Fenerbahçe:78 - Galatasaray:71

İlk periyodu 19-13,devreyi de 38-31 geride kapattık.
Hakkaten çok kötüyüz.Oyuncuların eli ayağı titriyor.İlk periyotta 4-5 tane boş turnike kaçırdık.Şemsettin,Hadley biraz da Livingston dışında iyi oynayan oyuncumuz yok.
Malik hakkaten çok kötü.Skor yapamadığı gibi oynadığı zamanlarda takımı da frenliyor.
Çok basit top kayıpları yapıyoruz.Böyle giderse kazanmamız çok zor.Yine de kötü oyuna rağmen skorda tutunmamız çok önemli.Biraz doğru basketbol oynasak maç dönecek.
Fenerbahçe bu skoru seyirci gazıyla ve pota altını kullanmasıyla sağladı.Hakkaten yenilmeyecek bir takım değiller.
Maçtan önce yenilsek bile doğru basketbol oynayarak,mücadele ederek yenilelim demiştim.Takım ikisini de yapmıyor.
Dediğim gibi hala kaçan birşey yok ama bu oyunla imkansız.
Maçın başında Halil Ünerle Hüseyin arasında ufak bir gerginlik yaşandı.Derbi heyecanıyla olabilecek olaylar.Yalnız Hüseyin'in dakikalarını etkilerse hoş olmaz.
Bir de bizim benchin arkasında ufak bir seyirci grubumuz var.Tatsızlık yaşanmaması hoş.Ayrıca Turgay Vardar'ın saygı duruşunda çıt çıkarmayan Fenerbahçe seyircisini de tebrik ediyorum.
Biraz uzun oldu. :) Umarım kazanırız da roman gibi yazarız uzun uzun. :)

İLk yarıda 10küsürde 1 falan 3lük attık yanılmıyorsam. Bu istatidiğe göre fark iyi durumda yinede.

Bir de az kalsın 4 yabancı sokuyorduk, hatta soktuk ama maç bailamadan Şemso geri girdi.

Halil Üner yine muazzam çalıştırmış takımı.. en basit pick'n roll'leri bile oynamaktan aciz, alan savunmasına karşı Malik'in içeri ortadan yarıp dışarıya pas çıkartmaktan başka bi seti olmayan, üstelik bunu da adam gibi uygulayamayan muazzam bir takımız şu an.. helal hoca.. tebrikler.. Allahtan karşıda Aydın Örs gibi hayatı geriye koşmak olan bi hoca var da fark 15lerde, yoksa 30dan aşağı olmazdı şu maç karşımızda adam gibi bi takım olsa..

Parma Maniac' Alıntı:
Halil Üner yine muazzam çalıştırmış takımı.. en basit pick'n roll'leri bile oynamaktan aciz, alan savunmasına karşı Malik'in içeri ortadan yarıp dışarıya pas çıkartmaktan başka bi seti olmayan, üstelik bunu da adam gibi uygulayamayan muazzam bir takımız şu an.. helal hoca.. tebrikler.. Allahtan karşıda Aydın Örs gibi hayatı geriye koşmak olan bi hoca var da fark 15lerde, yoksa 30dan aşağı olmazdı şu maç karşımızda adam gibi bi takım olsa..

katılmakta birlikte anca Erdemiri İTÜ yü yeneriz biz
bide biri bana şu kenarda Müge denilen insanın görevini ve bu takım için ne faydası varsa biri açıklayabilirmi ?
fark 14 sayı kenarda sırıtıyo çokmu komik bişi vardı orda acaba

30 dk alan müdafasına bi çözüm bulamadı adam pes

mac hakkında denılecek fazla bırsey yok olmayınca olmuo DIXON kotuydu ama elestırmeye dılım varmıo takımın en ıı oyuncu oydu uclukler gırse macı cok rahat alırdık ama denecek fazla bırsey yok

ama fener taraftarı gene yapacagını yaptı en buyuk dusmanlarımız onlardır bzım bız onlara ıı nıyetle yaklastıkca goruorsunuz rasım aynı hareketlerı yapınca kımse agzını acmıo ama burak yapınca ortalık yıkıldı
onların yaptıklarını bızde artık yapmalıyız altta kalmayalım artık artık yeter gercek taraftar gıbı ocumuzu en erken macta almalıyız yapılanlar terbıyesızlıktır

macın kahramanı SEMSOYA helel olsun dıorum o olmasa herhalde 20 sayı fark yerdık

takım iyi ancak çok acemice oynuyor ... Birazda şans olacak ama ya Mırsiç in 3lükleri bi şekilde girdi abi bizimkiler dağtan taştan döndü ... :(

Fener e neden böyle şansımız tutmuyor anlayamadım ..

