EuroLeague Fantasy Challenge 2019-2020

Sezona aslında fena başlamayıp ligde 2-3. sıralarda dolaşan biri olarak Alba Berlin tayfaya bulaştıktan sonra bir anda gerilere düşmüştüm bir daha da toparlayamadım.Hala kadrolarımı kuruyorum ama tabi içimden gelmiyor eskisi kadar yine de sezon sonuna kadar devam edip en iyi yerde bitirmeye çalışacağım.Umarım ligdeki diğer arkadaşlardan derece yapıp ödül alanlar çıkar bu sene.

Sevgili Shavon Shields sana guvenen, sana inanan bir insan olarak böyle berbat böyle rezil böyle saçma bir performansı hangi hakla verebiliyorsun. Ömrümde seni sadece bu hafta aldım be. Artık kara defterimin ilk sayfasindasin. Bu hafta farklılık olsun ve hazır Strelnieks, Hacket yokken kaptanimi M.James yaptım. Keza De Colo, Sloukas in yoklugunda bı gömlek düşük performans verdi. Bunda Westerman in ve takım halinde topu paylaşmalarını etkisi büyük. Calathes son 1 aydir biiraz uzak durulması gereken bir isim oldu. Bu sezonki dış şut problemi kangrene dönüştü.

Bu arada Eurohoops ekibine fantasy takımı olayını uzun zaman önce sormuştum. Takımı yapan merkezdeki Yunanlı editörlerimis. Sadece bir kişi değil takımı ortak kararla yaptıkları için doğal olarak nerde çokluk orda şey misali berbat bir takım ortaya çıkıyor. Eurohoops gizli patronuda büyuk reis Papaloukas' mış.

Son düzenleme:
GSBasket H2H ligi 18. hafta panoraması:

Haftanın kazananı: Money +67 (Ayhan Bozdeniz)
Haftanın takımı: Crixus 200.8 (Aykut Kadıoğlu)
Haftanın en çekişmeli maçı: GS 167 - 164 Cimbom Warriors (Bayça Oral)
Haftanın maçı: Magnifique (Mehmet Yılmaz) + Troy Pilsener (Kaan Gürbüz) 364.3

Lig lideri: MSB3 (14/18 galibiyet) , 9 haftalık galibiyet serisi Crixus karşısında sona erse de liderliği averajla sürdürüyor.
Bayram Havarileri, Alisercan ile oynadığı kritik maçı kazandı ve galibiyet sayısında lideri yakaladı. Troy Pilsener ve Focusvictory de bu hafta kazanarak liderle farkı 1'e indiren takımlar oldu. Son 12 haftaya girilirken 1. ile 7. arasında sadece 2 galibiyet fark var. çekişme son sürat devam ediyor:D

Haftaya;
Focusvictoy- Crixus,
Alisercan- MSB3,
Dirk Petrovic- Money maçları zirveyi yakından ilgilendirecek. 📺

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
GSBasket Normal Sezon ligi 18. hafta panoraması:

1️⃣ Davies (Işıtan Doğan) (1) 2982 Dünyada 59. 🥇
2️⃣ Dirk Petrovic (2) (Zeynep Emir) 2938 Dünyada 115. 🥈
3️⃣ Mehmet Baturalp (Hakan Sağlam) 2924 (3) Dünyada 153. 🥉
4️⃣ Petrovic (Zeynep Emir) (4) 2893 Dünyada 269.
5️⃣ Crixus (Aykut Kadıoğlu) (8) 2892 Dünyada 273.

Haftanın kar edenleri:
Davies: Oyuncu değiştiremediği bu haftayı dünyada 23 basamak yükselerek geçirdi ve bunu sadece 6 oyuncuyla yaptı. Umarım yakın zamanda takımıyla ilgilenecek fırsatı bulur.
Crixus: 200 puan barajını aşarak yanılmıyorsam bu sene ilk defa ilk 5 arasına kendini yazdırdı.
Ragnar : Genel olarak muhteşem bir hafta geçiren Aykut Kadıoğlu'nun bir diğer takımı. 228 puan aldı 8. sıraya kadar yükseldi.

