Galatasaray : 61 - Telekom : 84

Arda Ezer

ARdaQue
Galatasaray Erkek Basketbol Takımı; ligin ilk yarısında Ankara' da oynanan ve uzun süre başabaş giden karşılaşma sonunda biraz da şanssız bir şekilde yenilgiyle ayrıldığı Türk Telekom' u 18 Şubat Cumartesi günü saat 14.00' de İstanbul Ahmet Cömert Spor Salonu' nda ağırlıyor.

Kazandığımız Mersin maçından sonra:
Beşiktaş
Beykoz(d)
Ülker(d)
Türk Telekom
İTÜ(d)
Tekel(d) olmak üzere fena olmayan bir fikstürümüz vardı.Yalnız ilk 2 maçı çok kötü kaybettik.Ülker maçında da pek şansımız yok gibi.Ancak kalan 3 maçı kazanıp play-off treninden uzaklaşmamak gerekiyor.Gerçi teknik kadro vb. sebeplerle bu zor gözüküyor.Umarım kazanırız.

beykoz macından sonra bana da hiç kazanırız gibi gelmio telekom macı. telekom ligin iyi takımlarından biri ve biz daha ligin iyi takımlarından hiçbirini yenemedik..

ankarada oynanan ılk macta ılk yarı 10-12 sayı gıbı ondeydık. ama 3.ve 4.perıyotlarda ne olduysa macı verecegımız tutmustu.. ılk once ulker macı var ama taktık veremeyen bır hoca ve ılgısız bır yonetımler nasıl basarılı olup play-off'a kalacaz.. bıraz hayal gıbı ama takıma guvenmek ve desteklemekten baska bır caremız yok..bence telekom'un yaptıgı en ıyı sey pas alıs verıslerı cok ıyı. zaten bu onları cok saglıklı bır hucum oyununa ıtıyor. bızım yapamadıgımız sey savunma...
bakalım ne olacak......

ilk maçı hatırladımda...
bu maçı almalıyız beyler tabiki önce ülker maçını almalıyız...
artık takımın bu taraftara bir şey vermesinin vakti geldide geçiyor...
önceden dert yanardık kimse maça gitmiyor diye şimdide iş tersine döndü...
2 si bir arada olacak inşallah bundan sonra...

Ülker maçını çok farklı bir şekilde kaybedeceğimizi herkes gibi bende söylemiştim bu fikrimde de en ufak bir değişiklik yok 30 yeriz heralde ama türk telekom maçı için aynı şeyleri düşünmüyorum bence cumartesi günü türk telekom'u mağlup edeceğiz ilk maçta telekom'a önde olduğumuz maçı çok az bir sayı farkı ile vermiştik ama bu kez bence işler çok farklı olacak. arkadaşlar eğer yanılmıyorsam türk telekom ligin ilk 10 haftasını filan lider götürmüştü ama şimdi geriledi ve ben bu bakımdan onları eskisi gibi ciddiye almıyorum. ayrıca yanlış anlaşılmasın telekom kötü takım demek istemiyorum sadece yenebileceğimiz bir takım demek istiyorum. öncelikle ülker maçına bakmalıyız ama kaybedeceğimiz kesin denilebilir. cumartesi ise maça iyi başlar ve sizlerin destekleri ile kontrolü elimizden bırakmazsak telekom'u yeneriz ve mağlubiyet serimize son veririz. zaten yeni bir galibiyet serisine başlamamız için bu maçı kazanmamız şart...

Bende tam tersini düşünyorum.
Ülkere karşı durabilsekte Telekoma karşı durmamız zor gözüküyor kafamdaki nedenlerle.
İkisinide kazanırsak şaşırmam o da ayrı.

eger çok iyi bir oyuncu alinmazsa bundan sonra kazanabilecegimiz mac sayisi cok az

Teknik bir analizde bulunursak; kadrolar eşit gibi...
Ancak iş Teknik Heyete geldi mi Ercüment Sunter , Halil Hocayı 5 katlar.
İlk maçı hatırlarsanız ilk yarı 13 sayı üstünlüğümüz vardı...
İşte tam o sırada Coach farkı ortaya çıktı....
Tıpkı Geçen yıl kaybedip ligden düştüğümüz Banvit maçı gibi.
Tab Baldwin de Halil Üner'den çok çok üstündü.
Kısaca sorun Kadromuzda değil başımızda...
Çok geniş bir kadroya sahibiz ama onu kullanabilecek teknik heyet olmadı mı öyle kalırsınız...
Umarım kazanırız ancak çok zor nadirdir ilk kez bu kadar Ümitsizim Başka söylenecek de birşey yok gibi....

yeri değil ama bence büyük bir org yapılması lazım peşpeşe itü ve tekel ile deplasmanda oynayacağız...
bu iki maçada sağlam gitmemiz lazım...

selim53' Alıntı:
yeri değil ama bence büyük bir org yapılması lazım peşpeşe itü ve tekel ile deplasmanda oynayacağız...
bu iki maçada sağlam gitmemiz lazım...
Tekel maçında dershane filan anlamam.Her durumda oradayım. :) Gerçi Tekeli 3 sezondur Alagaşta yenemiyoruz o ayrı. :(

öyLe bir duruma geLdikki..yensek biz mutLu olcaz sevinecez ama diğer yönden de halil üner takımdaki yerini sağlamlaştıracak..

ne kadar karışık bi durum bu yaa

bu sezon favori takımım telekom... dört gozle beklediğim maç.
ankarada ki maç cuma gunu oldugu için gitmek nasıp olmamıstı.

çok iyi top çevirip sonuca varan takım oyununa karşı telekomu yenemeyeceğimizi adım gıbı bılıyorum. bu savunmayla fark yıne kaçınılmaz.

dudley haluk damgasını vururlar maca.