Galatasaray:76-Karsıyaka:78

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Ben takımımızın mücadelesinden dolayı memnunum.
Ve inanıyorum ki kümede kalıcaz.
Yeni gelen yabancımız en azından little den çok daha iyi.
Hadi hayırlısı bakalım.

Sn Dawkins,
Necati Güler, ile Halil Üner arasında geçen olayları mükemmel yansıtmışsınız,
Öncesini ve sonrasını biliyormusunuz,
Öncesinde daha da ciddi bir tartışma yaratıldı, burada yazılması gerekmiyor, halil Üner bu nedenle tepki verdi, Ancak, polis, hakemleri dışarı çıkartmak için önce salonu boşaltmak istedi, tüm idareciler bir arada ve diğer tarafta da izleyiciler, ve veliler vardı.
Karşı çıkılınca idareciler dışında kalanlar dışarı çıkartmak istediler, bu arada Necati Güler e de çık diye baskı yaptılar,
Halil Üner de o hem oyuncu babası hem de yöneticidir diye kendi saflarına çekerek, içerde kalmasını sağladı,

Valla ne Halil miş anlamadım,

Sen tahmin ettiğim kadarı ile, formanla, pota arkasında hakemlerin üzerine gidip, birinin yakasına sarılmak isteyip hesap soran bir kardeşimizdin.
Orada sana birisi, hakemler gül gibi maç yönettiler, hakemlerden ne istiyorsun, onlar tek bir yanlış bile yapmadılar deselerdi ne tepki verirdin,
Peki sen Halil Üner olsaydın ve maç bitiminde sana bunlar söylense ne tepki verirdin, Bir düşün, sonra tekrar kendi değerlendir olayları, kendi kendine

Arkadaşlar dün yaşanan olayları görünce kahrolmamak elde değil. Ben isterdimki taraftarlarımızın mücadelesi yerine yönetimimizin basına yapacağı bir açıklama olsun. Şimdi olacaklar belli Federasyon her türlü bizim arkamızda değil büyük ihtimalle saha kaptama cezası verecekler. El amine olanları biliyorsunuz adamdan ek savunma süresi isteyip ceza vermediler. Bize savunmamızı almadan verilen cezalar ise ligdeki kaderimizi değiştirdi.

Tekelin dün aldığı kritik galibiyetten sonra önümüzdeki hafta Haldun Alagaş'ta bize büyük görev düşecek. Bu takım küme düşmeyi haketmiyor. Hatta oyuncularımızın Fb ve Bjk dan daha iyi olduğunu düşünüyorum. Pivot mevkimiz hariç. Zaten pivotumuz olmadığı için(yedeği bile yok) üçlüğe dayalı bir basketle hiçbiryere varamayız. Artık ümidimiz Arda nın da iyileşmesiyle pota altına yapılacak drıve lar ile(Johnson la beraber) nıck gökhan boddı ve burak'ın üçlüklerine bağlı olacak maçlar. Keep için birşey söylemek zor. Adam daha iki maç oynadı büyük şeyler bekleyemeyiz. Ama keşke biraz daha atletik olabilseydi.

Almeida' Alıntı:
Arkadaşlar dün yaşanan olayları görünce kahrolmamak elde değil. Ben isterdimki taraftarlarımızın mücadelesi yerine yönetimimizin basına yapacağı bir açıklama olsun. Şimdi olacaklar belli Federasyon her türlü bizim arkamızda değil büyük ihtimalle saha kaptama cezası verecekler. El amine olanları biliyorsunuz adamdan ek savunma süresi isteyip ceza vermediler. Bize savunmamızı almadan verilen cezalar ise ligdeki kaderimizi değiştirdi.

