Final 4. Maç | Galatasaray CC 74 - 85 Fenerbahçe Ülker

Bu seride en büyük avantajımız İpekçi'deki seyirci baskısı. Yıllardır bunun etkisi ile maç varmiyoruz. Bu maçta da kazanacağımızı umuyorum. Fenere çok ters gelen 2 oyuncumuz var:JJ ve Andric. Takımları çok kaliteli ama atletik diyebileceğimiz bir oyuncuları yok. Eğer Kinsey sakat olmasaydı JJ onlar için bu kadar büyük bir sıkıntı haline gelmeyecekti ama şimdi JJ'yi tutacak kadar hızlı bir oyuncuları yok. Bu sorunu yardım savunması ile aşmaya çalışıyorlar ama bunu 3. maç başaramadılar. Bir de JJ yeteri kadar çabuk düşünebilen bir guard olsaydı vay hallerine. Yardıma gelen adamlarının savunduğu oyuncularımız bayram ederdi. Ama JJ'nin ne yapacağını kestiremiyoruz malesef. Andric de uzunlarına göre çabuk. İlk maçtaki kadar iyi kullanırsak verimi artabilir.
Schumpert dönerse farklı kazanacağımızı düşünüyorum.

Shumpert yarın yüzde 90 oynayacak diyor Eyüp abi. Hadi bakalım :D

164507_168987243144851_111010752275834_345472_7712695_n.jpg

:D :D

İki dileğim var Cimbombom ; İkisi de fenere .... :)

Dün Recep Ankaralı denen mahlukat en az 10 düdük çaldı aleyhimize bu kadar olmaz dedirtti. O canı nasıl vereceksin yukarıda Allah var. Bunca insanın emeğini nasıl gölgelersin sen.

Dün Recep Ankaralı denen mahlukat en az 10 düdük çaldı aleyhimize bu kadar olmaz dedirtti. O canı nasıl vereceksin yukarıda Allah var. Bunca insanın emeğini nasıl gölgelersin sen.

bizim lehimize çalınan ve hatalı olan düdük sayısı sadece 1 di..Lavrinovic in içeri drive edip Jerry Johnson a yaptığı hücum faul..orada Jerry hareketliydi..savunma faulü çalınmalıydı..

Aleyhimize verilen kararlara bakalım..
1)Ermal in temasının dahi olmadığı ve ellerini indirmediği pozisyonda faul çalınması..Lavrinovic ti sanırım iyi oyunculuk sergiledi..
2)Oyun alanı dışında yere düşen fb li oyuncuya çarpan topun es geçilmesi ve oyunun devam ettirilmesi..
3)Ömer Onan ın arkasından hiçbir müdahale yapmayan Tutku ya çalınan faul..
4)Kaya nın hatalı yürümesinin atlanması..
5)Evren e Jasikevicius u savunurken çalınan faul..
6)Caner in temiz bloğuna faul çalınması
7)Shipp e boyalı alanda yapılan faulün es geçilmesi
8)Ukic in hatalı yürümesinin atlanması
9)Emir e gelen 2li sıkıştırmada hiç müdahale yokken çalınan faul..Oktay Hoca nın gözünün önünde çalınınca yere oturup manalı güldüğü pozisyon
10)Tutku Açık a ilk yarının son şutunda faul olabilir..Net göremedim..
11)Haluk Yıldırım a 2. yarı gene çok basit bir faul çalındı..
12)Çalınamayan teknik fauller..Gerçi Sinan Erdem deki maçların yarısı şiddetinde itirazlar vardı..Orada bile çalınamadığını düşünürsek bu kısım biraz hayalcilik aşamasında kalıyor..

Düşününce aklıma gelenler bunlar..Maçın pozisyonlarını tek tek izlesek bu rakam artar..Kendi evimizde doğrandık diyebiliriz..Bunun üstüne 3. çeyreğin başlarından itibaren Shumpert sız devam ettik..

4. maç bu kadar yanlı düdükler olur mu? Hiç belli olmaz ama ben bu kadar olacağını hiç sanmıyorum..Artık hakem konuşmakta istemiyorum..Ama zorla konuşturuyorlar..

Bu topicte gelip kimse umutsuzluk mesajları vermesin en azından. Sonuna kadar inanıyorum ben 2-2 olacağına. Evimizde kendi oyunumuzu oynarsak fülkerin o salondan çıkma ihtimali yok.

2 maçı da alacağımıza eminim ama sonuç ne olursa olsun bu takım gönlümde apayrı bir yere sahip. Bana hiç yaşamadığım bir duyguyu yaşattı bu takım. Umarım yaşamadığım bir şeyi daha yaşatacak!

