Eurocup Ön Elemesi 2. Tur 2. Maç | KK Buducnost 93 - 62 Galatasaray CC

Re: Eurocup | Buducnost : 93 - Galatasaray : 62

Aykun Alan' Alıntı:
herşeye rağmen canınız sağolsun.Elimizdeki rotasyon anca bu kadarını karşılıyor.Maçta yıldız oyuncularımızın etkili olamaması,guardımızın pasif olması,kötü hücüm sonunda bu malubiyet geldi.

darısı eurochallenge şampiyonluğuna.

ağbi tamam dünyanın sonu değil elbette ama 8 senedir kadıköyde yenemiyoruz canınız saolsun şampiyonlar ligine katılamıyoruz canınız saolsun buducnosta eleniyoruz canınız saolsun iyi güzel hoş da bizimkide can ... kötü günde takımın yanındayız evet çok güzel ama takımda hatalardan ders çıkartması gerekmez mi...geçen sene saraçoğlundaki mağlubiyetten sonra canınız saolsun demesek belki bu sene yeneceklerdi

doğru söylüyorsun bir yerden sonra tepkimizi koymamız lazım ama diğer arkadaşlar gibi takımı yapıcı değil yıkıcı eleştiriler takıma ona buna ne kazandırıyor?Sonuçta olmuş gitmiş.İş bitmiş.Bundan sonra yapılacak olan tek şey hatalarımızdan ders çıkartıp önümüze bakmak

AYIP ETTİNİZ!

dün akşam maçtan hemen sonra yorum yapmak istemedim çünkü belki sınırları aşabilirdim...ben her zaman murat hocaya güvenenlerdendim fakat dün akşam bence o da artık bitti hatta okeye dönüyor olmalı...çünkü 1 metre önünde oynayan oyuncusu m.s bu kadar aciz duruma düşmüşken oyundan almamakla herhalde kendi ipini kendi çekmişyir die düşünüyorum...o oyundan almayıp devam ettirerek takımıza zarar verdigini anlamamış olucakki hakemler 5 faulle oyundan ihraç ettirdiler...ya ms içeri penetre ediyor fakat hepsi o kadar ya blok yiyor ya yanlış pas veriyor ya hucüm faul yapıyor yada steps yapıyor yane ne kadar takıma zarar verecek olay varsa hepsinden örnekler sunuyor maç içinde...şutuda yetersiz takıma vites yükseltecek bi guard olmadıgını sagır sultan duydu vede bizzat gördü ama hocamız hala ısrar ediyor...guroviç benimde gerçekten beklentilerimin oldugu bi oyuncumuz fakat dün akşam berbattı...bunda murat hocayı suçluyorlar..fakat ben buna katılmıyorum tamam belki o gün kötü günündesindir sayı atamassın ama insan mücadele eder be kardeşim karşısındaki adam sanki kimse yokmuş gibi üçlük attı dün akşam...eger biraz milo gibi zizic gibi ekmegini taştan çıkarmayı deneyip mücadele etseydi gerekli katkıyı alırdık...sonuç olarak kötü bi günümüzde ii bir ekibe karşı kaybettİNİZ ama mücadele etmeden kaybettigiNİZ için biraz BÜYÜK GALATASARAY TARAFTARINA AYIP ETTİNİZ:(

takımın bu mağlubiyeti alması büyük hayal kırıklığı...

takıma efes maçından önce küçük uyarı şeklinde birşey yapılabilir....
mesela oyuncular çağrılırken sadece zizic.milo.teo.altay ve alican çağırılır geriside anlar herhalde ........ :roll: :roll: :roll:

Re: Tebrikler!

