Euroleague Fantasy Challenge (2016-17)

Prigioni Baskonia ile anlaşmış. Larkin'in 30-35 dk olan süresi düşer bu durumda. Colom formda ama ne kadar güvenilir? Sloukas ve Heurtel de aynı şekilde.. Lull-Teo-Calathes guard rotasyonu şuan en uygun secim gibi gözüküyor.

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

teo
pangos

j.anderson
sanders
langford
singleton

printezis
pleiss
birch
vesely

bu hafta bu kadroyu nasıl en iyi hale getirebilirim sizce? pangos-j.anderson-printezis çıkasım var benim açıkçası. pangos 1 haftalık bir denemeydi zaten daha yüksek pir potansiyelli oyuncu lazım oraya. j.anderson'ın da maksimumu belli yani skor yükünü çeken adam haline gelmiyo daçkada. o yüzden pek içime sinmiyo. printezis ise iyice kabak tadı verdi. 10-15ten falan fazla getirmiyor kolay kolay ve bazen 3-5te bile kalabiliyor. daha güvenilir bir oyuncu almak oraya daha doğru olur diye düşünüyorum. eğer böyle bi senaryoyu gerçekleştirirsem kenardaki fazladan 7.19 kredimle birlikte 118 kredi açığa çıkıyor 3 pozisyon için. yerlerine kimleri alsam apayrı bir muamma. çıkacağım oyunculardan da tam emin değilim zaten sadece ilk düşüncem bu detaylı düşünmek laızm. sizler ne tavsiye edersiniz

Milano Gentile'yi henüz açıklamadıkları bir euroleague takımına kiralamış. Geçen sene milano'nun da yaptığı gibi onun üstünden oynayacak bir takıma giderse ortalama 18 pir civarı bir performans getirebilir. Ancak kim karşılar onun parasını bilemiyorum barça, cska bana yakın geliyor.

Şu da geçen seneki istatistikleri:
http://www.euroleague.net/competition/players/showplayer?pcode=000880&seasoncode=E2015

Ama 30 dakika oynayıp ortalama 16-17 şut kullandığını da hesaba katmak gerek. Şimdi gideceği takımda bu özgürlüğe sahip olmayabilr.

teo
pangos

j.anderson
sanders
langford
singleton

printezis
pleiss
birch
vesely

bu hafta bu kadroyu nasıl en iyi hale getirebilirim sizce? pangos-j.anderson-printezis çıkasım var benim açıkçası. pangos 1 haftalık bir denemeydi zaten daha yüksek pir potansiyelli oyuncu lazım oraya. j.anderson'ın da maksimumu belli yani skor yükünü çeken adam haline gelmiyo daçkada. o yüzden pek içime sinmiyo. printezis ise iyice kabak tadı verdi. 10-15ten falan fazla getirmiyor kolay kolay ve bazen 3-5te bile kalabiliyor. daha güvenilir bir oyuncu almak oraya daha doğru olur diye düşünüyorum. eğer böyle bi senaryoyu gerçekleştirirsem kenardaki fazladan 7.19 kredimle birlikte 118 kredi açığa çıkıyor 3 pozisyon için. yerlerine kimleri alsam apayrı bir muamma. çıkacağım oyunculardan da tam emin değilim zaten sadece ilk düşüncem bu detaylı düşünmek laızm. sizler ne tavsiye edersiniz

heurtel,augustine-pangos,birch değişikliğini yaptırarak sana biraz zarar vermiş olsam da birkaç kelam etmek isterim kadro hakkında. (birch'e anlamsız seri hücum fauller çalınmaya başlamadan önceki maçlarda beklediğimiz şeyler oluyordu genel olarak aslında, heurtel 6 yaptı, augustine 15in altında kaldı vs.)

öncelikle benim bu hafta kadrolarıma alacağım isimleri yazayım

gard: teo, llull, larkin, wolters
forvet: honeycutt, singleton, spanoulis?, devin smith?, clyburn, schilb
uzun: udoh, d brown, dunston, birch(ilk haftadan beri çok güveniyorum kendisine, darüşşafakanın satılmış hakemleri kararımı değiştirmez), pleiss

printezis yerine diğer pozisyonlara biraz kredi açmak adına aklıma gelen tek isim victor rudd, ilk haftalarda çok zararlar verdi ama toparlamış gözüküyor, aynı zamanda maç içerde
forvette james anderson yerine schilb(önümüzdeki 5 maçın 3ünü içerde oynuyoruz, pana maçında kötü performans sergilese bile zarar saymam).

