Fenerbahçe Ülker : 75 - Galatasaray Cafe Crown : 64

• Konbuyu başlatan Necati
  • Başlangıç tarihi
Mc Gowan çok büyük ihtimal oynayacak. Fitch de oynar ve şımarmazsa, Fener'in de eksiklerinden yararlanarak güzel bir galibiyet alırız. Bence CASA'yı onlar yendi, biz yenemedik diye kaybedeceğimizi düşünmek çok düz mantık olur. Sonuçta o gün kötü şut attık, vesayre. Bir kere olur bir sezonda.

Fitch ile ilgili umarim bir sorun yoktur. Cunku onsuz bu maci almak cok zor. En onemlisi Mrsic'i durdurmak bence. Oyunun tum dinamiklerini bir anda degistirebilen bir adam. Rakip takim bir hava yakalamis iyi savunma yaparken, attigi sacmasapan el ustunden iki uclukle olaylari tersine ceviriyor. Cok macini izledik boyle. Digerleri de iyi oyuncular ama aman aman degiller bence. Oguz, Ibo mac cevirecek oyuncular degil. Mirsad olsa ondan da cekinirdim. Neyse ki yok. Tabi bunlar tahminler. Mac gunu ne olur onu o gun gorecegiz.

Murat,Mitchell,Fatih cift haneli sayilara ulasirsa ben yeneriz diyorum.

Almeida' Alıntı:
Maçtan önce iki takımın istatistiklerine bakmak istedim sonucu sizlerle paylaşmak istiyorum;

GS FB
İki Sayı(%) 43 58
Üç sayı(%) 36 32
SA(%) 52 48
Rib. 12-23 10-24
Asist 10 17
Top Çalma 8 11
Top Kaybı 15 14
Atılan sayı 69 80
Yediği sayı 65 68

Almeida basketbolda istatistikler önemlidir ama dipnotlarla anlamları olur.Bir kaç dip not ekleyeyim.

Fb'nin attığı sayı ortalamasının yüksek olmasının nedeni tamamen fazlaca denedikleri üçlükler. Maçlarına baktığımızda genelde denedikleri üçlük sayısı ikilik sayısından bir kaç atış fazla. Yani biz 100 atışın 36sını sokmuşsak, onlar 200 atışın 64ünü sokmuşlar.

İkilik yüzdesinin de yüksek olmasının nedeni genelde az ikilik denemeleri ve bu denemelerde içerideki etkili adamlarını müsait yerlerde topla buluşturmaları. Bizim ise genelde drive ederek veya şut ile denediğimiz için biraz daha düşük onlardan.

Asist sayısının fazla olması ise daha önceden anlattığım boş adamı arayıp onunla üçlük deneme sevdalarından. İyi şutörleri olduğu için de bunu genelde başarıyorlar. Her şutlarına bir el koymamız lazım. Kaldı ki İbrahim bazen Ted kolej maçında iki el birden gördü suratında. Düşüktü yüzdesi. Bizim de bunu yapmamız lazım.

Yediği sayının düşük olması ise yaptıkları etkili alan savunması yüzünden. Tabii içeride Kambala gibi bir gücü de unutmamak lazım. O yüzden bu maçta Fatih'e Cemal'e ve Burak'a önemli görevler düşüyor. Alan savunmasına karşı posttan pas alışverişini yönlendirmek çok önemli.

Ayrıca bu maçta McGowan'a da çok ihtiyacımız olacak. Murat Hoca 3 numarada onu deneyip, İbrahim'in veya Ömer'in üstüne salarak size avantajı yaratmak isteyebilir. İbo'nun da 2.06'lık bi adamın üzerinden şut sokma ihtimalini hesaplamak istemiyorum çünkü olmayacaktır.

Bu maç tarafsız sahada oynansaydı kesinlikle galip gelirdik. Çirkef fb seyircisinin de oyuna etkisi olacağını düşünüyorum, çünkü hep oluyor hep bir şeyler atılıyor küfür yiyoruz. Umarım onlar sıcakken bir olay olur da iyice soğurlar.

