Eurocup Ön Elemesi 1. Tur 2. Maç | Galatasaray CC 94 - 63 Siauliai

Re: Eurocup | Galatasaray: 94 - Siauliai: 63

Sayın Kerem Polat , o bahsettiğiniz kişi yukarı doğru asarım ve keserim sözlerini söylemeseydi bunların hiç biri yaşanmayacaktı. Bizim gibi insanlar dün maçta olmasaydı ve bazı arkadaşlarımızı frenlemeseydi olacaklardan kim mesul olacaktı. ? Tribünde olan herkes altını çizerek söylüyorum HERKES sözlerine ve davranışlarına dikkat etmek zorundadır.Hayatı boyunca 1 maça gidende bunu yapmak zorunda 1000 maça gidende. Yazınızın son cümlesi ise dün akşam ki olayları kısa ve net olarak açıklamaktadır. :shock:

Cevdet Akay' Alıntı:
Sayın Kerem Polat , o bahsettiğiniz kişi yukarı doğru asarım ve keserim sözlerini söylemeseydi bunların hiç biri yaşanmayacaktı. Bizim gibi insanlar dün maçta olmasaydı ve bazı arkadaşlarımızı frenlemeseydi olacaklardan kim mesul olacaktı. ? Tribünde olan herkes altını çizerek söylüyorum HERKES sözlerine ve davranışlarına dikkat etmek zorundadır.Hayatı boyunca 1 maça gidende bunu yapmak zorunda 1000 maça gidende. Yazınızın son cümlesi ise dün akşam ki olayları kısa ve net olarak açıklamaktadır. :shock:

Cevdet, yeterin üzerine aşağı doğru inme çalışmaları üzerine ben yukarı çıktım. Şimdi fren frenlememe konusuna bence hiç girme ben çok frenlenmeme gördüm. Senin yanındaki arkadaşlarının bir kısmı da biliyorlar ki frenlenmese facia olurdu, evet. O yüzden facia kısmına bence girme. 1 kere de 1000 kere de gelen Galatasaray başkanına saygı duymayı öğrenecek, maç esnasında takımın desteklenmesi gerektiğini bilecekler. Derdim de bu...

Kerem Polat' Alıntı:
[quote="Cevdet Akay":p2aa86rx]Sayın Kerem Polat , o bahsettiğiniz kişi yukarı doğru asarım ve keserim sözlerini söylemeseydi bunların hiç biri yaşanmayacaktı. Bizim gibi insanlar dün maçta olmasaydı ve bazı arkadaşlarımızı frenlemeseydi olacaklardan kim mesul olacaktı. ? Tribünde olan herkes altını çizerek söylüyorum HERKES sözlerine ve davranışlarına dikkat etmek zorundadır.Hayatı boyunca 1 maça gidende bunu yapmak zorunda 1000 maça gidende. Yazınızın son cümlesi ise dün akşam ki olayları kısa ve net olarak açıklamaktadır. :shock:

Cevdet, yeterin üzerine aşağı doğru inme çalışmaları üzerine ben yukarı çıktım. Şimdi fren frenlememe konusuna bence hiç girme ben çok frenlenmeme gördüm. Senin yanındaki arkadaşlarının bir kısmı da biliyorlar ki frenlenmese facia olurdu, evet. O yüzden facia kısmına bence girme. 1 kere de 1000 kere de gelen Galatasaray başkanına saygı duymayı öğrenecek, maç esnasında takımın desteklenmesi gerektiğini bilecekler. Derdim de bu...[/quote:p2aa86rx]
Dertler aynı ama üslup çok farklı Kerem , sende bunu anlamak istemiyorsun. Bir şey söylenecekse yada belirtilmek istenecekse Ayağa kalkıp birilerini suçlu gibi gösterme tarzı hiç bir insan psikolojisine sığmaz.
Bunu anlamak içinde filozof olmaya gerek yok. İnşallah nedemek istediğimi anlamışsındır. Konuyu fazla uzatmaya gerek yok , sadece yapmamız gerekenleri yapalım yeter. Oradaki çoğu kardeşim vücut dilini ve insan psikolojisini anlayacak kapasitedeki insanlardır.Neyse bir maç öncesi salonda bunları detaylı olarak konuşuruz. Kal sağlıcakla

Öncelikle cok uzun süre sonra yazı yazıyorum,herkese selamlarımı ve saygılarımı ileterek başlayayım.

