Fenerbahçe Ülker : 75 - Galatasaray Cafe Crown : 64

• Konbuyu başlatan Necati
  • Başlangıç tarihi
dawkins' Alıntı:
Fenerbahce'de Solomon ve Rasim bildigim kadariyla yine oynamayacaklar, Mirsad zaten yok.

Rasim yok mu?

Hafta sonu Fener'i kolejin ipinden alan adamlardan biriydi. Olmaması iyi olur.

Maçın sonucu çok da önemli değil. umarım kazanırız. Fener pota altı savunması zayıf. o yüzden sürekli içerden zorlayarak Kafa kafaya götürebiliriz. Ama malum ibrahim ve Mrsic gibi ayıların ne yapacağı belli olmaz.

Mirsat eksikliği bence Fener'in avantajına olacak çünkü oğuz ve semih daha fazla süre alacaklar ve bu oyuncular savunma olarak Mirsattan daha iyi durumdalar.

Fitch eğer oynarsa Ömer'le eşleşecek. İlginç bir mücadele olur. Ben Murat Hoca'nın yerinde olsam Mrsic'i Fitch ile savunurum.

Fener'in kısa rotasyondan ziyade uzun rotasyonunda bize karşı üstünlüğü olduğunu düşünüyorum. Sırtı dönük oynayabilen Kambala ve Oğuz gibi oyuncuları var. Fatih eğer blokları ile pota altını kapatabilirse macı kazanmamamız için hiçbir neden kalmaz. Ama Fatih erken faul alırsa Kambala ile mücadele edebilecek kimse kalmaz. Pota altından bizi dümdüz edebilirler. Kambala'nın birebir tutlabilmesi çok önemli. Çünkü yardım getirilmek zorunda kalınırsa ömer, mrsic ya da ibo boş kalacak.
Kolej macinda Hansen faul problemine girince kolejin kısaları pota altına yardıma geldiler ve mrsic coştu. O yüzden kısaların yardımı olmadan pota altını kapatmak maçın bizim savunmamız açısından temel hedef olmalı.

yalnız unuttuğumuz bişey var ki o da kambala nın sadece fatih tarafınfdan değil cemal de tutabilir kalıplı bi pivot cunku ayrıca mcgovan ın oynicak olması alternatif cokluğu yaratır bu da bizim için avantaj ve bi diğer konuda mrsiç in kim tarafından savunulacağıdır bence mitchell bu işi yapar ama bu sefer hucum gucumuz düşebilir bundada fitch e cok buyuk iş dusecek ve fitch e yardımcı bi 3 numara olarak sayı uretme konusunda murat düşünülebilir 2. yarıda tufan savunma için daha önemli ilk 5 de pota altında fatih ve cemal baslamalı bence

Yenilgiye hazırlık yapan arkadaşlara !!!

Sizler galatasaraylılık ruhundan nasip almadığınızı düşünüyorum !!! Bu ne saçmalıktır ya ! galatasaray her zaman kazanmak için çıkar ve bunun için mücadele eder kazanır veya kaybeder ama gs taraftarının böle bi düşünceye kapılması gerçekten çok saçma hayır neye dayanarak bunu söylüyorsunuz! Geçen sene muhteşem protokol tribünüyle ki orada ne zorluklar çekerek kalmayı başardık bilen bilir hepimizde o dar kadromuza rağmen inanç vardı ve başarmıştık. Bu seneki kadronun bu ligde yenemeyeceği kadro yok herşey ortada bir galatasaraylıya yenilgi hazırlığı yakışmaz heleki söz konusu bi fener maçıysa!!!

