Fatih Terim

Fikirler bir yana birakildi. En buyuk benime dogru eksen kaymasi yasiyoruz.
Biz siradan galatasaraylilar birleselim de stadin ortasina heykellerinizi dikelim bari.

Fikirleri tartışıyoruz. Sonra araya böyle laflar giriyor. Kartlarını açık oynadıkça, hocanın GS'de kalmasında sorunum yok şahsen. Ama 2,5 senedir yaşanan transfer başarısızlığı ortadayken bir dönüp kendine baksın. Staffının durumu malum bir tane hoca çıkmadı aralarından yıllardır. Gözün gördüğünü söyleyelim ki dil başka şey söylemek zorunda kalmasın.

Bence de 2 senedir filan iyi degiliz ve iyiye gitmiyoruz.
Napalim bugun geldigimiz nokta bu, eski basarilar hocalarin kredilerini yukseltir ama bir yere kadar tabi.
Bunu en basta hoca gormeli. Bizim buyuklerin bir lafi vardir: evladim bizim orada gote got denir diye, hoca da once takim ve durum kotu diyecek.

Yeni bir dönem başlıyor mayıs 2021 de kasımda ki durumda sadece yönetimin gitmesi gerekiyorken şimdi terimin de gitmesi gerekiyor 2004 martı ve 2013 eylülünde ya başkan ya terim değişecekken şu an her ikisi de gidecek gibi görünüyor şartlar bu ne hocayı ne de yönetimi eleştirmem

Yaz ayında FFP kalkıyor. Gelecek yönetim bilerek gelsin, hoca da gidecekse fazla uzatmasın. Benim bir tane daha nerden geldiği belli olmayan topçuluktan bihaber oyuncuya milyon euro ödenmesini görmeye taakatim kalmadı. Hoca kalsın, öyle bir takım kursun ki sezonun birinci haftasında Çift maç haftası, makas pergel cetvel mubabbetlerini de kendine saklasın. Umarım kalır bu yüzden.

Bu yazda bonservisli transfer olacağını sanmıyorum 14 oyuncunun sözleşmesi bitiyor 7 yerli 7 yabancı önümüzde imkan var ama para yok gibi sözleşmesi biten ve kiralık oyunculara yöneliriz muhtemelen bu durum hoca kalsa da gitse de geçerli bir durum

FFP'den önce çok mu para vardı da sanki dünyaları harcıyorduk. Saçma sapan oyunculara anlamsız paralar saçmayalım artık yeter.

Hakikaten komik ve yer yer de ayıp şeyler konuşuluyor. Tek söyleyeceğim şu dönemde bile Fatih hocanın arkasında durmayan adam ne zannettiği kadar Galatasaraylıdır, ne de objektif. O yüzden zamanında Galatasaray'a varlık içinde yokluk çektiren Ergin hocaya yaptığım gibi sizin de bir taraf seçip çataçat o yolda devam etmenizi tavsiye ederim. Ha, şu an Fatih hocaya bu kadar karşı olmak için o zamanki Ergin Ataman kadar fahiş sebepler var mı, bence yok ama siz bu dönemde bile bu adamın karşısındaysanız illa ki geçerli sebepleriniz de vardır, diyebilecek bir şey yok.

Visca ve İrfan Can'ın bonservisi toplam en az 20 milyon avro. Bakın FFP olmasa bile bu ikisine bu parayı vermem. başakşehir mali sıkıntı da muhtemelen ve bu ikisini satıp para kazanmak istiyor. Ayrıca bu sezon ffp bitmiyor kim bu yalanı ortaya attı merak ediyorum. Gelecek sezon sonu bitiyor bu anlaşma.

Yönetim benim için en büyük hataları Terim'in isteğiyle Babel'i alması ve taraftara yaranmak için Falcao'yu almasıdır.

Terim'e gelince. Özhan Canaydın hariç tüm yönetimlerle kavga etti. O'na ses edemedi çünkü camia içinde Terim'den çok daha güçlüydü. Hatırlarsınız kulübü berbat yönetiyordu ama ses eden çıkmıyordu. Başkanlığı bir kez tehliye düştü nedeni de Kalamış ve Galatasaray Ada'sında çay'a vs. zam yapılmasıydı. 96-97 sezonunun 4. haftasında ağır Fenerbahçe mağlubiyeti sonrası kovabilirdi. Oysa o gün arkasında durdular.

Ünal Aysal gitti Sneijder'i getirdi beyimiz Kaka'yı istiyordum dedi sonra verdiği listede Sneijder'in olduğunu da Hasan Şaş açıkladı. Sonra yine yanına aldığına göre o gün Hasan yalan söylemiyordu. Kaka ne oldu sonra? müzmin sakat olduğu ortaya çıktı. ne real'e ne de milan'a yar olmadı. ABD'de biraz oynadı.

Bazı yazılar okuyorum bazı taraftar sitelerinde ve şaşırıyorum. Damadı menajer olan adama bizi bırakıp menajerlerin oyuncağı yapma diyor. Falcao transferinde damadına söyleseydi istemiyorum diye.

Fatih Terim bugün ayrılsın, yarın Galatasaray ile ilgili tek kelime etmez kardeşim. Anında unutur. Ne bir maça gelir, ne röportaj verir. Kızları falan da sosyal medya hesaplarından takibi bırakıverir. Öküz ölünce ortaklık bozulur. Tff ya da başka yerde devam eder.

Terim giderse de Galatasaray büyüklüğünden bir şey kaybetmez. Ali Sami Yen, Metin Oktay da yok bugün. Onlarsız ayakta nasıl durduysa, hiçbir şey etkilemez bu çınarı. Zaten koca Galatasaray tek kişiye bağımlıysa ortada bir tezat vardır. “Eyvah, giderse ölürüz biteriz” diyenler, hiç idrak edememiş demektir Galatasaray’ın büyüklüğünü. Kişiler gelip geçicidir, Aslolan Galatasaray’dır.

