Galatasaray :65 -Efes Pilsen :84

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
İlk periyotta inanılmaz kötüydük ne savunmada ne hücumda Efes'i takım gözünde çok büyütmüş. maçın genelinde çok basit ve komik hatalar yaptık. şut seçimlerimiz yanlıştı içeriyi zorladığımız zamanlar basket bulduk biz nedense hep dışardan yanlış şut seçimleri yaptık.
yeni yabancımız için yorum yapmak için erken ilerleyen haftalarda kavga çıkarmaz kalırsa yorum yaparız.
Haftaya Banvit'e de maçı verirsek dibe vuruyoruz.
Taraftar gerçekten muhteşemdi giden arkadaşlara teşekkürler takımı maçtan sonra tribüne çağrılması taraftarımızın büyüklüğünü birkez daha
ortaya koydu.

bardagin tastigi gundu bu, yonetimi protestoya mecbur kaldik , maca gelen TRİBUNDE bizle omuz omuza durup destekleyen kardeslerime ve arkadaslarima tesekkurler...

analiz analiz nereye kadar...

mata' Alıntı:
bardagin tastigi gundu bu, yonetimi protestoya mecbur kaldik , maca gelen TRİBUNDE bizle omuz omuza durup destekleyen kardeslerime ve arkadaslarima tesekkurler...

analiz analiz nereye kadar...
daha önceden taşması gerekirdide sabrettik....ama nereye kadar sabır???

sabir tasti iste, yine bir tane yonetici yoktu macta, formaya gram saygisi olmayan adamlar klupte mevki makam sahibi olmus.
gerci bunlarda bizi pek ilgilendirmez, taraftar gorevini yapiyor , bjk fener bu durumda olsa su maca kac kisi gelirlerdi acaba, bizim kadar gelmezlerdi emin olun...

utanmasi gereken birileri utansin , sizin bizim hepimizin basi dik , tribunde gorevimizi yapiyoruz, yapmayanlarda purolariyla keyif catiyor.

Bol bol disardan sut atiyoruz, yeterince top kaybi yapiyoruz, saçma ve gereksiz hatalar yapiyoruz.
Maç için fazla diyecek bisi bulamiyorum yada içimden gelmiyor.

zoban' Alıntı:

Murat Murathanoglu ve Ismet Badem de deli ediyorlar insani. Adam gibi anlatmiyorlar maçi, abuk subuk konusup duruolar. Yok Brad Pitt söyle yok böyle, yok dedigimizin tersi oluyor. Sonra Ismet Badem alistigimiz salon turuna çikiyor, buna güldügüm kadar gicik oluyorum.

vala bilinmez..beklıoruz dört gözle her kapının bı cıkısı var..

ismet badem mac oncesinde arda ile konusmus.
arda' nin sol bacaginda bir sakatlik varmis ve cani cok aciyormus.

yayin sirasinda bunu soylemisti.
kotu oyununa ne derece etki ediyor orasini bilemem ama..

Yöneticilik sadece fenerbahçe maçlarına gelmek değildir.

Bugün koltuklarını boş bırakan yöneticiler nerdeydi?( e tabii güzel pazar gününde salonlara gelmek onların ne haddine..)

Heleki Derya Taşdelenler'i görememek beni iyice üzdü.

Maç için yorum yapamıyorum her şey ortada.

Bu yolun sonu ikinci lig :!:

bu kadarmış.. saat 12 .20 da girdim salona ve 18.20 gibi çıktım ben ve bikaç arkadaşımız... bilmem anlatabildimmi..

YÜRÜYEDUR TÜRABİ GENÇ ... oda salonda bizimleydi akşama kadar ve o vardı sadece...

Bu yilki ilk siftahimi bugün yaptim ama pek ii olmadi... Özellikle içerde çok aksadik disaridan da adam gibi istikrarli sutlar atamadik we normal olarak yenildik... Yenilmemize bisi demiorum normal olabilir ama ugrasmadik galibiyet için biraz ugrassak bisi demicem ama zaten maç 8-0 ile basladi... Bi ara umutlanmistim fark 12'ye inmisti 3. periyotta ama 2 tane arka arkaya sut potanin içinden sanssizca çikinca we daha sora maçta hiç etkili olamayan we sanirim "0" sayisi bulunan Mustafa Abi ard arda 2 tane bos üçlük atinca fark bi anda 9'a inmek yerine 18'e çikinca maç koptu , yani bence maç orda koptu...

Takım kötü olabilir,yönetim ilgisiz olabilir ama hiç bir oyuncunun kötü koşamayacağı kötü mücadele edemeyeceği gibi hiçbir taraftarında kötü taraftar olmaya hakkı yoktur. Ha diyeceksiniz ki taraftarlık nedir?
ne olduğunu belki söyleyemem ama ne olmadığını söyleyebilirim.

Taraftarlık renkdaşları en büyük rakiibyle oynanan maçta 1/3 gibi bi oranda takımını desteklemek için kendini parçalarken benchin arkasında bacak bacak üstüne atıp maç izlemek değildir.