Kambala'yı 1'e1 savunamassak pek bi problem olmaz. Hatta çok iyi tuzaklı double-teamlerde çok top çalarız çünkü double team geldiiği zaman dışarı, ya da boş adama pas çıkarma, görme yetenekleri çok alt seviyede olduğundan bunu avantaja çevirebilirz.

hiçbir takım sahaya maçı kaybetmek için çıkmaz bugün gs san antonio spurs ile de oynasa elinden gelenin en iyisini yapmak için sahaya çıkar , bu takım oyunclarında her zaman böyledir , burada arkadaşların yaptıklarının sadece ve sadece iki takımı kantara koyarak çıkan sonuca göre şöyle olursa bu sonuç çıkabilir mukabilinden yorumlardır o yüzden kimsenin GS sevgisinden ve bilincinden nasip almadığını düşünmüyorum, herkesin gördüğünü objektifçe yazma hakkı olduğuna inanıyorum, yani siyaha beyaz denmez

not: ayrıca kimse gs yenilir kesin kaybeder demiyor herkes işimiz zor kolay maç olmayacak şunu yaparsak kesin alırız şu hatalyı yaparsak alamayız diyor ,keşke geçen hafta tribünde olan bazı taraftar!!!! grupları da burada yazan arkadaşlarımız kadar bilinçli olsa ve basketbolu bilseydi

Önce basket maçında yüzümüz gülecek, sonrada futbol maçında.
bizim için fenerede kooooooyy cimbomboooom cimbooooooooommm :atki :atki :atki :atki bizim için fenerede koooooyy cimbombooom cimbombooooooommm

arkadaşlar bu macın bizim icin coq zor olacaqını biliyoruz ama gercekten bu macı ii hazırlanıp ii bir oyun sergileceğini düşünüyorm hücumda fitch mitchell fatih solak murat kaya cemal nalganın skorda katkıları burak sezgin büyük kaptanımızın da takımı ateşlemesi ve diğer oyuncularında caabalarıyla bu macı alırız fenerbahcenin en büyük avantajı taraftarı eğer taraftarı takmassak ve takmıcaz zaten bu MACI ALIRIZ!!!!!!!!!!!!!!!!!!! uLtRaSLaN :atki :atki :atki :atki :atki :atki :atki

aslan_92' Alıntı:
biletler ne kadar ben Fenerbahçe tribününe gitceem de ne kadarla nekadar arasındadır

Bilet Fiyatları : 22 YTL - 11 YTL - 6 YTL

kardeş bence gitme ben bikere gittim fener tribününe ana avrat küfür yemekten bıktım çok sinirlerin bozulur

pazar güün maç 2de ve buna tepki göstermemzi gerek artık. herkes isterse netten basketbol federasyonuna bir protesto yazar ve maçta küfür ederse fenerliler -ki küfredecekler- bir şeyler atarlarsa- ki onu da atacaklar- salonu boşaltmazsa federasyonun tarafgirliğini yazabiliriz yaşasın cimbom

-Hakaret yasaktır-

son ksk maçındaki olaylardan dolayı herhangi bir ceza aldıkmı bilen varsa yazabilirmi???

Maçın baş hakemi Erşan Kartal, bu sezon 3. kez derbi maçta görev yapacak. Erşan Kartal bu sezon Beşiktaş Cola Turka-Galatasaray Cafe Crown ve Fenerbahçe Ülker-Beşiktaş Cola Turka arasında yapılan ilk 2 derbi maçta da düdük çalmıştı.

Öte yandan ligde geçen sezon Galatasaray Cafe Crown ile Türk Telekomspor takımları arasında yapılan ve başkent temsilcisinin deplasmanda 84-61 kazandığı olaylı maçta düdük çalan Erşan Kartal, o dönemde Galatasaray Kulübü Basketbol Şube Başkanı olan Tuğrul Demir'in saldırısına uğramıştı.

Ayrıca, sarı-kırmızılı takımın geçen sezonki antrenörü Halil Üner, o maç sonrası, ''Biz aylardır bu hakemi istemediğimizi federasyona ilettik.

Bu hakemin Galatasaray ile problemi var'' açıklamasında bulunmuştu.

Safari' Alıntı:
Maçın baş hakemi Erşan Kartal, bu sezon 3. kez derbi maçta görev yapacak. Erşan Kartal bu sezon Beşiktaş Cola Turka-Galatasaray Cafe Crown ve Fenerbahçe Ülker-Beşiktaş Cola Turka arasında yapılan ilk 2 derbi maçta da düdük çalmıştı.