gard için 55 kredi civarında kaldı sanırım. Benim güvendiğim gard yok bu fiyatlarda, hatta genel olarak teo dışında yok, larkin ve llull u yokluktan kattım kadrolarıma.

teo
pangos

j.anderson
sanders
langford
singleton

printezis
pleiss
birch
vesely

Ben olsaydım Derrick Brown Augustine Schilb in, Printezis Birch Anderson out yapardım.Krediye ihtiyacın var.Ben 3-4 haftada Calathes Sanders Honeycutt Dorsey Heurtel'den kazandığım kredilerle takımın belini doğrultup ortalama üstü kadro yapacak krediye sahip oldum ve şimdi oyundan çok keyif alıyorum.Bence sen de önceliği krediye vermelisin.

Bu hafta 223 puan alarak çıkışımı devam ettirdim.Sezona Errick Green, Claver, Clyburn'la başlayınca toparlaması da zor oldu.Clyburn'u sene başında kredisi 53'ken almıştım hiç çıkarmadım, sezon başındaki kredisine anca gelebildi...Son 5 haftadır iyi işler yapsa da ilk 5 haftada kaybettirdikleriyle yarışın gerisinde bıraktı.
Bu sene ilk defa bu kadar ciddiye aldım.Sene sonunda nerede bitireceğimi merak ediyorum.

Teodosic Heurtel-Langford Spanoulis Singleton Clyburn-Melli Brown Vesely Augustine+6 kredi.
Brown'la Udoh'un kredileri kafa kafaya geldiği anda Udoh'u alacağım ki önümüzdeki hafta muhtemeldir.Clyburn Daçka'nın en formda oyuncusu.Keza Singleton da istikrarlı devam ediyor.
Honeycutt'u aldığımda sıfır skor yaptı, çıkarıp Spanoulis'i aldım iki haftadır ortalamasının altında skor yapıyor.Ne yapsam karar veremiyorum.
Bu hafta kafamdaki en net değişiklik Vesely-Pleiss değişikliği.Pleiss bu formuyla kredisini 2 haftada 40'ın üzerine taşır.Hem buradan gelecek krediyle Heurtel-Larkin değişikliği de yapma imkanım olur.Diğer 2 değişiklik için bir karar veremedim.Belki de değişiklik hakkımı kullanmam.

Vesely-Pleiss, Heurtel-Lull, Spanoulis-Goudelock değişikliklerine karar verdim.Herkese bol şans

heurtel,augustine-pangos,birch değişikliğini yaptırarak sana biraz zarar vermiş olsam da birkaç kelam etmek isterim kadro hakkında. (birch'e anlamsız seri hücum fauller çalınmaya başlamadan önceki maçlarda beklediğimiz şeyler oluyordu genel olarak aslında, heurtel 6 yaptı, augustine 15in altında kaldı vs.)

öncelikle benim bu hafta kadrolarıma alacağım isimleri yazayım

gard: teo, llull, larkin, wolters
forvet: honeycutt, singleton, spanoulis?, devin smith?, clyburn, schilb
uzun: udoh, d brown, dunston, birch(ilk haftadan beri çok güveniyorum kendisine, darüşşafakanın satılmış hakemleri kararımı değiştirmez), pleiss

printezis yerine diğer pozisyonlara biraz kredi açmak adına aklıma gelen tek isim victor rudd, ilk haftalarda çok zararlar verdi ama toparlamış gözüküyor, aynı zamanda maç içerde
forvette james anderson yerine schilb(önümüzdeki 5 maçın 3ünü içerde oynuyoruz, pana maçında kötü performans sergilese bile zarar saymam).

gard için 55 kredi civarında kaldı sanırım. Benim güvendiğim gard yok bu fiyatlarda, hatta genel olarak teo dışında yok, larkin ve llull u yokluktan kattım kadrolarıma.

dediklerin bağlamında 2 ihtimal düşündüm. 1.si dediğin gibi bahsettiğim 3 adamı çıkıp yerlerine heurtel, schilb ve rudd almak. bana 55 kredi altı en çok güven veren adam bu hafta heurtel çünkü. 2. ihtimal pangos'a dokunmadan 2 değişiklik yapmak. böylece guard rotasyonu için kredi boşa çıkarmaya kasmam ve daha potansiyelli oyuncular alırım. o bağlamda da aklımda oluşan senaryo anderson ve printezis out yine. yerlerine schilb ve dunston. şimdi asıl soru şu pangos-schilb-dunston 3lüsü mü yoksa heurtel-schilb-rudd 3lüsü mü daha iyi pir getirir. bunun içinden çıkmak lazım :)

