Galatasaray: 76 - Asvel: 75

Re: Galatasaray-Asvel (26.02 Salı 21:15) İlk Maç : 69-69

Hüseyine de ayrı bi parantez açmak lazım (Hüseyinin foirest e yaptığı bloktan sonraki surat ifadesi ,ona dönüp geçiş yok gibi bi hareket yapmasıı delirtti beni .Bildiğim kadarıyla ondan sonra foirestin sayısı bile yok hahahahaha-İşte gerçek Galatasaraylı özlemişiz onu...

Bu arada kimsenin dikkatini çekti mi bilmiyorum ama Hüseyin'in bu sezon vurduğu blokların %90'ı büyük maçlarda vurulmuş bloklar.İzlediğim küçük maçlarda filan blok vurmadı Hüseyin. :)

Bu da tezim de bana destek olan bir başka parça ;)

Sinan Soysal' Alıntı:
Macın Kritigini yapan Arkadaşlar Farkı kapatmamızda ki En buyuk Etkeni AtlamışLar ...ilk yarının Bitimine 3 dk kala 13 Sayı Geride Girerken Rakip Alt Yapıdan yetişen 19 yaşında ki Genc oyuncusuna Şans verdi . Ve galatasarıyımız O madeni Cok iyi Degerlendirdi... Bu cocuk Sahada kaldıgı 1.5 2.0 Dakikalık Sürede üst üste 4 faul 1 step yaparak Bizi Macta Tutan Gizli etmen oldu :) :)
Haklısın Sinan, hepimizin gözünden kaçtı bu durum! Her ne kadar Asvel bizimle başa çıkabilecek bir güce sahip olmasa da kötü oyunumuz nedeniyle farkı 13 sayıya kadar çıkardı ama maçı kazandım havasına girince farkı kapattık. Yoksa bizden ne köy olur ne kasaba!

Beşiktaş´ı mağlup ederiz Kaya Peker sakat olmasa yenemezdik denir, Fener Ülker´i yeneriz sonuç İbrahim Kutluay ve Semih Erden´in yokluğuna bağlanır, Telekom´u yeneriz Wright sakatlanması sayesinde kazandık denir... Ne zaman elde ettiğimiz güzel sonuçlarda rakibin eksikleri yerine kendi başarımızı ön plana çıkaracağız?

Bence Bosna takımı yenmiş ama İspanyol takımı turu geçer gibime geliyor.Kendi evlerinde istediklerini alırlar gibime geliyor.

İspanyollar ters gibi ama bu savunmamızla herşeyi düzeltiriz ;)

Ama kim gelirse gelsin Ç.Finalde Oktay Hocanın takımı ile oynayacağız sanırım gerçi Kızılyıldız'a 10 sayı farkla yenilmişler ama geçerler umarım turu.

Neyse hayırlısıyla Asvel'i geçelim önümüz açık.........

Maçta bi kareografi olabilirmi veya hucumdayken defanstayken falan şarkı çalınabilinir mi?

Onur orada çoğu kişi dikkat etmemiştir Gaines kazara adamın suratına vurdu hafiften. O nedenle ısrarla "sorry bro" dedi :)

Onur UNCU' Alıntı:
Yahu bir forum kişisi yazmamış Gaines'i.Devrenin sonuna doğru 40-37 gerideyken yanılmıyorsam Conley'nin üzerinden hayvansı bir smaç bastı.Smacı bastıktan sonra altında ezilen rakibi kucaklayıp "iyi misin" gibilerinden yaptığı mimik geçtim maçı,sezonun unutulmaz anlarından kendi adıma. :)

Gökçe bu maçta Hüseyin savunma yaptı mı diyorsun yani ? Yapma yapma :) Vurduğu blokta geriden kısaya vurdu yani. Hücum konusunda tezin doğru tabii ki . Zaten yapması gereken de bu.

Ve son olarak..Artık geri sayım başladı. 5 gün var. Her yerden duyurmak gerekiyor. Galatasaray.org yarın maçtan sonra bu maçla ilgili başlık koymalı, Galatasaray TV maçla ilgili haber geçmeli, Yöneticilerimiz maçla ilgili ses getirecek demeçler vermeliler. Bu maç unutulmazlar arasına girmeli !

Gaines'in smacının yanı sıra,Robert Hite'ın bloğunu da unutmamak gerek.Bir de ASVEL'li oyuncuların yaptığı alley-oop da maçın güzel hareketleri arasındaydı.Hite'nın bloğu ayrı tabii ki... :)

Umutcan Doruk' Alıntı:
Maçta bi kareografi olabilirmi veya hucumdayken defanstayken falan şarkı çalınabilinir mi?

