Galatasaray: 76 - Asvel: 75

Re: Galatasaray-Asvel (26.02 Salı 21:15) İlk Maç : 69-69

Her sattığında ben de sana :) hangimiz daha çok koştuk diye sidiğe girmeyelim şimdi :)

Yüzümde ki mutluluğu kim sağlamış bana bugüne kadar Galatasaray'dan başka be :)

bu arada uleb cup'ın resmi sitesinin ana sayfasında çok güzel bir galatasaray resmi var.
rakibimiz de belli sanırım?

Gerçekten muhteşem bir maç izledik..Eyüp Ağabeyin dediği doğru.. Şu maçta salonda olma imkanı varken, evinden izleyenler çok şey kaybetti.. Galatasaraylı olduğumuza ve o salonda bulunduğumuza şükrettik..

Maçtan çok fazla bahsedemeyeceğim..Çünkü çok bir şey anlayamadım.. Tezahürat bir yandan, hakemlere olan sinir bir yandan, maçın stresi bir yandan.. hiç bir şey hatırlamıyorum desem yeridir..

Tek bildiğim bir şey var.. Dün sahada inanılmaz, olağanüstü bir seyirci vardı.. televizyona nasıl yansıdı bilmiyorum ama özellikle 3. periyotta milletin motoru yandı artık.. o farkın kapanmasında seyircinin payı büyüktür.. zaten birbirini tetikliyor.. seyirci iyi olunca takım iyi oluyor, takım iyi olunca seyirci de coşuyor..

İlk 2 periyot vasat geçtikten sonra Yılmaz Başkan, İkizler ve Ömer sazı ellerine aldılar, olay bitti.. geçen sene ahmet cömertte 35-40 sayı fark yediğimiz fenerbahçe maçı da dahil, gördüğüm en kuvvetli basketbol maçı tribünü idi..bugün görüntüler youtube a düşer zaten. Hala sesim çıkmıyor ve fena halde ayaklarım ağrıyor.. dayak yemiş gibiyim.. alkış tutmaktan kollarım hamlamış artık..

valla maç çıkışı dönüş sorun olan diyenler çok da haklı çıkmadı.. maç bitince seyircinin yarısı sahaya indiği için, kalan yarısı kolayca çıktı, araç da buldu :) ama sahaya inenler nasıl döndü bilmiyorum..

çok yürekli bir takıma sahibiz ve şanslıyız.. vazgeçmemek çok önemli.. moral bozmamak, inat etmek çok önemli.. sonuçta başardılar. helal olsun.. umarım böyle devam ederler..

bi de cenk hem hücumda, hem savunmada yine çok iyi oynadı.. maç seçiyor, vitrin yapıyor diyenlerin haklı çıkmaması için ligde de böyle oynaması şart.. mersin maçında sahada yoktu.. umarım ligde de böyle oynar..

Evde macı seyreden biri olarak, 3. periyod da macı takımımızla beraber oynayan seyirci kazandırmıstır. Muhtesem bir destekte bulundunuz arkadaslar.Adamlar şoka girdi zaten o donemden sonra dogru duzgun sut bile atamadılar.
Benim tek eleştirim olacak. Bu takım gercek bir takım ama sıkıstıgı anlarda coook zorlanıyoruz. Yabancılarımız ve yerli oyuncularımız takım için oynuyorlar, fakat o sıkışma anlarında bir winner oyuncumuzun olmaması zorluk derecesi yüksek maçlarda sorun çıkarabilir. Tamam Murat kaptan ve Hüseyin var fakat oyunun sıkıştığı anda Murat kaptan çook kötü hucum yapıyor.
Ama butakımın en begendiğim özelliği, kötü de oynasa zorlansada savunmayı yapıyor.
Ben bu takımın play-off larda final oynayacağına inanıyorum. Yeter ki dünkü gibi bir seyirci topluluğu arkalarında olsun.