Baket Profösörümüz halil hoca sayesinde gine yenildik liginde basından beri alan savunması yapan Fenerbahçeye ye bile bi önlem alamıyo mac icerisinde ..

bide acaba o seyircilerin taşkınlık yaptığı yerlerde Burak çıkmasaydı daha iyimi olurdu acaba ?
2. yarıda biz bu kdr şey atsak sahaya daha 1. dkda atılırız heralde bunların dokunulmazlığı var heralde
bide maçtan önce Malik Mrsiclle şut yarışına girerse yanarız demiştim
keza öylede oldu çok zorladı bgn Malik ama son 3 dk kala 3 sayıyada tek başına indirdi orda o Mrsicin 3 ü yemeseydik belki bu kdr kötü oyunumuza rağmen değişebilirdi maç.

Halil Üner´i sınırlı basketbol bilgimle dahi eleştirebiliyor, yaptığı yanlışları görebiliyorum ancak bunu dile getirince provakatörlükle suçlanıyorum. Onun için konu hakkında yorum yapmayacağım.

Büyük oyuncuların farkı büyük maçlarda belli olur ve sorumluluğu alarak oyuna yön verir. Malik Dixon bu maça ağırlığını koyamadı malesef. Rakibimiz dış şutlarda yüksek yüzdeyle oynarken biz bu kadar düşük yüzdeyle oynadığımız maçı kazanmamız da imkansızdı.

Son sözüm ise hakemlere. Oyundaki kararları hakkında yorum dahi yapmayacağım ancak bu maçı seyirciyi salon dışına çıkartmadan bitirdiği için büyüklerinden takdir alır herhalde. Geçen sezonki Ahmet Cömert´teki maçta bizi salon dışına çıkartan hakemlerin aldığı takdir gibi...

besıktas-fenerbahce macında fenerlı oyuncu ve benc kufurden mac oynuyamadık dıye, o.. karı gıbı yakındılar.. cok kufure karsı ımıs gıbıler..
bugunku macta gorduk kı kufurun alasını onlarda yapıyo.. kendını taraftar dıye nıtelendıren sahsıyetler bı oyuna gırmedıklerı kaldı..
guzel bı mac seyretmeye gıtmıstım ama dayanamayıp cıktım.. ama bundan sonrakı dusuncem "fenerlıye kufretmek mubah"

maca gelınce, ınanılmaz durgunduk.. o atmosferde bu kadar.. cunku salonda bız usuduk.. bıde baskı var.. basketcılerın arka tarfı polısle kusatıldı.. bedava bıletle gıren ınsanlar toplulugu kendıne seyırcı kalıbı uydurulmus olarak gordum..
cok agır olabıllır ama ınanılmaz sınırlenıyo ınsan..

oyuna gelınce.. malık oyunda olmayınca dırenemıyo takım.. fatıh solak'ı hep elestırırdım.. ama bugun ıyı oynadı.elınden gelenı yaptı.. bence takımın arkasında durma zamanı..
halıl uner o kadar oyuncu degıstırmesının nedenı ıse bence mactan kopmama adınaydı.. ve son soz semso'ya.. elınden gelenı yaptı.. yasına ragmen muthıstı...

bunu soylemek ıstemıyorum ama bu ısın ahmet comert'tıde warr...
bıde abdı ıpekcı bır kez daha goruluyorkı bıze ugursuz gelıyo..