Haftanın zarar edenleri:
NBA All Star 113 puan aldı ve 5. sıradan 15. sıraya geriledi.
MSB3 GSBasketH2H ligi liderimiz 146 puan aldı ve 8.sıradan 13. sıraya geriledi.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Haftanın Oyuncusu: Larkin 38.5 verimlilik (yine bir Barcelona maçı yine bir MVP performansı) 🤴
Haftanın Hayal Kırıklığı (f/p): Dubljevic (1 verimlik) :poop:
Haftanın Takımları: Anadolu Efes ve Fenerbahçe Beko 🇹🇷
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

12 kaptanımın Mirotic olduğu, sonucu hüsran dolu bir hafta oldu. Bir tek çoğu takımdan Micic çıktığıma şükrediyorum.
Gelecek hafta çift maç haftası. Diyebileceğim tek şey: Oyunda pivot yok, Dubljevic de iki haftadır güven vermiyor, pivot kim olacak? Oyun iyice kısaların oldu.

Gelecek hafta da pivot bölgesinde papatya falı açma zamanı. Kendi adıma: her takımıma başka pivot alacağım. Pleiss, Hunter, Reynolds, belki Singleton. Var olan Monreo'ları tutmak da sanırım akıllıca olacak. Münih'in antrenör değişikliği kendisine yaradı sanıyorum.

Milutinov'un sakatlığının hiç olmadığı, finansal olarak bazı problemler olduğu, bu problem açığa çıkmasın diye sakat falan dedikleri konuşuluyor. Aldığı az dakikalar buna da yorulabilir. Sorun ne bilemiyorum ama sanıyorum takımdan gitmek niyetinde. Anlayamadım. NBA olsa takasını istiyor diyeceğim ama bu tarihten sonra başka takıma gitse zaten Avrupa'da oynayamayacak. Belki parasını alamıyor olabilir. Mllutinov'a ne olduğu tam muamma.

Bir parantez de Stimac'a. Asvel'in hem Fenerbahçe, hem de bu gece Kızılyıldız'a kaybetmesinin yegane sebebi. Asvel, 250 bin dolar verip kendisi Stimac'ı alsa, muhtemelen bu 2 maçı kaybetmeyecekti ve 10 galibiyeti olacaktı.

Diğer parantez Messina'nın Gudaitis'i ne hale getirdiğine... Geçen sene Vesely'den sonra Avrupa'nın en iyi pivotu haline gelmişken, yaşadığı sakatlıktan sonra bu sene Fenerbahçe maçında da eski Gudaitis gibi dönmüşken bir şeyler oldu. Bir defa dakikaları düşük ve hiç pas alamıyor. 3 dakika oynayıp, dışarı çıkıyor. Sonra oyuna girdiğinde 4 dakika oynayıp bir daha dışarı çıkıyor. 25 dakikaların üstünde oynasa daha verimli ve istikrarlı bir Gudaitis göreceğimizi düşünüyorum. Oyuna hiç konsantre olamıyor. Daha terlemeden oyundan çıkıyor. Messina'nın önyargısını anlayamadım.

Pesic de sanıyorum iyi ihtimalle bu hafta Maccabi ve Fener deplasmanlarından alınacak 1 mağlubiyet sonrası görevinden ayrılacak. Onun da Higgins ve Davies'i getirdiği hal içler acısı. Eğer koçları değişirse Davies pivot bölgesinde iyi alternatif olur.

Herkese iyi hafta sonları.

12 kaptanımın Mirotic olduğu, sonucu hüsran dolu bir hafta oldu. Bir tek çoğu takımdan Micic çıktığıma şükrediyorum.
Gelecek hafta çift maç haftası. Diyebileceğim tek şey: Oyunda pivot yok, Dubljevic de iki haftadır güven vermiyor, pivot kim olacak? Oyun iyice kısaların oldu.

Gelecek hafta da pivot bölgesinde papatya falı açma zamanı. Kendi adıma: her takımıma başka pivot alacağım. Pleiss, Hunter, Reynolds, belki Singleton. Var olan Monreo'ları tutmak da sanırım akıllıca olacak. Münih'in antrenör değişikliği kendisine yaradı sanıyorum.

Milutinov'un sakatlığının hiç olmadığı, finansal olarak bazı problemler olduğu, bu problem açığa çıkmasın diye sakat falan dedikleri konuşuluyor. Aldığı az dakikalar buna da yorulabilir. Sorun ne bilemiyorum ama sanıyorum takımdan gitmek niyetinde. Anlayamadım. NBA olsa takasını istiyor diyeceğim ama bu tarihten sonra başka takıma gitse zaten Avrupa'da oynayamayacak. Belki parasını alamıyor olabilir. Mllutinov'a ne olduğu tam muamma.

Bir parantez de Stimac'a. Asvel'in hem Fenerbahçe, hem de bu gece Kızılyıldız'a kaybetmesinin yegane sebebi. Asvel, 250 bin dolar verip kendisi Stimac'ı alsa, muhtemelen bu 2 maçı kaybetmeyecekti ve 10 galibiyeti olacaktı.