Onurla iddiaya giren benimle de girebilir. Kimse karamsar olmasın.

valla her postumun altına yazıyoreum gene yazacağım sakin olan panik yapmayan bu maçı alır , fb bu sene alıştı 15-20 sayılardan gelip maça ortak olmaya ya da kazanmaya o yüzden diyorum ki kim kendi oyununu bozmadan ısrarlı bir şekilde 40 dk. ya yayarsa o bu maçı alır, kim panikleyip te sallamaya başlarsa şutları hezimet olur sonu

denklem gayet basit bunu da sahada oyuncular çözecek

1 Aralık Cuma
17:00 Mutlu Akü Selçuk Üniversitesi - Oyak Renault (19 Mayıs Spor Salonu)

2 Aralık Cumartesi
15:00 Efes Pilsen - Darüşşafaka (Abdi İpekçi Spor Salonu) NTV
15:00 Alpella - Beşiktaş Cola Turka (Caferağa Spor Salonu)
16:00 Pınar Karşıyaka - Banvit (Karşıyaka Spor Salonu)
16:30 Türk Telekom - Beykoz (Ankara ATATÜRK Spor Salonu)
17:00 Tofaş - Mersin Büyükşehir Belediye (Bursa ATATÜRK Spor Salonu)
17:00 Tekel - CASA TED Ankara Kolejliler (Haldun Alagaş Spor Salonu)

3 Aralık Pazar
14:00 Fenerbahçe Ülker - Galatasaray Cafe Crown (Abdi İpekçi Spor Salonu) NTV

arkadaslar biz macagirebilecek miyiz macın pazar olma sebepi fener in hafta ici euroleague macı olmasıdır. haftasonu inşallah guzel gececek. :atki :atki :atki

Hedef ilk 4 ise bu maç bizim için mantıken ekstra bir maçtır.
sonuçta herkes biliyorki 4.lük başarı kabul edilecekse üstümüzde hangi 3 takım bitirir diye düşündüğünüzde E.P. T.T. ve FB.ülker diye isimleri önplana çıkar.
AMA
sonuçta telekoma yada efese kaybettiğinizde canınız FB.Ülkere kaybettiğiniz zaman yanacağı kadar yanmaz. bu yüzden maçın psikolojik yönü azınsanmamalı ( nitekim herkes öneminin farkında).

bana göre tüm şartlar gözönüne alındığında favori fenerbahçe ülkerspor'dur ancak bu teslim olacağımız anlamını taşımıyor.

Basketbolun futbol olmadığını düşünürsek (bir şans golüyle maç kazanmak gibi) sahada iyilerin kazanmasının garanti olduğu bir branş olduğuna göre, herkes adam gibi oynamak zorundadır.
ayrıca kilit oyuncumuz bana göre tufan ve murat kaya olur, fatih solak'ta umarım 5 faul almaz, ama içimden bir ses 30-35. dakikalar arasında fatih 5 faulle çıkar diye düşünüyorum.

Dün gece rüyasında GS CC- FB ülker maçını gören biri olarak düşüncelerim bunlar : )

CanuAltay' Alıntı:
Almeida basketbolda istatistikler önemlidir ama dipnotlarla anlamları olur.Bir kaç dip not ekleyeyim.

Fb'nin attığı sayı ortalamasının yüksek olmasının nedeni tamamen fazlaca denedikleri üçlükler. Maçlarına baktığımızda genelde denedikleri üçlük sayısı ikilik sayısından bir kaç atış fazla. Yani biz 100 atışın 36sını sokmuşsak, onlar 200 atışın 64ünü sokmuşlar.

İkilik yüzdesinin de yüksek olmasının nedeni genelde az ikilik denemeleri ve bu denemelerde içerideki etkili adamlarını müsait yerlerde topla buluşturmaları. Bizim ise genelde drive ederek veya şut ile denediğimiz için biraz daha düşük onlardan.

Asist sayısının fazla olması ise daha önceden anlattığım boş adamı arayıp onunla üçlük deneme sevdalarından. İyi şutörleri olduğu için de bunu genelde başarıyorlar. Her şutlarına bir el koymamız lazım. Kaldı ki İbrahim bazen Ted kolej maçında iki el birden gördü suratında. Düşüktü yüzdesi. Bizim de bunu yapmamız lazım.

Yediği sayının düşük olması ise yaptıkları etkili alan savunması yüzünden. Tabii içeride Kambala gibi bir gücü de unutmamak lazım. O yüzden bu maçta Fatih'e Cemal'e ve Burak'a önemli görevler düşüyor. Alan savunmasına karşı posttan pas alışverişini yönlendirmek çok önemli.

