Euroleague'de Rakibimiz Fenerbahçe

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Emre Sarp Kocaoğlu' Alıntı:
Forumu okuduğumda beni en çok şaşarıtan hala isimlere dayalı analizlerin yapılası. Malum, ocak ayına geldik, 12 tane Jordan alıp yan yana koysanız bile, takımın oynadığı basketbola ve oyuncuların ne kadar verimli olduğuna bakmak gerekir önce. Bu konuda da şu ana kadar iyi bir görüntü çizdiğimizi söyleyecek olan yok sanırım. Kaan Sunman'In yazısına birçok noktada da katılıyorum, dolayısıyla.

Fenerbahçe eşelşmesi sezonun şu ana kadarki kısmında kötü performans gösteren takım için büyük fırsat, hatta son fırsat da olabilir. Çok iyi mücadele etmesi lazım takımın; ama tek başına mücadele yetmeyecektir, kritik anlarda soğukkanlı kalma, sayı üretebilme vs. Bu noktalrada ne yazık ki rakip önde görünüyor.

Fenerbahgçe için önemli bir kazanç da Horakova olacak gibi görünüyor. McCoughtry çabuk uyum sağlamış anlaşılan. Ne yazık ki guard rotasyonunda çok ciddi şekidle ağır basıyorlar.

Uzun lafın kısası, Fenerbahçe kesinlikle favori; ama sezonu şu ana kdarki kısmında bana göre sadece alınan sonuçlarla değil, yeterli mücadeleyi de göstermeyerek tarftarı hayal kırıklığına uğratan takım için bu eşleşme büyük fırsat. Bu fırsatı değerlendirmek de baş aşağı giden sezonun yönünü değiştirir. Bakalım, ne yapacaklar?

Size katılıyorum Tek ustunuk olan tarafımız Fowles ve Simone bence...Ama uzun oyuncu arayısındalar alacakları oyuncuya göre inşallah FOWLES avantajımızı kaybetmeyız...

Bir ay önce bu eşleşmeyi istemiyordum ama gelinen noktada en hayırlısı oldu.

Eski güçlerinde değiller demek ne kadar doğru bilmiyorum ama bizim cepheden bakacak olursam ezeli rakibimizle eşleşince oyuncularda farklı bir motivasyon olacak. Zaman zaman ufak da olsa ışık veriyor takım. Her zaman ligi yerli kalitesiyle götürüyorlar diyorduk, şimdi elimizde bu mazeret de yok.

Elenirsek doğal karşılanır ama turu geçersek büyük bir özgüven kazanırız.

Caferağa'da maç seyretmeyenler, bir kez seyredenler, 3 maç seyredenler nasıl Caferağa hakkında böyle iddialı yorum yapıyor inanamıyorum. Senelerce gittim o salona. Salon yapılmadan önce orada top oynardım. Salon yapıldı ilk gidenlerden biriyim. Bizim maçlarımız orada oynandı oraya gidenlerden biriydim. Ve benim yaklaşık 20 seneden biraz fazladır bildiğim Caferağa'yı cehennem diye tarif eden arkadaşları ilk defa gördüm:)) FB'ye kalsa onalr bile bu maçı caferağada oynamak istemeyeceklerdir ama prosedür ne bilmiyorum. Caferağada oynamalarının tek sebebi FB'nin 300den bir adet fazla seyircisinin olmaması (üstelik şehiriçininde içi)

Eşleşmeye gelince ben istemiyordum. Maçların en zaman oynanacağını bilmiyorum. Benim daha doğrusu Ceyhun hocanın GS'ının oturmasına en azından 1 ay var. Tamika'nında bu sürece alışması lazım (gerçi büyük ihtimalle Tamika oynamaz Seimone-Fowles oynar) Ama takımın süreci öne çekme zorunluluğu var artık. FB'yi elerlerse şampiyonluk yolunda her maç 2-3 bin FB maçlarında ise hıncahınc tribünlerde oynama şansını yakalayacaklar. Takımın morali çok iyi. Takımdaşlıkda özlelikle yabancılarında katılımı ile iyi oranda artmış durumda. Bunlar bana ümit veriyor.

