bizim leyhimize olur. Çünkü rakip bugün 5 oyuncu transferi açıklamış. Onlarında bu 5 oyuncusu oynamayacak anlamına gelir:)

Abi adamların sitesine baktım dün 4 oyuncu açıklamışlar ama hiç birinin ismini duymadım.. Biri çok tecrübeli 6 defa CSKA ile şampiyonluk kazanmış(tabi ingilizcem yanlış değilse) diğerleri genç galiba 23 yaşında genç rus birde makedon ve karadağlı biri..

İsimleri
-Kirill Pischalnikov
-Pero Antik
-Nikola Dragoviç
-Alexander Bashminov

Pero Antic Makedon milli oyuncu geçen sezon rus liginde yalınmıyorsam samarada idi 11 sayı civari ortalaması vardı ondna önceki sezon BUlgar liginde lukoilde idi hali ile orada epey iyi idi ortalamaları.Zaman zaman bizim forumda da ismi geçen bir oyuncu idi dış şutu da olan bir uzun .

Dragoviç sanırım geçen sezon NCAA'de yer almış Sırp oyuncu altyapı milli takımlarında da yer almış her iki forvet poziyonunda da oynayabiliyor deniyordu forum sitelerinde.YAni şutu olan hareketli bir 4 numara bize ters gelebilir.

Bashminov veteran kalıplı Rus Pivot sanırım zaman zaman savunmada içeriyi kapatsın diye düşünülmüş bir isim

YAnılmıyorsam kadrolarında 15 oyuncu falan olmuş geniş bir kadro kuruyorlar

Moskovali Aslanlar (Moskovskie Lyvy ) olarak St.Petersburg'da Galatasaray'i rovans karsilasmasinda destekleyecegiz...

Basta St.Petersburg olmak uzere,Moskova ve civarinda ne kadar insaat firmalarinda,orda burda calisan Turk vatandasi,durumu musait Galatasaray'li varsa Yubilejniy spor salonunda bulunacagiz..!

Rakip güçlü kadrosuna güç katmış gerçekten çok zor geçicek maçlar ama geçen sene ligde kalmamızda zordu o ruhu yakalarsak 2 maçta da yener geçeriz inş.