Ayrıca bu maçta McGowan'a da çok ihtiyacımız olacak. Murat Hoca 3 numarada onu deneyip, İbrahim'in veya Ömer'in üstüne salarak size avantajı yaratmak isteyebilir. İbo'nun da 2.06'lık bi adamın üzerinden şut sokma ihtimalini hesaplamak istemiyorum çünkü olmayacaktır.

Bu maç tarafsız sahada oynansaydı kesinlikle galip gelirdik. Çirkef fb seyircisinin de oyuna etkisi olacağını düşünüyorum, çünkü hep oluyor hep bir şeyler atılıyor küfür yiyoruz. Umarım onlar sıcakken bir olay olur da iyice soğurlar.

Onurla iddiaya giren benimle de girebilir. Kimse karamsar olmasın.
bnce mcgovana ihtiyacımız yok.çnkü içeriyi fatih-cemal-hollman gii adamlar kapatır.3 numarada burak,tolga(2.04) gibi oynayan adamlarımız var.onlar ibrahimi daha iyi durdurur.

mcgowan'ı 3 numarada değerlendirmek bence çok mantıklı.

mitchell-fitch-mcgowan-cemal-fatih 5lisi her ne kadar hücumda fitch'e çok bakacak olan bir 5li olsa da savunmada kusursuza yakınlar. bu maçı da bize savunmanın kazandıracağını düşünürsek..

Eger Kadıköye futbol macına bilet bulamazsam ki su anda bulabilecekmisim gibi durmuyor ben salonda olacagım.

alırmıyız maçı bence alırız bizim rakibimiz atmsofer olmalı gerald fitchin durumunu bilmiyorum artık eskisi kadar isteyerek oynarmı para cezası almıs duydugum kadarıyla gerald fitch cok iyi günüde olursa KAZANIRIZ .... sizce?

maçın saati çok erken.biraz daha geç olsa fener tarafarının ilgisi daha az olabilirdi ama ikisinede yetişecek zamanları olacak şimdi.
bence bu maçta hücumu iyi yapmalıyız.çünkü zaten iyi bir savunma anlayışımız var ancak yeterli düzeyde sayı atamıyoruz.şimdiye kadar iyi defans yapan takımlardan farklı şekilde mağlubiyetler aldık.69 sayı atarak yeneceğimiz bir takım değil fb.hucümda çok ekstra şeyler yaparsak yenebiliriz.

biz fb yi yeneceiz göreceksiniz buna inancım tam çünkü biz GALATASARAYIZ pardon feneri deil ülkeri yeneceiz...ve şampiyon olacaız...pazar günü yüreklerimiz o salonda olcak...

öncelikle bu maçı sadece ve sadece savunma ile kazanması imkansız GS nin c-fire doğru söylüyor neticede fb ligin en sert savunma yapan takımlarından biri , savunma dozajını düşürüyorsa bunun nedeni hücumda işlerin iyi gitmesidir , yok eğer hücumda bocalıyorlarsa aynı şekilde savunmayı da sertleştirebilme özellikleri var kalan maçlardan göze çarpan en önemli özellik bu

ayrıca ne yaparsanız yapın bi şekilde sayı bulabilecek çok oyuncusu var mesela mrsic adam üç sayı çizgisine dahi gelmeden drippling i kesip üçlük atabiliyor ha keza ibo'nun da zaman zaman öyle savunmaymış elmiş falan takmadan yolladığı şutları biliyoruz

o yüzden bu maçta oyunun her iki tarafını da iyi oynayan takım galibiyete yakın olur ancak 8 maç sonunda gördüğüm ve kesinlikle basketboldan az çok anlayan herkesin bana katılacağına inandığım tek bir görüşüm var " fb takımı istediği zaman çok sert ve etkili savunma yapıyor hele bir de seyirci baskısıyla birleşince bu savunma çok etkili oluyor " işte bu anlarda oyundan düşmezse GS maçın sonu herşeye gebe olur , ama aksi taktirde unutmamak gerekir ki efes pilsen gibi bir takıma 4 dakika da sadece 3 sayı izni vermiş bir takım , düşünün o maçta fark o kadar açılmamış olsaydı ikinci yarının başında ne olurdu ,

tek dileğim kavgasız gürültüsüz basketbol mücadelesi ve seyir zevki, yüksek bir karşılaşma izleyebilmek

Zaten ülker olduğunuz zamanda hiç sevmezdim sizi ama şimdi sevilmeme nedeniniz çoooooooookkk büyüdü ve haklı bi hal aldı sevgili ÜLKERSPOR!!!!Ülker sucks ama Cafe Crown Rocks :ehue