Ben olsaydım Derrick Brown Augustine Schilb in, Printezis Birch Anderson out yapardım.Krediye ihtiyacın var.Ben 3-4 haftada Calathes Sanders Honeycutt Dorsey Heurtel'den kazandığım kredilerle takımın belini doğrultup ortalama üstü kadro yapacak krediye sahip oldum ve şimdi oyundan çok keyif alıyorum.Bence sen de önceliği krediye vermelisin.

kredi peşinde koşmaktan bu sene oldukça kötü bi performans gösteriyorum. tabi ki kredi önemli ama haftalık performansları daha önplana koyuyorum artık :)

Vesely-Pleiss, Heurtel-Lull, Spanoulis-Goudelock değişikliklerine karar verdim.Herkese bol şans

Hocam aklını karıştırmak gibi olmasın ama Melli deplasmanlarda 12 pır ortalama ile oynuyor 75 krediye onu tutmak ne kadar doğru,Bir de bence Honeycutt Goudelock a göre daha doğru bir seçim olur,Maccabi de çok dengesiz bir pır dağılımı var her hafta başka biri öne çıkıyor

Prigioni Baskonia ile anlaşmış. Larkin'in 30-35 dk olan süresi düşer bu durumda. Colom formda ama ne kadar güvenilir? Sloukas ve Heurtel de aynı şekilde.. Lull-Teo-Calathes guard rotasyonu şuan en uygun secim gibi gözüküyor.

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Prigioni henüz görünmüyor listelerde.

shengelia mı rudd mu sizce? daçka'ya karşı shengelia benim kafamda daha önplana çıkıyo. yüksek skor getirebilir gibi sizler ne dersiniz?

Mevcut kredisiyle Shengelia alınabilir.
Rudd da 3-4 haftadır belli bir çizgide gidiyor. İkisi de pek farketmez bence. En iyi alternatif Pleiss tabiki ama sanırım o zaten vardır.

Maçlar bu akşam başlıyor.

Pleiss-Vesely kadroda, 101 kredi ye 2 uzun arıyorum (Printezis ve Shengelia yerine).
Bir opsiyon Bourousis - Tomic -Iverson - Ayon dan ikisini seçmek, diğeri de Brown + 29 kredi altı birisi (Demetris Nichols, Khryapa, Tillie).
İlk opsiyondan max 30-35 çıkabilir, ikincisinde ise sadece Brown bile bu puanı geçebilir diye düşünüyorum. Ne önerirsiniz ?

Birde bu hafta sizce Doncic alınırmı kadroya ?

Pleiss-Vesely kadroda, 101 kredi ye 2 uzun arıyorum (Printezis ve Shengelia yerine).
Bir opsiyon Bourousis - Tomic -Iverson - Ayon dan ikisini seçmek, diğeri de Brown + 29 kredi altı birisi (Demetris Nichols, Khryapa, Tillie).
İlk opsiyondan max 30-35 çıkabilir, ikincisinde ise sadece Brown bile bu puanı geçebilir diye düşünüyorum. Ne önerirsiniz ?

saydığın oyunculardan brown dışında net güven veren biri yok bence ama 2.ihtimalde brown'ın yanına alacağın oyuncuların hiç biri 3-5in üstüne çıkacak oyuncular değil bence. illa birini tercih edeceksen tillie edilmeli bence daçka'ya karşı oynamalarından dolayı ama ilk ihtimalle dengeli kadro kurmak daha mantıklı olur gibi. tomic-ayon ikilisini tercih ederim ben oradan

Brown bu hafta hayal kırıklığı yaratabilir, barca'da sakatlar iyileşti rahat atış şansı vermeyeceklerdir.
29 krediye alacağın adamın ise 10 dk süresi bile garanti değil , dolayısıyla ilk seçenekten ikisini seçerdim. Iverson+Ayon kağıt üzerinde en mantıklısı bence rakiplerin oyun stiline baktığımızda ama kalbinin sesini dinle derim çok büyük farklar yok:)

Doncic son lig maçında PIR rekorunu kırdı. Bu hafta da Zalgiris'le oynayacaklar uzun süre şans bulabilir gibime geliyor.Alınabilir bir risk.