Tekelin dün aldığı kritik galibiyetten sonra önümüzdeki hafta Haldun Alagaş'ta bize büyük görev düşecek. Bu takım küme düşmeyi haketmiyor. Hatta oyuncularımızın Fb ve Bjk dan daha iyi olduğunu düşünüyorum. Pivot mevkimiz hariç. Zaten pivotumuz olmadığı için(yedeği bile yok) üçlüğe dayalı bir basketle hiçbiryere varamayız. Artık ümidimiz Arda nın da iyileşmesiyle pota altına yapılacak drıve lar ile(Johnson la beraber) nıck gökhan boddı ve burak'ın üçlüklerine bağlı olacak maçlar. Keep için birşey söylemek zor. Adam daha iki maç oynadı büyük şeyler bekleyemeyiz. Ama keşke biraz daha atletik olabilseydi.
Tekel maçı için şimdiden örgütlenmemiz gerekiyor.Anadolu yakasındaki seyircimiz baya iyi.Bunu kullanmalıyız.Haftaya da kazanamazsak play-aut için hazırlığa başlayalım.

Sn. kaemre,

Kendimi tasvir acisindan: Su an 30 yasindayim, dunku macta pota arkasinda degil Galatasaray benchinin arkasinda oturuyordum. Bu forumdaki arkadaslari (en azindan forum bunyesinden) sahsen tanimiyorum, onumuzdeki haftalarda tanisabilirsek cok mutlu olurum.

Bir konuyu aciklamak isterim: Dunku mactan sonra hakemin iyi oldugunu birisi bana soylese, muhtemelen kedisine tepki gosterirdim, en azindan o anki sinirimle gosterme ihtimalim vardi (tepki gostersem bile "sen bittin, oldurecegim, olumun elimden olacak" gibi mafyavari laflar soylemezdim, bu tarz cumlelri hayatimda kurmadim, kurmam da) Asil muhim olan su: ben orada yanlizca kendimden sorumluyum, yapacagim harketler kendimi baglar, ben sadece tribundeki bir taraftarim. Ama Galtasaray'in kocu, tasidigi bu sifat nedeniyle Galatasaray'i da temsil etmektedir ve onun degerlerine sahip cikmalaidir. Kulubun 2. baskaninin (Turgay Kiran) yaninda Necati Guler'e, "sen bittin, vurduracagim seni" diye bagirmasin ben bir Galatasarayli olarak utandim.

Hailil uner dun magdur, kizgin ve sinirli olabilir ama bu davranislarini hakli gostermeye calismanizi anlayamiyorum

Sn DAwkins neyi yadırgadığınız anlamış değilim açıkçası. H.Ü hayatı boyunca bu tip olayların içinde olmuştur. Oyuncu dövmeler, küfür etmeler, maç sırasında sahaya girip oyuncuya çelme takmalar, tribüne küfür etmeler hareket çekmeler vs vs.. Zamanında GS tribününe bile hareket çekmiş küfür etmiş biridir kendisi.

Size bir çırpıda 10 tane bu tip olay sayarım H.Ü hakkında. Bu adam bu işte değişmez..

Ha burada belli kişilerden onun aleyhinde bir şey duymayı bekliyorsanız boşuna beklemeyin... Her türlü naneyi yese de takımı amatöre düşürse de onun dışında herşeye bahane bulunur ona tek kelime edilmez.. Her türlü faaliyeti haklı sebeplere dayandırılmaya çalışlır.

Bak hakem de katletti maçı hoca tehdit de etse yumruk ta atsa kafa da atsa haklıdır.. Hey allahım.. Bi kere de yanlışa yanlış deyin en azından hiç sesinizi çıkarmayın. Yanlışa yanlış demek bu kadar mı zor?

Diğer taraftan olay dediğiniz gibi Turgay Kıran'ın yanında olmuşsa o da en az H.Ü kadar kabahatlidir. GS kültürünü, etik vs değerleri her fırsatta ağzından düşürmeyen insanların bu tip olayların içinde olması tasvip edilemez.

HAftaya sezonun en önemli maçına çıkacağız inşallah bu sefer kazanırız da bir parça rahat nefes alırız. ZAten küme düşme hattındaki rakiplerimizi de yenemiyorsak kümede kalmayı haketmiyoruz demektir...