FB'nin Ekaterinburg maçına bir kader maçı gibi çıkacağını biliyordum. FB'nin esas gücünü bu hafta ligdeki maçında göreceğiz arkadaşlar.

Sühan Cem' Alıntı:
Caferağa'da maç seyretmeyenler, bir kez seyredenler, 3 maç seyredenler nasıl Caferağa hakkında böyle iddialı yorum yapıyor inanamıyorum. Senelerce gittim o salona. Salon yapılmadan önce orada top oynardım. Salon yapıldı ilk gidenlerden biriyim. Bizim maçlarımız orada oynandı oraya gidenlerden biriydim. Ve benim yaklaşık 20 seneden biraz fazladır bildiğim Caferağa'yı cehennem diye tarif eden arkadaşları ilk defa gördüm:)) FB'ye kalsa onalr bile bu maçı caferağada oynamak istemeyeceklerdir ama prosedür ne bilmiyorum. Caferağada oynamalarının tek sebebi FB'nin 300den bir adet fazla seyircisinin olmaması (üstelik şehiriçininde içi)

Eşleşmeye gelince ben istemiyordum. Maçların en zaman oynanacağını bilmiyorum. Benim daha doğrusu Ceyhun hocanın GS'ının oturmasına en azından 1 ay var. Tamika'nında bu sürece alışması lazım (gerçi büyük ihtimalle Tamika oynamaz Seimone-Fowles oynar) Ama takımın süreci öne çekme zorunluluğu var artık. FB'yi elerlerse şampiyonluk yolunda her maç 2-3 bin FB maçlarında ise hıncahınc tribünlerde oynama şansını yakalayacaklar. Takımın morali çok iyi. Takımdaşlıkda özlelikle yabancılarında katılımı ile iyi oranda artmış durumda. Bunlar bana ümit veriyor.

FB'nin Ekaterinburg maçına bir kader maçı gibi çıkacağını biliyordum. FB'nin esas gücünü bu hafta ligdeki maçında göreceğiz arkadaşlar.

Off off off...

Ekaterinburg karşısında gerçek gucunu göremediğimiz rakibimizin Tarsus Karşısında göreceğiz..Şaşırdım kaldım neyse...

O değilde zaten adamlar son 4 yılda caferağada lig avrupa dahil yaklaşık 100 maç oynamışlar 1 kez bız bir kez casares 3 KEZ de spartak yenmiş...HA BİR de 2 sene once UMMC evet...Normal sezonlarda EL de bu takımlar dışında mağlubiyet almadıkları yeri bırakıp neden kocaman SİNAN ERDEME gitsinler...Keşke bizimde bir cafeağa tarzı 1500-2000 kişilik salonumuz olsaydı...

FB'nin benc eşu an ruh hali kötü. Kötü günlerde takımalrda extra oyuncular çıakr takımca mücadele ederler. GS'ın futbolda FB maçında extra oynaması gibi düşünün. Ben tarsusa yenilecekler demiyorum. Bu ligde GS ve FB'nin yenilmesi zor işler. Ama esas oyunun göreceğiz dedim. Belkide yanılıyorumdur FB süperdir ama bunu ancak bu haftaki lig maçından sonra bilebilirim. Ekaterinburg maçı dediğim gibi özel maçlardandı. Penny ve Diana'nın gitmesi sindirilerken de bizimle oynayacaklar. Hafta sonu tarsus maçından sonra net fikrimi söyleyebilirim. Ama göreceksiniz Matovic ve Nevriye hafta sonu iyi yonamayacak. Çünkü biri takım için diğeri klüp uzun arıyor euroleague de oynayamayacakmıyım yoksa diyerek oynadılar. Hafta sonunu bekleyip bir göreyim kendimce, net konuşabilirim o zaman.

açıkçası yine aynı şey yaşanacak diye korkuyorum.üç periyot önde götür sonra maçı kaybet.umarım tuhaflıklar yapmayız.yine birsel-nevriye ikilisi çok fark yaratacaklar.umarım yerlilerimiz bu seride iyi oynarlar.