Galatasaray yönetiminin bence bunu sezon basından beri düsünmesi lazımdı maclarda salonda galatasarayı temsil eden renk yok ozman parkelerın üstüne aslan cıkartması konulabilir takım hücüma cıkarken defans yaparken bic kac müzik ile destek olabilir.Birde aslan kıyafetli bir atesliyicisi olması lazım bu sene bence baslatalım seneye zaten devamı gelir.

Bu saydıklarımın cok masraflı yada cok zahmet isteneilen bisey oldgunu sanmıyorum yönetim acısından !!!

Volkan Ozger' Alıntı:
[quote="Umutcan Doruk":37fca8vh]Maçta bi kareografi olabilirmi veya hucumdayken defanstayken falan şarkı çalınabilinir mi?

Galatasaray yönetiminin bence bunu sezon basından beri düsünmesi lazımdı maclarda salonda galatasarayı temsil eden renk yok ozman parkelerın üstüne aslan cıkartması konulabilir takım hücüma cıkarken defans yaparken bic kac müzik ile destek olabilir.Birde aslan kıyafetli bir atesliyicisi olması lazım bu sene bence baslatalım seneye zaten devamı gelir.

Bu saydıklarımın cok masraflı yada cok zahmet isteneilen bisey oldgunu sanmıyorum yönetim acısından !!![/quote:37fca8vh]Herkese sarı-kırmızı tişört dağıtılacak.

Eyüp YILDIZ' Alıntı:
[quote="Volkan Ozger":288ei7lw][quote="Umutcan Doruk":288ei7lw]Maçta bi kareografi olabilirmi veya hucumdayken defanstayken falan şarkı çalınabilinir mi?

Bu saydıklarımın cok masraflı yada cok zahmet isteneilen bisey oldgunu sanmıyorum yönetim acısından !!![/quote:288ei7lw]Herkese sarı-kırmızı tişört dağıtılacak.[/quote:288ei7lw]

abi sen tek maclık bir olaydan bahsedıyosun ben sezonnun genelınde bahsettım o salonun parkelerıne aslan logosu konulabılır hermac amigo aslan kıyafetlı bide hucuma cıkarken defans yaparken ona gore müzik calınabılır bu asvel macına özel olraka demedım sezonun tamamından bahsemistim.

Charles Gaines süper tek kelimeyle hele o yaptığı 40-37 iken smaç beni resmen çıldırttı... Bana Vince Carter'ı anımsattı bir an ah be Gaines işte böyle oyna...

Robert Hite maçta yapabileceğinin en kralını yaptı...Hite için diyebileceğim tek şey '' King Robert Hite '' !!

Takım Dee olmamasına rağmen cok iyidi... Murat Kaya hep böyle oynar umarım ve Cenk'te 2.yarı da oynadığı oyunla gerçekten takıma neler yapabileceğini gösterdi ! Takımımızın için Fransa'dan aldığımız sonuç olumlu umarım İstanbul'da da seyircilerimizin desteği ile üst tura cıkacağız ! İNANIYORUM !!

Mücadele ettiğimiz zaman neler yapabilceğimizi birkez daha gördük...Benim için maçın hareketi Hite ın geriden gelip vurduğu dehşet bloktu :) zaten o bloktan sonra kendisi de ayrı bir oynamaya başladı..

Unutmayınki biz Ayhan Şahenk de ev sahibi değil,kiracıyız.

Kafamızın istediği herşeyi yapamayız.Hele o parkelere Logo yaptırmak imkansız gibi birşey.Kendi salonumuz olsa bi ihtimal ama su an için imkansız.

Ali Demirci' Alıntı:
Unutmayınki biz Ayhan Şahenk de ev sahibi değil,kiracıyız.

Kafamızın istediği herşeyi yapamayız.Hele o parkelere Logo yaptırmak imkansız gibi birşey.Kendi salonumuz olsa bi ihtimal ama su an için imkansız.

Logo ımkansız demısın güldüm buna 1 gün ara ile Lakers ile clipers aynı salonda mac yapıyolar ama logoları farklı

Cıkartma logo ınsan vede cd player bunların hangısı salona zarar verir cevap vermek için yazmayalım lütfen !!!

Arkadaşlar Cumartesi günü İstanbul'da olacağım.Mersin maçını kaçırırım ama Asvel maçına kesinlikle gelmek istiyorum.İstanbul'u pek iyi bilmiyorum.Bu maç için toplanıp gittiğiniz bir yer varmı?.Grup halinde gidiyorsanız bende sizinle gelmek isterim.Cevaplarınızı bekliyorum.

Volkan Ozger' Alıntı:
[quote="Ali Demirci":157n036j]Unutmayınki biz Ayhan Şahenk de ev sahibi değil,kiracıyız.