Erdem Akkaş' Alıntı:
ben şunu anladım bir galatasaray taraftarı olarak yıldız mıldız istemiyorum...gerek futbol gerekse basketbol takımları şunu gösterdiki biz bir kriz takımıyız krizlerimizden besleniyoruz...yaa oyuncuların maaşı ödenmeyecek yada antronör 6 hafta kala çekip gidecek bir kriz ortamı oluşacak ki takımımız şampiyon olsun...

geçen sene basketbol takımında yıldız yok final foura kaldık...uefayı super cupu aldığımızda 4 yıl üstüste şampiyon olduğumuzdada yıldız mı vardı kadromuzda (hagiyi saymazsak)

gelen oyunculara bakın baros kewell meira guroviç milojeviç ziziç

evet çok iyi oyuncular hepsi biraz yıldız...ama bize gelmiyolar bize kardeşim yok işte başarı yok ortada...
Güzel bir bakış açısı.Zaten Türk insanının yapısı kaos üzerine kurulmuştur.Türk Milli Basketbol ve Futbol Takımları bunun en güzel örneği.Biz düzenli,büyüyerek başarı elde edemeyiz.Hep bir sorun olması gerekiyor sanırım.

Erdem Akkaş' Alıntı:
geçen sene basketbol takımında yıldız yok final foura kaldık...uefayı super cupu aldığımızda 4 yıl üstüste şampiyon olduğumuzdada yıldız mı vardı kadromuzda (hagiyi saymazsak)

Popescu'yu da sayma öyle mi ya da Taffarel'i hiç sayma.
Galatasaray o 4 sene de kendi yıldızlarını kendisi yarattı.Baştan başlayacağım dedi ve yıldız isimleri de monte ederek başarı gün geçtikçe ben geliyorum dedi.Onlar da çok zor günler geçirdi, Chealse'den 5 yedi, Trabzon'dan 5 yedi,Fener'den 4 yedi ancak biz onlara destek olduk, onlar kendi içinde bütün oldu ve kupalar geldi.
Super Kupa'yı aldığında kadronda Hagi, Popescu, Taffarel, Jardel gibi üst düzey yıldızlar bulunmaktaydı.
Yıldızlar olmadan bir noktaya kadar gidersin eğer yıldızın varsa o kupayı alıp gelirsin.
Bu sene olmadı tutmadı,aşı Hagi ilk geldiği sene değil 4. senesinde şampiyon olduk.İstikrardan yana olmak yerine hemen vur kellesini diyorsunuz vuralım bakalım sabırsızlıkla hiç birşey kazanamayız.

Burak Barut' Alıntı:
[quote="Erdem Akkaş":32iej0r2]

Galatasaray o 4 sene de kendi yıldızlarını kendisi yarattı.Baştan başlayacağım dedi ve yıldız isimleri de monte ederek başarı gün geçtikçe ben geliyorum dedi.Onlar da çok zor günler geçirdi, Chealse'den 5 yedi, Trabzon'dan 5 yedi,Fener'den 4 yedi ancak biz onlara destek olduk, onlar kendi içinde bütün oldu ve kupalar geldi.
Super Kupa'yı aldığında kadronda Hagi, Popescu, Taffarel, Jardel gibi üst düzey yıldızlar bulunmaktaydı.
Yıldızlar olmadan bir noktaya kadar gidersin eğer yıldızın varsa o kupayı alıp gelirsin.
Bu sene olmadı tutmadı,aşı Hagi ilk geldiği sene değil 4. senesinde şampiyon olduk.İstikrardan yana olmak yerine hemen vur kellesini diyorsunuz vuralım bakalım sabırsızlıkla hiç birşey kazanamayız.[/quote:32iej0r2]

Unuttuğun başka bir şey daha var sevgili Burak o takımın başında Fatih TERİM gibi bir hoca vardı. Hagi dahil bütün herkes onun ağzından çıkacak bir kelimeye bakardı.Elma ve armudu karıştırmayın.

Salı akşamı göstermiş oldukları mücadeleyle bizleri Dünyanın en mutlu taraftarı yapan çok sevgili oyuncularımıza,verdiği kararlar ve akılcı taktikleriyle maçın maksimuma gitmesini sağlayan çok sevgili antrenörümüze ve bu kadronun oluşmasında hakkı geçen yönetimimize ne kadar teşekkür etsem azdır.3 gün içinde futbol basketbol takımları adeta resital izlettirdiler bizlere.Siz beni mutlu ettiniz Allah'ta size benim bu durumumun kat be kat fazlasını versin.
Gördüğünüz gibi hep eleştiri yapmıyorum kötü gününde takımın nasılda yanındayım.Helal olsun benim gibi taraftara,helal olsun takımı bu duruma getirene!