bu maçın tv kaydına ihtiyacım var, kayıt edenler varsa iletişim kurabilirmiyiz,
olmadı kanaldan istemek var ki, o cidden uğraştırır:)

Anlatılmaz yaşanır derler ya o da bu hesap.Eleyeceğimizi bile bile gittik,inanıyorduk.İlk yarı sonunda hiç umutsuzluğa kapılmadım.O kadar eksiğe rağmen kazandık,başarı üstü bir durum var.İnanılmaz mutluyum.Bu zaferi bize yaşatanlara binlerce defa yürekten teşekkürler.Bu maçın mutluluğu
o kadar çok ki,akşam oynanacak olan derbi için herhangi bir heyecan duymuyorum şu an.Ancak maç saatinde heyecan olur heralde.İnanılmaz ya gerçekten.Söz bulamıyorum.Aynı şeyleri tekrarlayıp duruyorum burada....

Oyuncularımız gerçekten çok büyük bir iş başardılar. Basketbol otoritelerine göre Telekom ve Beşiktaş?ın üst tura çıkması beklenirken Galatasaray?dan otoritelerin beklentisi yoktu. Bunu tersine çevirmeyi başaran aslanları kutlarım. Özellikle maçın sonlarında kritik faul atışlarını başarıyla değerlendiren kaptanımız Cücü?yü ve sakat sakat benim boyum kadar yükselerek ribaunt toplayan Hite?ı (maçınsonlarındaki itirazlarına ne kadar kızsam da) ayrıca kutlamak isterim. Bize bu zevki yaşattıkları için. Şu maçta maçın sonunda elensek dahi oyuncularımızın mücadelesi takdire değerdi. Uzun yıllar sonra her topa atlayan,mücadele eden bir takım olmayı başardık. Zaten istediğimiz şey de bu mücadeleden başka bir şey değil. Mücadele edelim de yeneriz yeniliriz o ayrı bir konu.

Geldiği günden beri ilk kez Özhan başkanımıza teşekkür etmek istiyorum. Maçtan önceki gün basketbol takımımızı kabulünde yaptığı konuşmayı dinleyen arkadaşlar bana hak verecektir. ?Basketbol her ne kadar profesyonel bir oyunsa da bizim oyuncularımızın Galatasaraylılıklarını önplana çıkararak mücadele etmesi gerekiyor? demişti Özhan Başkan. Tribüne gelmiş ve takımı desteklemişti. Sağolsun oyuncularımız zor turu kolaya çevirmeyi başardı.

Böyle bir maçtan sonra maç analizi yapmak ne kadar anlamlı olur bilemem ama rahatsız olduğum bir iki şeyi paylaşmak istedim. İlk maçın sonlarındaki hatalarımız bizim 4-5 sayı farkla buraya galip gelmemize engel olmuştu. Bu maçta da maalesef benzer hatalar yapmadık değil. 16-0?lık serinin baş mimarları olan; fatih, cücü ve gaines?in üçünün birden oyundan çıkarılması, yerlerine; Murat, Owens ve Hüseyin?in girmesi ile daha erken koparabileceğimiz maçı kaybetme noktasına geldik. Özellikle Fatih?in olduğu dönemde sadece iki sayı bulduklarını düşünürsek (o topun bile çembere girmesine izin vermemişti) onun savunmamızın açısından önemi daha fazla anlaşılır olmaktadır. Bozulan dengeyi sağlamanın ne kadar zor olduğunu anlamış olduk. İyi giden bir takımdan iki-üç oyuncu birden değiştirmek bence büyük bir riskdi. Bu riski almak zorunda değildik. İkinci hata ise yanlış hatırlamıyorsam bu süreçte 3 sayı geriye düştükten sonra tekrar toparlanıp içeri penetreler ile sayı bulmaya başladığımız ve rakip oyuncuların tamamen yoruldukları anda son 2,5 dakikada yanlış hatırlamıyorsam skor 63-63 iken alınan moladır. Tam da rakibin molaya ihtiyacı varken mola almamız bence çok yanlış bir hamle oldu. O moladan sonra Cücü?nün bireysel gayretleri ile penetresi var. Yani çizilmiş bir oyun yok. İkinci hücumumuzda ise erdem?in yanlış seçim şutu var. O molanın çok gereksiz tamamen rakibin oyunda kalmasını kolaylaştıran bir işlevi olduğunu düşündüm. Murat Hoca?nın mutlaka kafasında bir şey vardı ancak hem savunmamızın tekrar oturduğu, rakibin yorulduğu ve hücumda da penetreler ile işlerin düzeldiği bir anda alınan mola rakibin soluklanması dışında bir işlev görmedi. Neyseki maç sonunda ne ilk maçın son dakikalarında bulabileceğimiz 4-5 sayılık farkı aramadık ne de bu maçın sonlarında yapılan hataları aramadık.

