EuroLeague Fantasy Challenge 2019-2020

Bir de merak ettiğim bir şey var arkadaşlar. Önceki kredili sistemde bütün oyuncuları kredisine göre sıralama yeri vardı oyuncu seçiminden bağımsız bi yerde. O yine var mı oyunda? Yani ben oyuncu seçimine girmeden bütün oyuncuların fiyatlarını görmek istiyorum.

Yanlış anlamadıysam cevap vereyim, takımı yönet dedikten sonra hiç dokunmadan fiyata göre sırala derseniz görebilirsiniz. istatistik merkezinde maalesef fiyata göre sıralama yok.

Nedense Mickey’nin bu hafta 20+ yapacağını düşünüyorum. Campazzo da bela açar diye tahmin ediyorum. Ama umarım Efes kazanır maçı.
Ben bu hafta Campazzo’dan çıktım. Artık ümit beslemek yerine garantiye gidiyorum. Biraz pahalı olsa da garanti bi arkadaşı aldım kadroya. Biraz da zor bi kararla herkeste olan yüksek getiren bi oyuncudan daha çıkıp öyle aldım bakalım bu stratejik hamlelerim bu haftaya nasıl yansıyacak...
Grigonis önerebilirim bu hafta fiyat performans açısından cazip duruyor biraz. Yine Zach Leday de yüksek beklemesem de 15 civarı PIR isteyenler için uygun gibi duruyor Zalgirio Arena’nın müthiş atmosferinde.

O takımda De Colo varken geri kalan herkes çöp gibi duruyor, hele ki oyun kurucu mevkinde. Belki Vesely fantasy için düşünülebilir ama uzun mevkisinde de çok alternatif var bu sezon ilk sıralarda.

Bilmiyorum, roller iyice yerine oturunca 1.20 lik sloukas, willbekin, hackett, hillard, vildoza vs gibilerden daha iyi tercih olur bence.
Vesely için 1.78 çok şuanda. Yeni sistemde ne kadar süre alıp ne kadar etkili olacak, nasıl dönecek görmek lazım. O paraya daha garanti seçimler var bence de. Zaten bu hafta da fiyatının düşmesi muhtemel.

Bu haftaki seçtiklerim Micov, roll,Fredette(Ligde 23 Pir yapmış Zenit deplasmanına gidiyor risk belki ama alınabilir.), Casspi, Micic (Real maçı epey zor geçer ama Micic'e güveniyorum), Leday( Ben aldıysam siz uzak durun derim, Asvel'e karşı oynuyorlar rahat geçer maç erken koparsa fazla oynamayabilir ama yine de aldım.), Shved'den çıkıp De Colo aldım epey pahalı olmasına rağmen, Fenerin herşeyi artık, deplasmanda ve Milano'ya karşı olmasına rağmen en az 20 PIR getirir diye düşünüyorum; Calathes yine garanti 20 getirir diye düşünüyorum. Zenit onu fazla zorlamaz bence ama yine de son topa kalırsa Fredette kullanmalı, Calathes bir zahmet bıraksın. NNoko da ucuz olduğunda bolca var kadrolarımda. Aslında MAttiseck ve Giffey'de hem ucuz olduklarından hem de Alba bolca PIR getirdiğinden dolayı aldım kadrolarıma. Mirotic ve Clyburn'de kadrolarımda yer bulan oyuncular. Onlara da güveniyorum ama ikisi de deplasmandalar. Timma'dan çıkmak istedim ama çıkamadım. O da bayern deplasmanında. Evans'ın yükselen grafiğinde onun dakikaları düşebilir.

