Fatih Solak

Re: Fatih Solak Galatasaray Cafe Crownda

gecen sene aliaga deplasmaninda bize karsi gostermis oldugu asiri motivasyonu umarim sezon sonuna kadar takimimiza pozitif katki olarak yansitir. maci izleyenler hatirlar, garip hareketlerle tribunleri gaza getirmeye calisirken sanirim bir gun tekrar Galatasaray'a donecegini dusunmuyordu!

Ozgurcan Sevil' Alıntı:
gecen sene aliaga deplasmaninda bize karsi gostermis oldugu asiri motivasyonu umarim sezon sonuna kadar takimimiza pozitif katki olarak yansitir. maci izleyenler hatirlar, garip hareketlerle tribunleri gaza getirmeye calisirken sanirim bir gun tekrar Galatasaray'a donecegini dusunmuyordu!
Fatih, iyi bir GS'lıdır ancak şutlanmış olmak yada takımda kalması için göserilmeyen çaba onu incitmiş olacak.Yoksa hareketlerinin hiç birini GS'ı küçük düşürmek için yada GS taraftarına karşı yapmamıştır.Onlar daha ziyade onu dışlayan teknik heyetedir.

Şüphesiz ki, şu durumda katkısı olacaktır takımımıza.

Onu formamızla görecek olmak güzel.

Re: Fatih Solak Galatasaray'da

Muhammet Çelebi' Alıntı:
Erdal beterin beterleride var.Şükretmek lazım şu halimize.
Beterin beteri zaten Fatih Solak.Ötesi yok.Şükredilecek bu durumda yok.
Şimdi ben sana Fatih Solak'ın ne katkı vereceğini söyleceğim.Gelecek.Yabancı pivot bulunana kadar 30-35 dakika oynayacak.Her periyotta 1 ,3 saniye yapacak.Hücumda top eline gelince sektirmeden tutacak.İkili sıkıştırmaya maruz kalacak bu beceriksizliğinden dolayı.Bunun sonucunda ya top kaybı yapacak ya "Paylaşılamayan top kararı" çıkacak ya da yopu arkadaşına aktaracak ama hücum süresinden en az 5-6 saniye yiyecek.Savunmada blok sevdası yüzünden ya bol keseden faul alacak ya da rebound alma pozisyonunu kaybedecek.Bu kadarı yeter herhalde.

Daha öncede dediğim gibi yönetim ya TÜM ŞARTLARI ZORLAYARAK Kaya Peker,Furkan Aldemir gibi bu ligin tartışılmaz yerli pivotlarından birini alacaktı ya da 1 tane pota altını kapatabilecek, dış şut sevdası olmayan ,atletik ve 35 dakika ortalama oynayabilecek 1 yabancı pivot alıp transferi kapatacaktı.[Şu an bahsi geçen Sharrod Ford pota altı için biraz kısa kalmasına rağmen saydığım özelliklerin hepsini barındıran birisi.]

Son olarak onun oynayacağı maçlarda sakın ha sahaya yakın yerlerden bilet almayın.Malum Fatih Solak pas atarken yaralanma tehlikeniz var.

Ya daha 2,3 ay evvel bu forumda Cemal için övgüler düzenler,şimdi Fatih'e salvo yapıyorlar.Meğer siz bu basketbolu ne kadar çok iyi biliyormuşsunuzda,benim haberim yokmuş.

Yok Asım ve Furkan diyenler,Beyler Fatih bu isimleri üst,üste koyar,sırtında taşır iki pota arası.

Fatih hiç bir zaman yıldız bir oyuncu olmadı, ama bütçesi ne olursa olsun her takımın kadrosunda bu tarz bir oyuncuya ihtiyaç vardır.

Bakın burdan iddaa ediyorum şimdi salvo yapan,basketbol ulemaları arkadaşlar en fazla iki hafta sonra,övgü düzecekler.

Herkesin fikrine saygı duyarım,ama siz fikriniz yerine,olayı abartıp gelecekten haber vermeye çevirdiniz,işi.

Bende idda ediyorum iki hafta geçsin fatih her maç, 10 sayı,10 ribaunt,2 blok, 2top kaybı istatisklerini tutturur.

Varmı aksini ispatlayacak.

Ford denen arkadaş,sahada 35 dakika kalsın her maç 10.000 dolar primi ben vericem.Kalamassa bu parayı kimden tahsil edecem.

Bu arkadaş asla tam bir 5 numara olmadı olamazda, fiziki yapısı buna izin vermez.Nasıl saydığınız özelliklere uygun analamadım.Ben bu oyuncunu pota altını karartığı bir maçını hatırlamıyorum.