Avrupa'da hangi deplasmanı kazanabilmişiz ki, Avrupa'nın en formda takımı fenerbahçe'yi yeneceğiz? Bir kere bizim takımda ruh yok, yenilirler sonra maçtan sonra giderleri Nevriye'yle, Birsel'le cafelerde oturur, eğlenirler sonra yine biz sinir harbi geçiririz.

Özgür Ayten' Alıntı:
Avrupa'da hangi deplasmanı kazanabilmişiz ki, Avrupa'nın en formda takımı fenerbahçe'yi yeneceğiz? Bir kere bizim takımda ruh yok, yenilirler sonra maçtan sonra giderleri Nevriye'yle, Birsel'le cafelerde oturur, eğlenirler sonra yine biz sinir harbi geçiririz.

Sizin hiç Fb li arkadasınız yok mu?

Gayet doğaldır insanların arkadaşlarına da mı karışacaksınız...Nevriye-Tuğba-Yasemin-Nilay-Birsel Yıllarca milli takımda bereber oynadılar bunlara takılmayalım...

Takım ruhu takımdaki eksik parçaları tamamlamazsan olmayan birşeydir...Erkek takımında süper ruh olsa bile Taylor rocistie tek guard olsa o takımda ruh neye yarar...Anlamıyorum...

Önce takım olursun sonra ruh gelir arkasından....

Selim Cenker' Alıntı:
[quote="Özgür Ayten":bktsvyd0]Avrupa'da hangi deplasmanı kazanabilmişiz ki, Avrupa'nın en formda takımı fenerbahçe'yi yeneceğiz? Bir kere bizim takımda ruh yok, yenilirler sonra maçtan sonra giderleri Nevriye'yle, Birsel'le cafelerde oturur, eğlenirler sonra yine biz sinir harbi geçiririz.

Sizin hiç Fb li arkadasınız yok mu?

Gayet doğaldır insanların arkadaşlarına da mı karışacaksınız...Nevriye-Tuğba-Yasemin-Nilay-Birsel Yıllarca milli takımda bereber oynadılar bunlara takılmayalım...

Takım ruhu takımdaki eksik parçaları tamamlamazsan olmayan birşeydir...Erkek takımında süper ruh olsa bile Taylor rocistie tek guard olsa o takımda ruh neye yarar...Anlamıyorum...

Önce takım olursun sonra ruh gelir arkasından....[/quote:bktsvyd0]
Ben GS forması için oynayacağım, fenere kaybedeceğim, ve kaybettiğim akşam Nevriye denilen insanla yemek yiyeceğim ha? Tamam kardeş haklısın, özür dilerim.

İşte bak onlar profosyonel benım gibi sizin gibi düşünmezler..Işıl dışında bu kız Gerçek Gs li diyeceğin kaç oyuncu var...Nevriyenınde Fb li olmadığını biliyoruz ama yıllarca mukkemmel mucadele ediyor...Mesela Esmeral Bjk den çıkma...

Yani siz yada ben yemeyiz ama onlar profosyonel mesela bu sene Nilay Evlendi Fb li oyuncular tam kadro yanındaydılar Bizim takımdanda gelenler oldu...Yani demek istediğim bu sorun değil büyütülecek bişey değil.Yıllarca Taylor-Taurasi rakipti Rusyada ama malum aralarındaki olaylar...

Şimdi napacaklar maç sonunda evlerinde ağlayacaklar mı yok böyle bişey...

