Fatih Solak

Re: Fatih Solak Galatasaray Cafe Crownda

Formamızı giysede giymesede nedense benm en çok sevdiğim basketbolculardan birisidir fatih solak.En azından yüreğiyle oynayan bi adam olduğu için.Ama milli takım dönemlerinde tanjevicin onu istediğini,kendisininde fenerbahçe de oynamak isterim sözlerini duyunca üzülmüştüm.
Şimdi yeniden gs ye geldi.En büyük sorunumuzun da pota altı olduğu şu dönemde yinede iş yapar.Herşeye rağmen hoş geldin fatih solak.

Eren Aydın' Alıntı:
Perkins gelmek istedi. biz istemedik. Asım bedavaya oynarım dedi, biz isstemedik. Duncan yaşlandı diye kabul etmedik zaten. Mehmet Okur ise bu sene kendini gösteremedi diye kabul etmedik, vs. vs.
Bu şartlar altında Fatih Solak'ı beğenmemek çok doğal tabi...

Çok doğru bir yorum.. Mevcut şartlarda alabileceğimiz en iyi oyuncu Fatih'ti.. Ben kendisini çokta seviyorum.. Yürekli ve çok iyi bir Galatasaray'lı.. Tekrardan hayırlı olsun..

Elle oynanan bir spor olan basketbolda topu elinde tutamayan bir oyuncudur Fatih.

Aliağa'da da 20 sayı 10 ribaund ortalaması ile oynar deniyordu giderken :)

Not: Sakattı, maddi sorunlar vardı denecek kesin Aliağa'da. Klasik bahane. Aliağa'yı ligde tutanlar tuttu. ;)

Ayrıca kimsenin beğenmediği Fatih'i göklere çıkarıyoruz ya sittin sene şampiyonluğa oynayamayız.

Notun notu: Dalembert'e neler yazılıyor Sixers başlığında. Sixers'ın bütçesi, Dalembert'in aldığı para ve becerisi = Galatasaray'ın bütçesi, Fatih'in geçmişte aldığı para (oynadığı sezonları karşılaştırıyorum) ve becerisi

Notun notunun notu: Tüm takım Telekom maçına hazırlanırken Fatih'in aklı Çıldırın'da, futbol sahasında ve tribündeydi, hocayı dinlemiyordu ve Galatasaray hakkında neler söylüyordu en kritik sezonumuzda hiç unutamam büyük Galatasaraylı Fatih.

Kerem SEÇER' Alıntı:
Elle oynanan bir spor olan basketbolda topu elinde tutamayan bir oyuncudur Fatih.

Aliağa'da da 20 sayı 10 ribaund ortalaması ile oynar deniyordu giderken :)

Not: Sakattı, maddi sorunlar vardı denecek kesin Aliağa'da. Klasik bahane. Aliağa'yı ligde tutanlar tuttu. ;)

Ayrıca kimsenin beğenmediği Fatih'i göklere çıkarıyoruz ya sittin sene şampiyonluğa oynayamayız.

Notun notu: Dalembert'e neler yazılıyor Sixers başlığında. Sixers'ın bütçesi, Dalembert'in aldığı para ve becerisi = Galatasaray'ın bütçesi, Fatih'in geçmişte aldığı para (oynadığı sezonları karşılaştırıyorum) ve becerisi

Notun notunun notu: Tüm takım Telekom maçına hazırlanırken Fatih'in aklı Çıldırın'da, futbol sahasında ve tribündeydi, hocayı dinlemiyordu ve Galatasaray hakkında neler söylüyordu en kritik sezonumuzda hiç unutamam büyük Galatasaraylı Fatih.

Şampiyonluğa oynayacak takım kuracak olursak elbette Fatih'in yeri olmaz takımda ama şu şartlar itibariyle bize lazım olan bir oyuncu.Hücumda topu tutmasa da olur,savunma yapsın,2-3 blok yapsın her maç,6-7 ribaund çeksin,başka ne isteriz ki zaten Fatih'ten?

