EuroLeague Fantasy Challenge 2018-2019

6 takimim var ve hepsi birbirinin aynisi olmus kadro olarak 😂 Bunu iddaa da butun kuponlarda ayni takimdan yatmaya benzettim (Goga Bitadze)

Artik 9 no'lu taktige gecme zamanim geldi de geciyor arkadaslar! Nedir bu 9 no'lu taktik ? Izin verin hemen aciklayayim 😂

1945 yilinin Nisan baslariydi, Muttefik kuvvetler Normandiya cikarmasini yapmis veya yapmak uzerelerken Berlin semalarinda daha once gorulmemis bir cisim oldugunu farkettiler. Radarlara yakanlamayan bu cisim sonradan (45 yil sonra) anlasildi ki dunya disi bir gezegenden gelmisti. Ama o anlarda nazilerin bir oyunu oldugunu dusunulmustu. Ve mutttefik General cismin vurulmasini emretti. O an da 9 tane topcu bataryasi cismi vurdu ama cisim banamisin demedi.

Iste muhtesem 9 no'lu taktik bu arkadaslar, biraz anlamsiz gibi duruyor ama umarim ben de dahil olmak uzere anlayan cikar aramizda 😂

Lafin kisasi su; Goga Bitadze out Jan Vessely in - Sean Kilpatrick komple in - digerleri komple out 😂

Kadro kurmakta çok zorlanıyorum. Çıkmak istediğim oyuncular var ama yerine aklımın kestiği 1 tek oyuncu bile bulamıyorum. Sıkıştım kaldım manevra yapamıyorum. Çok kısır oyuncu kadrosu, yeni bi sürpriz aramak mümkün değil. En fazla 12-15 bandında bişey yakalarsın, yakalarsan o da...

Strelnieksi ailesi dışında oyunda alan var mıdır acaba ? :)

Bu arada Shved dönüyormuş sanırım euroleague resmi sitesinde videosu var. Çok bekledik ama çok geç geldi. Bakalım ilk maçı beklemeli mi almak için yoksa almalı mı?

Bu oyunu oyuncu değerlendirme konusunda insanları olumsuz etkilediğini düşündüğümden dolayı oynamıyorum. Bir ara oynadığımda gördüm ki bir süre sonra her şeyi PIR üzerinden değerlendirmeye başlamışım. Halbuki basketbolda PIR istatistiği aşırı yanıltıcı olabiliyor. İnsanlar bu sebeple Mike James'i çok iyi oyuncu falan zannedebiliyor.

Strelnieks de bana göre iyi oyuncu hatta baya iyi oyuncu. Bir yıldız değil ama mesela Real'e koysan oynar, fenere koysan oynar sırıtmaz. Benim gözümde büyük takıma iyi bir parça olabilecek kaliteli bir rol oyuncusudur. Oly'de takım içi dinamikler sebebiyle istediği sorumluluğu bulamıyor ama yine yüksek yüzdeyle katkı veriyor. Oyun özelinde değerlendirecek olursak da belki favori bir tercih olmaz ama maçtan maça çok iyi PIR getirdiği de oluyor.

Bu oyunu oyuncu değerlendirme konusunda insanları olumsuz etkilediğini düşündüğümden dolayı oynamıyorum. Bir ara oynadığımda gördüm ki bir süre sonra her şeyi PIR üzerinden değerlendirmeye başlamışım. Halbuki basketbolda PIR istatistiği aşırı yanıltıcı olabiliyor. İnsanlar bu sebeple Mike James'i çok iyi oyuncu falan zannedebiliyor.

Strelnieks de bana göre iyi oyuncu hatta baya iyi oyuncu. Bir yıldız değil ama mesela Real'e koysan oynar, fenere koysan oynar sırıtmaz. Benim gözümde büyük takıma iyi bir parça olabilecek kaliteli bir rol oyuncusudur. Oly'de takım içi dinamikler sebebiyle istediği sorumluluğu bulamıyor ama yine yüksek yüzdeyle katkı veriyor. Oyun özelinde değerlendirecek olursak da belki favori bir tercih olmaz ama maçtan maça çok iyi PIR getirdiği de oluyor.

Valla kusura bakmayın bu oyun PIR üzerine kurulmuş. Yani ne kadar PIR getirirse o kadar iyi oyuncudur. Gerçek hayatta belki size farklı gelebilir. Getirdiği PIR kadar iyi katkı vermeyebilir o sizin düşünceniz. Fakat forumun bu kısmında oyunu kazanmak rakibimizi yenmek için biz PIR'lere bakıyoruz. Zaten Euroleague değerlendirme kısmı da var. Strelnieksin ne kadar iyi bir oyuncu olduğunu orada da dile getirebilirsiniz. Ancak Strelnieks fazla PIR getiren bir oyuncu değil. Belki iyi oyuncudur gerçekte ki ben çok beğenmem kendisini. Ama kötü değil vasat bir oyuncu, bir winner değildir. Ama faydalı bir oyuncu.