Öte yandan ligde geçen sezon Galatasaray Cafe Crown ile Türk Telekomspor takımları arasında yapılan ve başkent temsilcisinin deplasmanda 84-61 kazandığı olaylı maçta düdük çalan Erşan Kartal, o dönemde Galatasaray Kulübü Basketbol Şube Başkanı olan Tuğrul Demir'in saldırısına uğramıştı.

Ayrıca, sarı-kırmızılı takımın geçen sezonki antrenörü Halil Üner, o maç sonrası, ''Biz aylardır bu hakemi istemediğimizi federasyona ilettik.

Bu hakemin Galatasaray ile problemi var'' açıklamasında bulunmuştu.

ya ne bu erşan kartal davası böyle.adamlar inadına hep gs maçına atıyorlar bu erşan'ı.adamın bize bir zıtlığı olduğu kesin.bide derbiye atamışlar bu adamı.derbide katleder bu adam galatasaray'ı.biri bu duruma el koysun.itirazlar yapılsın lütfen.bu adamı maçlarımızda istemiyoruz!!!

Beşiktaş Galatasaray macında iyi bir yöneten cizdi hatırladıgım kadarıyla hakemleri boş verelim biz kendi oynumuza bakalım ama umarım hakemler atmosferden etkilenmez

Biz bu son üç maçı (beşiktaş c.t - banvit - karşıyaka) kazandık galibiyet serisinin devam etmesini diliyorum. Sadece arada ki tt ve casa ted kolejliler maçına yenildik takım yawaş yawaş yerine oturuoo.karşıyakaa maçında fitchsiz kazandık.İnşallah fener maçınıda kazancazzz!! :atki :atki

almighty' Alıntı:
hiçbir takım sahaya maçı kaybetmek için çıkmaz bugün gs san antonio spurs ile de oynasa elinden gelenin en iyisini yapmak için sahaya çıkar , bu takım oyunclarında her zaman böyledir , burada arkadaşların yaptıklarının sadece ve sadece iki takımı kantara koyarak çıkan sonuca göre şöyle olursa bu sonuç çıkabilir mukabilinden yorumlardır o yüzden kimsenin GS sevgisinden ve bilincinden nasip almadığını düşünmüyorum, herkesin gördüğünü objektifçe yazma hakkı olduğuna inanıyorum, yani siyaha beyaz denmez

not: ayrıca kimse gs yenilir kesin kaybeder demiyor herkes işimiz zor kolay maç olmayacak şunu yaparsak kesin alırız şu hatalyı yaparsak alamayız diyor ,keşke geçen hafta tribünde olan bazı taraftar!!!! grupları da burada yazan arkadaşlarımız kadar bilinçli olsa ve basketbolu bilseydi

Sözlerine sonuna kadar saygı duyuyorum fakat bence rakip fazla abartılıyor bakın saha dışı faktörlerden bahsetmiyorum bire bir takımların bu sezonki performansı ele alındığında bence ortada bi fark yok bana kalırsa biz onlardan daha mücadeleci ve birbirine bağlı bi takım görünümündeyiz. Ancak işte malesef bazı arkadaşlarımız kafalarında psikolojik fener baskısı yüzünden yenilirsek çok üzülmeyelim yok zaten herşey ortada kazanırsak süpriz olur gibilerinden konuşması bence onlara yakışmıyor seninde dediğin gibi bi nba takımıyla karşılaşsak bile amaç zaferdir. İnanmak başarmanın yarısıdır ben inanıyorum. Ve buradaki dostlarımın % 80 i buna inanıyor. Umarım maça kadar hepimiz bu zafere inanır ve bu inancımızıda takımımız sahaya yansıtır burada hep birlikte zafer şarkıları söyleriz.

redsong' Alıntı:
son ksk maçındaki olaylardan dolayı herhangi bir ceza aldıkmı bilen varsa yazabilirmi???

Cezayı kulube değil orada taraftarım die maça gidip galatasarayı rezil edenlere ceza verilmeli. Bu gibi kendini taraftar zannedenler yüzünden bu takım zarar görüyor. Çok merak ediyorum koltuk kırınca ne geçiyor ellerine adama saldırdında ne oldu !!