Diğer parantez Messina'nın Gudaitis'i ne hale getirdiğine... Geçen sene Vesely'den sonra Avrupa'nın en iyi pivotu haline gelmişken, yaşadığı sakatlıktan sonra bu sene Fenerbahçe maçında da eski Gudaitis gibi dönmüşken bir şeyler oldu. Bir defa dakikaları düşük ve hiç pas alamıyor. 3 dakika oynayıp, dışarı çıkıyor. Sonra oyuna girdiğinde 4 dakika oynayıp bir daha dışarı çıkıyor. 25 dakikaların üstünde oynasa daha verimli ve istikrarlı bir Gudaitis göreceğimizi düşünüyorum. Oyuna hiç konsantre olamıyor. Daha terlemeden oyundan çıkıyor. Messina'nın önyargısını anlayamadım.

Pesic de sanıyorum iyi ihtimalle bu hafta Maccabi ve Fener deplasmanlarından alınacak 1 mağlubiyet sonrası görevinden ayrılacak. Onun da Higgins ve Davies'i getirdiği hal içler acısı. Eğer koçları değişirse Davies pivot bölgesinde iyi alternatif olur.

Tam aynı şeyi yazacaktım, pivotsuz oynasak olmuyor mu diye. 1 tane bile güvenilecek oyuncu yok çünkü o bölgede. iyi oynayacak adam bulduk diyelim, o da yetmiyor , koçun oynatmasını bekliyoruz bir de. Misal üçüncü periyotta takımının 16 sayısının tamamını atan Davies'i 4. periyot hiç oynatmayıp, maç kaybeden koçlar var elimizde. bu şartlar altında ya 1 pivot seçip yürü ya kulum diyeceğim, ya da kart dağıtır gibi her takımıma 1 tanesini koyacağım. kararsızım henüz.
Pivotlarda durum böyleyken Guard bölgesi ise oyuncu kaynıyor. Neredeyse tüm iyi guardlar da evinde oynuyor üstelik.

Ayrıca Euroleague TV ekibi yine yapacağını yapıp salı günü tüm maçları çakıştırmış durumda. 6 maçın başlama saatleri aynen şöyle:
20-20-20.30-20.45-22-22 ... inanılır gibi değil cidden, bazen izleyerek adamlara karşı ayıp mı ediyoruz diye düşünüyorum.

Askerde olduğumdan maçları hiç izleyemiyorum sadece skorlara bakabiliyorum ertesi gün. Uzun mevki baya daralmış. Monroe sağolsun basit maçlarda yokları oynayıp zor maçlarda yine puan kasmaya devam ediyor itici adam.
Larkin de derbi maçlarda 30+ ya abone olup Efes’i sürekli galibiyete taşıyor.

Bu hafta hastaydim. Pek bakma sansim olmadi takimlara. Ama ne hikmetse 12-13 takima da ben de kaptan olarak Mirotic almisim. Haliyle sonuc husran oldu tabi. Bu haftayi resmen bay gecmek zorunda kaldim. En yuksek puanim 190 o da sadece 1 takimda var. James ve Larkin den sasmamak lazim. Gerci Micicin sakatlik haberi daha erken gelseydi daha erken davranirdik belki. Ama dedigim gibi bu hafta hic analiz yapabilecek durumda degildim.herkese basarilar

Size bu hafta 3 pozisyon ve Kaptan oyununa dönen oyundan bahsedelim:

Gelecek haftadan itibaren kısaların fikstürü:
Larkin: 2 maç içeride
Wilbekin: 2 maç içeride
Nando De Colo: 3 maç içeride
Mike James: 3 maç içeride
Calathes: 3 maç içeride
L.Brown: 2 maç içeride
Shved: 2 maç içeride
K.Sloukas: 3 maç içeride.

