Euroleague'de Rakibimiz Fenerbahçe

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Bugün Fener maçına baktım baya bi. Horakova çok iyiydi gerçekten. Mecburiyetten topu Matovic'e indirdiler hücumda. Nevriye ve Matovic üçlük soktu filan iyi hoş onlar için ama her gün girmez bunlar. Bir de Angel cidden çok atletikmiş yahu Stepanova'nın üstünden ribaund alışı cidden harikaydı. Diğer yeni yabancıları o kadar iyi değil tıpkı beklenildiği gibi . Ama Angel ciddi sıkıntı çıkaracaktır.

taurasi gider penny gider yerine angel gelir
iki bas belasindan kurtulduk dedik yerine baska bir gece feneri gelir
bi uzun daha alirlarsa buyrun cenaze namazina

Deniz Baskın' Alıntı:
Bugün Fener maçına baktım baya bi. Horakova çok iyiydi gerçekten. Mecburiyetten topu Matovic'e indirdiler hücumda. Nevriye ve Matovic üçlük soktu filan iyi hoş onlar için ama her gün girmez bunlar. Bir de Angel cidden çok atletikmiş yahu Stepanova'nın üstünden ribaund alışı cidden harikaydı. Diğer yeni yabancıları o kadar iyi değil tıpkı beklenildiği gibi . Ama Angel ciddi sıkıntı çıkaracaktır.

Nevriye yi bilemem ama 3 Lük çizgisi geri çekilmeden önce Matoviç Lotosta yuzde 50 ile her maç en az 1 tane 3 luk sokan bir hatundu...Ondaki Fundemantal çok iyi çok tehlikeli bir uzun...Sırt donuk yuzu donuk oynayabılıyor vede çok çabuk koşuyor hucuma...Ama Fowles gibi değil olamaz...

Yalnız bır uzun daha alırlarsa o zaman tek ustun olduğumuz noktada ustunluğumuzu kırabılırler...Onlar transferi eşleşecekleri takımlara göre yapacaklardı...Kesin uzun alacaklar...

Beni gerçekten yanıltılar.Ummc yi yendiler.Arkadaşımız değinmiş 1 maçlık olabilirmi diye ama zannetmiyorum.gerçekten yenmelerine saşırdım Nolan eski Nolan değil bir pondexter direndi bir parker.matoviç iyi bir uzun harakova da artık daha istekli oynamaya başladı.Bence Penny Hanımefendiyi ikna edecekler gibime geliyor ki o da bu saatten sonra istekli olur.Bize gelince Avrupalı oyun kurucumu lazım yoksa 3 numara oynayan bir oyuncumu onu kestiremiyorum ama 2 tane oyuncu lazım.Şimdiden tahmin etmek zor bizle eşlemelerinde bile anlamlı gülümsüyordu oyuncuları.Herhalde küçük görüyorlar.Fowles ve agustusa destek lazım olacak bakalım transfer yapacak mı bizim yönetim...

Kamil Sarper Özsefer' Alıntı:
Fıba karşı çıkar muhakkak 2 li anlaşmaya
her 2 takım seyirciside 2 maçı da izler
diye düşünüyorum......

Federasyon Başvurmazsa karşı çıkarlar...Ama Federasyondan buna benzer bir istek gelirse bence onlarda organizasyonda sıkıntı yaşamamak için buna izin vermeyebılırler...

Yalnız uyaralım Abdi ipekçiye gidecek arkadaşları...o gun hınca hınç dolacaktır.Basketboldan pek anlamayan bazı taraftarımızda sırf Fb eşleşmesi var diye salona akın edecektir takımımızı desteklemeye...Çok dikkatli olmalıyız..Kotu olaylar yaşanırsa FİBA Rumlara uyguladığı musammaayı bıze göstermez...Malum çok sertler bu bayan basketbol konusunda...Organizasyona çok onem veriyorlar...

Önce takıma destek sonra ezeli rekabet...

Kamil Sarper Özsefer' Alıntı:
Allah korusun diyelim ki elendik
bu Feneri eleyebilecek bir takım görebiliyormusunuz?
Eğer bizi elerlerse çeyrek finalde Spartak Moskova ya da Halcon ile eşleşecekler,Spartak güçsüz bu sene sanmıyorum eleyebileceklerini ama Halcon eleyebilir.

katie douglas 35 sayi atmis costu oda bu aralar
avrupa pasaportu vardi sanirim onun
onu düsünebilirmiyiz acaba ama sanmamki versinler

Fenerbahce (TUR) vs Galatasaray MP (TUR)
Ros Casares (ESP) vs MKB Euroleasing (HUN)
Halcon Avenida (ESP) vs Pécs 2010 (HUN)
UMMC Ekaterinburg (RUS) vs Rivas Ecópolis (ESP)
Cras Basket Taranto (ITA) vs ZVVZ USK Prague (CZE)
Wisla Can-Pack (POL) vs Nadezhda (RUS)
Bourges Basket (FRA) vs Good Angels Kosice (SVK)
Sparta&K M. R. Vidnoje (RUS) vs Beretta-Famila (ITA)

The complete schedule can be found here.

