Fatih Solak

Re: 34 # Fatih Solak

Oynadığı iki maçta Fatih nasıl bir katkı verebileceğini gösterdi, savunmaya sertlik getirdi...
Çok önemli iki maç Telekom ve İtalyan takımıyla yapılan maçlar Fatih'in katkılarıyla kazanıldı...
Ancak Cem Akdağ'a sonra birşey oldu, Oyak maçından sonra da "Olmadı Cem Hoca" diye yazmıştım...
Tamam Fatih öyle üst düzey bir oyuncu değil, hücum yetenekleri çok kısıtlı ancak transfer olduktan sonra GS'a katkı verdi mi verdi...
Ayrıca Eren'i saymazsak sadece 2 uzun kalıyor geriye...Rancik ve Wilkinson'un son maçlarda son dakikalardaki hallerine bir bakın, hangisi verim veriyor ??
Eğer yüksek tempoda oynuyorsan, elinde kullanabileceğin 3 uzun varsa 3'ünü de oynatacaksın kardeşim, kimse kusura bakmasın...Buna mecbursun, yok eğer mecbur değilim diyorsan, Oyak'ı, bitmiş Kepezi yenersin...Ama ciddi maçlara gelince de...
4 kısalı sistem bizde tutmuyor,tutmayacak da...Sene başından beri uygulandı olmadı, çünkü bu duruma ideal 5 numara yok. bu yüzden bu yüksek tempoda, bu kadro içinde Fatih en 10-15 dakika oynamak zorunda !!
Eğer oynamazsa malesef F.Ülker maçında bir tarihi fark gelecek, tehlike geliyorum diyor... Play-off mu ?? belki ama zor...Avrupa mı ?? Artık o tren kaçtı....

Fatih sakatsa neden yedek çıkıyor. Sakat değilse bu adamın alacağı 2-3 ribaund 1-2 blok ve savunmada yapacağı ekstra katkı ve takıma katacağı sertlik bizim sistemimi bozuyor.

Fatih Solak zaten gereksiz bir transferdi.Bu basketbol bilgisi[siz]liği ile Fatih ancak oturduğu yerden takımı izler fazlasını yapamaz.

emrah beye aynen katılıyorum.cemal sıkandalından önce herkes bi pivot lazım diyordu.cemal de gitti.eldeki tek pivotumuz süre alamıyor şaşılacak şey.adam savunmaya sertlik getirdi,sayı katkısı yaptı daha ne yapsın.

Maçlar teker teker gidiyor.Takımda savunma denilen birşey yok ve takımın en iyi savunmacısı 1 dk bile oynatılmıyor.Sakatlık sorunu olduğunu sanmıyorum.Cem hocayı çok severim ama son maçlardaki hatalarını kabullenemiyorum.

Fatih bu 5 numara eksikliğinde bile süre alamıyorsa ne zaman alacak ? Elimizdeki oyunculardan hiç yararlanamadık.Eren Beyaz niye hiç oynatılmıyor ? Ben gidip Eren Beyaz'ı transfer eden kişiye desem ki eren beyaz öylesine yapılan,transfer yapmış olmak için yapılan bir transfer'di değilmi desem cevabı hayır olamaz o kişinin,çünkü hiç kimse inkar edemez,evet eren beyaz öylesine yapılmış bir transferdir.

kimse fatih matih demesin...gözümle canlı canlı izledim....ligi bırak bu oyun felsefesiyle bizim 2. lig de zor oynar...

hjoca gayet haklıymış.

Recep Fatih Sarımeşe' Alıntı:
Adam Hook-assist yapıyor ama hala beğenmeyenler var.Çarpılıcaz beyler , dikkat !
Recep kardeşim 1 maçta yaptıysa çok önemli bir olay değil zira Fatih'in şu ana kadar yaptığı toplam asist 4.Bu rakam herşeyin özeti.

Bu arada kim bizi çarpacak?Ne çarpacak?Neyle çarpacak?

Bu soruların cevabını verirsen sevinirim.

Erdal Avcı' Alıntı:
[quote="Recep Fatih Sarımeşe":23nms809]Adam Hook-assist yapıyor ama hala beğenmeyenler var.Çarpılıcaz beyler , dikkat !
Recep kardeşim 1 maçta yaptıysa çok önemli bir olay değil zira Fatih'in şu ana kadar yaptığı toplam asist 4.Bu rakam herşeyin özeti.

Bu arada kim bizi çarpacak?Ne çarpacak?Neyle çarpacak?

Bu soruların cevabını verirsen sevinirim.[/quote:23nms809]

Erdal , ben Eren abi kadar iyi yapamıyorum galiba bu ironi işini :)

Arkadaşlar Fatih'in oynadığı zaman ne kadar takıma faydalı olduğunu herkes gordu.Bu saatten sonra Fatih'in Tranferi yanlış şöyle böyle diyenler neyin peşinde acaba.Fatih Solak Adam Gibi Adam Oyunuda oyle.Adam 100 civarı Milli Formayı Giymiş.Demekki Fatih' in nasıl bir oyuncu olduğunu tartışmamız Fatih'e ve Türk Basketboluna Haksızlıktır.

Faruk Fazlı Solak' Alıntı:
Arkadaşlar Fatih'in oynadığı zaman ne kadar takıma faydalı olduğunu herkes gordu.Bu saatten sonra Fatih'in Tranferi yanlış şöyle böyle diyenler neyin peşinde acaba.Fatih Solak Adam Gibi Adam Oyunuda oyle.Adam 100 civarı Milli Formayı Giymiş.Demekki Fatih' in nasıl bir oyuncu olduğunu tartışmamız Fatih'e ve Türk Basketboluna Haksızlıktır.

eurocup maçlarını izleyin karşısında biraz oyun zekası olan oyuncu karşısında ne halde olduğunu görün.

Faruk Fazlı Solak' Alıntı:

Fatih Solak'ın karşısında birazcık oyun zekası olan bir pivot olduğunda Fatih EZİLİYOR !!!

emre ve eren dostlarım son banvit maçında 2. periyotta fatih girdiğinde 25-22 gerideydik,devre skoru 41-34 lehimize bitti.fatih'in katkısı 4 sayı,2 blok,6 ribaunt.3.periyot çok az oynadı,4 numaraya geçen mike ard arda 3 tane 3'lük soktu.bu kadar oynadı,bu kadar katkı yaptı.geldiğinden beri her maçta savunmaya sertlik getirdi,sayı yaptı,blok yaptı.ribaunt aldı,daha ne yapsın kardeşim ?

Cem Hoca'ya çok güveniyorum bu konuda. Basketbol bilgisi o kadar üst düzeydedir ki Fatih'in ne kadar kötü bir oyuncu olduğunu biliyor ve bu yüzden süre vermiyordur emimim.

Not: Fatih'in elinden kaçırdığı topu da unutmayın. Maçın gitmesine yardımcı olmuştur. Ayrıca 1 m karelik alanda 3-4 kez çalım yemiştir defalarca. Savunma el ile değil ayakla yapılır. Fatih de bunu yapamıyor. Hocamız da görüyor bunu, Allah'a şükür taraftar gözüyle bakmadığından çok şans vermiyor.

Allah Aşkına Fatih Solak'ın bu takımda işi ne?
Hem ona yazık hem bize yazık.Zaten bizim içinde bulunduğumuz durumu buraya yazsak 2 ciltlik roman olur o ayrı.
Geçen yıl yolladınız bu yıl bütçe az diye tekrar getiriyorsunuz.
Siz bunu yaptığınız bir adamdan daha faydalı olmasını bekleyebilir misiniz?