- Sadece ikinci yarıyı izledim. Bence Şemsettin cidden çok iyidi. Fatih istekli gözüktü. Çok şey beklediğimiz Dixon ancak sonlarda biraz kıpırtandı. Burak da gayet iyidi.
-Fenerbahçeyi beğenmedim, yani atışlarımız girse bu maçı çok rahat alırdık. Bi de Mrsic zaten bize karşı her zaman iyi oynamıştır, bugün de çok iyidi. Çok kritik anlarda çok iyi atışlar yaptı.
- Fenerbahçe taraftarı için ise söylicek çok şey var. Hele o saha kenarında olan taraftarlar...Ama söylicem tek şey, iyiki Fenerli deilmişim, bu kadar antipatik bir kitle olamaz.
- Öç alalım denmişte ne öcü alınıcak, o adamlara benzemeyelim ve takımımızı hep destekliyelim.

Bir küçük dipnot: Takımımız maç başındaki 2-2 dışında Fenerbahçe'yi yakalayamadı maç sonuna kadar hiç öne geçemediğimiz gibi sadece 3 kez Fenerbahçe'yi yakalayabildik onların hepsinde de Damir Mrsiç klasını gösterdi ve farkı açtı....
Öncelikle takım hiçde iyi etüt edilememiş Mrsiç'i tutamadık Mrsiç'i tutma görevi verilen Hadley görevini başarıyla tamamlayamadı,bunun yanında Mrsiç'i kimse tutma cesaretini gösteremedi birara Randy tutar gibi yaptı tamam şimdi kilitlenecek dedim 1 dakika sürmedi yine 3 lüğü potamıza gönderdi.
Dixon-Mrsiç kıyaslanmasına gelince 2. yarı oynanacak maç sonrasında tam anlaşılacak ama yinede Mrsiç 3 lükleri ve oyuna tutunma açısından Dixon'dan çok üstün Mrşiç hiç moralini bozmadan çok yüzdeli şutlar kullanıyor.
Şemsettin ve Burak haricinde takımımızda savaşan , maçı isteyen oyuncu yoktu.Herşey ikisi etrafında döndü.Onlarda olmasa fark rahat 25 lerde olurdu.Galatasaray için umutlu olunacak tek nokta Fatih Solak'ın hem sebest atışlarını düzeltmesi hemde maç içinde savaşçı ruhuna tekrar dönmesiydi.
Maçın en kötülerine gelince başta; dixon olmak üzere Hüseyin Demiral'da kendisinden beklenin çok çok uzağında idi.Valentin Pastal'ın olmayışıda 3-4 numaralarda opsiyomnumuz aksattı.
Sonuç olrak ne Fenerbahçe nede Galatasaray çok iyi oynadı ancak Damir Mrsiç faktörü sonucu belirledi.
Eğer 2. yarıda ki maçı Ahmet Cömert'te kazanamasak Fenerbahçe'nin üstünlüğünü kabul etmekten başka çaremiz maalesef kalmıyor....
Üzgünüz ama Bu Teknik Yönetimle bu kadar!!! :oops: :oops: :oops:

mac hakkında denılecek fazla bırsey yok olmayınca olmuo DIXON kotuydu ama elestırmeye dılım varmıo takımın en ıı oyuncu oydu uclukler gırse macı cok rahat alırdık ama denecek fazla bırsey yok

ama fener taraftarı gene yapacagını yaptı en buyuk dusmanlarımız onlardır bzım bız onlara ıı nıyetle yaklastıkca goruorsunuz rasım aynı hareketlerı yapınca kımse agzını acmıo ama burak yapınca ortalık yıkıldı
onların yaptıklarını bızde artık yapmalıyız altta kalmayalım artık artık yeter gercek taraftar gıbı ocumuzu en erken macta almalıyız yapılanlar terbıyesızlıktır

macın kahramanı SEMSOYA helel olsun dıorum o olmasa herhalde 20 sayı fark yerdık

mrsıcı etut edememek mı abı nasıl oluo bu allah askına bu adamkac senedır ulkemızde ve her mac aynı seyı yapıo bıze ve bız bu adamı hala anlayamadık sa tuh bızım kalıbımıza