Bu galibiyette taraftarımızın da en az oyuncularımız kadar payı var. Hepimizin eline sağlık. Tam anlamıyla cehenneme çevirdiniz. Sizin ateşiniz sayesinde takımımız turu atladı. 13 sayı geriye düştüğümüzde dahi sizlerin o inanılmaz desteğinin devam etmesi takımımızın tekrar toparlanmasını ve mücadele etmesini sağladı. Play-off?larda size tekrardan büyük görev düşecek. Bazı arkadaşlar alkışlamaktan hamladık demişler. Taraftarın da antreman yapması gerekiyor :)

Hakemlere çok yüklenilmiş. Art niyetli olsalar maçın sonlarında Hite?a çalacakları teknik faul (ki hak etmişti, kulağını mutlaka çekmek lazım. Turun neredeyse kaybedilmesine neden olacaktı. 5 faulle kenara geldin. Gelirken itiraz ettin. Hocan sakin ol dedi. Seni sarılıp durdurdu. Daha ne ayağa kalkar gidip kenardan hakemi alkışlarsın. Teknik faulu çalsa adam ne olacaktı) ile maçı kaybedebilirdik. Murat Hopca?nın gerekli uyarıyı yapacağını düşünüyorum. önce taraftarımıza sonra oyuncularımıza ve en son olarak da başkanımıza teşekkür ederim.

AhmetBilgin' Alıntı:
Asuman Hnm bende isterim :)

dün herşey muhteşemdi.
Ahmet Bey ve maç görüntülerine talip olan tüm arkadaşlar, maçı dvd recorder ile televizyondan kaydettim. ve görüntüler hd kalitesinde. dolayısıyla mail yoluyla gönderemeyeceğim kadar çok yer kaplıyor maalesef.

ancak şöyle bişi yapabiliriz. maç kaydını isteyen arkadaşlara birer dvd hazırlayıp bundan sonraki ilk maçta teslim edebilirim.

selamlar :)

mail attım ben, ama böyle bir ilan yaparsanız yaklaşık olarak 20000 tane kopya gerekecektir:D
neyse öncelik hakkım baki kalsında diğeri benim sorunum değil:p

maçla alakalı daha doğrusu hite'la alakalı uyarılması gerekir bölümüne bende bi ek yapayım,
39.40 dakikasında olan olaylarda salondan gördüğüm kadarıyla cok önemli birşey yoktu, biraz konuştuğunu gördüm murat hocanın sarıldığını ve geriye cektiğini de gördüm hatta bench sandalyelerinin arkasına cekti sanıyorum. ama cok abartılacak birşey gibi gelmedi, belki de maç stresi ile bana öyle geldi bilmiyorum.

birşey daha
devre arasında asvel ve hakemlerin cıktığı tünelin üstünden buranın cehennem olduğunu belirten atkılarıyla sanki hakemleri döveceklermiş gibi hareketler yapan arkadaşlar sayesinde bence İKİNCİ YARI HAKEM DÜDÜKLERİ DAHA NORMALLEŞTİ,
kesinlikle orada korktuklarını düşünüyorum hakemlerin, ve daha düzgün maç yönetmeye başladılar bu sayede, kararsız kaldıkları pozisyonlarda bize de topu verdiler, ilk yarıda tek pota oynatan zihniyetten eser yoktu bu sayede.

