Galatasaray :59- Ülkerspor :93

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Sevgili Murat,
Oncelıkle Cafe Crown konusunda en az senın kadar sıkıntılıyım,
Ama ınan bjk Cola Turka ama Galatasaray Cafe Crown degıl
Bak Murat,
Cafe Crown dan para agustos 25 te geldı,
O tarihte herkez oyuncularını almış ve de hazırlıklara aylar once baslamıstı,

Halil hocanın bu gune kadar haklı haksız sıgınacagı bır suru mazeretı olabılırdı,
Ama bu sene yok, hiç bir mazeretı olmayacak,
En azından kendı adıma ona hesap soracakların basında ben gelıyorum,
Ancaaaaaaaaaaak,
Bu takım 4 haftadır bır arada,
Millet Ulker i sıra takımı yaptı,
Ulkerden 30 yemısız,
Ben 25 yedıgımız macı hatırlamıyorum,
Kadroya kotu dıyen varmı,
Gecen hafta Livingstona sayıp dokenler bayagı bol du,
Sanırım bu hafta fıkırlerı degısmıstır.
Halıl hoca ıkı sene mecbur kaldıgı oyuncuları bu sene ıse kendı sectıgı oyuncuları aldı,
Bır uzun oyuncu da yolda, haftaya burada, herkez dudagını ısıracak,
Takımın lıg oncesı sondan ıkıncı hazırlık macını , Onder ıle seyrettık,
Hadley dısında yabancı yoktu,
Fatıh, Valentın de yoktu,
Takım son 4 haftadır bır arada,
Murat basketbol bılgın benden cok ılerde,
Bu takımı kım kurdu, kotu bır takım mı kurdu,
Uc yabancı kalıtesınde bır uzun olsa, bu gun bunlar konusulacakmıydı,
Bır basketbol takımı 1 ayda mukemmele erısebılırmı,
Takımda hıc bır umut ta mı yok,
Bu gun macı anlatanlar, GS hakkında son on senedır hıc boyle yorumlar yapmıslarmıydı,
Ulkerı en son ne zaman yendık, hatırlayan varmı,

Murat,
Bu seneye kadar olanlardan ben vicdanen Halıl Hocayı suclayamıyorum,
Sevaplarının gunahlarından fazla oldugunu ızlıyorum,
Ancak, kaynagı bulan, takımı kuran kısının, yenı takımla ortaya bır seyler koyabılmek adına, 3 haftadan fazla bır kredısının olması gerekmez mı,
Galatasaray lı ısek, su anda yapmamız gereken bu degıl.
Ben Galatasaraylıların hıc bır bransda , sezonun 3. haftasında hoca gıtsın dıye kampanyalar baslattıklarını hatırlamıyorum.
Su anda takımın durumu kotu degıl,
Ben son 20 senede hıc olmadıgı kadar umutlar beslıyorum,
Bıraz sabır sadece bıraz sabır.
Bıze yakısan baska bır sey degıl

Ahmet abi;
Soyledigin seylerin coguna katiliyorum fakat gec toplanma filan komik geliyor bana.Dergide verilen roportaj hala aklimda.
Ayrica spikerlerin ozellikle Murat Murathanoglunun konusmalarinin seklini neyin belirledigini biliyorum yillardir takip eden biri olarak.

Bana herseyi acikliyabilir hocamiz ama 9. yabanciyi aradigini ve 3 sezondur sifirladigi takimin daha hazir olmadigini acikliyamaz.

Ayrica Ulker su an iyi bir kadrodur ama iyi bir takim degildir.Bu kadar sutla mac kazanmalari bile bunu gosteriyor aslinda karsisindaki bu kadar daginik bir takim karsisinda.Ayrica 3 yabanci guard ve super bir iyi uzunla kazanilacak maclarda ben katki gormek istiyorum.