Here you can see the complete ranking from 1st Fenerbahce to 16th Galatasaray:

Rank Team Won Lost W/L Pctg. Pts for Pts ag. Goal avg.
1 FENERBAHCE 10 0 1 891 754 1.1817
2 ROS CASARES 8 2 0.8 754 606 1.2442
3 HALCON AVENIDA 8 2 0.8 777 645 1.2047
4 UMMC EKATERINBURG 8 2 0.8 783 664 1.1792
5 CRAS BASKET TARANTO 8 2 0.8 658 571 1.1524
6 WISLA CAN-PACK 7 3 0.7 691 620 1.1145
7 BOURGES BASKET 7 3 0.7 676 631 1.0713
8 SPARTA&K M.R. VIDNOJE 6 4 0.6 771 636 1.2123
9 BERETTA FAMILA 6 4 0.6 683 648 1.0540
10 GOOD ANGELS KOSICE 5 5 0.5 699 641 1.0905
11 NADEZHDA 5 5 0.5 713 666 1.0706
12 ZVVZ USK PRAGUE 5 5 0.5 735 724 1.0152
13 RIVAS ECOPOLIS 5 5 0.5 738 768 0.9609
14 PÉCS 2010 5 5 0.5 618 651 0.9493
15 MKB EUROLEASING SOPRON 4 6 0.4 768 771 0.9961
16 GALATASARAY MP 4 6 0.4 694 754 0.9204

Sıralama böyle renktaşlar

Kulüpler istemedikten sonra FIBA illa deplasman yapılsın falan demez kandırmayalım kendimizi. :) 2005'teki FB-BJK eşleşmesinin olduğu dönemde deplasman yasağı kesinleşmemişti.O sezonki Fenerbahçe deplasmanında bir pota arkası bizimdi,o gün söylenen bestelerin sağlam videoları vardır.

İlk 4 sırada tamamlayan takımlar final four un en büyük adayları.Ama Fb 1. bitirmesine rağmen en zor yol onun gibi.Gs-Fb maçlarının ne olacağı hiçbir zaman belli olmaz,diğer 3'lü ise rahat geçecektir ilk turu.Fb bizi geçse dahi ben Spartak'ın toparlanacağını düşünüyorum.

geçen sene 15. sıradaydık şimdi 16. sıradayız kadromuz u geçen yıla göre daha iyi olduğunu düşünülerek başlanıldığı düşünürsek bu yıl kötü bir macera oldu... fener-ummc maçını izledim maçı kazandıran koçları ratgeber di burda fenerde değişen ve tespit edebildiğim 2 şey var...
1- takım taurasi ve peny ile çok fazla özgüvene sahipti ve bu aşırı özgüven de fenere zarar veriyordu çok sayı atmalarına rağmeen çok sayı yiyordu şimdi ise takım artık kendini bilerek oynuyor ve savunma yapıyor bu da mücadele etmelerine sebeb oluyor + durum bu..
2- diğer oyuncular hep taurasi ve peny nin gölgesinde kaldıkları için görüldü ki harokova harika maç oynadı ve angel ise lider oyuncu rolünü çok iyi yaptı esmeral de dahil olmak üzere harokova rahatladı...

yani rakibimiz çok güçlü ve ciddileşti bizim burda neler yapabiliriz onları konuşmamız gerek.... ummc yi yenen takım ki bence ummc şampiyonanın 1 numaralı favorisi dikkatli olunmalı..

Fener'e gelebilecek en kötü rakip geldi. Bize bu durumumuzda gelebilecek en iyi rakip geldi. Bize diğer üçü gelseydi direkt elenirdik. Onlara bizim üstümüzdeki 3 takım gelseydi direkt elerlerdi. Ama şimdi sonuç belli olmaz. İyi oldu.

candice dupree yi çok rahat alabilirler kosiceden.Ama ben yine penny i bekleyeceklerini düşünüyorum.Bakınca spartak moskovanın italyan takımını kolay geçeceğini zannetmiyorum hatta ummc de bir sonra ki turda Toronto ile karşılaşıcak ki Pota altları o kadar sert değil zorlanacaklarını düşünüyorum.Biz mutlaka Avrupalı oyuncu bulmalıyız...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...