Fatih Solak

Re: 34 # Fatih Solak

Madem Cem hoca Fatih'in ne kadar kötü bir oyuncu olduğunu biliyor ondan oynatmıyorsa.Neden Fatih'i transfer etti.Bu kadar sıradan bir yorum olabilir mi?Banvit macını kaybetmemizin tek sorumlusu Cem hoca degilmidir. Fatih Solak bence Tükiye'deki en iyi pivotlardan birisidir.Cem hocanın Fatih'e daha fazla süre vermesi gerekli.Eğer Fatih'in iyi bir oyuncu olmadığını düşünüyorsa cem hoca fener maçında oynatmasın hadi.Güvenmediğin bir oyuncuyu bu kadar onemli bir maçta nasıl oynatacaksın.

fatih e kotu basketbolcu diyenin oturup adam akıllı bir kere fatihi izlemişliği yoktur..yani fatih illa her mac 10 15 sayı atması mı lazım,basketbol hucumdan ibaret değil,adamın savunmada yaptıkları ortada kısa sure zarfında..
yani 80 in altında sayı yemiyoruz kac mactır,insan bi dener fatih i 5 numarada,ama o da yok..

Aytac Hersek' Alıntı:
fatih e kotu basketbolcu diyenin oturup adam akıllı bir kere fatihi izlemişliği yoktur..yani fatih illa her mac 10 15 sayı atması mı lazım,basketbol hucumdan ibaret değil,adamın savunmada yaptıkları ortada kısa sure zarfında..
yani 80 in altında sayı yemiyoruz kac mactır,insan bi dener fatih i 5 numarada,ama o da yok..
Her topu bloklamak için zıplamak mıdır savunma?
Eğer öyleyse Reggie Evans savunma yapmayı bilmiyor. :?

Erdal Avcı' Alıntı:
[quote="Aytac Hersek":312ay4fx]fatih e kotu basketbolcu diyenin oturup adam akıllı bir kere fatihi izlemişliği yoktur..yani fatih illa her mac 10 15 sayı atması mı lazım,basketbol hucumdan ibaret değil,adamın savunmada yaptıkları ortada kısa sure zarfında..
Her topu bloklamak için zıplamak mıdır savunma?
Eğer öyleyse Reggie Evans savunma yapmayı bilmiyor. :?[/quote:312ay4fx]

Rakip takımı karşısında fatih'i görünce blok yeme korkusu yaşıyor bu da onun atış stilini değiştirmesine ve dengesiz atış yapmasına neden oluyor.Bunu da göz ardı edemeyiz.Ayakları hızlı değil ama size'ı olan pivotlara karşı etkili Fatih.Şu durumda onu eleştirmeye değil nasıl daha fazla faydalanırız onu düşünmeliyiz.

Aytac Hersek' Alıntı:

İnsanların basketbola bakış açıları ile alakalı bir durum bu, kimi hücum oyununu sever ki öyleleri için Fatih takımın 13. oyuncusu bile olamayacak bir isimdir. Kimileri de savunma basketboluna aşinadır, onlar için de iyi bir back-up'dır Fatih. Tamamen bakış açımıza bağlı yani. O nedenle bu kadar genel-geçer konuşmamak lazım.

Aytac Hersek' Alıntı:

Ben Fatih'in en az 10 kere antremanını da izledim merak etmeyin. Ama antremanda izlenilen antremanda kalır diye burada yazmıyorum. Fatih iyi bir savunmacı da değildir. Savunma blok yapmak değildir. Hele hele Avrupa'da hiç değildir.

Övüyorsunuz övüyorsunuz kulüp bulamıyor tekrar bize geliyor. Bulduğu kulüpler de Aliağa, Kepez işte. Cemal bile Alba'ya gitti de Fatif açılamadı. Çünkü kimse Fatih gibi bir oyuncuyu almaz.

Tabi bunların dışında sayıgıyı da unutmamak lazım. Saygı saygı saygı.