Sn Ozzy,
Bir fırsat verseniz, bir mesajı boş geçseniz belki Halil Üner aleyhinde biz de bir şeyler söyleyeceğiz de, ancak tabiiki bize çok da laf düşmeyecek, zira biz sizin gibi tüm zamanları HÜ nün yanında geçiremedik, aynı otobüslere binemedik, 20 senedir sürekli Halil Üner'in bench inin arkasında olamadık, her adam dövdüğünde izleme şansımız da olmadı, mafya ile (benim deyimim değil) toplantılarına ve işbirliklerine şahit olamadık.

Dün Halil Ünerin kızgın olduğu ve bu sözleri (tamamen aynısı değil sede , eş anlamdı) sarfettiği anda Sabahattin abi, Turgay Kıran, Derya Taşdelelenler ve divan üyesi üç ağabeyimizin oluşturduğu bir çemberin içindeydi , pek ayıplayan olmadı, ama ben ce de hepsi müşterek bir kabahat işlediler.

ozzy... yeter artık sen fazla ileri gitmeye başladın...zamanında iyi yara bırakmış halil hoca derinliklerinde bu kadar çok şey bildiğine göre bi nefeslen be birader...maçlara gelmeden atıp tutuyorsun ondan sonrada kulaktan dolma laflarla laf salatası yapıyorsun burda...hele bi gelde maçlara endamını görelim,durmadan köstek olmanın alemi yok birazda destek olda adamlığını görelim...Halil hoca ile hiç bir bağım yok ,onu sadece 80 li yıllardaki şampiyonluklardan tanıyorum,bunları yaşamayan bilemez sende yaşasaydın şu yazdıklarından utanırdın,evet halil hoca serttir halil hoca fevridir vs vs ama halil hoca adam gibi adamdır bunu kafana sok...

Dün orda olupta şerefsiz hakemlere balgam banyosu yaptıran herkesten allah razı olsun ,çoktan haketmişlerdi bunları...Dua etsinler emniyete yoksa ordan dün sağ çıkamazlardı...Herkese hak ettiğini vereceksin ki tekerrürü olmasın ama ne yazıkki tekerrürler devam ediyor...

Dawkins...soyunma odaları koridorlarında bu forumdan 3 kişiydik ve biz destek verdik halil hocaya... her şeyinde bi sınırı var,bu adamda etten ve kemikten yaratılmış hiç mi sinirlenmiyecek hiç mi tepki göstermeyecek ki çok haklıydı tepkisinde...

Bazılarında halil hoca sendromu başgöstermiş adam ne yapsa batıyor haklı dahi olsa,size inat illahada HALİL ÜNER...

Halil hoca ile hiç bir bağım yok ,onu sadece 80 li yıllardaki şampiyonluklardan tanıyorum,bunları yaşamayan bilemez sende yaşasaydın şu yazdıklarından utanırdın,evet halil hoca serttir halil hoca fevridir vs vs ama halil hoca adam gibi adamdır bunu kafana sok...

TAbi canım biz hiç maça falan gitmedik şampiyonluk falan yaşamadık bişey bilmeyiz..Basket topunu da görmüşlüğümüz yoktur. Neymiş kulaktan dolma bilgiler? Söyle hepsinin tarihini geçicem sana..

Maça gidip gitmediğimi nerden biliyorsun tanıyor musun beni? kimim nerede yaşıyorum ne yapıyorum biliyor musun da sallıyorsun?

Buraya ne yazacağımı sana soracak senden icazet alacak değilim. Beğenmiyorsan yanıt verirsin ötesine de gidemezsin. Adamlığı senden öğrenecek değiliz.

cimboms34' Alıntı:
iyi o zaman takıl kafana göre ama şunu unutma burasını anti halil üner forumuna çeviremeyeceksin ozzy...

2 yıldır halil üner'in Galatasaray icin ne kadar yanlıs bir tercih oldugunu (gerek coaching, gerekse karakter olarak) dilimiz döndügünce anlatmaya calıstık.. Ve netice ortada.. halil üner 2 yıl boyunca takımın başında kalmaya devam etti..

Küme düşüyoruz, evet sizin istediginiz oldu.. siz kazandınız!!

cozker' Alıntı:
cimboms34' Alıntı:
iyi o zaman takıl kafana göre ama şunu unutma burasını anti halil üner forumuna çeviremeyeceksin ozzy...