Mithat abi bu forumda kimse Cemal'e methiyeler dizmiyordu.Sadece bu sene son 2 senesinden farklı olduğunu söylüyordu.Öncelikle Cemal bu sene alçak post oyununu hemde içeriden dışarı pas özelliğini açkıça geliştirdiğini herkese gösterdi.Benim hala aklımdadır ligin ilk maçında tüm sahayı top sürerek geçtikten sonra Darius'a yaptığı asist.
Ben kendi adıma söyleyeyim transfer başlığında Asım Pars adı geçincede bu transferi kabullenemiyeceğimi söyledim.
Son olarak birazcık oyun zekası birazcıkda fiziği olan pivot Fatih'e ne 10 sayı attırır ne de 10 rebound aldırır.Dikkat edin Fatih Solak bu tür pivotlarla oynadığı her maçta faul-top kaybı toplamı sayı-rebound toplamını geçmiştir.Şimdide farklı bir durum olmayacaktır.

Mithat Abi

Fatih Solak 10 Sayı 10 Riband ortalaması tuttursun sana su an canım cektigi için iskender ısmarlarım..

Aksini ispatlamak dedigin buysa ben varım abi..

Hayırlı olsun. Zor dönemlerden geçiyoruz, mutlaka rahat bir nefes alma imkanı sağlayacaktır pota altında takımımıza.

eyvah ki ne eyvah !

bu kadar kepazelikten sonra yazmayayım diyordum ama öyle şeyler oluyor ki yazmamak elde değil...

kabus geri döndü. tam Cemal'den kurtulduk derken bu sefer Solak yeniden sahnede...

gerçekten Galatasaray erkek basketbol şubesi, 'Nightmare On Elm Street' den uyarlanan Türkçe versiyon 'Floryada kabus' gibi birşey...

Tanrı herkese sabır versin...

hayırlı olsun.adam gibi adam yeniden hoşgeldin.pota altını karartmanı bekliyoruz.allah utandırmasın.

Re: Fatih Solak Galatasaray'da

Erdal Avcı' Alıntı:
[quote="Muhammet Çelebi":138smxji]Erdal beterin beterleride var.Şükretmek lazım şu halimize.
Beterin beteri zaten Fatih Solak.Ötesi yok.Şükredilecek bu durumda yok.
Şimdi ben sana Fatih Solak'In ne katkı vereceğini söyleceğim.Gelecek.Yabancı pivot bulunana kadar 30-35 dakika oynayacak.Her periyotta 1 ,3 saniye yapacak.Hücumda top eline gelince sektirmeden tutacak.İkili sıkıştırmaya maurz kalacak bu beceriksizliğinden dolayı.Bunun sonucunda ya top kaybı yapacak ya "Paylaşılamayan top kararı" çıkacak ya da yopu arkadaşına aktaracak ama hücum süresinden en az 5-6 saniye yiyecek.Savunmada blok sevdası yüzünden ya da bol keseden faul alacak ya da rebound alma pozisyonunu kaybedecek.Bu kadarı yeter herhalde.

Daha öncede dediğim gibi yönetim ya TÜM ŞARTLARI ZORLAYARAK Kaya Peker,Furkan Aldemir gibi bu ligin tartışılmaz yerli pivotlarından birini alacaktı ya da 1 tane pota altını kapatabilecek, dış şut sevdası olmayan ,atletik ve 35 dakika ortalama oynayabilecek 1 yabancı pivot alıp transferi kapatacaktı.[Şu an bahsi geçen Sharrod Ford pota altı için biraz kısa kalmasına rağmen saydığım özelliklerin hepsini barındıran birisi.]

Son olarak onun oynayacağı maçlarda sakın ha sahaya yakın yerlerden bilet almayın.Malum Fatih Solak pas atarken yaralanma tehlikeniz var.[/quote:138smxji]

Erdal bu durum pivotsuzluktan iyimi sence?

sezon başı cemal nalga vardı ona bişi dmeiyordunuz o cemal milli takım aday adayı kadrosunda bile yoktu. FAtih ise o kadroda yer aldı. demekki fatih cemal den daha fazla katkı sağlayabilr kısa vadede.Uzun vadede cemal daha yararlı olacaktır o ayrı..
kaldı ki fatih alındı tamam ama, şampiyonuz diyen de yok. Kaya pekeri alalım diyorsun. tabii kaya peker zaten bonservisi elinde , klübü kapı dışına koydu da bizimkiler almadı:) bir yabancı pivot daha alınacak burası belli. Çünkü rotasyon içinde lazım birileri. burada hep olumsuz tablo çizeceksek fatihe kalmadan ben sizleri ağlatırım olumsuz tablo sebebi ile.

Bence Fatih'in transferi kısa vadede iyi bir transferdir. küme düşmeye oynayan bir takıma kolay adam bulamayacağını da düşüneceksin.

Perkins gelmek istedi. biz istemedik. Asım bedavaya oynarım dedi, biz isstemedik. Duncan yaşlandı diye kabul etmedik zaten. Mehmet Okur ise bu sene kendini gösteremedi diye kabul etmedik, vs. vs.
Bu şartlar altında Fatih Solak'ı beğenmemek çok doğal tabi...