Yunus Gökyıldız' Alıntı:
Sizin yaptığınız destek değil inceden takıma sövmektir.Lütfen bunu yapmayın.
Asla sövmek değil.O biraz ağır kaçmış.Sadece teşbih mi mübalağa mı ne deniyorsa(edebiyatım iyi değildi) ondan yapmak istedim.Maçın skoru seni bu düşünceye itmiş olacak.

fenerbahçenin futbol takımının şu 5-6 sene önceki meşhur ''noolcak bu takımın hawli'' durumuna düştük.ve biliyorum ki bu takım efes'i yenecek.
ve işin kötü tarafı m.ö. ''sorumluluğu alıyorum'' demiş.hatan var ama kardeşim kimse senden kahramanlık beklemiyor fakat hatası olanı da söyleyeceksin işte o zman kahraman olursun.
m.s.'yi çok eleştirmicem çünkü kapasitesi bu.alpellada onu yaptı bunu yaptı filan derseniz de bjk'da harikalar yaratan shumpert'in halini bi görmenizi öneririm.
gurovic'e ise o kadar laf edildi salonda ve ben olsam biraz gurur yapar ve en azından sorumluluk alırdım.biz gurovic'i takımın en önünde çıksın diye aldık diye sanıyordum.skoru fitch de atıyordu

Burak Barut' Alıntı:
[quote="Erdem Akkaş":3k0v6qr2]

Bu sene olmadı tutmadı,aşı Hagi ilk geldiği sene değil 4. senesinde şampiyon olduk.İstikrardan yana olmak yerine hemen vur kellesini diyorsunuz vuralım bakalım sabırsızlıkla hiç birşey kazanamayız.[/quote:3k0v6qr2]

''Galatasaray o 4 sene de ken yıldızlaarını kendisi yarattı.''

Bu sözüne tamamen katılıyorum Burak Abi.emresi,Okanı,Ümit Davalası,Hele Suat 2 adam lık top oynuyordu.Şimdi ki Ayhan gibi.

Bu rezilliğin sorumluları bir şekilde çıkıp hesap vermelidir.

Buducnost gibi 3.seviye takımlardan bu kadar fark yenmez..

Hakem falan hikaye..

Sen oynadıktan sonra BÜTÜN DOĞRULARI YAPTIKTAN SONRA kimse sana bir şey yapamaz..

Helal olsun..

Zizic, Milojevic ikiniz dışında yapımda ve yayında emeği geçen herkese teşekkürler..

Tamam yenildik büyük rezillik ama Buducnost 3. sınıf takım filan değil haksızlık edip rakibi küçümsemeyin karadağ gibi bir basketbol ülkesinin şampiyonu ile oynadık.Mazeret değil tabi ki ama rakibi küçümsüyerekte bir yere varılmaz...

Buducnost'a üçüncü sınıf demek basketbol cahilliğidir. Efes Pilsen'in en formda zamanlarında Partizan ve Cibona yenilgilerini hatırlatmak gerekir. Yugoslav ekolünü özellikle deplasmanda yenmek büyük bir başarıdır. Yenilmek normaldir. Fark yemek ise başarısızlıktır. Başarısız bir sonuç da alsak rakibe üçüncü sınıf muamele yapmak basketbolu bilmemektir.

Buducnost maçında savunmada buyuk sorunlar goze carpıyordu. Graves, ilk adımı hızlı, atletik bir oyuncu ama sıklıkla karsılastırdıgımız Hite kadar guçlu degil gibi. Savunmacı bir oyuncu diye biliyoruz ama bu maçta kolay geçildi Graves. Hucumda ise Hite gibi karar almada sorunlar yasıyor. Penetre secimleri ve tarzı riskli, bilinçli yaptıgını soylemek zor. On alan savunmasında zorlandık bir haliyli. Murat Kaya takıma katılsa da yine bu sorun surecek gibi.

