Eurocup Ön Elemesi 2. Tur 1. Maç | Galatasaray CC 85 - 83 KK Buducnost

Re: Eurocup | Galatasaray: 85 - Buducnost: 83

ben dee brownu laf olsun die attım ortaya da en azından bu adamdan iiyiydi şu an şu kadro yapısı en ii kadro kurulmuş 1 iyi guardla nerelere gelecez ben onu hazmedemıyorum

Eren Aydın' Alıntı:
Dee Brown kendisi 2 yıllık kontrat yapmıştır fakat ikinci senedeki opsiyonu kullanmayıp KENDİSİ ayrılmıştırçGönderilme gibi bir durum SÖZ KONUSU DEĞİLDİR.Önce bunu etüd edelim ayrıca dee bize tek başına yada büyük özveri ile kazandırdığı maç sayısı 1 en fazla 2 dir eğer geçen seneki yabancılarımızı çok özlüyorsak dee den önce aranak bir çok oyuncu var...
Bence bu konudan o kadar emin olma bu konuda çok çelişkili açıklamalar var bence biz uzatmadık sözleşmeyi çünkü sene sonunda dee browndan memnun değildik ve opsiyonu kullanmadık sonrada dedehayır bütün yabancılarla yollarımızı ayırdık çünkü daha iyilerini alacaz dedi.

Strickland, cok onemli 2 hucumu ezdi. Benim sayabildigim 3 top kaybi yapti. Bu 3 kayiptan 1 tanesinde kendi yari sahamizdaydi, sayi yedik. 5 hucumdan min 8 sayidan etti GS'i.
Bu ritmdeki takimin oyuncusu olmadigini dusunuyorum.
En iyi istatistigi 2 sayi 4 asisti yakalmisken biraksin diyen arkadasa katiliyorum :)

Orada isimiz zor. Asvel tokadi gibi bir tokat lazim.

bu gün öle bi taraftar vardıki yani ms hayatında görmemiştir ve gs den sonrada muhtemelen göremicektir böle bi taraftar yani o taraftar karşısında insan elbette bişeyy yapmak ister o biara iyi görünmesinin nedenidir....yani kaybedilmiş bişe yokk zor olucak ama geçme şansımız da varr....umarımda gecerizz çünkü msye rağmen oyun kurucusuzluğa rağmen bu takım avrupayı hakediyo

M.S tamam süper degil cok iyi degil ama farklı kazanacagımız macı 2 sayıyla kazandık diye sucu adama yıkmayalım serbest atısları + berbat savunmayı eleştirelim

Zoban Raftik' Alıntı:
Strickland, cok onemli 2 hucumu ezdi. Benim sayabildigim 3 top kaybi yapti. Bu 3 kayiptan 1 tanesinde kendi yari sahamizdaydi, sayi yedik. 5 hucumdan min 8 sayidan etti GS'i.
En iyi istatistigi 2 sayi 4 asisti yakalmisken biraksin diyen arkadasa katiliyorum :)

Zoban Abi sende böyle diyorsan.Cemal ayakkabısı çıktı diye geri dönmemesi, Graves'in inanılmaz kötü serbest atışları, Zizic ve Gurovic'in inanılmaz kötü savunmaları, Erdem'in son saniyede ne alakaysa el üstünden üçlük atması gözünüze çarpmadı Strickland çarptı :?

Ben ne diyeyim ki Taksim'e gerin Strickland'ı herkes bir taş atsın ona.

Zoban Raftik' Alıntı:

az önce benim anlatmaya çalıştığım tesbiti yapmış arkadaşş saolsun...evet savunma berbattı şut yüzdesi düşüktü ama ms yerine biraz soğukkanlı adam akıllı top ceviren guard olsa bu halde bile en az 10 sayı farkla yenmiştik...tabi bunu irdelersek taa sezon başına döneriz:)))neden alındı kim nie aldı çokmu gerekliydi seneye türk statüsünde oynicak olması falan filann...nese sağlık olsunn bu turu gecip gecemiceğimiz murat hocanım basın toplantısındaki sözlerinden belli olur

Ahmet Dedehayır gönderdik demiş olabilir ama direk Murat Özyer'in bu konu ile ilgili açıklaması var dee dışındaki yabancılar 1 sene sözleşme yaptı elde tutmak zo oluyor diye bende idari kadrodan kim biz bıraktık demişse biz gönderdik onlar ayrılmadı havasını vermek için demişlerdir.

Takım aslında iyi oynadı ama

Savunma zayıf.

Guard pozisyonu zayıf.

Bu maçlık bence coaching zayftı.

Rakip kaliteli bir takımdı ve en önemlisi takımdı.

Zor bir maç olacak orada.

Burak, Cemal'in cikan ayakkabisi 2-3 sene sonra GS Muzesinin nadide parcalarindan biri olabilir.
Cemal Nalga ile Strickland'i karsilastirmak pozisyonlari geregi ne kadar abesse, bence oyun ruhlari namina da karsilastirmak Cemal'e haksizlik olur. Cemal'n double/double yapacagi gunler yakindir.
Cetin Hoca'nin tvdeki o ayakkabi sonrasi yorumuna takildiysaniz, o da espiri yapti.
Genc cocuk, o seyircinin onunde eli ayagina dolanir. Ona ragmen gayet iyi oynadi.
Tek gordugum hatasi, smac basicakti cemberden sekti. Cok yapiyor bunu aslinda.
Arkasindan Dejan tipledi. Belki de ona guvendi ama o kalip o boyla pota altindan cemberin icine vur smaci Cemalim, border'ina degil:)

MS'i tutmuyorum, begenmiyorum. Alpella'dan adam almis olmayi yediremiyorum o apayri zaten.
Takimin en zayif halkasi.
Tufan, M.Kaya su takimda olsaydi keske.