Cok kritik bir soru sormustum aslinda.Valentin,Huseyin ve Fatih iyi niyetle yapmaya calistiklari seyi yapamadiklarinda (bundada antreman sorunu var bana gore.Yada motivasyon.Bariz bir sekilde sacmaladi bazi oyuncular bugun) hemen kenara alip asagilarken (hatta bazen menejeri yanina "konus su adamla biktim" diye yollarken) neden Semsettin denen basketbol dusmani adamin yaptigi sacmaliklar karsisinda sesi cikmaz?
Semsettin nasil bu takimda 30 dakikanin uzerinde sure alir ?
Mehmet Baras'in ne isi var bu takimda ?

Sorulacak sorular cok aslinda.Bahanelerin cok oldugu gibi.

Ahmet abi ama 2 yıldır mazaretten başka birşey üretemedik... Sene başında ben yazdım kendim, bu takım yeni bir takım biraz dengesiz gidebiliriz ama asıl maçlar Ülker-TT maçlarıdır buradaki oyun bazı şeyleri belli eder. Ama ne oldu, Beykoz'a bile yenildik, BJK-Ülker fark oldu. Tamam abi ben de diyorum bizim takım yeni diye ama rakiplere bakalım,
BJK- Kerem, Mithat, 4 yabancı, Erdem, Barış
Beykoz- M.K.Bitim, Barış, Güray, 3 yabancı, Levent, Onur
Ülker-Caner-Oğuz altyapı, Derya ABD'den döndü, Cüneyt, Bekir, Mirsad, İbo(daha ilk maçı), Vrbica, Trepagnier, Haislip(daha 2. maçı sakatlık sonrası), Pasalic, Ömer

Bunların hepsi yeni, bizde Fatih milli takım kampında ise, Mithat, Kerem, Mirsad, İbo da orada. Yani bir Efes'e yada bir başka yerleşmiş kadrosu olan tkaıma oynamadık ki. Yani şartlar eşitti. 25 Ağustos'ta transfer bitiren yoktu ki zaten Ahmet abi.

Evet bu sene ben de yazdım artık mazaret yok, olamaz diye ama mazaret bulmak dünyanın en kolay şeyi. Demin de dedim 1 kere mazaret üretmeyen belki de Türk spor tarhinin en büyük koçu Fatih Terim gönderildi bu klupten. Yerine kimse bulamayız lafına keisnkes katılmıyorum hele şu durumda. Şuan şubede az kişinin olması bir zorunluluk mu yoksa tercih mi? Yani Galatasaray tarihinde ilk defa küme düşen bir basketbol takımının koçunun ertesi sene menajer olması çaresizlikten, kimsenin o pozisyona gelmek istememesinden mi? Tabii Ahmet abi siz daha iyi bilirsiniz ama ben heleki şu maddi durumda şubenin başı boş kalacağına inanmıyorum.

Takımda ışık yok, aynı oalylar oluyor, dejavu gibi geliyor artık herşey. Tekrardan yazayım, takımın ynei olduğuna, zaman ihtiyacı olduğunda hem fikirim, hatta sene başında aynı cümleleri yazmıştım ama umut göremiyorum takımda. İnşallah yanılırım, Garnet geldiğinde adamı beğenmiştim yanılmışım mesela, da güzel günler görürüz. İnşallah Mersin maçı sonraki bendeki ve etraftaki herkesteki "boş ama inanılmz mutlu" surat ifadesi, parlayan gözler devam eder.