Logo ımkansız demısın güldüm buna 1 gün ara ile Lakers ile clipers aynı salonda mac yapıyolar ama logoları farklı

Cıkartma logo ınsan vede cd player bunların hangısı salona zarar verir cevap vermek için yazmayalım lütfen !!![/quote:157n036j]

Ah Volkan Özger Ah :) salonlarla ilgili en büyük derdim budur basketbol salonlarını gördüğümde hep içimi çekiyorum.. Voleybol çizgileri ve alakasız orta saha logoları olduğu sürece bence ligimiz dışardan bakanlar için daima diğerlerinden bir adım geride olacaktır. Aslan logosu koymak ne kadar zor olabilir diyorsun ama Banvit haricinde bir bak bakalım hangi takımın salonunda direkt takımın özünü anlatan logolar var ? Pınar Karşıyaka'da PINAR logosu var, fenerbahçe Ülker'de İçim Süt falan filan Ülker'in ürünlerine göre değişiyor. Bizimkinde de Cafe Crown var, yani sponsor. O orta sahaya Aslan koyabilmen için Aslan gibi bir yönetime sahip olman gerekir =) O da maalesef bizde mevcut değil.He diyosan ki orta sahaya ne hacet NBA'deki gibi başka bir tarafına yapıştıralım artık onu da bilemiyorum ama bu dediklerinin hepsi çok kolay ve zahmetsiz işler, bir stickerı çıkarıp bir diğerini yapıştıracaksın hepsi bundan ibaret ama ne bunu umursayan var ne zahmet eden ne de o sponsorla takışma riskini göze alabilen. Biz en iyisi giyelim Asvel maçında sarı-kırmızı tshirtlerimizi tribünden dar edelim sahayı. Görevimizi yapıp dolduralım o salonu. Bi gün belki salon değil Arenaya gidiyoruz falan deriz.

Fırat Aydın' Alıntı:
[quote="Volkan Ozger":2gpwb5lj][quote="Ali Demirci":2gpwb5lj]Unutmayınki biz Ayhan Şahenk de ev sahibi değil,kiracıyız.

Cıkartma logo ınsan vede cd player bunların hangısı salona zarar verir cevap vermek için yazmayalım lütfen !!![/quote:2gpwb5lj]

Ah Volkan Özger Ah :) salonlarla ilgili en büyük derdim budur basketbol salonlarını gördüğümde hep içimi çekiyorum.. Voleybol çizgileri ve alakasız orta saha logoları olduğu sürece bence ligimiz dışardan bakanlar için daima diğerlerinden bir adım geride olacaktır. Aslan logosu koymak ne kadar zor olabilir diyorsun ama Banvit haricinde bir bak bakalım hangi takımın salonunda direkt takımın özünü anlatan logolar var ? Pınar Karşıyaka'da PINAR logosu var, fenerbahçe Ülker'de İçim Süt falan filan Ülker'in ürünlerine göre değişiyor. Bizimkinde de Cafe Crown var, yani sponsor. O orta sahaya Aslan koyabilmen için Aslan gibi bir yönetime sahip olman gerekir =) O da maalesef bizde mevcut değil.He diyosan ki orta sahaya ne hacet NBA'deki gibi başka bir tarafına yapıştıralım artık onu da bilemiyorum ama bu dediklerinin hepsi çok kolay ve zahmetsiz işler, bir stickerı çıkarıp bir diğerini yapıştıracaksın hepsi bundan ibaret ama ne bunu umursayan var ne zahmet eden ne de o sponsorla takışma riskini göze alabilen. Biz en iyisi giyelim Asvel maçında sarı-kırmızı tshirtlerimizi tribünden dar edelim sahayı. Görevimizi yapıp dolduralım o salonu. Bi gün belki salon değil Arenaya gidiyoruz falan deriz.[/quote:2gpwb5lj]

Arkadaslar ben gayet acıklıyıcı bir sekilde yazdım cıkartma logo ifadesini sahanın tabıkı yanlarına sahanın ortasında kalıcı logo demedım . Aslan gibi yönetim demisin 8 senedir yönetim göremiyorum kediye razıyım :D bu sene yapılan tüm planlar kongre içindir basketteki yapılanma stad temeli vede futbol da buyuk yıldız diye getirdıkleri adamlar futbolda galatasarayımızın her sene alması gerken adamları yıldız diye sevinmeye basladık yazık.

Neyse yönetim dendimi tüylerim diken diken oluyo keske bu formun anasayfasında yine canaydın istifa yazsa bende bu site günlük basarılara bakmıyo canaydının 8 senede bize baskette ne verdıgının karsılıgını görsem.