bu arada 5OK'a soracam Foirest'ye hararetli hararetli neler söyledi, çok merak ediyorum:)
2.yarı gs potasının high post'unda, eski takım arkadaşı, birşey söyledi ama kokusu cıkar, aklıma fener maçında tanjevice doğru, "bugün burada ben varım, kazanamazsınız" sözlerini getiriyor.
Allahhh be, Hüseyin'im Beşok'um : )

arkadaşlar çok doğru bir tespit yapmışlar gerçekten,vasat bir israil takımı hapoel ı grubunda 5 galibiyet 5 mağlubiyet ile en iyi 4.ler kontenjanından girdiler son 32 takım arasına.ayrıyetten bjk nin grubundan çıkan 4 takımdan,beşiktaş hariç hepsi elendi.bizim bulunduğumuz c grubundan çıkan 3 takımda yola devam ediyor.ülkere duyrulur en kolay grubtan 10'da 10 yaparak cikınca havaya girdiler.1.1 milyon dolar ek bütçe verdiler.bizim grubumuzda olsalardı.yapacakları en fazla 5 galibiyetti....

3. çeyreğin başında televizyon hoparlörlerini inleten o muhteşem taraftarın sesini duyduğumda biz bu maçı alcaz dedim ve bir an bile bu inancımı yitirmedim.Oyuncuların mücadelesi ,hırsı ve karakteride bunu destekliyordu,Galatasaray taraftarıyla bütünleşmiş emin adımlarla ilerliyordu.
Bu kadar eksikle,böyle hakemlerle,sakatlıkla herşeyle mücadele ettik ve kazndık.Tebrikler aslanlara ve ayrıca tebrikler aslan yürekli Hite'a.

Bu kadar şeyin üstüne transfer politikamızın yanlışlığı bana göre bu maçta ön plana çıktı.Bu takımın 3.5 tan 4 bir oyuncuyamı yoksa Hüso'yu yedekliyecek iyi bir uzuna mı ihtiyacı vardı bu ortaya çıktı.Neyse sağlık olsun diyelim bunlara rağmen kazanmak müthişti.

Asuman KAYA' Alıntı:
AhmetBilgin' Alıntı:
Asuman Hnm bende isterim :)

dün herşey muhteşemdi.
Ahmet Bey ve maç görüntülerine talip olan tüm arkadaşlar, maçı dvd recorder ile televizyondan kaydettim. ve görüntüler hd kalitesinde. dolayısıyla mail yoluyla gönderemeyeceğim kadar çok yer kaplıyor maalesef.

ancak şöyle bişi yapabiliriz. maç kaydını isteyen arkadaşlara birer dvd hazırlayıp bundan sonraki ilk maçta teslim edebilirim.

selamlar :)

Asuman abla ben istiyorum bayanlar Avrupa maçına..Eğer gelirsen... :)

bence şu 5 numara konusunu kapatalım akşam fatih üstüne düşeni yaptı.3.periyottaki 16-0 lık seride fatih vardı.çok iyi savunma yaptı ve ribaundları çekti.bizim sac ayağımız britton johnsen onun yerıne gercekten şutu olan 3 numara gelmeliydi.takımımız bazen set hücumunu belli aralıklarda unutuyor.koş koş at modunda oyuna dönüyor,işte o aralar quinton hosley gibi skor tehdidi yüksek bir oyuncu iyi olur,4 numara da oynayabildiği için fizik olarakta üstünlük sağlayacaktır rakiplerine.bence 3 numara için ayakları yeterince hızlı...britton uzun ama ayakları yeterince hızlı değil,iyi bir şutör olduğu söyleniyordu.karşıyaka asvel ve mersin maçlarında göremedik... ama akşam yüzde yüz 2 lik atışla oynadı.(1/1 ama :p )