Euroleague'de Rakibimiz Fenerbahçe

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Kadın basketbolu sadece sonuçlarıyla takip eden biriyim belki...
Ancak düşüncemi söylemek istiyorum...
Eğer rakibimiz UMCC olsaydı bence turu geçmek gibi bir şansımız olmazdı...
Ancak şimdi Fenerbahçe ve öyle de böyle de olsa bu bir derbi...
Bence şimdi her ne kadar onlar kadar güçlü olmasak da bir şansımız var...

fener degilde başka bir rakip çıksaydı ümidim yoktu ama şimidi ümidim var. fener maçlarının havası bir başka olur hele ki avrupa maçında....
ligdeki gibi bir mücadele (son bölümü saymayalım) bekliyorum. ışıl ve Augustus artık form tutmaya başladı.... eleyeceğizz....

Bence yönetimin burada yapması gereken bir iş var. Tamika hamlesi bir yana Avrupalı takviyesi yapmak. Bunu yapabilirler mi o ayrı bir konu, ancak Avrupa'da Fenerbahçe'ye direnmek için bu şart. Ekaterinburg yerine Fenerbahçe'nin çıkmış olması bence bizim şansımız. Bunu değerlendirmemiz gerekir ancak FB'nin oynadığı oyun gerçekten de çok iyi. Taurasi-Taylor katkısı ayrı. Ama gerçekten güzel bir basketbol oynuyorlar. Biz şu ana kadar tam anlamıyla iyi bir oyun sergileyemedik. gerekirse bonservis versinler. Ben bu kadar dibe vursam böyle işler yaparak kendimi affettirmeye çalışırdım.

ÖZEL ? Avrupa derbisine rakip taraftar alınacak mı?
FIBA Kadınlar Euroleague son 16 maçlarında eşleşen Fenerbahçe ile Galatasaray Medical Park?ın karşılaşmalarına rakip taraftarın girip girmeyeceği tartışma konusu oldu.

Ligde iki takım arasında yapılan anlaşma gereği rakip taraftarın alınmadığı mücadelelerin Avrupa?ya yansımasının da aynı şekilde olacağı öğrenildi. Galatasaray ve Fenerbahçeli idarecilerin ilerleyen günlerde biraraya gelerek konuyu sonuca bağlayacakları belirtildi.

Cumhurbaşkanlığı Kupası?nda yaşananlardan dolayı tecrübe sahibi olan Basketbol Federasyonu?nun da FIBA ile görüşüp konu hakkında gelişmeleri ve detayları bildireceği sonucunda da rakip taraftarın salona girmeyeceği vurgulandı. FIBA da bu konuda uyguladığı ?yüzde 5?lik rakip taraftar? kuralını özel bir durum için rafa kaldıracak.
http://www.basketdergisi.com/ozel-avrupa-derbisine-taraftar-alinacak-mi.html

Kimse çekinmesin biz rahatız kadromuz belli. İyi oyuncularımız var Bence Avrupa da daha avantajlı oluruz gibi geliyor neden mi? Bugüne kdara bunlar nevriye-birsel-esmeral ile hep bir adım öne çıktılar. Ama şimdi Avrupa maçında ikit akımda daha özgür rotasyon yapacak bizde Gintare,Hodges,Fowles,Augustus gibi oyuncularımızı aynı anda oynatabileceğiz en önemlisi bu Nevriye pota altında öyle takım sıkıştığında öne çıkamayacak. Hodges ise biraz daha etkin olacak diye düşünüyorum. Yalnı bir tane Avrupalı oyuncu alsak ne güzel olurdu şu takıma keşke maça kadar böyle bir hamle yapabilseler Tamika değilde iyi bir avrupalı alsalar şu an için. Ama ne olursa olsun sonuna kadar uğraşacağız favrori onlar streste olacak yine onlar. Gördüğüm kadarıyla Angel gibi üst düzey bir tane oyuncuları var ama bizde 2 tane var onlardan.