Pota altında ise, Milo dısında iki yonde de basarılı diyebilecegimiz oyuncu yok herhalde. Zizic yugolarımız içinde en genci ama geçmiş sakatlıkların izleri belli oluyor, pek fit gozukmuyor. Bu durum geldiginden beri boyle. Bu durum hucumda pek sorun cıkarmasa da savunmada soruna neden oluyor. Basit fauller alıyor. Bu aldıgı sureyi ve dolaylı olarak hucum ritmini de bozuyor. Zizic'in basit ve erken faul alma sorununu haletmesi gerekiyor. Huseyin'in durumunu veri kabul etmek durumundayız. O da herşeyin farkında, tartışmak yersiz. Cemal'in içeriyi ne kadar kapatabilecegi pota altı savunma sorunun cevabı gibi duruyor şimdilik.

Gurovic için yazılanlara katılıyorum. Yaşı geregi temposunu dusmesi normal, sert savunma yapamadıgımızdan oyunun akısı içinde ritmini bulup uygun sutlar bulamıyor diyelim :)

Suçlu aramaya gerek yok. Avrupa'da yolumuza devam edecegiz. Kupa adından ote basarılı olup uluslararası basketbol arenasında imajımızı yukseltmemiz gerekiyor. Eurochallenge'ı kucuk gormeyelim bence.

Transfer, yonetim vb. konularda şunu kabul etmek gerekir, 3 buyugu (Efes, Fbulker, Telekom) dısarıda tutarsak G.Saray CC ve Beşiktaş C.T dahil olmak uzere diger takımların transfer edebilecegi yerli oyuncu havuzu sınırlı. Kaya'yı Engin'i istedik cok ugrastık alamadık. 3 buyuk birbirinden bile oyuncu koparamazken, Beşiktaş ve Galatasaray'ın bu havuzundan oyuncu koparabilmesi bir hayli zordu. Muratcan ve Haluk'u Telekom bıraktığı için Beşiktaş alabildi. Keza Huseyin'i de Prokom bıraktıgı için alabilmiştik. Cuneyt'te de benzer durum sozkonusu. Buradaki tek hatamız, alabilecegimiz oyuncular arasından bile yonetimin aşırı vakit kaybı nedeniyle seçim yapamamamız. Bu oldugu gibi yonetimin buyuk bir hatasıdır. Yabancı seçimlerinde de bu uzun suren belirsizlik doneminin etkileri var bence. Sene başı söz edilen bütçe miktarı belliyken, sonrasında bu aşıldı. Baştan bütçe belli olsa kararlar erken alınabilirdi. Sitede geçtiği için yazıyorum. 4m$ net butçe deniliyordu. Bu durumda M.Strickland transferi anlasılabilir. Sonrasında ne olduysa Beşiktaş'ta bizde sözde bütçeleri aştık. M.Strickland sanırım ilk baştaki tahmini bütçenin dogrultusunda alınmış bir oyuncu. Bugun yerli transferi sozkonusu. Kiralama acık sadece. Yine aynı kural geçerli, ya 3 buyugun kadrosunda dusunmediği oyuncularıdan ya da diger takımlara ciddi bir meblag odeyerek oyuncu kiralayacagız gibi. Hayırlısı olsun.