Bende olayın diğer cephesindeki taraf olarak yazayım,olayın daha fazla uzamaması icin ,yanlıs anlasılmadan kaynaklanan bir olay yüzünden Galatasaraylı o salonda olan Gercek Galatasaraylıların birbirini daha faza kırmasını engelleyeyim.

Bizler Sn. Ahmet Dedehayıra ,yaptıkları için defalarca tesekkur etmiş insanlarız.Hatta defalarca kendisiyle birebir gorüşmüs tebriklerimizi iletmisizdir.Fakat bu sene kendisininde kabul ettigi üzere cok büyük yanlışlıklar yapılmıştır.Bilet parası konusunda salonda bulunan bircok arkadasın sıkıntısı yoktur.Gecen sene kombine sahibi olan biri olarak sunu soyleyebilirim ki,bu sene kombine almaya açıkcası yanaşmamışımdır.Bunun nedeni hem yüksek fiyat politikası,hem de geçen sene yaptıklarımızı adeta ''0'' larcasına yapılan ''Bu sene bedava giriş yok'' cümleleridir.Bu gerçekten cok onur kırıcı ve rencide edici bir acıklamadır.Çünkü bunun sonu,biz bedava vermesek bu insanlar maça gelmeyecek anlamındadır.Yine vurguluyorum ki,geçen sene abimle destek olsun diye kombine alamıza rağmen,coğu maç kombinelerimizi kapıda gostermeden gectik.Ama bizlerin imkanı var diye,geçen sezon karda kışta çileli trafikte salonun yolunu tutan,bazen 20-30 bazen 3500 kişi olan arkadaslarımızın böyle küçük düsürülmesine varan açıklamalar olmamalıydı .

Eminim ki ,ögrencilere yapılacak indirimler ve özellikle geçen sezon oldugu gibi indirimli kombineler sorunları cozecektir.Kimsenin bedava girme istegi yok kesinlikle.Ama bazı abilerimiz arkadaslarımız olayın sadece 15 ytl den oldugunu varsaymakta.Fakat yol paraları ,dısarda yenilen mecburi atıştırmalarla gercekten cok yüksek meblaglara ulasmakta ,bu da bircogu ogrenci olan arkadaslarımızı çok güç durumda bırakmaktadır.

Ayrıca Fenerin Besiktaşın taraftarını bilmiyorum .Kaç TL'ye iceri giriyorlar hic bilmiyorum ama,bizim onlardan farkımız cok büyük.Gecen sene tek vucud olarak yaşattıgımız sinerji,verilen gönülden ianılmaz destek,yapılan büyük fedakarlıkların karşılığı kesinlikle ödül olmalıyken,malesef neredeyse cezalandırılıyoruz.Ve bu yüzden bizde saygısızık etmeden protestoda bulunuyoruz.Bundan daha dogal birsey olmadıgını düsünüyorum halen.

Olayla ilgili olarak son birsey eklemem gerekirse.Yukarıya benim bulundugum tarafa dogru ben bir küfür oldugunu duydum(yanlıs duymuş oabilirim burda paylasmiyacagım kufuru) onun üzerine ben ve bi kaç arkadasım tepki gösterdik.Hayatımda 1 tane bile büyüğüme saygısızlık etmemisimdir.Bir tane büyüğüme saldırmaya calısmamısımdır.Orda polislere defalarca anlatmama ragmen sanki kavgaya gidiyormusuz gibi gozuktu.Sadece Sarı T-shirtlü abinin yanına giderek,kendinden yaşca oldukca kücük olan kişilere yaptığının nedenini soracaktım.Ki onunda kotu niyetli olmadigini gördüm.Ben yaşça küçük bir Galatasaraylı olarak,büyüklerimin kalbini kırdıysam tekrar özür dilerim.Ama bizleri de empati yaparak anlamalarını temenni ederim

Saygılar..