yahu siz neye göre Mrsic Dixon'dan üstün diyorsunuz.. bir takım sadece Dixon'ın eline bakan, Dixon topu alınca isolation oynatmaktan başka bir halt yapmayan bir hoca haline gelmiş birisi tarafından yönetiliyor.. diğer tarafta da Aydın Örs var..o da kötü hoca ama en azından topu paylaştırmayı biliyor.. Mrsic hiçbi şutu kendi götürüp 2 adamın üstünden kullanmak zorunda bırakılmıyor.. hep screen'den çıkıp adam gibi çalışılmış pozisyonlarda atıyor 3lerini.. senin skorerine sen topu veriyosun, isolation yapalım solda, sağda, ortada.. el üstünden ya sokarsa diye.. sene başından beri böyle bu adam.. sene başından beri tarih yazıyor ama yok.. Halil Üner'e laf söyletmeyin siz, Dixon'a sallayın.. en güzeli, en doğrusu bu..

yahu küçük, yıldız takımda 2-3 maça çıkmış bir adam bile izlerken anlar şunu.. basketbolun en temel oyunu ufak pick'n roll'lerdir.. onu bile %25le adam gibi uygulayamıyoruz, onu bile düzgün oynayamıyoruz.. ahh ahhh..
hayır geçmiş senelerde para yoktu, Halil elinden geleni yapıyordu.. para yok, ödenmiyor.. o oyuncularla ne başaracaksın zaten.. bunu hep söyledim.. ama bu sene yine süper bi kadromuz olmasa da bütün yabancılara takır takır ödeniyor parası.. sorun yok, kaçıp giden amerikalılar yok.. bu sene de mi böyle oynayacak bu takım.. yetti yahu, illallah dedirtti..

Dixon maçın adamıydı ama en kötüsü.Bunun üstüne gidip bütün herşeyi de Dixon'a yıkamayız ama eğer sen ligin sayı kralıysan ve şut gününde değilsen en azından asist yada savunma yapıp takıma katkın olsun.
Maçın başından sonuna kadar hep aynı şeyin üstünde durdum ; SAVUNMA ama Halil Hoca sağolsun böyle bir kavramdan haberi yok herhalde...
Eğer maçı tarafsız bir gözle bakarsak Fener'in savunma karşısında nasıl durakladığını ve paniğe düştüğünü görebiliriz...
Herşeye rağmen savaşan her oyuncuya (Dixon hariç) helal olsun.Daha bunun Ahmet Cömert'te rövanşıda var...

Parma Maniac' Alıntı:
yahu siz neye göre Mrsic Dixon'dan üstün diyorsunuz.. bir takım sadece Dixon'ın eline bakan, Dixon topu alınca isolation oynatmaktan başka bir halt yapmayan bir hoca haline gelmiş birisi tarafından yönetiliyor.. diğer tarafta da Aydın Örs var..o da kötü hoca ama en azından topu paylaştırmayı biliyor.. Mrsic hiçbi şutu kendi götürüp 2 adamın üstünden kullanmak zorunda bırakılmıyor.. hep screen'den çıkıp adam gibi çalışılmış pozisyonlarda atıyor 3lerini.. senin skorerine sen topu veriyosun, isolation yapalım solda, sağda, ortada.. el üstünden ya sokarsa diye.. sene başından beri böyle bu adam.. sene başından beri tarih yazıyor ama yok.. Halil Üner'e laf söyletmeyin siz, Dixon'a sallayın.. en güzeli, en doğrusu bu..

yahu küçük, yıldız takımda 2-3 maça çıkmış bir adam bile izlerken anlar şunu.. basketbolun en temel oyunu ufak pick'n roll'lerdir.. onu bile %25le adam gibi uygulayamıyoruz, onu bile düzgün oynayamıyoruz.. ahh ahhh..
hayır geçmiş senelerde para yoktu, Halil elinden geleni yapıyordu.. para yok, ödenmiyor.. o oyuncularla ne başaracaksın zaten.. bunu hep söyledim.. ama bu sene yine süper bi kadromuz olmasa da bütün yabancılara takır takır ödeniyor parası.. sorun yok, kaçıp giden amerikalılar yok.. bu sene de mi böyle oynayacak bu takım.. yetti yahu, illallah dedirtti..

kimse 30/4 üçlük attık demesin yukardaki yazıda bunun cevapları var ztn
sene başındada dedik gene diyorum hedefi olan takımlar birer birer yener bizi bizde gider Erdemir Beykoz İtü yener sevinir dururuz...