İlk maç öncesi görüşlerim buydu; değişen bir şey yok her şey beklediğim gibi gidiyor.

Ancak tekrar belirteyim; şu mücadeleyi gördükten sonra benim için skorun pek önemi olmayacak. Yarın takım kazanabilir de kaybedebilir de ama onlar kalbimde her zaman ayrı yerde olacak.

İlk maç öncesi görüşlerim buydu; değişen bir şey yok her şey beklediğim gibi gidiyor.

Ancak tekrar belirteyim; şu mücadeleyi gördükten sonra benim için skorun pek önemi olmayacak. Yarın takım kazanabilir de kaybedebilir de ama onlar kalbimde her zaman ayrı yerde olacak.

Katılıyorum yeniden kurulmuş bir takımın buralara gelmesi bile inanılmaz bişey

2-2 olursa ki olacak,karşıyaka daha çok strese girecektir.Bizim ise kaybedecek bir şeyimiz yok,aksine bu yıl çok şey kazandık,sahaya yüreğini koymayı öğrettik herkese.Son olarak şampiyon olmamak için hiçbir sebep yok!

Hakemleri bırakalım artık, başka hakem yok malesef. Kennerman, Biricik, Nuran, Kartal, Ankaralı mutlaka gelecek bir maça. Yılanın başını ezmek lazım asıl, onu ezdikten sonra problem de ortadan kalkar.

allahım şaka mı bu ya??? Shumpert yoksa yalnız hakkaten işimiz çok zor. Bu arada 3. maçtaki fauller lise maçlarında çalınmıyor. Tabi Fener'e çalınanlar !!!

Seri başlamadan önce pota altında üstünlük kuracağımızı düşünüyorduk ilk 2 maçtaki pota altı fiyaskosundan sonra 3. maçta çok iyi yaptık bunu, baskı karşısında dengesizleşen açıkları olan bir takımla oynuyoruz.. 3. maçın en büyük getiresi de bu açıkları keşfetmemiz oldu. fazla içeri gömülmeden, pota altını boş bırakmadan sezon içi savunmamızı yapmamız 4. maç için yeterli bile olabilir.. yeter ki dün olduğu gibi maçın sonuna kadar konsantrasyonu kaybetmeyelim..

Bu arada alakasız bir şekilde Bakırköy'ün ara sokakların birinde antreman kıyafetleriyle garip garip sağa-sola bakan Ukiç'le karşılaştım az önce, yolu kaybetmiş bir hali vardı.. bulur umarım salonun yerini yarına kadar :)

Seri başlamadan önce pota altında üstünlük kuracağımızı düşünüyorduk ilk 2 maçtaki pota altı fiyaskosundan sonra 3. maçta çok iyi yaptık bunu, baskı karşısında dengesizleşen açıkları olan bir takımla oynuyoruz.. 3. maçın en büyük getiresi de bu açıkları keşfetmemiz oldu. fazla içeri gömülmeden, pota altını boş bırakmadan sezon içi savunmamızı yapmamız 4. maç için yeterli bile olabilir.. yeter ki dün olduğu gibi maçın sonuna kadar konsantrasyonu kaybetmeyelim..

Bu arada alakasız bir şekilde Bakırköy'ün ara sokakların birinde antreman kıyafetleriyle garip garip sağa-sola bakan Ukiç'le karşılaştım az önce, yolu kaybetmiş bir hali vardı.. bulur umarım salonun yerini yarına kadar :)

Yapsaydın operasyonu :)

Tarafsız bakınca ibreler biraz daha feneri gösteriyor.. 2 tane ciddi sakat verdik, hakemler çok aleyhimize çalıyorlar ve rakibimiz güçlü.. Bizim şampiyon olmamızı asla istemeyen bir federasyon var karşımızda..Ama büyük bir salon-seyirci avantrajımız var.. Bu ligin tek ve gerçek deplasmanı orası.. Jasikevicius da söylemiş.. Öyle Sinan Erdem gibi trişkadan değil.. Hem bağıran, hem basketbolu bilen ve maçı yaşayan bir taraftar.. Büyük baskı kuruyoruz.. Banvit maçları unutulmadı, dünkü maç da unutulmaz.

Ayrıca büyük coach avantajımız var.. Nevan'ın karakteri malum.. Sürekli hakeme konuşan, hiç memnun olmayan bir tip.. Dün Ukic 15 cm dışarı bastı, ona bile itiraz etti.. Oktay hoca büyük avantaj..

Umarım kazanan biz oluruz..Hatta kolay kazanan biz oluruz..