Açıkçası dün ilk defa Galatasaray'ın bir maçta yenilmesini istedim. Hiç şansımız olmadığını düşünüyorum.Taurasi-Taylor gitti de onlardan aşağı olmayan oyuncular geldi. Ekaterinburg'u yenmeleri hala en iyi olduklarını gösteriyor. Matovic-Nevriye pota altı hiç çıkmadan 40 dakika oynadılar ve maçın sonunda kritik şutları soktular, bu onların ne kadar üst düzey oyuncu olduklarını gösteriyor. Bir tek Fowles ile direneceğimizi düşünüyorum.
Avrupalı getirsek de ne ara takıma ısınıacak, 10 gün sonra ilk maç zaten, ne kadar üst düzey olacak bu saatten sonra getireceğimiz Avrupalı. Tamika iyi olur o zaman Augustus tribüne gider onun da pek bi anlamı olmaz açıkçası.
Elersek, çok çok büyük bir mucize gerçekleştirmiş oluruz.

Mertcan Dönmez' Alıntı:
ÖZEL ? Avrupa derbisine rakip taraftar alınacak mı?
FIBA Kadınlar Euroleague son 16 maçlarında eşleşen Fenerbahçe ile Galatasaray Medical Park?ın karşılaşmalarına rakip taraftarın girip girmeyeceği tartışma konusu oldu.

Ligde iki takım arasında yapılan anlaşma gereği rakip taraftarın alınmadığı mücadelelerin Avrupa?ya yansımasının da aynı şekilde olacağı öğrenildi. Galatasaray ve Fenerbahçeli idarecilerin ilerleyen günlerde biraraya gelerek konuyu sonuca bağlayacakları belirtildi.

Cumhurbaşkanlığı Kupası?nda yaşananlardan dolayı tecrübe sahibi olan Basketbol Federasyonu?nun da FIBA ile görüşüp konu hakkında gelişmeleri ve detayları bildireceği sonucunda da rakip taraftarın salona girmeyeceği vurgulandı. FIBA da bu konuda uyguladığı ?yüzde 5?lik rakip taraftar? kuralını özel bir durum için rafa kaldıracak.
http://www.basketdergisi.com/ozel-avrupa-derbisine-taraftar-alinacak-mi.html

Bunlar hem Antuyu hem de GSBASKETİ baya baya takip ediyorlar belli baksanıza dakika 1 gol 1...

Fiba Federasyonlar başvurmadıkça bu konuda sınırlama getirmez.Ancak 2 klup otururda anlaşırsa o zaman bılemem...Malum başkanların arası maşallah birbirilerine hediye verıyorlar falan bence kesın alınmaz rakip seyirci..

Saha avantajı Caferağada onlar için avantaj o salonda 1 kez maç izledim sanki seyirci sahanın içinde gibi..Beraber oynuyorlar gibi...Ama abdi ipekçi öyle olmuyor...Yalnız Diana ve Penny nın olmaması bızım için birde şu avantajı sağlıyor onlar baskıya karşı dağılmazlardı kesınlıkle...Biz de ise malesef kısalar Augustus da dahil baskı karşısında çok bocalıyor ve yanlış seçimler yapıyor...Helede Tuğba Palazoğlu...

1 oyuncu daha almalıyız EU pasaportlu özellikle guard olabılır.Fb eskı oyuncusu Hoffmanla ilgileniyormus...Birde Tammy dedikodusu çıktı bakalım ne yapacaklar...

Yeterki iyi bir avrupali skorer ALALIM, ozaman fbyi belki eleyebilirizz..

benim cekincem fenerbahce degil benim cekincem caferaga! cok pis bir salon olabilir ama en az 15 bin kisilik bir etken gibi orasi! keske bizimde kizlar icin kucucuk bir salonumuz olsa

Mertcan Dönmez' Alıntı:
Avrupalı oyuncu için önerileriniz neler peki?Benim aklıma hiç oyuncu gelmiyor alınabilecek.

Boşta doğru düzgün bir isim yok galiba. Biz de Fenerbahçe gibi bonservis vererek almalıyız.
Becky Hammon'ı alabilsek keşke. Hem harika bir oyuncu hem Avrupalı.