Sevgili Murat kardeşim , düşüncelerini çok güzel açıklamışsın. Bizlerde zaten bunun yüzünden yönetime bu tepkiyi verdik. Ben kombine aldım , o kombine aldı diye ayrılırsak bütünlüğümüzü hiç bir zaman sağlayamayız. Güzel dille bunları içimizde halledip tek bir vücut olarak takımımıza desteğimizi sürdüreceğiz. Ama şununda bilinmesi lazım ki geçen seneden beri fiyatlar konusunda konuştuğumuz Sayın Dedehayır bu senede yine aynı hatayı yapmıştır. Basketbola bağlı olan kişiler genelde Öğrenci kesimi olduğu için bu arkadaşlarımız hiç düşünülmemiştir. İnşallah yönetim yine yanlışından geri döner ve büyük bir taraftar topluluğu ile maçlarımızı oynarız.

Kerem Bey, ben sizin Galatasaraylılığınızı sorgulamadım ki uzun uzun anlatmışsınız, zaten haddime de düşmez.

Neyse, sorun tribünde halloldu sonradan, daha da fazla büyütülecek birşey yok.

Eyüp abi her nekadar istemesede her olayın içinde o vardı :)
nice maçlar dileği ile :)
Radyo ultrAslan

Ekremcim öncelikle hoş geldin diyorum sana.

Kerem polat abi bunu tekrar tekrar söylemek hiç hoşuma gitmiyor ama ben harç paramı riske ederek kiramı faturamı ödeyememe pahsına kombinemi aldım ben her maça girebilirim anlayacağın. Biz orada maçlara giremiyoruz diye bağırmadık biz bu kadar iyi bi takımı bu kadar az seyirciye oynatmaya mahkum eden zihniyeti protesto ettik yoksa bizim bi çoğumuzun kombinesi var Adnan polat başkanın işaretini falanda görmedik yapmadı demiyorum yanlış anlaşılmasın. Ama şunu söylemeliyimki senin herkese bi özür borcun var bunun nedenini buradan söylemek istemiyorum çünkü çok genç arkadaşlar bu forumu takip ediyorlar ve galatasaraylılığı buradan öğreniyorlar.
Sen eğer en önde oturmayıp gelip yanımıza bizimle beraber bağırsaydın tezahüratını yapsaydın sonrada deseydinki bakın genç arkadaşlarım ben sizin ağabeyiniz sayılırım artık yeter takımı destekleyelim deseydin her şey çok daha farklı olurdu velhasılı kelam diyeceğim odurki ÜSLUP çok önemli.

arkadaşlar bu maçı kaydeden birileri varmı? yada tekrarı varsa onu kaydedip bizimle paylaşabilecek? aslında böyle bir imkanı olan arkadaşımız varsa seyredemeyenler ve seyredemeyecekler için çok iyi olur. teşekkürler... aslanlarımıza tüm maçlarında farklı galibiyetler. dün mükemmel bir skor vardı izlemek gerek...

Maç'a gelince takım gerçektende çok iyi oynadı hem hücumda hem savunmada, Milo, Ziziç müthişdi Guroviç zaten anlatmaya gerek yok hoca onu oturtmasa son çeyrek 35 i rahat bulurdu. Marshall beni çok hayal kırıklığını uğrattı sanırım ondan bi yol olmayacak artık. Erdem Türetken çok geliştirmiş hücum yönünü savunması zaten iyiydi. Zaten maçı bıraktık bi süre sonra makraya aldık herşeyi eğlenceli oldu yani. Guroviç taraftarın herşeyine karşılık veriyor maç içinde bile dönüp alkışlıyor bench deyken ayağa kalkıp havluyu sallayarak tezahüratımıza eşlik etmesi çok güzeldi.
Bu arada Hüsyinde müthiş döndü onunla beraber her şey çok daha güzel olacak inşallah.

n587017870_954959_2072.jpg

n587017870_954960_2393.jpg

n587017870_954962_3015.jpg

n587017870_954963_3379.jpg

n587017870_954964_7787.jpg

n587017870_954967_8626.jpg

n587017870_954968_8967.jpg

n587017870_954974_7606.jpg

n587017870_954976_8298.jpg

n587017870_954977_8643.jpg

Mehmet E. Güneş' Alıntı:
yamıcam yazmıcam dedim ama bazı arkadaşlar her maçtan sonra niye gelmiyorsunuz diye tutturunca yazmak istedim. 3-4 gün babama yalvardım evet esmen yalvardım ama ayhan şahenk deyince hayır dedi, annem aynı şekilde hayır dedi yalnız gidemeyeceğim için okulda kankilere söyledim başta tamam falan dediler ama bilet 15 ytl, yol parası, yemek parası vs. deyince yine olmadı.