Taraftarlık 15 kişi olan renkdaşları 1000 kişi olan rakiplerinin içinde bağırırken bi kenarda oturmak da değildir

Taraftarlık sadece maç analiz etmekde değildir.

Taraftarlık gidip oyuncularla röportaj yapmak veyasaha içinde gezip şekil yapmak da değildir.

Tamam takıma sahip çıkıyorsuz anladık ama biraz ileri gitmedi mi sizce ?
Kimse kendini Basketbol Şube sorumlusu sanmasın ve şapkasını önüne koyup düşünsün.
Ya takımı desteklesin yada ...

muhtesem yazmissin, analiz spor yazarlarinin isi, birde tribunu yorumlayanlar var,mac sonu buralarda bazilari gs taraftari icin bugun sunu soyleyebilirim diyor, kardesim siz taraftar degilmisinizde kendi arkadaslarinizi yorumluyorsunuz!!!! bu tribunu yorumlamak icin cikip o tribune emek vermek lazim , girtlak patlatmak lazim.

mata' Alıntı:
muhtesem yazmissin, analiz spor yazarlarinin isi, birde tribunu yorumlayanlar var,mac sonu buralarda bazilari gs taraftari icin bugun sunu soyleyebilirim diyor, kardesim siz taraftar degilmisinizde kendi arkadaslarinizi yorumluyorsunuz!!!! bu tribunu yorumlamak icin cikip o tribune emek vermek lazim , girtlak patlatmak lazim.

Aynen cok guzel ısler yapmaya basladık ama her zamakı gıbı agır abı olma yolunda ılerleyenler var bu cok ılgınc :!: ...

Kimse bakii değil herkes haddını bılsın macları Ayhan Shank aldırıyoruz ve bugunku protesto cok ıyı gunelrın kapsını asacak, bu gunlerde bu tıplere ıhtıyacamız yok...

Umarım pazartesi günkü bayan basket maçındaki girişimler sonuçvermiştir gerçi bugün ters tepmiş gibi geldi zira o gün bayan maçına gelen yönetici bugünkü maça gelmedi.Basketboldan hiç haz etmem.Nefret dahi ettiğimi buradaki birçok tribün dostumda bilir.Ama işin içinde GALATASARAY var.Yani dünyanın yolunu yapıp şehrin öbür ucudan salonlara gelip,az sayıda oldugumz her maçta 10 kişilk bagırmak için boğazımız patlatırken öyle yok biz yöneticye derdimizi anlatmak için oturuyoruz demek bana ve benim düşüncemdeki tüm tribün dostlarıma hakarettir.

jackal*tr' Alıntı:
mata' Alıntı:

Aynen cok guzel ısler yapmaya basladık ama her zamakı gıbı agır abı olma yolunda ılerleyenler var bu cok ılgınc :!: ...

Kimse bakii değil herkes haddını bılsın macları Ayhan Shank aldırıyoruz ve bugunku protesto cok ıyı gunelrın kapsını asacak, bu gunlerde bu tıplere ıhtıyacamız yok...

millet yanlıs yonlenmesin..Kücük bir düzeltme yapayım..Ayhan Sahenk Degil Ahmet Comert;)

Bu arada bugun salonun degismesi icin yaptıgın baski icin cok tesekkurler..Halil hoca bile cok heyecanlandi 8) 8)

Kendi adima cevap vereyim.(ki zaten cogu elestirinin bana oldugunu dusunuyorum)

Oncelikle ben hayatimda basket maclarinda -Alagas disinda- butun mac boyunca bir futbol macinda bagirdigim gibi bagirdigimi bilmem.Son uc senedirde cogu maci TBF de aldigim gorevlerden sonra bazen locada bazen baska bir yerde izlerim.
Anlamadigim asil nokta burada elestiri yapan insanlarin hepsi msn listemde.Hepsiylede iyi kotu birseyler yasadigim insanlar.Bugune kadar rahatsiz etmeyen sey neden simdi rahatsiz ediyor.Ediyorsada bunun elestiri yeri burasimidir?
Biz tabiiki teknik analizde yapicaz roportajda.Cunku bu sitenin amaci bu.Bu site bes yildir var.Her zamanda ayni seyler yapilmistir.

Yine kendi adima soyluyorum.
Ben gider basketbol idmanlarini izlerim.Gider caferagada alakasiz bir yildiz macini seyrederim.Gider alakasiz IUSK-Mersin macini seyrederim.Cunku basketbolu seviyorum.Guzel hareket yapan karsi takimi alkislamakta icimden gelir cogunuza ters gelsede.Futboldanda ben zevk almam.Aynisi olsa ayni tepkiyi bende veririm.
Galatasarayla ilgili olarakta kafamda dogru olarak ne goruyorsam onu yapiyorum.
Kimsenin umrunda olmayan bir basketbol subesi icin birseyler yapmaya calisan insanlar var surada.Bir elin parmaklarinida gecmez.Beni bosverin diger insanlara saygi gosterin.
Birsey oluyormu diye sormus Ali kardesim.En basidinden Bayan Basketbol subesinde bu haftaici degisiklikler oldu yonetim bazinda.
Siteyi tamamen okuduysaniz gormussunuzdur.Bir yabanci oyuncu geldi haftaici.Bu haftaici birde uzun oyuncu geliyor aksilik olmazsa.10 gun sonra bir oyuncu daha WNBA den.
Yada daha once yayinladigimiz bir yazi AA dahil butun ajanslarda gecti.O zamanda yeniden bir hareketlenme olmustu.