Ben hep Galatasaraylıydım ve hep öyle kalacağım. Bir menfaatim yok çünkü. Çıkarsız seviyorum. Son paramla maça gittiğim zamanlar da oldu, borç parayla forma aldığım anlar da. Milletle kavga da ettim, sevinçten ya da üzüntüden uykusuz da kaldım. O yüzden Terim ya da başkaları benim kadar Galatasaraylı olamaz. Ve ben kim olursa olsun, gönülden bağlı olmadığım adamın arkasında durmam. Sadece başarılı diye her şeyi sineye çekecek olsam başka takımı tutardım.

Herkes istediği fikri savunmakta özgür. Ben taraf değilim. Yaşasın Galatasaray’ı menfaatsiz sevenler!

Son düzenleme:
Kendi adınıza konuşun. Benim Yıldırım Demirören'le fotoğrafım yok. Değil Fatih Terim, Fatih Terim'den 1000 tane gelse benim kadar Galatasaray'lı olamaz. Sizi bilemem.

Furkan kardeşim Galatasaray'lı olma sebebin Fatih Terim'dir. ☺️
85 sonrası nesil Galatasaray'lı ise sebebi 4 sene üst üste şampiyonluk ve UEFA Kupası sayesindedir. Yani Fatih Terim sayesinde. Kimse ondan daha büyük Galatasaray'lı değil. Kendi adıma da konuşuyorum tabiki ☺️

Terim efsanemizdir ve çok sağlam galatasaraylıdır. Son zamanlarda futbolu ve mentalitesi kötü olsa da kalbimizde iyi şeylerle kalmıştır terim. Sezon sonu zaten ya yönetim gider ya da terim. Yönetim giderse düzeliriz ama terim gider yönetim kalırsa o zaman daha kötü günlerde bizi bekler.

Hocaya ve Dursun Özbek'e yakın bi ekip Ekim ayında yaptığını yine yapıyor.
"Ben bi duyum aldım hocayı gönderecekler..."
"Adaylarla görüştüler....."
Yalanlayıcı bir haber gelir..
"Bir zahmet yapmasınlar öyle bir şeyi......"
"Tepkileri ölçüyorlar......"

Yani bu kısır döngüden sıkılmadık mı?

Hocaya ve Dursun Özbek'e yakın bi ekip Ekim ayında yaptığını yine yapıyor.
"Ben bi duyum aldım hocayı gönderecekler..."
"Adaylarla görüştüler....."
Yalanlayıcı bir haber gelir..
"Bir zahmet yapmasınlar öyle bir şeyi......"
"Tepkileri ölçüyorlar......"

Yani bu kısır döngüden sıkılmadık mı?

Furkan futbol dünyasında hakikaten sevdiğin adamlar var mı, varsa kimler merak ettim hakikaten.

Sanırım biz Gençlerbirliği maçı sonunda hocayı pek anlamadık. Zikrettiği oyuncular sonrasında "siz yazıyorsunuz ya söyleyeyim bari" gibi bir şey söyledi. Yani içeride konuşulan isimler nasıl bu kadar dışarıya açık seçik yansıyor gibisinden bir serzenişi oldu.

Yoksa hoca gayet biliyor ekonomik durumu. Yönetim için de çalıştıklarını görüyorum dedi. Dünkü tepkisi yönetimden çok taraftar grubuna bence. Düşünün, baba diyor ki bu olsun, çocukları hayır bunu yapamazsın diye sert çıkıyor. Baba tabii ki kırılır ama canınız sağ olsun dedi...

(via@murataltunn1)

Sanırım biz Gençlerbirliği maçı sonunda hocayı pek anlamadık. Zikrettiği oyuncular sonrasında "siz yazıyorsunuz ya söyleyeyim bari" gibi bir şey söyledi. Yani içeride konuşulan isimler nasıl bu kadar dışarıya açık seçik yansıyor gibisinden bir serzenişi oldu.

Yoksa hoca gayet biliyor ekonomik durumu. Yönetim için de çalıştıklarını görüyorum dedi. Dünkü tepkisi yönetimden çok taraftar grubuna bence. Düşünün, baba diyor ki bu olsun, çocukları hayır bunu yapamazsın diye sert çıkıyor. Baba tabii ki kırılır ama canınız sağ olsun dedi...

(via@murataltunn1)

Menajer olan damadına sorsun bu isimleri kim veriyor diye. Yahu Batur Altıparmak Galatasaray'ın isteğini duyduğu gibi basına verir. Menajerlerin basınla olan bağını billmiyor musunuz?

Fatih Terim öncesi lig şampiyonlukları:

• Fenerbahçe: 13
• Galatasaray: 10
• Beşiktaş: 9

Fatih Terim sonrası lig şampiyonlukları:

• Galatasaray: 22
• Fenerbahçe: 19
• Beşiktaş: 13

Hocamızı kimseye yedirmeyiz.

Alıntıdır...

Hocamı çok severim ama gitme vakti geliyor o da söyledi yönetim gitse de kendisi gidecek bulunduğumuz koşullar hem yönetimin hem de kendisinin gitmesini gerektiriyor

Merak ediyorum Fatih hoca gidince kimi düşünüyor arkadaşlar?
Yabancı hoca mı düşünüyorsunuz?
Prandelli, Mancini, Rieekerink ve Tudor dan biliyoruz başımıza neler geleceğini?
Tuchel, Klopp, Guardiola, Zerbi ya da Nagelsemann mı gelecek?