2 yıldır halil üner'in Galatasaray icin ne kadar yanlıs bir tercih oldugunu (gerek coaching, gerekse karakter olarak) dilimiz döndügünce anlatmaya calıstık.. Ve netice ortada.. halil üner 2 yıl boyunca takımın başında kalmaya devam etti..

Küme düşüyoruz, evet sizin istediginiz oldu.. siz kazandınız!!

Çok haklısın bizim dediğimiz oldu,yıllardır bu takımın küme düşmesini canı gönülden diliyorduk ve başardık.hatta kına bile hazırladık hep beraber yakacağız.

cimboms 34 (isminiz ali miydi mehmet miydi hatırlayamadım kusura bakmayın)

Müge hocayı bilmemkaç maç kazanamadı diye istifaya davet eden siz değil miydiniz.Halil Üner'de 2 yılda 10 maç kazandı ancak... 3 de 1 den daha az. Peki bu desteğin sebebi 89 daki şampiyonluksa ne bitmez bir kredidir bu? Neden bu destek... Üstelik aynı durumdaki benzerleri hakkında farklı düşünürken?

Sevgili Gordon,
Kesinlikle anlaşılmayan ya da garip olan bir şey var,
Bu forumun adı GSbasket.org
Yani başındaki sembolden dolayı bence kesinlikle bazı değerlere sahip çıkılması gerekir diye düşünüyorum.
Halil Üner Galatasaray Basketbol takımının istesek de istemesek de şu an sözleşmeli coach'u,
Ben ne yazdımsa gelen cevapların % 90 ı, Halil Ünalın özel hayatına ait suçlamalar ya da yakıştırmalar.
Şimdi Ali bey birşeyler yazmak gereği duymuş, buna çok fazla gerek duyan insanlardan biri olarak,
Yine konu hep aynı yerlere gelecek ve herşey yeniden ortaya konulacak.
Forumlarda, Fatih Terim de eleştirildi, Hagi de Hakan Şükürde, eleştirileceklerde,
Ama O kadar üzücü şeyler telaffuz ediliyorki,
Burası basketbol bilgisi üst düzeyde olan nezih insanların oluşturulduğu bir ortam.
Hoca , hocalığı ile ilgili eleştirilsin, yaptığı yanlışlar konuşulsun, setleri tartışılsın, gerekirse yerden yere vurulsun,
Çıkıp bizde bunlara katılalım

Hoca dan bir arkadaşımız " herif " diye bahsediyor,
Bir başkası, mafya olmakla suçluyor,
Diğeri karektersiz diyor,
Öteki küfürbaz diyor, kaba diyor, olay çıkartan diyor,
Galatasaraya yakışmaz adam deniliyor,
Sahtekarlıkla suçlanıyor,

Bunlardan mutlu mu olmalıyız.
Bir Galatasaray Hocasından, bu şekilde bahsedilmesinden mutlu mu olmalıyız.

Peki ben size bir soru soracağım, 2 yılda 10 maç kazanan hoca 30 maç kazansaydı, o zaman bu yakıştırmalar olmayacakmıydı, ya da mazur mu görülecekti.

Anlaşamadığımız tek nokta bu.

Bu suçlamaların doğruluk derecesini kimse bilmiyor, ancak çeşitlii suçlamaları yapan insanların, bazı yanlış yada yalan şeyler söylediklerini ben bilebiliyorum.

Örneğin her ortamda , her şekilde Hocanın Galatasaraylı olduğunu tartışır ve de ispatlayabilirim,

Oyunculara küfür etmesi , dayak atması konusunda da çelişkiler buluyorum, iki senedir bu takımda, ben onunla sorun yaşayan, gönderdikleri de dahil hiç bir oyuncu görmedim.

Bunlar örneğin söylenen herşeyin % 100 doğru olmadığını gösteriyor bana,

Bilemiyorum, acaba bazı şeyleri bir kere daha gözden geçirip, Klubümüzün menfaatleri doğrultusunda biraz daha ölçülü olamazmıyız.

kaemre' Alıntı:
Oyunculara küfür etmesi , dayak atması konusunda da çelişkiler buluyorum, iki senedir bu takımda, ben onunla sorun yaşayan, gönderdikleri de dahil hiç bir oyuncu görmedim.