Bu sube ne burdaki 10 kisinin her mac tribune cikmasiyla kurtulur nede bizim maca gelmememizle.

Baska bir istegi yada sorunu olan varsa herkesin listesindeyim zaten.

tabikide görüsler ve düsünceler farklı olabilir ...

o salondaki herkes süphesiz Galatasarayi en üstlerde görmek istiyor..

Murat Acikcasi bunu seninle daha oncedende konusmustuk...Sana artık birsey demiyorum ..Cünkü senin destek anlayısında öyle saygı duyuyorum..ama yinede mantıklı bulmuyorum ...

Biz bugun orada gidipte(kızlar macı) kuru kuru bagirmadik...Benchin arkasina gectigimizde kızlarımıza güven aşıladık..Onlar gorduler ki sayı attıklarında insanlar büyük bir cosku ile ayaga kalkıyor...Güvenleri geldi kendilerine ...Ve iclerine kazanma arzusu yerlesti ...

Açıkcasi ben o kızların hepsinin mac baslarken iclerinde bir korkuları oldugunu düsünüyorum..Ama mac baslayınca biz bunu yapabiliriz...niye olmasın ...bizde 5 kisiyiz onlarda 5 kisi diye düsünmeye basladılar ...Ve maçı kazandılar ....

Basketbolu bende seviyorum oyle böyle..Aa sizin kadar bilgim yok acıkcasi ..Tutupta istatistik hic yapamam yani...cok beceriksizimdir o konuda...Anca basketbol sitelerinden ögrenirim birkac bilgi..Benim oraya gitmemin amacı Armaya Duydugum saygıdır !! ..Armanın bana verdigi güzelliklere layık olmaktir ...

Yönetim gelmis gelmemis umurumda degil ...Benim kücük bir aferin diye bagirisim ..onları onere edisim inan ki çok seyden öte...ne para yerini tutabilir onun ...ne de baska birsey ...

Bagirmak zorunda degil kimse...Ama bagirmiyorsanda ıslıkla ...ses cıkar ..karsı takımın moralini boz ...

BAsketbol deyince ne gelir akla ?? NBA ..Nba taraftarları oturup macin analizini mi yapıyor ...yoo...cıkarabildigi kadar ses cıkarip ...karsı takımın dikkatini dagitiyor ...

Tamam bu sitenin amaci basket takiminin musabakarını duyurmak destek toplamak ...AMA DESTEK diyorsan bu siteye maçın skorunu geçmekle olmaz ...

Yinede sizinde hermac takımın yaninda olmanizi ,onlarla konuşarak onları yüreklendirmenizi takdir ediyorum ...

SADECE BİR SEYİ UNUTMAYİN

GALATASARAY BASKETBOLDAN ''BÜYÜKTÜR''

Öğrenmenin yaşı yok derler,
Yaşımız 53 oldu, 14 sene şampiyon olamayan bir takımın , 14 sene boyunca hiç bir maçıını kaçırmamış biriyim ben,
Müfit hocanın attığı iki golle, son maçta kümede kalmayı garantileyen takımın 2 saat tribunden çıkamayıp sarılıp birbirine ağlayan taraftarlarından biriyim ben,
Bu takımın 14 senedir kongre üyesiyim ben,
Fahri olarak 8 senedir klubun bazı bölümlerinde (kendimce ) bizzat görev yapan , zamanımı , evimi, maddi imkanlarımı hep bu klup için kullanana biriyim ben,
Her maç öncsi, her şampiyona öncesi, her sezon öncesi hangi eksiği tamamlayabilirim, neye çözüm olabilirim diye çırpınan biriyim ben,

Ama anladığım kadarı ile, sizin saydığınız kriterlere göre ben de bir taraftar değilim, ve taraftar nasıl olunur hala öğrenememişim,

O gün o maçta ben de vardım, sizinle beraber bağıramadım, çünkü çocuklara bağırdım, destek olmaya , moral vermeye çalıştım, hakeme bağırdım etki etmeye çalıştım, benimde sesim kısıldı, üç gün sonra kendine gelebildi,

Sizleri aylar belki seneler sonra bir bayan basketbol maçında bir arada, orada gördüm, çok sevindim , çok gururlandım, bunu da mutlu bir şekilde belirtip sizleri tebrik ettim,

Yine çuvalladım, bu da taraftarlık kriterlerine uymayan bir davranışmış,

Beni kınamayın,

Sizce bilinen ve uygulanan tüm taraftarlık kriterlerini belirtin, belirtin ki, eğer birdaha aynı salonda bulunursak, sizlere uyalım, ve hata yapmayalım.

Kusura bakmayın, afedersiniz.
Hepinize sevgiler ve saygılar,

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...