sen maçlarını ayhan şahenkte oynıyacan üstünme 15 ytl bilet yapacan bide bunlar yetmiyomuş gibi salonda kavga kıyamet sonra niye gelmiyorsunuz ben olsam ben de çocuğumu göndermem eminimki çoğu anne baba benzer nedenlerden çocuğunu maçlara göndermiyor ki iyi ki de gelmemişim yoksa bu benim gideceğim son maç olabilirdi.

Aynen katılıyorum.Abdi İpekçi de olsa maçlarımız bende maçta olacaktım.(maç bileti 50 ytl bile olsa)Ama Ayhan Şahenk'e gelemiyorum.Kazandığımız için mutluyum teşekkürler ASLANLAR...

Hüseyin Çıtak' Alıntı:
[quote="Mehmet E. Güneş":1a07kziw]yamıcam yazmıcam dedim ama bazı arkadaşlar her maçtan sonra niye gelmiyorsunuz diye tutturunca yazmak istedim. 3-4 gün babama yalvardım evet esmen yalvardım ama ayhan şahenk deyince hayır dedi, annem aynı şekilde hayır dedi yalnız gidemeyeceğim için okulda kankilere söyledim başta tamam falan dediler ama bilet 15 ytl, yol parası, yemek parası vs. deyince yine olmadı.

sen maçlarını ayhan şahenkte oynıyacan üstünme 15 ytl bilet yapacan bide bunlar yetmiyomuş gibi salonda kavga kıyamet sonra niye gelmiyorsunuz ben olsam ben de çocuğumu göndermem eminimki çoğu anne baba benzer nedenlerden çocuğunu maçlara göndermiyor ki iyi ki de gelmemişim yoksa bu benim gideceğim son maç olabilirdi.
[/quote:1a07kziw]

Arkadaşım maçda neden kavga kıyamet çıkdını bilmeden böle milleti karalama ok. orda olayın çıkmasının sebebi 2 endini bilmez çıkıp koca trübüne sizi keserim asarım vb... laflar etmesidi ok

bizdde para verdimiz yerde kavga istemeyiz bende 30 ytl verdim 2 bilet aldım.gelmek isteyen hertürlü gelirdi.şimdi konuşdurmayın milleti

Gelenlerden ALLAH Razı Olsun

bende ordayım ehhe dedehayır resminde arsenal formalının solunda necati yazıo arkamda gözlüklü :D

Cok acaip bir mac oldu aksam Galatasaray - BC Siauliai maci.
Zorlaniriz, belki de kaybedebiliriz derken ilk mactaki 17 sayidan geri gelip 10 sayifark direncini gostermek sanirim Litvanya ekibine biraz hiza verdi. Cok cekinik ve telasla oynadilar.
Bunda bizim muthis motive olusumuzun da etkisi yok degildi.
Milan Gurovic, taraftarla sicak temasi kurdu. Her kendi attigi begendigi sayidan sona,
tribune yumruk cikardi. Boyle temaslar cok onemlidir. Ustelik gelmeden hakkinda tonla soylenti cikmisken. Gurovic, TR deki maclarda kolunu kapatmaya devam ediyor.
Transferi haberinden beri ortaligi ayaga kaldirmayac alisan bu Bosnalilar Dernegi
her GS macina gelip protesto edeceklerini soyluyorlardi, neredeler acaba?
Kolunu kapattigi icin acaba utandilar mi gelmeye?

Zizic de ritmini buldu gibi. Sirti donuk oynadigi zaman izlemek cok keyifli. Nasil donup birakacak diye hucumu merakla bekliyorsunuz. Cemal, Teoman ve Altay'in rotasyona girmesi zaruri hale geldi, Tufan, Murat, Polat sakatliklarindan oturu.

Bu kadar fark beklemiyordum ne de olsa bir Litvanya Ekolü klisesi vardi.
Ekolle mekolle olmuyor iste, oynayan kazaniyor.
Surklase oldu herifler.

