Final 4. Maç | Galatasaray CC 74 - 85 Fenerbahçe Ülker

Shumpert'ın durumu 1.dereceden etkileyecek maçı. Geçen maç açıkçası pek iyi gözükmüyordu kenarda. Oynasa da acı çekerek oynayacak gibi.

Bugün salonda olacak taraftarımız takımın hangi bölgesi eksikse o pozisyonda destek olacak. 4 numara mı yok taraftar 4 numara olacak. 5 numara mı yok taraftar 5 numarada olacak. Muhteşem taraftarımız ve Takım Ruhu'yla Aslanlar gibi mücadelemizi vereceğiz ve inşallah kazanacağız. HAYDİ SALDIR CİMBOMUM !

Bence Shumpert'ın durumu riskli ise,veya oynaması zarar verecekse oynamasın..Onun yerine 4 numaramız olmasa da oraya kimi koyarsak koyalım taraftar ateşiyle kazanabiliriz..Kaldı ki 4 kısayla da iyi oynadık geçen maç ama çok dikkatli olmak lazım,sonuçta 4 kısayla oynarken elimizdeki uzun da Dwight Howard değil..

Shumpert oynamasın diyorum çünkü taraftar ateşiyle bi şekilde kazanmalıyız ve Sinan Erdem'de Shumpert'a çok daha fazla ihtiyacımız var..

Seri 2-2 yhe gelirse inşallah herşey dahada iyi olacak.. bi de ben bu maçın bilerek uzamasını istiyorum, çünkü fenerbahçe daha yaşlı ve daha çok yoruluyor hele bir de dışarıdan 3 lük atma hevesleri var ki işte o yüzden diğer maçlar için hem fiziken hemde daha psikilojik açıdan maçların uzayıp öyle kaybetmelerini istiyorum.. bize gelince biz zaten yorgunuz ve mental açıdan bir süre sonra bu yorgunluğu vucüt zaten alışıyor ve hissetmiyorsun, ama fener yeni yeni hissedince daha kötü olacak onlar için

Seri 2-2 yhe gelirse inşallah herşey dahada iyi olacak.. bi de ben bu maçın bilerek uzamasını istiyorum, çünkü fenerbahçe daha yaşlı ve daha çok yoruluyor hele bir de dışarıdan 3 lük atma hevesleri var ki işte o yüzden diğer maçlar için hem fiziken hemde daha psikilojik açıdan maçların uzayıp öyle kaybetmelerini istiyorum.. bize gelince biz zaten yorgunuz ve mental açıdan bir süre sonra bu yorgunluğu vucüt zaten alışıyor ve hissetmiyorsun, ama fener yeni yeni hissedince daha kötü olacak onlar için

Bizim eksiklerimiz ve sakatlanamay müsait oyuncularımız var zaten,o yüzden uzamaması lazım..
Fenerin yorulmasının bi önemi yok,yorulsalar bile taraftar desteğinden gelen adrenalin ile o yorgunluk hissedilmez Sinan Erdem'de..

Bizim eksiklerimiz ve sakatlanamay müsait oyuncularımız var zaten,o yüzden uzamaması lazım..
Fenerin yorulmasının bi önemi yok,yorulsalar bile taraftar desteğinden gelen adrenalin ile o yorgunluk hissedilmez Sinan Erdem'de..

taraftar desteği ile maçı götürebilirler belki ama o yorgunluk ile her atışı kullanmazlar, o özgüven onlarda olmaz, olamaz... feneri bu seride geçebilmemiz için gereken tek şey onlarıda yormak, yorulmasını sağlamak... o yüzden belki komik olacak ama ben bu maçında kafa kafaya gitmesini ve fenerinde çok yorulmasını istiyorun.. geçen maç uzatmalarda dilleri dışardaydı resmen.. ayrıca bizim genç oyuncularımız bir şekilde rotasyona dahil oluyor, onlarda ise maç uzadıkça rotasyon artacağına daralıyor ve sinir katsayıları artıyor... Zaten oğuz ve kaya ikiside patlamaya hazır bomba, ve ukic, ömer emir gibi yorgun olsalar, atamayacaklarını bildikleri halde devamlı potayı görmek isteyen adamları var.. yani yorgunluk takım gibi oynayanlar için avantaj, şu aşamadada gözüken o ki o bizde var..

Shumpert önemliydi. Geçen maç iyi performans göstermiş oalbiliriz ama geçen maç sadece 3. periyotun ortasından sonra Shumpertsız oynadık ve o an maçın sıcaklığıyla orda shipp de oynasa sırıtmazdı. Ama şimdi koca maç 4 numarasız oynayacağız.

Bu maçı öyle ya da böyle kazanacağız!

Shumpert kadroda olmayacaksa,Rancik'in sakatlığından sonra kadroda görmek istediğim bir oyuncu vardı,Doğukan Sönmez.Melih Mahmutoğlu'nu hiç kullanmadığımız şu dönemde,her türlü faul problemi riskine karşın ne kadar genç olursa olsun bir uzunumuz daha olmalı kadroda.

Kaynak ?

Görkem bey madem bir haber veriyorsunuz nerden öğrendiğinizi de söyleyin.

Eyüp Yıldız'a göre de %90 oynayacak. Kime inanıyoruz?

Eyüp abi dün sabah almıştı haberi, eğer sakatlığında düzelme olmamışsa yüzde 90 ihtimal düşmüş olabilir. Yeni haber var mı acaba?

Ben gerekirse risk alınmalı diye düşünüyorum.

Konsantrasyon konusunda söylenecek hiç bir şey yok. Hem oyuncular, hem yöneticiler, hem de biz taraftarlar için. Son yıllarda olmadığı kadar moda girmiş durumda insanlar.

Shumpert çok çok kritik bi' isim. Onun gibi karakterde oyuncular oynama ihtimali %1 olsa bile onu zorlar. Benim en ufak bi' ihtimal varsa dahi sahaya çıkacağını düşünüyorum.

Haydi bakalım Allah utandırmasın çocuklar!

eyupyildiz75 EYÜP YILDIZ
Ve an gelır Shumpert oynar:)