Sevgili Cem,
Kişisel olarak olmayan ve arkadaşlar tarafından Halil Uner e yapılan tum eleştirilere katılıyorum, Katılmamak mumkun degil,
Ancak bunun yanında yapılan eleştirilere inan haklı mazeretler de var,
Ornegin açıklanamayan o kadar cok sey varki,
Ancak sevgili Cem ,
Su Anda , haddimi aşarak bir şey yaptım,
Bunu burada gonul rahatlılıgıyla açıklıyorum,
HALIL HOCA YI ARADIM, BIZIM BILMEDIGIMIZ, SAYILARI OLDUKCA AZ, AMA GALATASARAY BASKETBOL TAKIMINA GONUL VERMIS KISILERINDE BILMESI GEREKEN BAZI ONEMLI GERCEKLERIN, ONLARA DA ACIKLANMASI GEREKTIGINI KENDISINE ILETTIM,
KENDISI, BURADAKI ARKADASLARLA BIR ARAYA GELEBILIRSE BUNUN MUMKUN OLACAGINI SOYLEDI,
BIR YEMEKLI TOPLANTI YA DA BIR PANEL DUZENLEYEBILECEGINI, ORADA HER TURLU SORUYA CEVAP VEREBILECEGINI, HER TAVSIYEYI DEGERLENDIREBILECEGINI, BAZI OZEL SEYLERI BILE PAYLASABILECEGINI HATTA BURADA BASKETBOL BILGISI UST SEVIYEDE OLAN ARKADASLARLA MUSTEREKÖ OMUZ OMUZA BIR CALIŞMA ICINE GIREBILECEGINI BILE SOYLUYOR.
CEM HEPIMIZIN COK SEVDIGI COK DA MARIFETLI BIR KARDESIMIZSIN
BU ISE ON AYAK OL, ISTERSEN BIRAZ CALIŞ BUNUN BASIL OLACAGINI ARKADASLARLA PAYLAS, UYGUN ZAMANDA HOCA ILE BU TOPLANTI HEMEN GERCEKLEŞSIN.
BELKI HEP BIRLIKTE GALATASARAY ADINA GUZEL BIR SEYLER YAPILABILIR.

BUYUK HARF YAZIYI DIKKAT CEKMESI AMACI ILE KULLANDIM, KUSURA BAKMAYIN.

Halil hoca birseyler yapmak istiyorsa Galatasaray adina saygim var.
Ki gercekten bazi seyleri rahatlikla basarabilir.Bunu daha once gordugumu belirtmek istiyorum.

Cem e yaptiginiz oneriyi daha oncede duyduk.Ama su gunden sonra tek istegim boyle bir gorusme yapilacaksa Halil Unerin basinda koc degil menejer olmasidir.Yada sube icinde bir isim.
Cunku koc olarak Galatasaraya birsey katamiyacagi katidir.

Ahmet Abi,

Fikirler uymuyor diye birilerine kapa çeneni demek sana yakışmıyor. Birileri uyaracaksa bu forumda bunu uyaracak birileri var.

Ali Emre,Murat,Levent,Cem ve Can çok güzel noktalara işaret etmiş.

Besiktas maci sonrasi bir ümit 2 maç daha sabredilmeli demiştim ama görünen şu ki 2 maçta ilerlemeyi birakin dahada geriledi bu takım.

Bir zamanların yenilmez armadasiydik simdi looser takım olduk.

Bunu kabullenecek en son yapı taraftardır. Yazık ki bunu kabullenen ve teslim olanlarda var.

Uykuda olan veya tesir altında kalan arkadaşlar varsa uyanın,

Bundan daha vahim bir durum olamaz.

Öncelikle şunu herkes kafasina soksun. Bu kulüpte bu şubede kimsenin hobi alanı değildir.

Heleki birileri şunu yapti bunu yapti bunu yapabilir diye kimse bu kulübü birilerinin veya kendisinin hobi alanı olarak görmesin.

Bunu bir hak olarak gören varsa içimizde ben onu hain olarak görürüm.

Halil Üner artık bir an önce istifa edip koçluk ceketini asmalı.

Subeye faydaliysa faydali olacaksa baska sekilde hizmet versin. Ama yaptığı koçluğun bize zararı dokunduğu gibi içimizdekileride yıpratıyor.

Benim oldukca iyi bildigim bir sey varsa, o da, X Murat bu konuyu Hoca ile yuz yuze gorusebılecek, Hocadan bunu isteyebilecek kişilerin basinda gelir,
Bundan iyi fırsat olurmu Murat,

Murat,

Madem böyle bir şeyler duydun niye gidipte konuşmadınız adamla,heryere gidiyorsunuz,bu toplantıya neden gitmediniz...

Arkadaslar hepimiz kendimize gelelim.

Fikirler uymuyor diye birbirinizi yıpratmanın hiçbir anlamı yok.