99Karan' Alıntı:
Sözlerine sonuna kadar saygı duyuyorum fakat bence rakip fazla abartılıyor bakın saha dışı faktörlerden bahsetmiyorum bire bir takımların bu sezonki performansı ele alındığında bence ortada bi fark yok bana kalırsa biz onlardan daha mücadeleci ve birbirine bağlı bi takım görünümündeyiz. Ancak işte malesef bazı arkadaşlarımız kafalarında psikolojik fener baskısı yüzünden yenilirsek çok üzülmeyelim yok zaten herşey ortada kazanırsak süpriz olur gibilerinden konuşması bence onlara yakışmıyor seninde dediğin gibi bi nba takımıyla karşılaşsak bile amaç zaferdir. İnanmak başarmanın yarısıdır ben inanıyorum. Ve buradaki dostlarımın % 80 i buna inanıyor. Umarım maça kadar hepimiz bu zafere inanır ve bu inancımızıda takımımız sahaya yansıtır burada hep birlikte zafer şarkıları söyleriz.

diğer postlarıma bakarsan benim bu maç hakkındaki görüşüm favori olmadığı yönünde ekstra hatalar ya da olaylar olmadığı sürece son ana kadar başa baş gidecek bir maç olduğunu düşünüyorum, yalnız dün akşamki oyununu gördükten sonra fenerbahçenin bu tarz stresli son dakikalarda GS den daha tecrübeli olduğunu düşünüyorum o yüzden kaçıncı kez söylüyorum bnilmiyorum ama kim takımı ben kurtarırım kahramanlığına girmeden takım oyununa ağırlık vererek sakin kalırsa bu maçı alır diyorum , açıkcası GS açısından bakılırsa bu maç ciddi derecede önemli bir maç çünkü hedef ilk dörtse bu dörtteki takımlardan hiçbirinden galibiyet almadan orada olmak zordur çünkü her an sürpriz yenilgiler alınabilir (Casa Kolej gibi ) o yüzden bu hedeflerin ilki olan Telekom maçı hezimet oldu şimdi FB var haftaya Efes Pilsen forma ve kadro durumuna bakarsak normal şartlarda Efes i yenmek gerçekten çok zor bu yüzden bu öaçı kazanmak GS için ilk dört yolunda atılmış çok ciddi bir adım olur

Mithat Demirel: “Kazanacağımıza İnanıyoruz”
Glen McGowan: “Derbinin Önemini Biliyoruz”

Pazar günü Beko Basketbol Ligi'nde Fenerbahçe Ülker ile karşılaşacak olan Galatasaray Cafe Crown’da hazırlıklar devam ediyor. Galatasaray Cafe Crown oyuncularından Mithat Demirel ile Glen McGowan, derbi maçı resmi sitemize değerlendirdi.

Yaşanan sakatlıklara rağmen çalışmaların iyi gittiğini belirten Mithat Demirel, pazar günü maça iyi başlamamız halinde Fenerbahçe Ülker’i yeneceğimize inandığını söyledi. “Türkiye’nin en iyi takımlarından biriyle oynayacağız” diyen genç guard, bu önemli maçı kazanmamız halinde hedefimiz olan ligin zirvesine yaklaşacağımızın altını çizdi.

Mithat Demirel, Abdi İpekçi Spor Salonu’nda sadece Fenerbahçe Ülker seyircisinin olacağını hatırlatırken, “İyi konsantre olmamız ve takım halinde savaşmamız lazım. Bunu başarırsak seyirciden etkileceğimizi düşünmüyorum.” dedi.

ABD’li oyuncumuz Glen McGowan ise takımın iyi durumda olduğunu ve iyi basketbol oynamaya başladığını söyledi. Sakatlığının tamamen geçtiğini ve derbiye hazır olduğunu ifade eden McGowan, Galatasaray ile Fenerbahçe’nin ezeli rekabetinden haberdar olduğunu vurguladı ve “Coach Murat Özyer de takım arkadaşlarımız da derbinin öneminden söz ediyorlar. Biz yabancı oyuncular da maçın ciddiyetinin farkındayız” diye konuştu.