Ayrıca Fatih transferini sadece transfer olarak görmüyorum ben,Kepez'i zayıflatacak bir hamle olarak da görüyorum.Bu açıdan da önemli Fatih'in transferi.

Uzun lafın kısası Fatih'e belki çok kızarız sezon içinde,belki saç baş yoldurur ama ligde kalmamızı sene sonunda bu transfere borçlu olabiliriz.

Kepez zaten elinden çıkarmaya çalışıyordu kısacası onlara yardım etmiş olduk.

Bir diğer konu da Kepez zaten kendini düzeltemezse düşer. Ligin geri kalanını oynamaya gerek kalmaz. Hadi diyelim düzeldi bizim onları geçmemiz için almamız gereken galibiyet sayısı şampiyonluğa oynayan bir takımın galibiyet sayısı olur Gazanfer. Yanı şampiyonluğa oynuyoruz sayılır. ;)

Kepez'i mahveden adam Halil Unerdir ne beddua ediyorlardı ona su an kimbilir. :ehue

Kerem SEÇER' Alıntı:
Kepez zaten elinden çıkarmaya çalışıyordu kısacası onlara yardım etmiş olduk.

Bir diğer konu da Kepez zaten kendini düzeltemezse düşer. Ligin geri kalanını oynamaya gerek kalmaz. Hadi diyelim düzeldi bizim onları geçmemiz için almamız gereken galibiyet sayısı şampiyonluğa oynayan bir takımın galibiyet sayısı olur Gazanfer. Yanı şampiyonluğa oynuyoruz sayılır. ;)

Kerem abi boşver.Biz bu yazdıklarımızla akıntıya kürek çekmiş gibi oluyoruz.Onların bakış açısından baksak, bizim bakış açısından baksak hiçbir şey değişmeyecek.

Yüregiyle oynuyor,Galatasaray'lı aslanım fatih..

Ama 2 bloktan baska ne iş yapar onu cok merak ediyorum..Türkiye'de su an alınabilecek 2-3 pivottan birisiyse vah Türkiye'nin haline..

Muhammet Çelebi' Alıntı:
Tolga abi iyi demişsin.Neden bizim ülkemizin bir ekolü yok?

Muhammet benim görüşüm,bizim ülkemizin öncelikli halletmesi gereken baska sorunlar var maalesef..

Türkiye olmanın getirdigi durumlar falan filan..Yani ekol yaratamamızın sebebi Spor yöneticiligi degil maalesef..Burada girilecek mevzular degil..

O yüzden kısa vadede 3-5 senelik basarılar hedeflemeliyiz..Ekol yaratmak bizim işimiz olamaz..

Yahu biraz mantikli olunuz, yazdiklarinizi iyi degerlendiriniz, dusununuz.

Bakiniz, Ermal'i, Kaya'yi, Omer Asik'i, Oguz'u, Mehmet Okur'u falan herkes kadroda gormek ister. Huseyin'i Telekom'a gondermisiz, donmesi soz konusu degil. Bir dusunun kimler katilabilir bu kadroya?

1) Furkan
2) Asim
3) Fatih Solak

Bir dorduncu isim yazabilir misiniz yerli olarak? Hayir.

Furkan'i Karsiyaka birakmaz, biraksa da o kadar bonservis veremeyiz. Asim icin 400 bin USD'lik bir bonservisten soz ediliyor. Bunlar olmayinca 3. secenege donduk ve Fatih'i kadromuza kattik.

Simdi D-Wash gitseydi de Cuneyt gelseydi de onun yerine 1 yabanci uzun daha alinabilirdi de vs. ...

Simdi bu noktada gidecek oyuncunun tazminatini, onun getirecegi ekstra yuku, piyasada oyle ahim sahim pivot olmadigini, D-Wash'in gitmesinin zaten skora katki yapmayan kisa rotasyonumuzu hepten kisirlastiracagini falan goz ardi ediyoruz.