Kerem SEÇER' Alıntı:
Buducnost'a üçüncü sınıf demek basketbol cahilliğidir. Efes Pilsen'in en formda zamanlarında Partizan ve Cibona yenilgilerini hatırlatmak gerekir. Yugoslav ekolünü özellikle deplasmanda yenmek büyük bir başarıdır. Yenilmek normaldir. Fark yemek ise başarısızlıktır. Başarısız bir sonuç da alsak rakibe üçüncü sınıf muamele yapmak basketbolu bilmemektir.
Diğer topicte bende bu takıma 3.sınıf demiş,yanlış anlaşılmasın diye hangi kriterleri baz aldığımı açıklamıştım.Tekrar yazayım(avrupa için sadece);
1.sınıf:Basketbolu yöneten takımlar:CSKA,Barcelona,Real Madrit,Maccabi,Tau,Panathinakos,Olympiakos
2.sınıf:Diğer euroleage takımlarının pek çoğu:Efes Pilsen,Fenerbahçe Ülker,Cibona Zagrep,Partizan,AEK,Roma vb.
3.sınıf:Euroleagua'nin zayıf takımları:Alba Berlin,Prokom,Cholet vb. Tanınan takımlar;Telekom,Girona,Estudiantes vb. Ekol Takımlar:Yugoslavya(Buducnost gibi) ve Litvanyanın diğer iyi takımları
4. ve 5.sınıflar var bir de bana göre.(Galatasaray'ı nerede görürsünüz bilemem)Basketbol otoritesi değilim ama güç dengelerini ben bu şekilde görüyorum.Sizin kriterinize göre bazı takımlara haksızlık yapmak gerekiyor gibi(herhalde 2. sınıf bir takım olduğunu düşünüyorsunuzdur)Tabii buna da saygılıyım.
Bunun basketbolu bilmeyle ilgisi nedir ki?Başka biriside 1. ya da 4. sınıf bile diyebilir.Neye bu kadar sinirlendiniz bilmiyorum ama bu kızgınlığınızın günahını buradaki herhangi birinden çıkarmanız yakışıksız bir davranış.En azından forum yöneticilerinden birisi olarak daha sakin davranabilirsiniz.Zaten insanlar yeterince sinirli,sizin ortamı yumuşatacak yazılarınız,daha iyi bir birlik oluşturmamıza katkıda bulunacaktır.
Kaldı ki basketbolu bilmemek ayıpda değil.Siz bildiklerinizi paylaşarak herkese doğru olanı göstermektense tam tersi azarlama yoluna giderek forum içi soğukluklar oluşmasına neden oluyorsunuz.

Kerem SEÇER' Alıntı:
Buducnost'a üçüncü sınıf demek basketbol cahilliğidir.Başarısız bir sonuç da alsak rakibe üçüncü sınıf muamele yapmak basketbolu bilmemektir.

Haklısınız sayın Seçer;

Doğru diyorsunuz Buducnost bir PANA veya OLIMPIA hatta BARCA'dır..

Özür dilerim ;)

Üstün ve engin basketbol bilgilerinizi keşke takıma iletsenizde onlarda yararlansa hiç fena olmaz.

Buducnost EL kalitesinde bir takım öyle değil mi :)

Basketbol cahili diyeceğinize kendi basketbol bilginize bir bakın..

Buducnost eğer üçüncü sınıf bir takım değilse siz basketboldan anlamıyorsunuz.

Barca, Pana, Olimpia, CSKA gibi takımlarmı üçüncü sınıf yoksa biz mi bilmiyoruz..

Efes, Fener, Maccabi, Real gibi takımları hiç saymıyorum farkındaysanız..

Forumda ona buna saldıracağınıza veya basketbol cahili gibi göstereceğinize Euroleague düzeyindeki takımları incelemek için internette sörf yapın..

Saygılarımla..

[Basketbol cahili veya basketboldan anlamıyor diyerek ne kadar kaliteli, seviyeli ve düzeyli birisi olduğunuzu gösterdiniz. Basketbol cahili birisi varsa oda sizsiniz bundan emin olabilirsiniz.]

Çok komik adamsın Barış. Eminim herkes sana gülüyordur şu anda :)

Kerem SEÇER' Alıntı:
Çok komik adamsın Barış. Eminim herkes sana gülüyordur şu anda :)

Sıkma canını kimin benim hakkımda ne yapacağıda sizi hiç ilgilendirdiğini zannetmiyorum.

Emin olun zaten forumdaki herkes size tapıyor.

;)