Heleki imalı dahi tehdit etmek hiç yakışmıyor. Karşınızdaki insanda Galatasaraylı en az sizin kadar bu takımın iyiliğini istiyor.

yahu görüşsek ne yazcak
geçen senede görüştü ne değişti ki takım gün geçtikçe geriye gidiyor

şu takımı randy ve malik yönetse
bgnden kötü olma gibi bi durum yokki adamın oyuna kenardan etkisi sıfıra sıfır Şu 2 oyuncumuz takımı Ünerden daha ii yönetir
en azından Randy oyun zekasıyla Solağı kullanır

gene görüşsek ne konuşulcakki Ünerle yok Burak yoktu
yok Fatih geçen sene hep oturdu pota altımız zayıf fln filan

artık taraftar istemiyor bu adamı kimse istemiyor onun yüzünden insanlar maça gelmiyor bu ısrar niye anlamadım ben ÜNER konusunda
erkeklerde küme düşünce rahatlıycasmı hep beraber..

Onursal,
İkazın için tesekkur ederim,
Gercekten , saydıgın kişiler varken bana ve benim gibilere, burada baskalarını ıkaz etmek dusmez,
Bu kulagıma kupe olsun,
Ben burada , tam su anda soylemem gereken cok seyler oldugunu dusunuyorum, ancak, yutkunmayı yeglıyorum,
Burada Halil Üner i acımasızca eleştiren o kadar cok insan var ki,
Ben Sadece Sn Ozzy ye karsi bir seyler yazmak gereğini duydum,
Ancak, sanırım bu da sana ters geldi,
Burada seninle polemiğe girmek istemiyorum, cunku hala sitenin adına saygı duyuyorum,
Oldu Onursal,
Mesaj anlaşıldı,
Gsbasket farklılaşmış, senin fikirlerine paralel gorus bildiren kişilerin uslubu ne olursa olsun eyvallaf, ama fikre karşı cıkıldıgı anda da tepki verilmesi gereken bir yer,
Senin bir misyonun oldugunu dusunuyordum, GsBasket ciddi önem teşkil ediliyordu benim için.
Halil Uner ne olursa olsun, su an benım taraftarı oldugum takımın bır gorevlısıdır,
Kişiliğine saygı duyulsun yada duyulmasın, mevkıı kesın saygıyı gerektırır.
Lutfen daha adil ol, eleştirdigim kişinin, Halil Uner ile ilgili yazdıklarına bak, o yazılanların yanına da , " kapa çeneni " ifadesini ekle, sonrada bu ikaz kime yapılmalıydı diye dusun,
Kutlarım seni Onursal,
Bu arada 53 yaşındaki bir insana, ki çok yakinen tanıdığın insana, " terbiyesiz adam " diyen arkadaşımız için de bir kampanya başlat, ilk katılımcı ben olurum bilirsin,
Altında senin imzan olan bir şilt yaptıralım,

13 yaşındayım.2001 Eurobasket'ten beri de sıkı diyebileceğim seviyede basketbol izliyorum.4 yılda tabi belli başlı bazı şeyleri öğrendim.
Basketbol küçük ayrıntıların oyunu.Futbolla tamamen zıt.Forumdaki abilerimin de söylediği gibi basketbolda her zaman hak eden kazanır.Futboldaki gibi 1 gol atıp,skora yatarak maç kazanamazsın.
Basketbolda sahadaki her pozisyon senin olaya ne kadar gayret ettiğini gösterir.
Alın Hakan Demir'in Tekel'i,alın Halil Üner'in Galatasaray'ı.Tekel'de Engin Algınla Chris Garnett seviyesindeki Kenny Walker yıldızlaşıyor Akatlar'da.Bizim ise bu kadrodan kat be kat üstün kadroyla aynı salonda yaşadıklarımız ortada.
Bugün Ülker müthiş attı.Peki neden?
Mirsad bile maçın başında aynı şekilde bomboş 3 tane üçlük attı.Benim merak ettiğim olay teknik kadromuz maçtan önce rakipleri hiç izlemiyor mu?Mirsad kaç yıldır bildiğimiz Mirsad.Maç günü Mali'den gelmedi ya!
Bu taktik eksik yüzünden ilk periyotlar hep kayıp oluyor.Kaç yıldır bildiğimiz oyuncuları 1 periyot çözmek için uğraşıyoruz.Bu kayıp periyot yüzünden Beykoz türü maçlar zora giriyor,Ülker türü maçlar ilk periyotta kopup gidiyor.
Murat abinin söylediği gibi biz bu takımdan şampiyonluk beklemiyoruz ki.Sadece doğru basketbol oynasınlar,hal ve hareketleri basket takımı gibi olsun,formaları terlesin yeter.
Yanlış hatırlamıyorsam Erman Kunter döneminde de Ülker'e Ahmet Cömert'de bu civarda bir skorla yenilmiştik.Ama taraftar maç sonu "Yenilsen de yensen de..." yi söylüyordu.
Bazen kendimden ve dünyadan nefret etmeye başlıyorum.Neden 75 değil de 92 doğumluyum diye,neden Dawkinsleri Spor Sergi'de izleyemedim diye,neden canlı izlediğim en iyi basketbolcu koch diye...