Fatihten ne bekliyorsunuz her maç 10 sy 10 rib mu? Adamın performansı belli biz onu övmüyoruz ki ama şu anda pota altında sorunumuz var ne mike ne de rancik lance tarzında oyuncuları tutamıyor.Bu tip zamanlarda fatih oynamalı.Fatih her zaman için iyi bir yedektir.Alan savunmasının da en öenmli oyucusu olur.Şu maçlarda karşısında fatihi gören guard bile potaya gitmiyor.Fatih istatistiklere yansımayan bir oyuncu.Sizce fatih oyunda olsa son saniyede lanceye o hücum ribaund verilir miydi?

Sonuçta Bir takımın ilk 5 inde başlayacak bir 5 numaradan 10 sayı 10 ribaunt beklemek hakkımız olsa gerek. Her maç yapmasına gerek yok. ama 10 sayı 10 ribaunt yaptımı şaşırmamalıyız. Fatih 10 sayı 10 ribaunt yapsa, bu başlık coşar. "gördünmü fatih'i" ile başlayan bir çok tartışma olur. Oysa ki bu normal bir durum gibi karşılanmalı. İşte öyle bir 5 numara istiyorum. Bu arada fatih'in şu an takımda olmasından rahatsız değilim. Seneye derseniz, eğer çok geniş kadro kuracaksak, 3. beş numaramız olarak neden olmasın takımımızda...

Sühan abi geçen yıl Fatih'in Aliağa'dan aldığı parayı öğrensen "Aman bizden uzak dursun." dersin.3. Pivotumuza o kadar parayı vermek lüks.O pivotun adı Fatih Solak ise lüks oğlu lüks.

Erdal Avcı' Alıntı:
Sühan abi geçen yıl Fatih'in Aliağa'dan aldığı parayı öğrensen "Aman bizden uzak dursun." dersin.3. Pivotumuza o kadar parayı vermek lüks.O pivotun adı Fatih Solak ise lüks oğlu lüks.

Aklı yolu birdir.Basketboldan anlıyorsun genç.

Ama birileri hala daha Fatih Solak'ı Galatasaray'a kakalamaktan, genç bir yıldız olduğunu söylemekten kendini alamıyor.

Erdal Avcı' Alıntı:

Erdal yorumumdan, GS'da yönetici olsam Fatih'i pivot olarak alırdım anlamını çıkarmamışsındır umarım.Ne diyorum? pivotumdan, her maç 10 sayı 10 ribaund bekliyorum diyorum. Fatih ise bunu yaparsa büyük sürpriz olur... Demekki Fatih'i istemiyorum bunu dedim.. Bu arada bir takımda 3 pivot olur nasıl olur. 20 milyon bütçesi vardır olur. Yani 3. pivotum olsun derken de ironi yaptım..

İçimiz dışımız ironi oldu artık.İronininde suyunu çıkarmayalım . :?

Daha önce yazdığım gibi, yazdığınız her 3 kelimenin 5'i ironi.

vallah bir oyuncudan bahsedip o mevkideki 3. oyuncumuz olsa ne güzel olur demek ironi de sayılmaz..

yalnız bu fatih solak olayını da çok uzattık. sonuçta adam sözleşmeli oyuncumuz. Bu saatten sonra kovacak değiliz. İş, ne kadar yararlanabileceğimizi konuşmak. Seçimlerden sonra başkanın amatör şubelerine bakışını irdeleyip, oraya konsantre olmamız daha büyük öncelik taşıyor, Fatih Solak dan..

Kerem SEÇER' Alıntı:
[quote="Aytac Hersek":1u9vtwll]fatih e kotu basketbolcu diyenin oturup adam akıllı bir kere fatihi izlemişliği yoktur..yani fatih illa her mac 10 15 sayı atması mı lazım,basketbol hucumdan ibaret değil,adamın savunmada yaptıkları ortada kısa sure zarfında..