Selim Cenker' Alıntı:
[quote="Sühan Cem":2t5zq5mv]Caferağa'da maç seyretmeyenler, bir kez seyredenler, 3 maç seyredenler nasıl Caferağa hakkında böyle iddialı yorum yapıyor inanamıyorum. Senelerce gittim o salona. Salon yapılmadan önce orada top oynardım. Salon yapıldı ilk gidenlerden biriyim. Bizim maçlarımız orada oynandı oraya gidenlerden biriydim. Ve benim yaklaşık 20 seneden biraz fazladır bildiğim Caferağa'yı cehennem diye tarif eden arkadaşları ilk defa gördüm:)) FB'ye kalsa onalr bile bu maçı caferağada oynamak istemeyeceklerdir ama prosedür ne bilmiyorum. Caferağada oynamalarının tek sebebi FB'nin 300den bir adet fazla seyircisinin olmaması (üstelik şehiriçininde içi)

Off off off...

Ekaterinburg karşısında gerçek gucunu göremediğimiz rakibimizin Tarsus Karşısında göreceğiz..Şaşırdım kaldım neyse...

O değilde zaten adamlar son 4 yılda caferağada lig avrupa dahil yaklaşık 100 maç oynamışlar 1 kez bız bir kez casares 3 KEZ de spartak yenmiş...HA BİR de 2 sene once UMMC evet...Normal sezonlarda EL de bu takımlar dışında mağlubiyet almadıkları yeri bırakıp neden kocaman SİNAN ERDEME gitsinler...Keşke bizimde bir cafeağa tarzı 1500-2000 kişilik salonumuz olsaydı...[/quote:2t5zq5mv]

siz neden hep fb lehinde olumlu yorumlar yapıp bizim takıma yerin dibine sokuyorsunuz niyetiniz nedir?

Anlamıyorun işte şu yazdığım mesajlarda övme yerme bulunan bir adet kelime varsa yazmam bir daha bu forumda...

Bazı konularda gerçekleri yazmak rakip takımı övmek oluyorsa yazmam arkadaş...Şu yazdığım mesajda bir tane övme varmı AYKUT OGUT...

Caferağa konusunda yazdıklarıma takılıyorsanız Fibaeurope ı araştırın biraz...Hani tahmin ettiğiniz gibi Fb li falan olsam yazardım en başında malum var zaten fb lı olup da yazan da arkadaşlar sadece herşeye FANATİZM gözüyle bakmıyorum napalım bu da suç bu ülkede...

öyle olsun selim kardeşim. tabiki fanatizm yanlış ama fb de yenilmeyecek bir takım değil hele e son oynadığımız maçta bunu bir kez daha gördük. Bizim gsforum zaten rakip takıma saygılı bir forum onların antusundaki gibi aşağılanmıyor rakip takımlar bizim forumda.

Aykut Ogut' Alıntı:
öyle olsun selim kardeşim. tabiki fanatizm yanlış ama fb de yenilmeyecek bir takım değil hele e son oynadığımız maçta bunu bir kez daha gördük. Bizim gsforum zaten rakip takıma saygılı bir forum onların antusundaki gibi aşağılanmıyor rakip takımlar bizim forumda.

Zaten bende yazdım yazımın bırınde Şansımız biraz arttı diye...Penny Taurasi varken de yenmeye yaklaşmıştık ama olmamıştı..

Ama rakibin şu avantajını da unutmamak lazım...Koçları bu LEVEL i çok iyi bilen ve yıllarca yaşamış bir koç.Hem spartak hemde macar takımı ile defalarca yaşamış...Kadro kıyaslamaları çok gereksız...O gun kim iyi savunur da şutu sokarsa avantajlı olucak...Onların en buyuk avantaji ev sahipliği...