Zoban Abi ben Ms'nin yeterli bir guard olmadığını düşünüyorum, belki de bu sene ki en büyük hatamız ancak bu gece ki şu sonucun en büyük sorumlusu Ms değil demek istiyorum.Guard ihtiyacımız var çünkü Cücü'ye güvenip yola çıkılmayacağını gördük.
Maça bir türlü takım giremedi bir seri yakalayamadı bunda rakibinde iyi oynu çok öenmli rol oynadı ancak Ms değil bunun suçlusu da :)

Ms'yi savunmuyorum sadece şu maçı Ms'ye yükleyenlere karşı koruyorum onu.

Beni biri cidden kaile alsın diyeceğim saçma gelebilir ama maçın tekrarını izleyenler dikkat etsin ben bişiyi anlamadım.istatistik aldığımız sitelerde 75 68 öndeydik sonra adamlar bi sayı attı skor 73 72 oldu nasıl oldu ben anlamadım ayrıca adamların attıkları sayıları toplayınca 83 değil 80 ediyo.Maçın tekrarını izleyenler o bölüme iyicene dikkat etsinler.Bi hata varmış gibi geliyor.

ezelden beridir bi oyun kurucu sıkıntımız varr zaten yaa haksızlık etmek istemiyorum ama orhun eneden sonra galatasarayın oyun kurucusu olmadı gitti yaa bukadar mı zorrr bu takımla özdeşleşcek bi oyun içi yönetici bulmak

Önce şunu söylemek istiyorum biz bu turu geçeriz, kimse moralini bozmasın!

Bugün hakemler neredeyse hiç faul çalmadılar adamlara deplasmanda bu hakemlere maçı vermezlerse bu takım bizim karşımızda tutunamaz!

Marshall tam iyi olacak diyorum saçmalamaya başlıyor, hala büyük takıma adapte olamadı, vede farkın kapanmasında çok hatası vardı:(

Graves'te gününde olmayınca farkı açamadık, malesef zora soktuk turu ama geçeceğimize canı gönülden inanıyorum!

Taraftara gelince sanırım 2500 ün üzerinde bir taraftar vardı, özellikle karşı tribünde 1 koltukta 2 kişiydik!

Büyük küçük yaşlı genç herkes salona akın etmişti, çok gururlandım, sanırım biz kefeni yırtıyoruz:)

Hiç susmadan takıma destek olduk ama bir ara takım geriye düşünce demoralize olduk, onun dışında taraftar olarak hem sayıca hemde etki olarak çok iyiydik!

Maç bitince fark atamamıza rağmen tribündeki bizlerin, parkedeki oyuncuların, vede protokoldeki yöneticilerimizin yüzünde buruk bir sevinç vardı, belki fark atamamıştık ama omuz omuza yönetim, basketçi, taraftar... herşeyi yaptık!!!

Son sözümde SALONLARA GELMEYENLER ÇOK ŞEY KAÇIRIYOR OLSUN!

ARMANIN PEŞİNDEYİZ....
HERKESE İYİ GECELER....

Coskun Cosar' Alıntı:
simdi beyler bu macin rövansidami var??
kusura bakmayin takip edemiyorumda

Evet 1 hafta sonra yanlıs hatırlamıyorsam daha macın 1 devresini oynadık 2 devresi deplasmanda

Burak, basketbol futboldan daha takim sporu. Kaybedildigi zaman daha takimca, kazanildigi zaman takimca kazaniliyor. MS'yi ben de bu aksamin sorumlusu ilane etmiyorum.
Zaten yenilmis de degiliz. Kaybetmis gibi bir hava var gibi davraniyoruz ama fark lazimdi, oradaki macin zorlugunu dusunerek, MS'nin kritik top kayiplari onun da performansindan oturu goze batiyor. Eminim ki Cücü Kaptan yapsa bu kayiplari bu kadar göze batmazdi. Bir 10 sayi ile asaydik maci - ki alabilirdik, harcadik- fena olmayacakti. Cüneyt de sakatlandi, bakalim akibeti yarin ne olacak.

Rovansa 1 hafta var. Oradaki taraftar baskisi nasi olur onu da bilemiyorum. Tahminen full salona oynuyorlardir. Bu aksam taraftar cok guzeldi. Genel olarak ev sahibi bir takimin icin fazla yumusak savunma yaptik. Sakatlardan oturu de takim yoruluyor, degistirecek adam kalmadi. Cücü sakatligi oynayamaz duruma sokarsa, MS'den en aizndan top kaybi yapmadan sade bir oyun oynamasini bekleyecegiz. Bir ara pota altina falan drive etti, yani napiyorsun, NBA'da degilsin ki, o da degil Graves degilsin oyle bir penetren de yok.

Mutlu Akü maci Buducnost oncesi onemli.
Gecen senenin yari finalistine oynatilan su salakca 2 onelemeyi gecip gruplara kalmak biraz prestijk hadisesi oldu. Yenelim, girelim.

Eyüp, hala maca gidemedim :)

Bu haber 64407 kez okundu.

---------------------

http://WWW.GALATASARAY.ORG'DA Bu maçın haberi bu kadar insan tarafından okunmuş, fb ile oynadığımız basket maçından bile fazla!

Bu bana çok şey anlatıyor!!!

SAĞLAM GELİYORUZ!

Zoban selam!

Gurovic'i protesto eden Kerem abi bile dayanamayıp maça geldi, senin hala gelememiş olman dehşet verici 8)

Lütfen en kısa sürede salonlara geri dön dostum, senin yerin benchin arkası:)