Ben Fatih'in en az 10 kere antremanını da izledim merak etmeyin. Ama antremanda izlenilen antremanda kalır diye burada yazmıyorum. Fatih iyi bir savunmacı da değildir. Savunma blok yapmak değildir. Hele hele Avrupa'da hiç değildir.

Övüyorsunuz övüyorsunuz kulüp bulamıyor tekrar bize geliyor. Bulduğu kulüpler de Aliağa, Kepez işte. Cemal bile Alba'ya gitti de Fatif açılamadı. Çünkü kimse Fatih gibi bir oyuncuyu almaz.

Tabi bunların dışında sayıgıyı da unutmamak lazım. Saygı saygı saygı.[/quote:1u9vtwll]
5 tane cemal verseler bi tane fatih vermem.biz avrupada her mac 90 yemeye devam edelim!herkes elini kolunu sallaya sallaya girsin içeri.

Oynadığımız 9 maçın 3'ünde 90 sayı yemişiz. Her maç değil.

Ayrıca takımın en skorer 2 ismi de Fatih'in yerine oynayan 2 oyuncu. Sen Fatih'i oynattığında direkt olarak maç başına en az 13-15 sayı kaybedeceksin. (Attıkları da Wilkinson ve Rancik gibi becerisiyle değil ona indirilen toplarla olacak, Fatih'e oynayacaksın devamlı) Fatih sana defansta bu kadar sayı katkısı yapacak mı peki?

Rotasyonun dar diyelim atmayı mı tercih edersin yoksa savunmada fazla efor harcayıp defansa yüklenmeyi mi?

Bunun dışında Fatih adam adamadan çok 1-3-1 alan savunmasında iyidir. (Ayakları yavaş olduğundan adam adama yapamadığını yazmıştım daha önce zaten) Ki zaten en başarılı göründüğü dönemlerde de 1-3-1 alan savunmasıdır. 1-3-1 alan savunması nedir? Öndeki adamlar koşsun, didinsin, her topa yetişsin arkadaki oyuncu boyalı alanı kapatsın, blok yapsın vs. Senin önde bu alan savunmasını yapacak kaç tane oyuncun var peki? Yaptırmaya kalkarsan maçın sonunu getiremezsin.

benin kısaca demek istediğim bu besle savunma yapamadığımız cok acık ortada,fatihi denemeli artık.washingtonu kesip fatihi bes, wilkinsonu dört oynatsın cem hoca.

Aytac Hersek' Alıntı:
5 tane cemal verseler bi tane fatih vermem.biz avrupada her mac 90 yemeye devam edelim!herkes elini kolunu sallaya sallaya girsin içeri.
Şaka yapıyorsunuz galiba. :shock: :?
Cemal Nalga gelecek yıl Alba Berlin'de Euroleague'de ilk 5 çıkınca bu söylediklerinizi hatırlatacağım.

fatih bizim takımın tek 5 numarasıdır.el üstünde tutmamız lazım.zira çok zor bi maç periyoduna girdik.her oyuncunun katkısına ihtiyaç var.alttaki takımların sezon sonuna doğru çok maç kazandıklarını hepimiz biliyoruz.cem hoca nın fantezi yapmadan fatih e 15-20 dk. süre vermesi şart.

Arkadaslar Fatih'i eleştirmeyi burakıp ona destek olmalıyız artık.Cemal albaya gitmişte.Fatih gidememiş.Fatih cemal'in kazandığının 2-3 katı kazanıyor.Eger Fatih'de duşuk paralara transfer olsa emin olun avrupadanda çok takımda oynar.Türkiye'dende. oysaki Fatih'i bu sezon isteyen Kulupler Banvit,Bjk,Karşıyaka,Telekom oysa Fatih oynamak için fazla süre almak için kepez'i seçti.Ama ordada istediği ortamı bulamadı.En doğru seçimi yapıp tekrar yuvasına dondu.Daha fazlada Fatih'i yerden yere vurmaya gerek yok.
Daha ileri yorumlar art niyet içeriyor.Eminim ki yeni sezonda Fatih Solak GS De kalacak.