Karşı fikirleriniz varsa sonuna kadar savunmak hakkınız.

Bunu kimse ayıplamaz.

Ama olay kişisel sözlere inince konu amacında sapıp kişiselleşiyor.

Birbirimizi yıpratmanın kimseye faydasi yok. Kişisel yazacaklarınızıda lütfen özelden paylaşın ama buda birbirimizi kıracak üzecek şeyler olmasın.

Herkes gergin herkes üzgün herkesin birilerine inancı veya inançsizligi var.

Ama bu çatışma kendi aramızda bir çatışma yaratmasın.

Ahmet abi,
Öncelikle teşekkürler, geçen sene buna benzer birşey için kendi çapımda önayak oldum, okulumzda bir panel yaptık. Buraya sağolsun Halil hoca, Müge hoca, Turabi Genç, Gülçin, Tuğba, Tuğçe, Crystal ve Ron geldi, BB hastalığı nedeniyle gelemedi. Orada da güncel konular konuşuldu, çok eğlenceli dakikalar yaşandı(benim tercüme heyecanım yüzünden :) ) ve genel olarak enteresan noktalra değinildi. Yani geçen seneki üniversite panelimiz 100.yıl panelleri adı altındaydı ama bu çok daha farklı bir teklif. Öyle bir ortama kimin gelip gelmemesine karar verecek hakta görmüyorum kendimi. Umarım değinmek istediğim noktaları anlarsınız ve hak verirsiniz.

Ahmet Abi,

Bu konuda durumu dramatiklestirme. Bir ust mesajimi tekrar oku.

Sana sadece sunu soyleyebilrim.

Adaleti saglamak tanrisal guce en yakın erdemdir derler.

Burada gerekirse dengeleri saglamak icin seytanın avukatlıgınıda yapmak zorunda kalırız. (Bu arada ozzy uzerine alinma, bu genel bir ifadeydi.)

Bu konuda benden suphe etmen yersiz.

Bu ne ya...Angut com 'mu burası..kamera şakası mı...Yok efendim geçen 2 senenin önemi yokmuş..Bu sene kötü geçerse o zaman Halil gitmeliymiş..Oldu..O zaman Canaydın'ında geçmiş 3 sene için suçu yok...Ondan önceki yönetimlerin borçları yüzünden bu duruma düştük diyelim...

Unutmayın geçen sene play out olmasa şu an 2.ligdeydik...Ne oldu bu camiaya böyle ya...Futbolda 3 lük başarı sayılıyor..Takım küme düşüyor,play out denen sistemle kurtuluyor,başkan utanmadan çıkıp Efes'i yenen takımı yendik diyor..Bu seneye geliyoruz; zaten ligde 4-5 takım havlu atmış,ama senin hocan çıkıp hedefimiz play of diyor...Sonrası benim için artık önemli değil...Ne oldu bu taraftara böyle.....Yöneticileri geçtim..Onlardan zaten bir ümidim yok...Bari biz tek vucut olalım....

Hata yapan her oyuncuyu anında ilk hatada kenara almak koçluksa ben de bu takımın koçluğuna adayım çünkü ben de görebiliyorum hata olduğunu başka söze gerek yok sanırım.

