Final 1. Maç | Fenerbahçe Ülker 81 - 59 Galatasaray CC

haysiyetsizin söyledikleri aynen böyle

Fenerbahçe Ülker’in pivotu Kaya Peker, derbi sonrasında ilginç açıklamalar yaptı.

Karşılaşma sonrası yayıncı kuruluşa açıklamada bulunan Kaya Peker, ”Maçtan önce de böyle bir skor bekliyorduk ama söylemek hoş olmazdı. Sonuç, iki takım arasındaki fark açısından biraz da mesaj olmuştur. Aynı oyunu gelecek maçlarda da tekrarlamak zorundayız. Önümüzdeki 3 maçı da kazanarak şampiyon olmak istiyoruz. Beklemekten sıkıldık. Keşke peş peşe her gün maç oynasak” diye konuştu.

kaynak basket dergisi

ASLINDA benim üzüldüğüm nokta biz finale çıkınca Oktay Mahmuti'nin buralara gelmeyi beklemiyorduk demesi! Bir takımın koçu bu açıklamayı yaptı mı olay bitmiştir. Biz finale gelmeyi beklemiyorsak şampiyonluğu aklımızdan bile geçirmemiz lazım demekki. Takım oyuncuların bu açıklama üzerine konsantrasyonlarının bozulduğunu düşünüyorum. Oktay Mahmuti talihsiz bir açıklama yapmıştır.

Buralara gelmeyi beklemiyorduk demedi

"Sene başında final hedefiyle gelmedim ben bu takımın başına. Rekabetçi, mücadeleci bir anlayış getirelim dedik. Öyle başladık göreve, geldiğimiz nokta bu. F.Bahçe için özel çalışmayacağız. Bugüne kadar ne yaptıysak, buraya nasıl geldiysek yine onu yapacağız."

Açıklaması bu şekilde yani hedef final olsa idi gerçekleşmiş olacaktı ve bir konsantrasyon kaybı olacaktı (ki oyuncularda bence oldu) ama Oktay hoca sonuç bağımlı bir hedeften bahsetmemiş .Bu durumda her maç için ayrı hedef ve ayrı konsantrasyon gerekir bence akıllıca bir açıklama .

ASLINDA benim üzüldüğüm nokta biz finale çıkınca Oktay Mahmuti'nin buralara gelmeyi beklemiyorduk demesi! Bir takımın koçu bu açıklamayı yaptı mı olay bitmiştir. Biz finale gelmeyi beklemiyorsak şampiyonluğu aklımızdan bile geçirmemiz lazım demekki. Takım oyuncuların bu açıklama üzerine konsantrasyonlarının bozulduğunu düşünüyorum. Oktay Mahmuti talihsiz bir açıklama yapmıştır.

hayır ama gayet doğal bi açıklama yaptı..en iyi koçu da alsan,en iyi oyuncuları da alsan yeni kurulmuş bi ekibin ilk senesinde finale çıkması sürprizdir sonuçta..gs büyük bi kulüp olabilir ama bi de ortada gerçekler var..bu takım kurulduğunda sezon başında bu forumdaki herkesin temennisi de tabiki final ve şampiyonluktu ama hepimiz ilk senemizde buraların zor olduğunu düşünüyo ve hatta biliyoduk..çok basit bi örnek,bjk futbol takımı geçen sene yaptıkları transferlerden sonra bırak bjklileri,gs ve fbliler bile bjk ortalığı yıkıp geçer diyolardı ama sonucu gördük..o yüzden Oktay Mahmuti nin açıklamaları gayet normal..

Maçtan geldim salondaydım. Öncelikle şunu söylemek isterim ki hiçbir şekilde baskı kuramıyorlar, keşke bunu avantaja çevirebilseydik...

Tecrübe ve kalite farkı boy gösterdi ilk maçta. Bunun dışında buralarda taşıması beklenen Ermal ve Shumpert da bugün ortalıktan kaybolunca ciddi fark yedik. Hücumda pek birşey üretemedik zaten, Andric hariç tam olarak ayakta kalabilen olmadı... Ama beklenti olarak bakarsak olaya Shipp-Ermal-Shumpert ilk maç için üzdü bizi..