Leday, geçen hafta Mickey, Tavares, Randolph lu Reale karşı şov yaptı, ki normal koşullarda yapmaması gerekirdi :). Bu hafta da neden yapmasın ? Ama ben genede tercih etmiyorum pek kendisini.
Claver in sakat olduğunu yazmışlar interbaskette.
Ponitka ve Ayon gene yüksek pir getirebilir, Pao da pota altı malum, Ponitka da benim güvendiğim isimlerden.
Baskonia daki Polonara da tercih edilebilir düşük kredili isimlerden, Shengelia nın yedeği.
Monroe, Lucic ve Dedovic de alınmalı bence, Bayern evinde iyi oynuyor, Khimki maçıda yüksek skorlu olabilir.
Casspi de tercih ettiğim, hatta bir takımımnda kaptan bile yaptığım bir isim, Valencia çok zayıf.
Nnoko lardan çıkıorum yavaş yavaş.
Ucuz haklarımı Giffey, Polonara, Bolomboy ile doldurdum çoğunlukla.
Krediler çok değişik dağılmış durumda. 1.60 a güvenilir tercih bulamıyorsunuz.. Campazzo bu banttaki en güvenilir isimlerden. Eğer Real kazanır diyorsanız bence takımınıza alın.
Üst sıralarda olmak için, De Colo, Micic, Larkin, James, Calathes, Mirotic, den olabildiği kadar almak lazım takıma. Casspi, Dunston, Mulitinov, Jekiri, Mickey, Davies, Shengelia, Clyburn de forvet ve pivot pozisyonları için önemli isimler. Ama PG ve SG ayrımı olması, Larkin, Micic, James, Calathes, Campazzo, Llull gibi isimlerin sadece PG olması biraz işleri zorlaştırıyor. De Colo ve Shved PG/SG olmaları sebebiyle biraz daha avantajlılar. Guard, Forvet ve Utility pozisyonlarındaki seçimler çok kritik. Bazen puzzle gibi oyuncuların yerleriyle habire oynamak gerekiyor.

Doğru Madrid pota altına nasıl oynadığını unutmuşum, önemli bi detay.
Monroe konusunda ise, geçen hafta Asvel’i paramparça ettikleri tarihi maçta bile düşük PIR getirmesi benim onunla ilgili planlarımı değiştirdi. Ha bu hafta çıkar 25 yapar biliyorum ama her hafta garanti getirecek bir ismi tercih ettim onun yerine.
Tahminim sezonun ikinci yarısında çok daha dominant bi Monroe olacak ve herkes kadrolara alacak.

Düşük dediğin 14,3 getirmiş. fena değil ama tabi 1,70 lere daha iyi tercihler bulunabilir. Ama bu sene, geçen seneki gibi garanti gözükmüyor pivotlar.
Birde, Pangos, Heurteş, Delaney ve Ribas yokken Kuric de düşünülebilir.

Not, Ribas yerine Abrines yazmışım, düzelttim.

Son düzenleme:
Kuric son 3 maçta, 0, 26 ve 3 PIR getirmiş. Beni pek tatmin etmedi. Bir de Kızılyıldız deplasmanı düşük skorlu olabilir.

Monroe Avrupa'ya alışma sürecinde. Alışana kadar çok dengesiz gidecek sanırım. 11, 27 ve 13 PIR getirmiş ilk 3 maçta. Ben de çıkmak istedim ama çıkmadım. Belli olmaz ne yapacağı.

Barcelona da Higgins alınabilir bu hafta. Topa yön verecek oyuncu bir o kaldı.
Casspi konusunda hemen hemen her takımında olmasına rağmen, her iki Maccabi maçında da koçun ve takımın oynayış şekli açısından Casspi'nin rolünü sevmedim. O takımın ana arterlerinden biri Casspi olmalı, Wilbekin'e bu kadar direksiyon teslim edilmez. Casspi her iki maçta da bulduğu dakikaları iyi değerlendirdi. yüzde 76 gibi bir isabetle oynuyor. Yoksa oyun Casspi üzerinden oynanmıyor. 2.opsiyon bile değil. Kendisi ekmeğini taştan çıkardı. Umarım bu hafta düşük pır almaz.
Ben Maodo Lo kumarı oynadım. Tüm yüksek kredili oyuncularım forvet pzisyonunda. Gard pozisyonunda 1, 30 a kadar kredi seçebildiğim için mecburen kendisini aldım. Sloukas konusunda bir kaç hafta daha beklenebilir.
Son olarak Ponitka beni hayal kırıklığına uğrattı. Plaza'nın oyun anlayışını Malaga'da da sevmezdim. Kuzminskas bir maç 25 dakika oynarken diğer maç 12-18 dakika oynuyordu. Maça iyi başlamadıysa kenarda unutuyordu. Fiks bir rotasyonu yok. Ponitka konusunda da aynı sorun söz konusu. Her maç dakikası kesin değil. Maça kötü başlarsa yine başka oyunculara yüksek dakika vererek maça devam ediyor ve Ponitka'nın dakikasından yiyor. Onun için almam. Ancak Ayon'un bu hafta alınması gereken isimlerden olduğunu düşünüyorum.

