Fenerbahçe:78 - Galatasaray:71

mac cumartesi günü ntv de saat 16:00 da.

maca dönelim: bu mac özellikle malik ve mrsiç in macı olacak. en cok sayı atan duelloyu kazanır. ama macı kim kazanır o bilinmez.

mac ın icersinde mrsiç i desean alması lazım. desean alırsa mrsiç desean a dayanamaz, oyunu bırakır.macta bizim lehimize döner. semso, burak,whisby gibi oyuncularımız fenerin oyuncularından daha tecrubeli. bunun avantajını kullanmalıyız.

mac içerisinde kesinlikle mrsic ne stevenson ikilisini bos sutla bas basa bırakmamalıyız.bırakırsak kolay kolay kacırmazlar.

oyuna randy ve fatih girince feneri kösede sıkıstırırız.

size bir soru;

fenerbahce;mrsic,stevenson,kambala,barıs305;s,levent benc;corey,erdal,rasim

gs cafecrown;desean,malik,whisby,semso,burak benc;fatih,hüso,randy

bu size ne ifade ediyor

sizce favori kim?

bence biz favoriyiz

faydalanmamız gerekenleri söyleyim;

bir keresinde bizim takım uzun ve storlerle dolu bir takım.

mrsiç i muhtemelen desean alacak.desean mrsiç i cökertir.

ligin en iyi blokcusu fatih solak girince oyuna girince glen ile birlikte kmbala ,cory,semih gibi adamları etkisiz hale getirecekler.

umut yenic girince fenerbahce pota altı yavas yavas cökücek

randy oyuna girince mrsic oyundan düsecek.

desean bu sefer stevensonu etkisiz hale getirecek.

malik dixon ise levent yada hakan demireri savuncak.

semsettin, burak ikilisi dıs sutlarda etkili olunca macı rahat rahat kazanırız

(semih erdenin blokcu olduğunu unutmayalım elimizi sağlam tutalım)

belkide rahat kazanıcaz. o belli olmaz

böyle bir kadroya sahip olduğumuz icin yönetime tesekkür etmek lazım

tüm gs lilerin bayramını kutlarım. bayramınız mübarek olsun

Ben sanki bu tarzı bi yerden hatırlıyorum.Galatasaraybasket sen sakın alan_savunması_dixon olmayasın,kendini çok belli ediyosun,anketin de kilitlenir,ceza sana iyi gelmemiş,iyi şeyler yapmak istediğin açık ama dikkatli olmanda fayda var.

bence guzel mac olacak. seyır zevkının cok ıyı olacagına emınım. galatasaray'ın guzel oyununa bıraz da fener yardım ederse, mac ızlenmeye deger olur ılk basta.
sonuca gelınce yenmemız gereken bı mac.oyuncularımıza sımdıden basarılar..
umarım son gulen hep bız oluruz..

mrsıc oyuna ıyı baslamaması gerek. bıde mrsıc'ı dınlendırecek oyuncuları yok..

Bilet Fiyatları : 8,50 YTL - 6 YTL - 11 YTL

Ankaradaki B. Kolej maçını 10 YTL yapan B. Kolejli yöneticilerin hepsinin
beyinlerinden öpüyorum...

Son haftalardaki performanslara bakarsak bu maçın favorisi biziz. Ama
sonuça bu bir derbi ve psikolojisi bambaşka... FB, Ülker maçı dışındaki
büyük maçlarda(Efes-BJK) iyi konsantre olduğu için bu maçları başa baş
götürmeyi başardı... Bizim maçta böyle olacaktır... FB, BJK maçının büyük
bölümünde yaptığı gibi alan savunmasını bize karşı yapamaz,
bizim BJK'ye nazaran çok daha iyi üçlük atan oyuncularımız var. Bu
durumumda maçın büyük bölümünde adam adama savunmaya karşı
hücum ederiz. Burada devreye Malik giriyor. Malik son iki haftada
ortalamasının altında sayı atmasına rağmen takımda sayı dağılımının
birbirine çok yakın olması oyunu çok iyi kurduğunu gösteriyor. Bu da ciddi
bir avantaj.

Savunmada ise Mrsiç'i büyük bir ihtimalle Hadley tutacaktır. Kim tutarsa
tutsun Mrsiç'in 18-23 civarında sayı atması kesin gibi ama bunun üzerinde
atabileceğini zannetmiyorum. Pota altında ise Kambala hakikaten bizi
zorlayacaktır. Ama Halil Üner herhalde bunun tedbirlerini alıyordur. Beni
endişelendiren konu hemen her maçta 3 sayı çizgisinin gerisinde rakibe
çok fazla boş atış şansı vermemiz. Eğer FB iyi bir yüzde tutturursa
zorlanırız. Bi de Semih Erden'in anormal iyi oynaması? özellikle uzunları
zorlar...

Ne olursa olsun uzun seneler sonra ilk defa iki takım birbirine yakın
kadrolarla mücadele edecek. Bu da maçın kalitesini arttıracaktır...
Anlamsız gerginlikler olmazsa güzel bir maç izleyebiliriz...