Ve bunlardan yalnızca 4'üne her kadronun sahip olacağı ve tüm kısaların son haftalardaki üstün performansı göz önüne alındığında, bir sürpriz olmazsa bu bölgeler de fark yaratmıyor. Mirotic de uzun forvet pozisyonunda olacağına göre... Fark doğuran yalnızca 3 pozisyon, yani oyun 3 pozisyon ve kaptan oyununa döndü:
Kısa Forvet: (Genel olarak Simon ile kapalı. Alternatif belki risk sevenler için Ponitka veya Hillards ile Timma. Bu dört ismin de üstüste evlerinde oynayacağını söyleyelim.)
Forvet: (Genel olarak Shengelia ile kapalı. Ben birkaç tane Shengelia'dan vazgeçtim, devamından çıkabilir miyim bilmiyorum. Alternatif Derrick Williams veya Trey Thomkins ile risk sevenler için Sikma.)
Pivot: (Kredisi olanların, Dubljevic veya Milutinov alır keyfime bakarım düşüncesinin, bu oyunculara da olanlardan sonra son 2 haftada kabul edilebilir bir plan olmadığı ortaya çıktı. Şayet Ayon sakat olmasaydı sanırım ben her takımıma bu hafta itibarıyla Ayon alacaktım. Oyunun en fark yaratacak bölgesi haline geldi bu yüzden Pivot bölgesi. Vesely dönmüş. Fena da oynamamış. Ama hala tereddütlerim var ve büyük takımlara alabilecek cesaretim var mı bilmiyorum. Euroleague sertliğinde, sakatlığından bu kadar korkan oyuncunun ne yapacağı, Obradovic'in ne kadar süre vereceği muamma. Hele ki Derrick Williams ve Thomas son haftada birlikte bu kadar verimli oynamışken, Vesely'nin en azından sakatlıktan döndüğü ilk haftalarda çok fazla ön planda olacağına ihtimal vermiyorum.

Ben puanı düşük takımlarıma fiks Stimac alıyorum. Her ne kadar Fenerbahçe'de alınacak oyuncu olmasa bile Kızılyıldız ile kanları uyuşuyor bu oyuncunun. Efes'de de euroleague'de çok yüksek verimliliklerle oynuyordu. Kızılyıldız'da da aynı performansı gösteriyor. Kızılyıldız'ın 2 hafta içeride oynayacağını düşünürsek bence kendisi alınabilir. Ki ben almaktan imtina etmedim.

Kredisi olanlar yine Dubljevic'den çıkmama kararı alabilir hak veririm de. En kötü 10 verimlilikle oynar, günündeyse 30 yapar düşüncesi haksız değil. Yani kredin varsa zaten garantisi olmayan başka oyuncularla risk almanın da anlamı yok.

Ayon'un yokluğunda Colton İverson da bir tercih. Yine Maccabi'nin uzunları olan Hunter ve Reynols ile Efes'in uzunları Singleton ve Pleiss. Ya da Boooker veya Monreo.
Yani en fazla kafa karışıklığı yaşanacak bölge. Daha önce de ifade ettiğim gibi ben papatya falı açacağım. Bazı takımlarım şanslı olacak bu tercihte. Umarım puanı yüksek takımlarımın yüzüne şans güler.

EK: TAVARES konusundaki fikrim: neredeyse CSKA'ya karşı oynadığı tüm maçlarda faul problemine giriyor ve verimsiz oynuyor. O yüzden benim için bu hafta tercih değil.

Son düzenleme:
Ben guard bölgesiyle de yeterince fark yaratabildiğini düşünüyorum. Kaptan faktörünü ele almasak bile:

Larkin+ Mike+ Shved+ Campazzo= 124
De Colo+ Lorenzo+ Calathes+ Wilbekin= 50 puan aldı geçen hafta..

Bu kadar uçlara gitmeden;
larkin+shved'li takımım (69.5) de colo+calathesli takımıma (19.2) 50 puan fark atmış sırf iki oyuncuyla.

Bu arada Twitter'da denk geldiğim kadarıyla ligimizde Mustafakemalpaşa adlı takımın kurucusu Ulaş Göktaş forumda yazabilmek için yönetimden onay bekliyormuş. Umarım kısa zamanda onayını alır ve aramıza katılır. Hatta yönetim kadrosu ile temasta olup iletebilecek olan arkadaşımız varsa ve durumu iletebilirse güzel olur.

Lig olarak en çok kan kaybettiğimiz haftalar çift maç haftaları oldu. Umarım cuma gecesi bu 4 günlük muharebeden ekipçe daha güçlü çıkmış oluruz.

Ben guard bölgesiyle de yeterince fark yaratabildiğini düşünüyorum. Kaptan faktörünü ele almasak bile:

Larkin+ Mike+ Shved+ Campazzo= 124
De Colo+ Lorenzo+ Calathes+ Wilbekin= 50 puan aldı geçen hafta..

Bu kadar uçlara gitmeden;
larkin+shved'li takımım (69.5) de colo+calathesli takımıma (19.2) 50 puan fark atmış sırf iki oyuncuyla.

Bu arada Twitter'da denk geldiğim kadarıyla ligimizde Mustafakemalpaşa adlı takımın kurucusu Ulaş Göktaş forumda yazabilmek için yönetimden onay bekliyormuş. Umarım kısa zamanda onayını alır ve aramıza katılır. Hatta yönetim kadrosu ile temasta olup iletebilecek olan arkadaşımız varsa ve durumu iletebilirse güzel olur.