Kisacasi, Fatih alinabilecek en iyi secenekti. Gunu kurtarmaya yonelik, mantikli bir harekettir. Bunun disinda alinacak bir yabanci uzun ve olasi Ersin Gorkem takviyesiyle bu sezonu kurtarabiliriz.

Lutfen icinde bulundugumuz sartlari ve takimimizin mevcut kadro yapisini dusunerek yorum yapalim. Bu transferi ona gore degerlendirelim.

Saygilar.
Ernoyan.

aralık ayındayız yerli rotasyon yaratma çabalarındayız. resmen piyango vurmuş kepez, ben kapattım şubeyi dememiş sadece. Bir pivot bulmuşuz üstelik şube hakkında bilgi sahibi, içeriyi bilen biri. Biz derin basketbol bilgimizi konuşturmayı, ekol kurmayı düşünüyoruz bu arada da ligde kalma planlarını:))

Arkadaşlar eğer bu laflarınız haziran temmuz ayında söylenmiş bir yorum olsaydı emin olun buradaki hemen herkes sizinle hemfikir olurdu. hepimiz eleştirirdik ala ala fatih'i mi aldınız diye. olayları her zaman koşul ve zamanına göre değerlendirin. ısrarla bir çok arkadaşımın da belirttiği gibi, elde tercih sayısı az iken bu transfer yapıldı. Sezon başı hüseyin'i yollayanlara kızabiliriz ama hemen hepsi gitti onların zaten. Şurda Fatih'i savunacağım hiç aklıma gelmezdi. çünkü ben yıllardır fatih'in GS'ın oyuncusu olmadığını söyleyen biriydim. Ama bu şubenin bşındaklere yazıklar olsun ki, daha sezon başından, takımı tek pivota mahkum ettiler ona da ceza aldırınca pivotsuz kaldık. Allah onları bildiği gibi yapsın. Ama şu saatten sonra Fatih'e diyecek bir şeyim yok takımdaki herkesten daha iyi pivot olduğu kesin..

Ayrıca Fatihin takıma gelmesi, jasanın rancik:'in de daha fazla sayı atması, maçın sonuna dinç girmesini sğlayacak.yani fatih kötü oynasa bile diğerlerinin iyi oynamasını sağlayacak.

Kusura bakmayın ama mevcut şube yönetimi devam ettiği sürece Fatih bu kadroda yer alır. Seneye de alır basketbolu da burada bırakır. Günü kurtarma çabası falan değildir bu. Birilerinin olaya açıkgözlülükle bakması gerekiyorsa bu biz değiliz sizsiniz.

Benim geçen senelerde yazdıklarımı bilen bilir. Şimdi gelip de burada Fatih iyi oldu diyip iki yüzlülük yapamam. Uzun yıllar bu oyuncuyu kadroda görmekten dolayı çok üzülüyorum umarım bir gün bu gerçeğin farkına siz de varırsınız. Hiçbir yerde tutunamayan ve istediği para yüzünden kulüp bulamayan Fatih Solak kulümüze kendini atmış ve kariyerini kurtarmıştır.

Neyse Erdal'ın da dediği gibi ne desek boş. Polemik olmasın yine olay uzamasın diye yazacaklarımızı bu mesajda yazıp işimize bakalım.

bu konunun polemik çıkaracak bir konu olduğunu sanmıyorum snuçta her oyuncunun isteyeni yada istemeyeni olacaktır.

şube konusunda dedikleriniz zaten hepimizin dediği. bakkallar bile artık daha iyi yönetiliyor. Kapağı atma olayı zaten hemen herkes için geçerli şu an için şubede.. bak nur gencer geldi birden en büyük GS'lıydı giderken GS başkanına yalancı diyecek kadar saygısız. Koray'ların, okan'ların, mert'lerin en büyük GS'lı olduğunu zaten gördük. herkes bir yerlere kapağı atana kadar yani anlayacağın.amacımız Fatihlerin ahmet'lerin mehmet'lerin kariyeri değil GS'ın kümede kalması, bu olayı unutturmamak ve böylelikle seneye iyi takım kurmaları konusunda baskı yaratmak..