Fatih Solak

ben forum yetkililerini kınıyorum fenerli olan bir şahsın bu forumda bu kadar rahat post atması kendi takımını ve forumunu övücü ifadeler koymasına kullanmasına izin verilmesi artık abartılı bir fair play oluyor!!!
ben fener forumlarında böyle şeylere izin verilmediğini hatta küfürlerle atıldığına defalarca şahit oldum lütfen herkese hak ettiği muamele yapılsın!!!

fatıh solak galatasarayla ımzaladı ve bızım oyuncumuz oldu gerıde kalanlr susssun arkdaslar bızde bsouna onlara prım vermeyelım..
kıevden fark yedıler kafaalrı yerınde degıl..
fatıh gene gs de

Fatih Solak Röportajı

A Milli Takım'ın Japonya kampında en dikkat çeken oyunculardan birisi de Fatih Solak. Basketbola çok geç bir yaş olan 18'inde başlayan ve şu anda 27 yaşına basan Solak, koç Tanjevic'in üzerinde en çok durduğu oyuncuların başında geliyor. Seul'deki turnuvada İtalya'ya karşı takımımızın galibiyetinde çok önemli bir rol oynayan Fatih Solak, Japonya'da da ekibimizin kritik silahlarından biri olacağa benziyor. Milli Takımımız'ın gerek savunma, gerekse hücum organizasyonu idmanlarında Tanjevic Fatih Solak'a yapması gerekenleri defalarca anlatıyor, sürekli tekrarlar yapıyor. Yıllarca Ülkerspor'da bençten çıkamayan, geçen yıl Galatasaray'da önemli dakika alan Fatih Solak kulüp takımlarında yer bulamayıp, milli takımda dakika almasıyla da dikkat çeken bir oyuncu. Onunla yaptığımız söyleşide de hocasının neden üstünde bu kadar durduğunu anlamaya çalıştık. İşte ağzından dökülen cümleler ve Türk basınında ilk defa çıkan teknik açıklamalar:

'Hocanın bana güvenmesi çok güzel. Tanjevic'ten çok şey öğreniyorum. En çok öğrendiğim de defans yapmak. Özellikle pivot hareketleri. Topu nerede alacağım, potaya nasıl yöneleceğim veya savunmada önüm kapalıysa asisti hangi arkadaşıma yapıp sayı yolu açacağım. Bu konular üzerinde çok çalışıyorum ve çok şey de öğrendim. Bu arada parmak kası çalışmaları yapıp şutumu da geliştiriyorum.'

'Şu anki form düzeyime tesadüfen gelmedim. A Milli Takım çalışmaları başlamadan önce, hatta ligin bitmesinden hemen sonra, Yıldız Milli takım Antrenörü Levent Topsakal ağabeyim ile özel olarak çalışıyordum. Tanjevic'in verdiği bir görevdi bu. Yani Tanjevic benimle lig bitiminden itibaren özel olarak ilgileniyor. Levent ağabey ile İTÜ'nün eski salonunda ve Efes Pilsen'de özel çalışmalar yaptık. Daha sonra herkes tatile giderken ben Bolu'ya gittim. Orada da Orhun Ene ağabeyimin genç milli takımı ile Bolu'daki 10 günlük kamp çalışmasının faydasını Japonya'da alacağıma eminim.'

Bugünkü grafiğimde geçen sene Galatasaray'daki koçum Halil Üner'in büyük katkısı var. Sezon içinde bana güvenip, takımda sürekli yer vermesi, beni çok geliştirdi ve milli takıma kadar getirdi.

Artık Galatasaray'da pota altının tek hakimi benim. Galatasaray'a yabancı pivot bile gelse, hiç fark etmez. Pivot mevkii bana aittir. Çok çalışarak orayı hak ediyorum. Milli Takım ile Japonya'da bulunmam da beni çok geliştiriyor ve bu form düzeyim Galatasaray'a da yansıyacak.'