Tugay Arslan' Alıntı:
Boşta doğru düzgün bir isim yok galiba. Biz de Fenerbahçe gibi bonservis vererek almalıyız. Becky Hammon'ı alabilsek keşke. Hem harika bir oyuncu hem Avrupalı.
O tren çoktan kaçtı,sene başı almalıydık onu.Rus takımı Nadezhda'da oynuyor şuanda onlarda son zamanlarda formda ve Top 16'da kolay bir kura çektiler satmazlar o yüzden.

Mertcan Dönmez' Alıntı:
[quote="Tugay Arslan":2z0eo2rd]

Boşta doğru düzgün bir isim yok galiba. Biz de Fenerbahçe gibi bonservis vererek almalıyız. Becky Hammon'ı alabilsek keşke. Hem harika bir oyuncu hem Avrupalı.
O tren çoktan kaçtı,sene başı almalıydık onu.Rus takımı Nadezhda'da oynuyor şuanda onlarda son zamanlarda formda ve Top 16'da kolay bir kura çektiler satmazlar o yüzden.[/quote:2z0eo2rd]

Benim de umudum yok, öylesine yazdım. Tina Charles de o takımda. Onlar da oldukça iyi takım.
Bu sene olmadı ama önümüzdeki sene için mutlaka anlaşmalıyız onunla.

Acaba siteyi misafirlere kapasak bu basket siteleri(?) ve basın neyi yazıcak acaba?
Fenerbahçeyle eşleşme ihtimalimizi 16.lığımızın garanti olduğunu maçlar oynanmadan belirtmiştim Tarantonun yenilmesi dışında(ki o da taktik olarak yenilme daha zayıf rakip gelmesi için)bi yanılgım olmadı.UMMC mi? Fener mi? demiştim ve UMMC yerine feneri tercih ederdim çünkü bilmediğimiz bi rus deplasmanına gideceğimize(7günde en fazla 2 olacaktı evimizdeki maçı aldığımızda) İstanbulda tanıdığımız rakiple oynamayı tercih ederdim.Çünkü hem derbi olacaktı GS-Fb derbisinin ne olacağı belli olmaz hemde maçlar istanbulda olduğu için destekle şansımız olacaktı(?)

Fenerbahçeye gelince maça daha çok var o zaman gelsinde yorumlarımızı yaparız.

feneri nasil yenebiliriz kaba hesap yaptim
augustus ve fowles 50 sayi atmazlarsa maci kazanamayiz
cünkü extra skor atabilecek oyuncumuz yok

ne yapıp edip hırslı iş yapacak avrupalı bir 3 numara bulmalıyız. Tabi çok saygı değer şirketlerini değilde Glatasarayımızı düşünen yöneticilere sesleniyorum.

Forumu okuduğumda beni en çok şaşarıtan hala isimlere dayalı analizlerin yapılası. Malum, ocak ayına geldik, 12 tane Jordan alıp yan yana koysanız bile, takımın oynadığı basketbola ve oyuncuların ne kadar verimli olduğuna bakmak gerekir önce. Bu konuda da şu ana kadar iyi bir görüntü çizdiğimizi söyleyecek olan yok sanırım. Kaan Sunman'In yazısına birçok noktada da katılıyorum, dolayısıyla.

Fenerbahçe eşelşmesi sezonun şu ana kadarki kısmında kötü performans gösteren takım için büyük fırsat, hatta son fırsat da olabilir. Çok iyi mücadele etmesi lazım takımın; ama tek başına mücadele yetmeyecektir, kritik anlarda soğukkanlı kalma, sayı üretebilme vs. Bu noktalrada ne yazık ki rakip önde görünüyor.

Fenerbahgçe için önemli bir kazanç da Horakova olacak gibi görünüyor. McCoughtry çabuk uyum sağlamış anlaşılan. Ne yazık ki guard rotasyonunda çok ciddi şekidle ağır basıyorlar.

Uzun lafın kısası, Fenerbahçe kesinlikle favori; ama sezonu şu ana kdarki kısmında bana göre sadece alınan sonuçlarla değil, yeterli mücadeleyi de göstermeyerek tarftarı hayal kırıklığına uğratan takım için bu eşleşme büyük fırsat. Bu fırsatı değerlendirmek de baş aşağı giden sezonun yönünü değiştirir. Bakalım, ne yapacaklar?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...