Barcelona da Higgins alınabilir bu hafta. Topa yön verecek oyuncu bir o kaldı.
Casspi konusunda hemen hemen her takımında olmasına rağmen, her iki Maccabi maçında da koçun ve takımın oynayış şekli açısından Casspi'nin rolünü sevmedim. O takımın ana arterlerinden biri Casspi olmalı, Wilbekin'e bu kadar direksiyon teslim edilmez. Casspi her iki maçta da bulduğu dakikaları iyi değerlendirdi. yüzde 76 gibi bir isabetle oynuyor. Yoksa oyun Casspi üzerinden oynanmıyor. 2.opsiyon bile değil. Kendisi ekmeğini taştan çıkardı. Umarım bu hafta düşük pır almaz.
Ben Maodo Lo kumarı oynadım. Tüm yüksek kredili oyuncularım forvet pzisyonunda. Gard pozisyonunda 1, 30 a kadar kredi seçebildiğim için mecburen kendisini aldım. Sloukas konusunda bir kaç hafta daha beklenebilir.
Son olarak Ponitka beni hayal kırıklığına uğrattı. Plaza'nın oyun anlayışını Malaga'da da sevmezdim. Kuzminskas bir maç 25 dakika oynarken diğer maç 12-18 dakika oynuyordu. Maça iyi başlamadıysa kenarda unutuyordu. Fiks bir rotasyonu yok. Ponitka konusunda da aynı sorun söz konusu. Her maç dakikası kesin değil. Maça kötü başlarsa yine başka oyunculara yüksek dakika vererek maça devam ediyor ve Ponitka'nın dakikasından yiyor. Onun için almam. Ancak Ayon'un bu hafta alınması gereken isimlerden olduğunu düşünüyorum.

Maodo Lo riskini bende aldım. haftasonu da Ewe basket maçında 20 PIR getirmiş. Lig ölçü olmaz gerçi ama evlerine oynuyorlar. Khimki'ye karşı tercih edilebilir bencede. casspi'yi bolca aldım takımlarıma ama ben izlemedim detaylı olarak Maccabi'yi. Bu seneki oyun planlarını bilmiyorum. Casspi genelde ribaund alıp, asist te yapıyor. Aynen ekmeğini taştan çıkarıyor. Yine çıkaracaktır umarım. Higgins te tek opsiyon kaldı ama maç Kızılyıldız deplasmanında bir tek o düşündürüyor beni. Ben de aldım 1-2 tane Higgins. Ponitka'yı ben de hiç almadım. İlk 2 hafta o hataya düşmüştüm. Şimdilik uzak duruyorum.

Kadroları son gün kurarım diye bırakmıştım bugün de yoğunluktan son anlarda kurdum ama pek içime sinmedi genel olarak umarım güzel bir hafta olur benim için.Baskonia içeride oynayacak olunca hiç düşünmeden Shengelia abimi kaptan yaptım batıracaksa da o batırsın

Peters niye süre almıyor ya sakatlandı mı? Biz enayi miyiz arkadaş bizim seçtiğimiz adam niye süre almıyor. Sıkıldım bu salak saçma 0 getirilerden.

Simon'a bugün o sarı işareti koyan kimse Allah onu bildiği gibi yapsın. son 15 dakika tüm takımlarımdan çıkardım. 25 dk sonrası 0 verimlilik yapınca neyse bari dedim, maçı 26.4 ile tamamladı.