Onur Yavuz' Alıntı:
Haklısın Sinan, hepimizin gözünden kaçtı bu durum! Her ne kadar Asvel bizimle başa çıkabilecek bir güce sahip olmasa da kötü oyunumuz nedeniyle farkı 13 sayıya kadar çıkardı ama maçı kazandım havasına girince farkı kapattık. Yoksa bizden ne köy olur ne kasaba!

Beşiktaş´ı mağlup ederiz Kaya Peker sakat olmasa yenemezdik denir, Fener Ülker´i yeneriz sonuç İbrahim Kutluay ve Semih Erden´in yokluğuna bağlanır, Telekom´u yeneriz Wright sakatlanması sayesinde kazandık denir... Ne zaman elde ettiğimiz güzel sonuçlarda rakibin eksikleri yerine kendi başarımızı ön plana çıkaracağız?

Aslında bu çok önemli bir konu. Bazı şeyleri rahatsızlık düzeyinde konuşuyoruz. Sinan'ın cakarevic konusunda söylediklerine kısmen katılmak mümkün. Fark 13 sayıya çıkınca anlamsız bir şekilde rakip koç genç oyuncusu Cakarevic'e süre verdi. Bu sadece bizim işimizi kolaylaştırdı. Çünkü fark 13'e çıkınca biz savunmayı sertleştirmeden maçı çeviremeyeceğimizi görmüştük. (Bakınız: Murat özyer'in maç sonrası açıklamaları: http://www.ulebcup.com/ulebcup/competit ... mecode=285)
Bizim savunmayı sertleştirdiğimiz anda rakibin de hataya açık bir oyuncu ile sahada yer alması sadece işimizi kolaylaştırdı. Ama Cenk önderliğinde sertleşen savunmaya karşı cakarevic oyuna hiç alınmasa da bu sonucu alırdık. İşimizi kolaylaştıran faktörleri konuşutuğıumuzda işimizi zorlaştıran faktörleri de saymamız gerekir. Onur'un uyarısı bu anlamda bence çok önemlidir. BU maçta cakarevic'in olması ya da telekom da wright'ın sakatlığı ne kadar önemli olursa olsun, biz de bu maçta dee'nin olmaması, cücünün sakat olması, ya da Tufan'ın aylardır olmaması gibi eksiklerimizi göz ardı etmemek gerekir. Dışsal faktörler ile ne başarı gelir ne de başarısızlık dışsal faktörlere endekslenebilir.

Maç öncesi tempoyu yükseltmezsek zor kurayı kolaya çevirebileceğimizi yazmıştım. Turun ilk devresini böylelikle avantajlı kapattık. Bu noktada Hüseyin'in geriden gelerek yağtığı blok bence çok kritikti. Ancak maçın sonunda anlamsız şekilde 3-4 hücum içerden oynamamayı tercih ettik. 4-5 sayı gibi bir farkla kazanmamız mümkündü. Ancak henüz turu geçmiş değiliz. çok öenmli bir avantaj elde ettik. Seyircimiz önünde Fransadaki gibi düşük tempoda kalarak rakibi elememiz mümkün. Onlar sürekli tempoyu zorlayacaklardır. Seyircinin gazına gelip tempoyu yükseltmemiz bizim açımızdan tehlikeli olur. Sete set oynandığında bizim büyük bir avantajımız var. Rövanşta Dee'nin oynayacağını düşündüğümüzde onun tempoyu iyi ayarlaması bizim için çok önemli olacak. Umarım düşük tempo ve sert savunma ile rakibimizi rahatlıkla geçeriz. Tek endişem seyircimiz önünde oynarken heyecena gelerek tempoyu fazla yükseltmemiz olur. Gerçi temponun artması Asvel'in yararına olsa da bu noktada önemli bir faktör işleyebilir. Asvel'in rotasyonu çok dar. Tempo her ne kadar tehlikeli olsa da Asvel'li oyuncuların nefesi yetmeyebilir. Ama son tahlilde temponun bize yaramayacağını düşünüyorum.

Volkan Ozger' Alıntı:
[quote="Ali Demirci":3cxh50iv]Unutmayınki biz Ayhan Şahenk de ev sahibi değil,kiracıyız.

Cıkartma logo ınsan vede cd player bunların hangısı salona zarar verir cevap vermek için yazmayalım lütfen !!![/quote:3cxh50iv]

Bak öncelikle orası NBA salonlar organizasyon herşey farklı.Armut ile muz karşılaştırması yapmışsın resmen :kop

O dediğin fantezinin olabilmesi için ilk önce Mülk sahibi olacaksın gerekli yerlerden gerekli izinleri alacaksın FİBA bu tür olaylara nasıl bakıyor tam bilmiyorum ama salon bizim değil ister çıkartma olsun ister gömme Daçka buna ancak ekstra maliyet ile kabul ederki bu da fazladan gider demektir.