Galatasaray Erkek Basketbol Takımı hızla irtifa kaybetmeye devam ediyor. Kazanılan sezonun ilk karşılaşması sonrasında kendisinden iyi ve kötü takımlara karşı yenilgi serisine dur diyemeyen Galatasaray Erkek Basketbol Takımı, Ülkerspor karşısında da sahadan 59-93 mağlup ayrılarak sevenlerini fazlasıyla üzdü. Karşılaşmada; 34 sayı farklı yenilgiden öte kötü basketbol izleyenleri derinden etkiledi. Euroleague' de mücadele eden Ülkerspor karşısında yenilgi almak çok büyük sürpriz olmasa da ortaya konan oyundaki etkisizlik gündeme damgasını vurmuştur.

Takımda ya da tüm basketbol takımlarımızı da katarsak Galatasaray Basketbol Şubesinde menejerlik anlamında yaptıkları yadsınamaz olan şu anki mevcut teknik sorumlu Sn. Halil ÜNER' in artık hak ettiği mevkii olan GENEL MENEJERLİK koltuğuna oturması gerekmektedir. Sn. Halil ÜNER' in genel menejerlik sıfatını alması sonrasında özellikle Galatasaray Erkek Basketbol Takımı özlenen günlerine geri dönecektir. Buna yürekten inanıyor ve bu konudaki çalışmaların hızla yapılmasını arzuluyoruz.

%38 den fazla olmayan şut oranıyla ne sayı atılır ne maç kazanılrı rezil bir durumdaydı bugun takım

maçta gelenek halini alan GS taraftarı içinde ki kavgalar bu maçtada eksik olmadı ve iki semtin taraftar grubu bayram gununde bile kavga etmeyi becerdiler bu sayede tribunler dolmaz

kaemre' Alıntı:
Bu takımın , kaldıgı surece hocası Halıl Uner dir,
Bu takıma da , bu takımın hocasına da saygı duymak zorundasın,

Saygiyi hakeden insanlar vardir, hak etmeyen insanlar vardır.. halil üner haketmeyenlerin en başında geliyor..
Kimse kusura bakmasın ama sırf Galatasaray'ın kocu oldugu icin halil üner'e saygı duymak zorunda degil kimse..
Hele böylesi tehditkar, mafyavari işlere ismi bulasmıs, Fenerbahce'nin basındayken alemin en fanatik Fenerlisi, GS'nin başındaykende en fanatik GS'lisi, kısaca ALLAHIN DÖNEK OGLU DÖNEK bir adamına hickimse saygı duymak mecburiyetinde degildir..
Hadi herşeyi gectim, adam birde inanılmaz derecede başarısız.. Fenerbahce'de dream team kuruldu, kepaze etti o takımı.. Yılların istikrarlı takımı Dacka'yı küme düsme esigine getirdi.. Ve ne yazık ki bu bela, 3 senedirde Galatasarayımızın üzerine bir kabus gibi çökmüş vaziyette..
halil üner daha geldigi gün bu forumda yazılanları hatırlatmak isterim.. Galatasaray'ın nasıl diplere inecegini daha o zamanlar basketbolla az biraz ilgilenen herkes yazmıstı.. Tamam, Galatasaray ekonomik sıkıntılar yaşıyor olabilir, ama ne olursa olsun durumu bir Tekel'den, Erdemir'den Banvit'ten veya ,Beykoz'dan da kötü degil.. O yüzden halili savunmak icin bu tür komik bahaneler bulunmasın lütfen..
Bugün Ülker'den 40 sayı fark yerken kahkahalarla gülüyordu beyefendi.. Babasının ciftligi zannediyor burayo diyecem ama galiba gercektende babasının ciftligi burası!!! Kimse birşey diyemiyor, yapamıyor.. Ayıp denen birşey vardır artık.. Galatasaray kimlerin ellerine düşmüs görün işte.. Hala şu herifi kovamıyoruz:(.
Mart'ta hepsinin defolup gitmesi umuduyla...

Saygilar,

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...