Salona gelemedim. Gidecegim dedigim maca gidemiyorum.
Hic kurmamam gerek sanirim.
Salonu da dolmamis gorunce uzuldum acikcasi tv basinda.
Tribundeki munakasayi da anlamadim.
Milan'i canli gozle izleyenler sansliydi. Takimi yalniz birakmayanlara tesekkurler.

Zoban Raftik' Alıntı:
Cok acaip bir mac oldu aksam Galatasaray - BC Siauliai maci.
Zorlaniriz, belki de kaybedebiliriz derken ilk mactaki 17 sayidan geri gelip 10 sayifark direncini gostermek sanirim Litvanya ekibine biraz hiza verdi. Cok cekinik ve telasla oynadilar.
Bunda bizim muthis motive olusumuzun da etkisi yok degildi.
Milan Gurovic, taraftarla sicak temasi kurdu. Her kendi attigi begendigi sayidan sona,
tribune yumruk cikardi. Boyle temaslar cok onemlidir. Ustelik gelmeden hakkinda tonla soylenti cikmisken. Gurovic, TR deki maclarda kolunu kapatmaya devam ediyor.
Transferi haberinden beri ortaligi ayaga kaldirmayac alisan bu Bosnalilar Dernegi
her GS macina gelip protesto edeceklerini soyluyorlardi, neredeler acaba?
Kolunu kapattigi icin acaba utandilar mi gelmeye?

Zizic de ritmini buldu gibi. Sirti donuk oynadigi zaman izlemek cok keyifli. Nasil donup birakacak diye hucumu merakla bekliyorsunuz. Cemal, Teoman ve Altay'in rotasyona girmesi zaruri hale geldi, Tufan, Murat, Polat sakatliklarindan oturu.

Bu kadar fark beklemiyordum ne de olsa bir Litvanya Ekolü klisesi vardi.
Ekolle mekolle olmuyor iste, oynayan kazaniyor.
Surklase oldu herifler.

Salona gelemedim. Gidecegim dedigim maca gidemiyorum.
Hic kurmamam gerek sanirim.
Salonu da dolmamis gorunce uzuldum acikcasi tv basinda.
Tribundeki munakasayi da anlamadim.
Milan'i canli gozle izleyenler sansliydi. Takimi yalniz birakmayanlara tesekkurler.

abicim tribündeki olay biz bağarırken önde 2 adam çıkıp lan takıma bağarın sizi keserim demesiydi bize dönüp

Maçın en kritik dakikalarında maçı bırakıp ahmet dedehayıra bağıran arkadaşlar..

hakaret içermediği takdirde istediğim gibi bağırma hakkına sahibim diyorsunuz. ama bu davranışınız takıma zarar vericekse ben buna karşı çıkarım. bizim taraftar olarak ilk yapmamız gereken takımımızı desteklemek. hem de böylesi telafisi olmayan bir maçta. takım tam havasını bulmuş, maçı bırakıp yönetime sallamak doğru değil. savunduğunuz bi şey varsa doğru zamanda söyliyin ki yerini bulsun. benim de biçok şeye itirazım var. kombine aldığım koltuklar kırık, oturmak mümkün değil. kombineler pahalı hakikaten, keşke daha ucuz olsa herkes alabilse.

Kurulan efsane kadroları harcamayalım. hakkımızı doğru zamanda dile getirelim

abicim böle önemli maçlarda kendini gösteremessen daha çok üstüne gelirler senin ok. bugün o salon 15 ytl lik bilete ramen 300 lük kombineye ramen dolsaydı bidahaki maça olcakdı 20 ytl bilet seneye kombine olcakdı 350 ytl

oyüzden bazen olmucak zamanalrda tepkimizi göstermeliyiz.dün biz gösterdik göstercemizi bidahaki maçda görücez bakalım oldumu olcakmı hala
:oops:

Kerem Polat gereken açıklamayı yapmış, daha fazla uzatmayalım tatlıya bağlayalım, hepimizin çabası Galatasaray!

Bu arada Mecidiyeköy'de geri vites yapanlar parmak kaldırsın!

Arsenalsin sen bizim canımız:)