Ama Söylediklerim geçerli oyun için ailesi bile almaz. Alırlarsa kayberderler her hafta. En fazla15 PIR filan getirir. Şimdi ben James'i mi alayım yoksa Strelnieks mi?Tabi ki Jamesi alırım. Aynı zamanda James Strelniekten PIR harici daha da faydalı bir oyuncu bence. Daha yıldız. tamam bazen saçmalıyor. Zorlama atışları var, çok şut kaçırabiliyor ama ben Strelnieks yerine kesinlikle James alırım yine de. Hem sezon başına göre james'te olumlu yönde gelişme var. Ribaund ve asist sayıları arttı. Artık çok fazla zorlamıyor. Oyunu forse etmiyor. Oyunun gelişimi açısından da bakmak lazım. James şu an epey değerli. PIR li veya PIR siz.

Son düzenleme:
https://www.euroleague.net/news/int...bbpgfs5do5wd/alexey-shved-i-just-want-to-play

Shved'in röportajı. Büyük ihtimalle Milano maçına dönecekmiş. Paranız varsa alın derim. Ama beklemek te isteyebilirsiniz sonuçta 14 maçtır yoktu. Tekrar almak yürek ister. Papatya falları açılsın.

Zalgiriste Kavaliauskas ve Nate Wolters yokmuş bu hafta. Brandon Davies bakonia karşısında ne yapar acaba?

Dee Bost Khimki'den ayrılmış. Monacoyla görüşüyormuş.Onun yerine Aaron Harrison'un ikizi Andrew Harrison'u almışlar.

De Colo,Higgins, ve Bitadze'nin durumlarını bilen var mı bu arada?

Son düzenleme:
Ben de benzer düşüncedeydim, belki de hala aynı düşüncedeyim. PIR olayına kaptırınca 15 altı herkes çöp geliyor bi süre sonra gözüne. Maçları izlemek de stresli oluyor, aldığın adam turnike kaçırıyor top çemberden çıkıyor falan...
Shved konusuna gelirsek yine yüksek PIR yapacaktır ama ona bütçe ayıramam şimdi düzenim bozulur. Zaten onu herkes alıyor pek fark da yaratmaz bence.

Ben de benzer düşüncedeydim, belki de hala aynı düşüncedeyim. PIR olayına kaptırınca 15 altı herkes çöp geliyor bi süre sonra gözüne. Maçları izlemek de stresli oluyor, aldığın adam turnike kaçırıyor top çemberden çıkıyor falan...
Shved konusuna gelirsek yine yüksek PIR yapacaktır ama ona bütçe ayıramam şimdi düzenim bozulur. Zaten onu herkes alıyor pek fark da yaratmaz bence.

Muhammed Milano pek savunma yapmayı becerebilen bir takım değil. shved ya çıkıp 25 atarsa? ben aldım o yüzden iyi takımlarıma. Bakalım risk mi görücez.

Oo Shved ölmemiş miydi ya 3 hafta yok dediler sezon bitti oldu. Sakatligi beni de bitirdi bu yıl. En yakın adaydan 1000 kredi fazlaydi ve nispeten az takımda vardı. Elimde fazla kredilerle kalakalmıştım.

Shved, De Colo, Bitadze, Vesely (geçen hafta kimsede yoktu) bu hafta dönüyor. İlginç bir hafta olacak belli ki.

Ben zaten seni destekleyen bir yorum yaptım 😄 Bence yine kaldığı yerden devam edip yüksek yapacaktır yazdım😄 Ben de almak istiyorum da bakalım kredi açabilecek miyim. Düzen biraz bozulacak ama olsun artık..

Ben zaten seni destekleyen bir yorum yaptım 😄 Bence yine kaldığı yerden devam edip yüksek yapacaktır yazdım😄 Ben de almak istiyorum da bakalım kredi açabilecek miyim. Düzen biraz bozulacak ama olsun artık..
Muhammed Milano pek savunma yapmayı becerebilen bir takım değil. shved ya çıkıp 25 atarsa? ben aldım o yüzden iyi takımlarıma. Bakalım risk mi görücez.

yahu benim yazdığım biraz sana nispet gibi mi olmuş?:LOL::LOL: Yok Muhammed düz cümle yazmaya çalıştım. Görücez derken sana atıfta bulunmadım merak etme... Beni desteklediğini biliyorum. Sen de kredi varsa al bakalım alabilirsen. Alamazsan da bakalım nasıl dönecek belkide 10-15 bandında kalır.

Son düzenleme:
Muhammed bu hafta GS Basket son 10 daki rakibim senmişsin.:eek::oops: Mammion sanırım di mi?Takımımı senle paylaşmamı ister misin ona göre önlemini alırsın? en güçlü takımım.:unsure: Exar Kun

Hahaha bakamadım hiç lige demek rakibiz. Paylaşma sürpriz olsun 😄Ben de tam önemli bi soru soracaktım fantasy ailesine😄
Olympiakos deplasmanında Clyburn sönük kalır mı bu ara formsuz. Onun yerine De Colo mu yapsam ..

Hahaha bakamadım hiç lige demek rakibiz. Paylaşma sürpriz olsun 😄Ben de tam önemli bi soru soracaktım fantasy ailesine😄
Olympiakos deplasmanında Clyburn sönük kalır mı bu ara formsuz. Onun yerine De Colo mu yapsam ..

Muhammed seni yanıltmak istemem her şey olabilir de clyburn'un bu sene yaptığı en iyi 4 istatistik
Pana deplasmanı 33
Oly ev 29
Real deplasman 27
Fenerbahçe deplasman 26..

En kötü 2 istatistik
Darüşşafaka ev 4
Buducnost ev 8