Yani demek istedim şeyi siz yanlış anlamışsınız...O yuzden yoksa benim Fb yı övme gibi bir derdım yok..Malesef duzgun yönetilsek onların pozisyonuna ulaşırdık...2 sene heba oldu Z.k İLE...

ben kendimizi ayni efes pilsene benzetiyorum
disarda mac kazanamayan,icerde ite kaka kazanan takimiz malesef.
yabancilari vasat olan örnegin visne dudley,bizde de hodges gintare melisa can gibi.skor gücü rakocevic de.bizde de fowles.

Oyun kurucu bölgesinde sadece Işıl varken bu turu geçmemiz süpriz olur,maça ne kadar iyi başlarsak başlayalım,ne kadar fark yaparsak yapalım,oyunu kontrolümüz altına alamayacağız,böyle maçlardada bu çok önemlidir açıkcası...

Hala bu bölgeye bir transfer girişimi olmaması düşündürücü,Ceyhun hoca ipleri elinden kaçırdımı acaba diye düşünüyorum...Çünkü bunu az çok bu işle ilgilenen herkes görüyorda Ceyhun Hoca görmüyormu...

Belkide kafası çok karışıktır,olabilir yani!

Bence hiçbir şey beklemeyin bu seride. Biz bir kere baştan kaybediyoruz olayı. Adamlar bizim karşımıza avrupada Harakova, Vajda, Matovic, Anete, Angel ve şimdi de Tammy yabancı kadrosu ile çıkacaklar. Bir oyuncu kaybediyorlar hemen ardından alınabilecek en iyi isimleri kadrolarına katıyorlar. Peki biz ne yapıyoruz bu hamle karşısında? Tek bir avrupalı oyuncu bile kadroya katmayı düsünmüyoruz. Tamika gelecek o da sadece lig için. Yani baştan diyoruz ki Avrupa için takviye yapmaya gerek yok nasıl olsa eleneceğiz. Yönetimin şu anda basketbol şubesini hiç mi hiç düşündüğünü zannetmiyorum. Oyuncularımız da salak değiller, onlarda düşünebiliyorlardır bunları. E orada bu işleri düşünüp, birilerini zorlayarak hedefleri yüksek tutup ona göre organizasyonu kuracak, gerektiğinde masaya yumruğunu vurabilecek Mihriban Oğuz gibi biri de olmadığına göre de heveslenecek birşey yok. Benim tek umudum oyuncuların son zamanlardaki hırsları ve istekleri, sene sonuna kadar Fenerle minimum 7 maksimum 10 maç yapacağız. Karşı taraftaki bu derin ve güçlü kadroya ne kadar dayanabilecekler göreceğiz. Allah sonumuzu hayır etsin.

Bu arada unuttuğumuz ama çok önemli olan bir konu var. Maçları yabancı hakemler yönetecek. şansımızı yüzde 10 arttırır bu en az Caferağa'da. Ayrıca bizim kaybettiğimiz nokta kontrol. Dikkat edersenizkontrol hiç elimizde olmuyor. Esiyoruz esiyoruz sonra kontrolü bi ellerine alıyorlar ve bitiyoruz. Bence olabildiği kadar tempoyu yükseltmemeliyiz. Çünkü malesef bizim tek bir guardımız var şu an. Yorulup oyundan düşmemesi çok önemli. Fowles gibi uzunumuzun olduğunu da düşünürsek çok düşük bir tempoda düşük skorlu maçlar oynamaya çalışmalıyız. Keşke 1 tane daha guardımız olsa da Işıl dilediği gibi yorulana kadar baskı yapabilse. Mesela parası neyse verip Becky'yi getirsek mükemmel olur. Becky kontrolü tutar ve o kenardayken Işıl guardlara baskı yapar. Mükemmel olurdu ama olsun ümidim var. Her şeyden önce de hırsım var bu konuda. Gidelim destekleyelim sonra seri bitince artıyı eksiyi konuşurum. Ama seri sonuna kadar tam destek halindeyim.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...