Fatih Terim

Hocamız çok hırslı bu sezon olacak. Şampiyonluğa giden reçete, formul kendisinde.. Başka birisi gelse hayatta seneye şampiyon olamayız. Herkes Okan Buruk velihat diyor. Çakma aristokrat president olmasa bugun görürdüm kendisini... Antrenorluk olarak BULENT Korkmazdan farkı olmaz.

Hocamız çok hırslı bu sezon olacak. Şampiyonluğa giden reçete, formul kendisinde.. Başka birisi gelse hayatta seneye şampiyon olamayız. Herkes Okan Buruk velihat diyor. Çakma aristokrat president olmasa bugun görürdüm kendisini... Antrenorluk olarak BULENT Korkmazdan farkı olmaz.

Okan hocaya burada haksızlık ediyorsunuz bence.
Kendisi daha sonra takımın başına geçerek düşme potasında ki önce Akhisar'ı sonra da Rize'yi çok güzel oyunlar ile ligte tuttu.
Akhisar ile yarı finalde bizi finalde de Fenerbahçe'yi yenerek Türkiye Kupası'nı aldı.

Son düzenleme:
Son dakikalar, adamlar baskıyı kurmuş çıkamıyoruz, ama hocanın tek düşündüğü 7 dakikadır saha kenarında Arda' nın yanında durup Arda Turan' ı 30 saniyeliğinede olsa maça alıp 100 bin lirasını kazandırmak. Bizim derdimiz ne Fatih Terim' in derdi ne helal olsun cidden. Sonra tv lere çıkıp altyapı hocaları aylık 2500 liraya çalışıyor. Sen Arda' ya maç başına para kazandırmaktan vazgeç te o 100 bin lira altyapı hocalarına gitsin madem konuşacağına. 4 senede takım toplasan 10 maç iyi oynamamıştır ama tek derdimiz evlatlarımız, el öpenler olmuş.

Bilmediğimden soruyorum. Maç başı parası mı var Arda’nın?
Maçı kaybetme nedeni daha doğrusu oyunu kaybetme nedeni Arda değil Diagne değişikliği oldu bence. Babel gayet mücadele edip rahatsız ediyordu. Kerem’i almalıydı bence. Orada oyunu sonunda da maçı verdi hoca.

İnsanda biraz utanma olur yahu. Kaybedince çıkmışsın oraya “bireysel hatalar” diyerek bütün suçu oyunculara yıkıyorsun. Bu nasıl bir egodur, nasıl bir pişkinliktir? “Sen ne yaptın” diye sorarlar adama. Yazık, koca kulüp oyuncağın olmuş.

Bilmediğimden soruyorum. Maç başı parası mı var Arda’nın?
Maçı kaybetme nedeni daha doğrusu oyunu kaybetme nedeni Arda değil Diagne değişikliği oldu bence. Babel gayet mücadele edip rahatsız ediyordu. Kerem’i almalıydı bence. Orada oyunu sonunda da maçı verdi hoca.

Evet, 100 bin lira maç başına para alıyor yıllık ücreti haricinde.

Maçı kaybetme nedeni tabiki Arda değil, oynasa bile varlığı yokluğu belli olmayan oyuncu ancak 88. dk dan 90+3 ' e kadar Arda' nı başında beklemesi nedir yahu oyuna girsin diye.

Diagne konusuna katılıyorum. Ayrıca son iki senenin en formda oyuncularından biri olan Donk' un bu sene forma bulamaması da asıl ilginç olan.

Twitter’da dolanan Pirlo’nun malum cümlesiyle(doğru mu bilmiyorum) birlikte yazılan bazı futbolcuların sözleri paylaşılıyor, bilirsiniz. Orada Nzonzi: “hiç bir zaman sahada taktiğimiz yoktu” cümlesi vardı. Hakkaten sahada hiç bir taktiğin yok be hocam.

Takım son dakikalarda doldur boşalta geçtiği için Diagne-Donk ve Arda'nın oyuna girmesini ben normal karşılıyorum. İlk ikisi hava topları, Arda ise orta açması için girdi.

Bence dikkat çekilmesi gereken husus son dakikalarda da olsa Arda'nın oyuna alınması. Buradan Fatih Hoca'nın hala futbolcuları-en azından bir bölümünü- evlat olarak görme ve onlara "baba" olarak yaklaşma eğilimi gözleniyor. Bizim ihtiyacımızsa bir baba değil antrenör.

Eski futbolcularımızın yardımcı antrenör olmaları, takımda tanıdık isimlerin olması, vefa sergilemek filan çok güzel ve bazen bunların getirdiği kenetlenme son 2-3 haftaya taşınan yarışlarda avantaj getirebiliyor. Ancak artık bizim farklı bir sorunumuz var: Oturmuş olan kadro yaşlanıp dağıldı ve son yıllarda Başakşehir ile sınırlı olmuş rekabet ortamı genişledi. Artık sezonu son 2-3 haftaya taşımak için takımın iyi bir mühendislikle kurulup doğru antrene edilmesi gerekiyor. Umarım Fatih Hoca gerekli düzenlemeleri yapar diyeceğim ama bu 3. sezon. Bu dakikadan sonra yapabileceği sadece doğru 11'i bulup sezon sonuna kadar kadrodaki uyumsuzluktan kaynaklı sorunları kaliteyle kapayarak ilk sıralarda girebilmek.