Sağlık olsun, eğer yorgunluk belirmesse bence biz içeride maç vermeyiz. Şampiyon olabilir miyiz, gerçekçi olursak onların şansı tabiki bizden fazla ancak bu takım sonuna kadar desteği hakediyor. İkinci maçta da Sinan Erdem'de olacağım mutlaka.. Umarım 2. maçta Yenilmez Armada gerçek kimliğini yansıtır..

Son bir not da; Kaya Peker'e Perşembe günü Galatasaray ile alay etmenin ne demek olduğunu inşallah göstereceğiz. Terbiyesiz herif.

Kendi sahamızda maç vermezsek , full dolu olsa bile rakibe baskı kurmanın pek mümkün olmadığı Sİnan Erdem'de bir maç alırsak şampiyon oluyor.Ayrıca seri devam ederken kötümserliğin eleştirmenin hiç bir işlevi yok.Biz taraftarız tarafız kimse bizden her an nesnel olmamızı beklemiyor.Koşulsuz şartsız destek olmamız gerek.Bugün olmadı pazatesi maç 0-0'dan başlıyacak.PAzartesi olmazsa İpekçi'de yeni bir sayfa açılacak.Seri bitene kadar herkes sonuna kadar tara sonuna kadar subjektif (öznel) sonuna kadar destek olmalı.

malesef kadro açısından yetersiz kalıyoruz. pota altında andric tek başına daha ne yapsın. sertaca tecrübesizliğinden kızamıyorum bile.. o kadar basit şutlar kaçınca galibiyet beklenemez. benim anlamadığım evreni neden az kullandık, sertaç ısrarı da nedir anlamak mümkün değil. bakalım 2. maç böyle olmaz heralde...

Bu arada Siena 48 sayı fark yediği maçtan sonra OLy'i deplasmanda yendi.Kadrolar aynı arada sadece bir gün var tarihi farktan sonra nerede ise 20 sayı fark attılar.Bu sezon onları bir kez yendik bir kez de son anda elimizden kaçırdık.Kaybedilmiş birşey yok henüz

Şu Kaya Pekerin açıklamalarından sonra Oktay Mahmudinin yerinde olsam yarın gazete küpürünü keser bütün oyunculara tek tek okuturdum...
Ve sonra şunu derdim...
Erken öten horoz misali şu kanaryayı keselim...
Tıpkı Sieananın Olimpiyakosa yaptığı gibi...
Bugünkü maçta takım heyacının kurbanı oldu...
Sonraki maçlar böyle geçmez, kimse paniklemesin...

Kaya iyi ki öyle bir açıklama yapmış. Bu bizim oyuncuları hırslandırabilir.

Bugün FB o kadar iyi oynadığını düşünmüyorum sadece biz çok çok çok kötüydük.

maci izlerken sunu fark ettim kimse deginmemis sanirim. ciddi anlamda boy ve size avantaji var fenerin. Lavrinovic ve Shumpert eslesiyor. bu bile yeterli bir göstergedir. Preldzic 2.06 boyuyla bizim adamlarin üzerinden üzerinden atiyor paslari. adamlarda Oguz, Kaya, May, Lavrinovic seklinde bir uzun rotasyonu var. bizde Ermal ve Andric. ki ikiside ciddi anlamda gücsüz kaliyorlar. isimiz zor bence.

maci izlerken sunu fark ettim kimse deginmemis sanirim. ciddi anlamda boy ve size avantaji var fenerin. Lavrinovic ve Shumpert eslesiyor. bu bile yeterli bir göstergedir. Preldzic 2.06 boyuyla bizim adamlarin üzerinden üzerinden atiyor paslari. adamlarda Oguz, Kaya, May, Lavrinovic seklinde bir uzun rotasyonu var. bizde Ermal ve Andric. ki ikiside ciddi anlamda gücsüz kaliyorlar. isimiz zor bence.

Buna bende katılıyorum.Boy ve size avantajını bu maç iyi kullandı fener.Eğer onlardan daha fazla mücadele etmezsek ve onlardan daha fazla maçı istemezsek işimiz kolay olmayacak gerçekten.

Polyanacılığın bir anlamı yok elbette ama ilk maçın ardından taraftarın enkaz haline dönmesini anlamakta güçlük çekiyorum. Daha birkaç saat önce Ünal Özüak´ın final serisini 5 maç olarak düşünmesi gafını eleştiriyorduk, oysa şimdi 1 maç üzerinden seriyi bitirenler var aramızda.