AKŞAM

Bu yaz çok çalışması, kendine güvenini iyice arttırmış, umarım bu sene pota altında domine edici olur, fena gaza geldim okuyunca röportajı.

her topicte dile getiriyorum.fatih bu sene ligi fena dağıtacak.bu sezon form grafiği çok yüksek olacak ve takımımızın değişilmez oyuncusu olcak.sadece herkes ona güvensin

1905' Alıntı:
demek performansinin gelismesinde halil ünerin etkisi büyükmüs
bende okuduğumda şaşırdım ama ölemiş. anlaşılan fatih üstüne bişeyler katarak bu sne mücadele edecek bence hücumda rakibe sırtı dönükken pas veya şut seçimlerini geliştirirse çok çok iyi olur murat hocanında desteğiyle fatih güzel sezon yaşatabilir bizlere

Pota altının hakimi olması için öncelikle uçana kaçana blok yapma sevdasından kurtulması ve yer tutmayı öğrenmesi lazım.Umarım kendini geliştirip söylediklerini başarması mümkün olur.

eğer röportajında belirttiği gibi pivot hareketlerini öğrenmeye başlamışsa
bu oldukça hırslı olduğunu gösterir.zaten savunmada oldukça iyi buna hücum artısı eklerse bu sene çok can yakar

DÜNYA Anti Doping Ajansı’nın (WADA) doping sayılan yasaklı maddelerini ihtiva eden iki ilacı özel izinle kullanan Basketbol Milli Takımımızın genç yıldızlarından Fatih Solak, geçirdiği ağır rahatsızlığın Bolu’daki Genç Milli Takımı kampından kaynaklandığını söyledi.

Fatih şöyle dedi "Bolu’daki antrenmanların birinde içtiğim buzlu sudan sonra vücudumun dengesi bozuldu. Nefes almakta zorluk çeker oldum. Şikayetlerim arttı. Bormio kampında az daha ölüyordum. Öksürdüğüm zaman nefesim kilitleniyordu. Türkiye’ye dönüşte tedavimin ancak bu yasaklı ilaçlar listesinde olan iki ilaçta mümkün olacağını söylediklerinde ben ay yıldızlı forma içinde ölmeyi tercih ederim diyerek ilaca karşı çıkmıştım. Ancak FIBA’dan bu ilaçları kullanmam için izin alınınca içmeye başladım. Her geçen gün iyiye gidiyorum. Bu ilaç bana enerji veriyor mu, bilemiyorum. Allah’a şükür gücüm kuvvetim yerinde. Ben Allah vergisi doğuştan dopingliyim." Fatih’in dünkü antrenmanda da sert bir müdahale sonrası tırnağı kırıldı.

block

murat hoca fatihi rakip hücumdayken oyuna almalı,biz hücuma çıktığımızda kenara almalı ben böyle bir çözüm buldum,bu adamın korkutamıyacağı bir rakip pivot yok,ya blok yersem düşüncesi hep kafasında oluyo rakibin

Re: block

sonicus' Alıntı:
murat hoca fatihi rakip hücumdayken oyuna almalı,biz hücuma çıktığımızda kenara almalı ben böyle bir çözüm buldum,bu adamın korkutamıyacağı bir rakip pivot yok,ya blok yersem düşüncesi hep kafasında oluyo rakibin

hentbol maçımı abi yaa.hücumda çıkar, savunma da al.iyi taktik walla :kop

fatih daha çook adamı soğutucak inşallah (özellikle uyuz olduğum maymun g.tüne benzeyen tipli ve afro saçlı anderson varejao ya bunu yaparsa 118den tel no bulup tebrik edicem söz )

Kariyerine Dünya Şampiyonasını eklemesi güzel ....
Ama bu kadar da Yüreğini vererek oynaması daha da GÜZEL ...
Gerçekten de bütün Başarılar seninle beraber olsun FATİH SOLAK !!!