Bide bilet alıp maça gidecek arkadaşlar bana kalırsa maçın sonuna kadar
takımı desteklemesinler yada sadece basketlerde takımı alkışlasındalar... Biliyorum çok zor olacak ama en azından maçın 1. dakikasında salondan
çıkarılmaktan daha iyidir... En azından pota arkasında maçı oturarak
izleyen büyük bir grubun FB li olmadığı belli olur ve tepkisizlikten dolayı
salondan çıkarılma ihtimali düşer... Maç sonunda güzel bir skorlada
gereken tezahürat yapılabilir.

Basketbol: Haftanın Programı

Türkiye Basketbol Ligi (TBL)’nde on beşinci hafta programı açıklandı. Basketbol Federasyonu’ndan yapılan açıklamaya göre, Galatasaray Cafe Crown Basketbol Takımı 15. maçında 14 Ocak Cumartesi günü, saat 16.00’da Abdi İpekçi Arena’da Fenerbahçe ile karşılaşacak. Karşılaşma NTV’den de naklen yayınlanacak.

TBL’de 15. haftanın programı ise şöyle:

13 Ocak Cuma
20.00 Darüşşafaka-Beşiktaş Cola Turka / Ayhan Şahenk S.S.

14 Ocak Cumartesi
16.00 Fenerbahçe-Galatasaray Cafe Crown / Abdi İpekçi Arena
16.00 Büyük Kolej-Pınar Karşıyaka / Ankara Atatürk S.S.
16.00 Erdemirspor-Banvitspor / Erdemir S.S.
16.00 Tekelspor-İTÜ / Haldun Alagaş S.S.
16.00 Tuborg Pilsener-Türk Telekomspor / İzmir Atatürk S.S.

15 Ocak Pazar
16.00 Efes Pilsen-Ülkerspor / Abdi İpekçi Arena
16.00 Beykozspor-Mersin Büyükşehir Belediye / R.Şahin Köktürk S.S.

Anlaşılan maça rengimizi belli ederek girmeyeceğiz.Futbolda kalkan uygulama basketbolda devam ediyor. :(
Teknik yorum fazlasıyla yazılmış ama bir gerçek varki Fatih Solak iyi oynamazsa bu maçı alamayız.

Arkadaşlar ben olayın başka bir yönüne değinmek istiyorum. Büyük ihtimalle galibiyetle sona erecek maçtan sonra taraftara sergilenen tutuma üzülüp galibiyet sevincimiz kursağımızda kalmasın. Biraz daha dikkatli davranalım. Taraftarın taraftardan başka dostu yok günümüzde...

bertan' Alıntı:
koch' Alıntı:
Teknik yorum fazlasıyla yazılmış ama bir gerçek varki Fatih Solak iyi oynamazsa bu maçı alamayız.

fatıh solak kac dakıka sahada kalıyorkı.. fatıh'e lafım yok ama.. bıraz daha sert oynaması gerek.. bıraz daha hareketlı..
Orası malesef öyle ama Kambala ve Violette bu ara çok formda.Semih ve Levent de takımdaki yerlerini sağlamlaştırmak için kendilerini çok kasacaklardır.Burak,Hüseyin,Whisby mücadele ederler ama gerçek tek pivotumuz Fatih Solak.

onur dogru dıo fener gecen avrupa macında 86 ssayının 31ını kambala 21 ını vıoleete onun ıcın pota altında cok ıı olmalıyız onları durdurmalıyız

arkadaslar basketbolla alakalı bi konuda konusmicm biliyorum hepiniz bana cok kızacaksınız git bunu galatasaray konusu altında yaz gibi yorumlrada buluncaksınız ama en cok okunan sayfada yazmak istedim bunu biliyorum gs-fb macı cok önemli ve umarım bu macı alırız...Ama bugün bi cd aldım unuulmaz maclar-mehmet ali birand..hayatımda galatasarayla ilgili görmek istedigim herseyi buldum galatasaray sadece futbl diiil tabii amaa galatasaraylılıgın ne oldugunu cok iyi anlatıyo benim amacım burda reklm falan diill benim bunlrala bi alakamda yok tahminim bu cd gs kulubunu iyi gelüir sagliyacaktır bence bu cd herkesin arsivinde bulunmalı...
alakasız bi konuya degingim için herkesten özür diliyorum beni yanlıs anlamayın..

Bence; TBL de bulunan takımların hiçbirinde bizdeki kadar uzun opsiyonu şansı yok. Glenn Whisby , Burak Sezgin , Hüseyin Demiral , Umut Yenice ve Fatih Solak her takıma nasib olmayacak kadar uzun oyuncumuz var.Ancak Fatik Solak diğerlerine göre çok yetersiz ondan beklenin yarısını bile veremiyor bu durumda Valentin'in de 4 numaradaki katkıları devreye giriyor ancak takımın en büyük sıkıntısı PİVOT eksikliği bir türlü giderilemiyor...
Benim fikrim; Eğer 5 numaramız yoksa Pivot mevkiinde oynayabilecek Umut YENİCE'yi takıma kazandırmak olmalıdır.Gerek fiziki yapısı gereksede düzgün Bileği ve uzun mesafeli şutları ile takıma yön verebilecek yapıda bir uzun oyuncunun Takımımıza kazandırılması en büyük kazancımız olacaktır.Umarım Halil Üner , Fatih Solak'tan ısrar etmekten vazgeçerde bu yetenekli uzunumuzu takımımıza kazandırır....
Maça gelince umarım kazanırız Çünkü bir Fenerbahçe' den çok daha yetenekli bir takımız Herşey Çok güzel olcak.