Lig olarak en çok kan kaybettiğimiz haftalar çift maç haftaları oldu. Umarım cuma gecesi bu 4 günlük muharebeden ekipçe daha güçlü çıkmış oluruz.
Yalnız bu kısım çok oynak. 1 önceki hafta için yapsam mesela tam tersi olabilirdi bu puan hesabı. De Colo, Calathes, Brown önceki hafta 73 puan fazla getirmişler mesela.

Selamlar herkese,

Bu hafta pivot pozisyonunda ben düşük bütçeli iş yapabileceğini düşündügüm Stimac'a yöneliyorum ve Nnoko'ya sezon sonuna kadar bir daha güvenmemek sözüyle satıyorum. Micic'in sakatlığıyla bosalan oyun kurucu pozisyonuna da Calathes'i ekledim. Hilliard'ı da takımda tutuyorum.

Geçtiğimiz hafta Mirotic kaptanlığı bana fazlasıyla zarar verdi. Her seye rağmen 177 puan aldık. Bu hafta Larkin'e güveniyorum. Micic'in yokluğunda yine dümeni devralır. Hepimiz için güzel bi hafta olsun.

GSBasket H2H ligi 19. hafta panoraması:

Haftanın kazananı: Dirk Petrovic +40.6 👏
Haftanın takımı: Focusvictory 203,9 (Hakan Sağlam) :cool:
Haftanın en çekişmeli maçı: Cimbomwarriors (Bayça Oral) - Maqnifique (Mehmet Yılmaz) 187.8-185.7 🧐
Haftanın maçı: Focusvictory (Hakan Sağlam) + Crixus (Aykut Kadıoğlu) 387.8 🔥 (Tek farklı oyuncumuz vardı. Monroe-Booker maçı oldu bir nevi)

Lig lideri: MSB3 (15/19 galibiyet) 👑
Bayram Havarileri de bu hafta kazandı ve 15. galibiyetini alan bir diğer takım oldu.
Focusvictory ve Troy 14 galibiyetteler. Böylelikle ligin ilk dört takımı bu haftayı kayıpsız geçmiş oldu.

Yarın:
DirkPetrovic- Bayram Havarileri,
Focusvictoy- Alisercan,
TeamNaumoski- Crixus,
Troy -Bega,
Cimbomwarriors- Yuzde1gs gibi güzel maçlar bizi bekliyor.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
GSBasket Normal Sezon ligi 19. hafta panoraması:

1️⃣ Davies (Işıtan Doğan) (1) 3180 Dünyada 55. 🥇
2️⃣ Dirk Petrovic (2) (Zeynep Emir) 3130 Dünyada 121. 🥈
3️⃣ Mehmet Baturalp (Hakan Sağlam) 3128 (3) Dünyada 130. 🥉
4️⃣ Crixus (Aykut Kadıoğlu) (5) 3076 Dünyada 313.
5️⃣ Toni Kukoç (Zeynep Emir) (6) 3074 Dünyada 321.

Haftanın kar edenleri:
Davies: Oyuncu değiştiremeye değiştirmeye dünyada yükseliyor. 55. sıraya geldi.
Mehmet Baturalp: 203.9 puan aldım ama o kadar benzer oyuncularla dolu bir haftaydı ki 153'ten 130'a ancak yükselebildim. Ligdeki yerim de değişmedi.
Ranitidin: 208 puanla haftanın lig lideri. toplamda da 11.sıradan 7.sıraya yükseldi.

Haftanın zarar edenleri:
Petroviç : sene başından beri ilk kez en iyi beşin dışında kaldı. 164 puan alarak 4. sıradan 8. sıraya geriledi.
Ragnar: 163 puan aldı ve 8. sıradan 10. sıraya geriledi.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Haftanın Oyuncusu: Larkin 33 verimlilik (2. hafta üst üste MVP)
Haftanın Hayal Kırıklığı (f/p): Mike James (9.9 verimlilik) özellikle kaptan yapanların canını epey yaktı.
Haftanın Takımı: Alba Berlin 🇩🇪
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bu hafta Hilliard ve James'in kötü puanına rağmen ben de 182 puanla tamamladım. Sizlerin de düsüncelerini bir konuda almak istiyorum. Calathes'in performansından memnun musunuz takımda tutulur mu? Bir de Hilliard'a çok güvenemiyorum bi öyle bi böyle. Fiyatı cok ucuz farkındayım. O bölgede ona yakın ucuza önerebileceğiniz birileri var mıdır?