Normal sezonda biri kupa maçı olmak üzere 3 maç oynadık ve gazozuna dahi olsa Galatasaray-Fener Ülker maçlarında iki taraf da kazanmak için çıkar sahaya. İçerideki maçı kazandık, Sinan Erdem´deki lig maçını son topta kaybettik , Türkiye Kupası maçında 25 sayı geriden gelip rakibe ecel terleri döktürdük ki o maçta hayvani bir dış şut yüzdesiyle oynadılar. Aynı kadrolar sahada olduğuna göre umutsuzluğa kapılmanın anlamı var mı?

Unutmayalım ki final serisi oynanıyor ve özellikle oyuncularla teknik kadronun morale ihtiyacı var.

Bir mağlubiyetle yine takımdan ümit kesilmiş,seri bitirilmiş.Banvite yenildiğimiz maçtan sonrada aynı laflar vardı ortada.Ayrıca 2 maçıda kaybettik diyelim.febe,abdi ipekçi de o taraftarın önünde galibiyet çıkaramaz,bu yüzden endişeli değilim.

Bu takımdan ümit kesilmez.Bu yıl kaç defa gösterdiler bunu.Serinin kalanındada gösterecekler inanıyorum.

Luksa Andric hariç hiçbir oyuncumuz bedenleriyle sahadayken ruhen yoktu,onlar maçı kazanmayı bizde daha çok istedi,ve hakkettikleri bir galibiyet aldılar.Bizim bu takıma destek vermekten başka şansımız yok,zaten ilk senemizde şampiyonluğu kimse beklemiyordu.Bize bu gururu yaşattıkları için onlara minnettarız,ama bu seri bitmedi.Onlar güvenimiz hala sonsuz,Kaya Peker'e o lafları yedirtmekte oyuncularımıza düşüyor.

N'olursa olsun bu takım bu sene bizim yüzümüzü güldürdü.İnsanları salonlara topladı.Bugün bu takımın maçının biletleri 1 hafta önceden bitti. Ümit kesenler falan var yine.İsterlerse bizim önümüzde İpekçi'de de böyle bir maç olsun. Yine ellerimiz kopana kadar alkışlamalıyız.Bütün sezon yaşattıkları heyecan için de teşekkürlerimizi sunmalıyız.
...
Ama böyle seriyi bitirmiş gibi konuşmak da hoş değil. Yukarısı en kötü senaryo için. Evet bizden iyi olabilirler. Yıllardır bir yapılanma içinde olup bir çizgi tutturmuş da olabilirler. Yabancıları bizim yabancılarımızdan kat be kat iyi de olabilir.
Ama uzaydan gelmediler. 5 insana karşı 5 insan oynuyor bu oyunu.

Burda hepimiz Siena ile dalga geçtik Oly. serisinin ilk maçında. Sonra Siena bütün medyanın suratına tokatı attı.

Oyuncularımızdan da o tokatı bekliyoruz. En azından Kaya'nın suratında patlaması gereken bir tokat.

he 5 insana 5 insan oynanıyor demiştim az önce. Sinan Erdem Spor Salonu'nda öyle oynanıyor. İpekçi'de 16.005 insana 5 insan oynanıyor. Ondan orda işimiz daha kolay.

okutmasina gerek yok abi. hepsinin haberi olmustur muhtemelen.

kaya da apti sanirim. bir takimi ancak boyle motive edebilirdi.

Şu Kaya Pekerin açıklamalarından sonra Oktay Mahmudinin yerinde olsam yarın gazete küpürünü keser bütün oyunculara tek tek okuturdum...
Ve sonra şunu derdim...
Erken öten horoz misali şu kanaryayı keselim...
Tıpkı Sieananın Olimpiyakosa yaptığı gibi...
Bugünkü maçta takım heyacının kurbanı oldu...
Sonraki maçlar böyle geçmez, kimse paniklemesin...

efese yaptıklarından sonra biz sözleşme teklif etsek maçı satacak karakterde bir insanın laflarını hiç önemsemiyorum..
Yukarıda ki durum oluşsa Galatasaray euroleague takımı ipekçi cehennem Oktay hoca imparator laflarını duyarız bu karaktersizden.
Açıklamaları beni deli etti aşırı motiveyim takımında benden daha az motive olabileceğini sanmıyorum..
Gereken cevabı alacaksın Kaya bey perşembe akşamı hiç merak etme..