öncelikle bizi salona almayacağını iddia eden zihniyte sesleniorum galatasaray seyircisi hemde eziklerin önünde takımını ve sarı kırmızıyı asla yalnız bırakmaz bu böle biline bende orda olucam inşallah ne kadar izliebilicez maçı acaba?? :roll:

işin teknik kısmına gelecek olursak üstte çok güzel yorumlar war üstüne pek bişi ekleyemicem ama sunu sölemem gerekki desean'ın mrsiçi bi şekilde kitlemesi gerek..kambala ve violette bi nebze ama mrsiç gerçekten büyük tehlike o yüzden deseana büyük iş düşüyor..

ayrıca biz kesinlikle onlardan daha ii bi takımız burası mutlak..özellikle son erdemir maçındada gördükki sadece saha içinde deil saha dışındada takım olma yolunda emin adımlarla ilerlioruz maçın sonlarında bi basketten sonra yerlisi yabancısı hepsi ayağa sıçrıyor bunlar çok önemli gelişmeler..

bu yüzden her nekadar seyrici dezavantajımız olacak gibi görünsde(polisin bizi dışarı atma itimali yüksek) biz 1 adım öndeyiz die düşünüorum...

aslanlara başarılar...

SAYGIN AKEL' Alıntı:
Bence; TBL de bulunan takımların hiçbirinde bizdeki kadar uzun opsiyonu şansı yok. Glenn Whisby , Burak Sezgin , Hüseyin Demiral , Umut Yenice ve Fatih Solak her takıma nasib olmayacak kadar uzun oyuncumuz var.Ancak Fatik Solak diğerlerine göre çok yetersiz ondan beklenin yarısını bile veremiyor bu durumda Valentin'in de 4 numaradaki katkıları devreye giriyor ancak takımın en büyük sıkıntısı PİVOT eksikliği bir türlü giderilemiyor...
Benim fikrim; Eğer 5 numaramız yoksa Pivot mevkiinde oynayabilecek Umut YENİCE'yi takıma kazandırmak olmalıdır.Gerek fiziki yapısı gereksede düzgün Bileği ve uzun mesafeli şutları ile takıma yön verebilecek yapıda bir uzun oyuncunun Takımımıza kazandırılması en büyük kazancımız olacaktır.Umarım Halil Üner , Fatih Solak'tan ısrar etmekten vazgeçerde bu yetenekli uzunumuzu takımımıza kazandırır....
Maça gelince umarım kazanırız Çünkü bir Fenerbahçe' den çok daha yetenekli bir takımız Herşey Çok güzel olcak.
Bu kadar doğru tespitlerin üzerine daha ne yazılırki.Darısı Halil Hoca'nın başına :oops:

Buradaki basket yorumları okuyunca basketle ilgili yorum yapmamamın daha mantıklı olduğunu düşünüyorum :)

İsimleri de aklımda tutayım bu arada geleceğin basket yorumcuları, coachları burdan geçiyor sanırım ;)

bu maçta tüm takıma büyük iş düşücek..

fatih solak adam gibi tek 5numaramız o bu maçta çok önemli inşallah erken faul problemi yasamaz
whisby fatihe yardım etmeli özellikle içerden kambalaya attırmamaları lasım
semsettin bu maçta iyi savunma yapmalı ve fast breaklerde yardım etmeli
hadley özellikle mrsice sut attırmamalı ve hadleyin anlık yapıcağı top çalmaları ile boş sayılar atabiliris
m.dixon yorum yok herşey ona kalmıs!!!

bide fener avrupa kupasındaki maçtan sonra rehavete düşebilir

maçta seyircimizin olmaması çok kötü bu maça gidicektim seyircimizin gelmiceni duyunca şok oldum üzüldüm ama inanıyorumki o salonda en az 500münferit gs li olucaktır! bide son 1dk maçı garantilemişiz birden bizimkiler heyya heyya heyya heyya ultrAslan ultrAslan ardındanda bir üçlü patlatırlarmış ahhh ahhhn :atki

çok önemli bir nokta mrsiç 35 e merdiven dayadı va adam artık yürüyemiyor bunun için dixon çok rahat kitler hadley opsiyonunu mrsiçe değil stevenson 13 numaralı oyuncuya vermeliyiz çünkü çok hareketli hem drive ediyor hemde şut atıyor bu nedenle hadley in o adamı tutması daha mantıklı

kambalayı tutmak zor onu fatihle yalnız bırakırsak fatih 3- dakikada 5 faul alır bu nedenle kambala top aldığında ters taraftaki uzun ve öndeki forvetin savunmada yardımı çok önemli bilmem yanılıyormuyum

bu maçı alcaz başka söze gerek yok :atki