Off topic, konuya girmek istemiyorum ama Tufan ERSÖZ unutulmasın ;)

gordon' Alıntı:
cimboms 34 (isminiz ali miydi mehmet miydi hatırlayamadım kusura bakmayın)

Müge hocayı bilmemkaç maç kazanamadı diye istifaya davet eden siz değil miydiniz.Halil Üner'de 2 yılda 10 maç kazandı ancak... 3 de 1 den daha az. Peki bu desteğin sebebi 89 daki şampiyonluksa ne bitmez bir kredidir bu? Neden bu destek... Üstelik aynı durumdaki benzerleri hakkında farklı düşünürken?

gordon... evet dediğin gibi o kredi hiç bitmedi ve bitmeyecek...ama bu krediden öte bazı gerçekler var ve bunu çok az insan biliyor böyle oluncada halil hocanın arkasından sallamak kolay oluyor..

Bırakın mağlubiyetleri eğer halil hoca olmasaydı şimdi bu şubenin kapısına kilit vurulurdu..Şimdi size yaptığı icraatlarından bazılarını yazacağım takdiri size bırakıyorum...Yabancıları otelinde yatırıp yediren içerin,otel taksilerini emirlerine veren,kredi kartı patlaması son safhaya gelmiş oyuncuların paralarını yatıran,cezalı ülker maçında jacobsen ve bodiker'ın sahaya çıkmak istememeleri üzerine şahsi çeklerini veren,parasız gidilen deplasmanlarda gidilen şehirlerdeki dernek başkanlarıyla ve storeler ile irtibata geçip masrafları karşılayan,kızlara verdiği destek zaten ortada.. Bakın bunları beni yazdırmak zorunda bıraktınız...şimdi size soruyorum...Bu şartlar altında kim bu takımın başına geçerde ne kadar başarılı olur :?:

Müge hoca olayınada hiç girmiyeli gordon...20-0 oldu hala takımın başında
benim açtığım topikteki amaç kan değişikliğiyle belki biraz kıpırdardı kızlar ama nafile...şimdi demişsin ki halil hoca..tamam değiştirelim,bulun yukarda yazdığım şartları yerine getirebilecek bi babayiğit değiştirin gitsin...

Ahmet ağabey,

Başka bir topikte daha söylemiştim size şu an düşmeyi değil play-off'u bile konşuyor olsak ben hocadan memnun değilim diye. Hocanın galatasaray'ın başındaki sembol olmayı hak etmediğini düşünüyorum gözlerimle gördüğüm(behçet üner mevzuu hariç. O da mumcuoğullarının kendi lafıdır) bvazı hadiselerden ötürü. Bunu da hocayla kontrat imzalandığı andan beri söylüyorum.

Takım 30 maç kazansaydı bu eleştiriler olacak mıydı demişsiniz. Herif kelimesini hoş bulmuyorum, ama bir insan kabaysa ve küfürbazsa ona kaba ve küfürbaz denmesinden rahatsızlık duymanızı anlayamıyorum. Galatasarayı başındaki belirttiğiniz sembolün insanlara saldırmak gibi, kamera önünde küfür etmek gibi kötü huyları var. Şu anki eleştiriler mazur mu görülecekti. BEnim tarafımdan değil. Diğer arkadaşlarlar tarafından görülecekse de kendilerinden şüphe duyarım. 10 maç kazanmasına ilişkin eleştiriler, bana ve diğer arkadaşlara defalarca söylenen kişiliğine laf etmeyin, koçluğuyla konuşun sadece lafındandır. Yani pek tutar tarafı olan bir koç değil kendisi.Bir galatasaray hocasından bu şekilde bahsedilmesinden mutlu mu olmalıyız diyorsunuz. Olmamalısınız, tıpkı bir galatasaray hocasının en ünlü yanının nsaları dövmesi ,hakemelre saldırması, başkalarını ölümle tehdit etmesi, kamera önünde hakeme küfretmesi gibi hadiselerden mutlu olmamanız gerektiği gibi..

Yoksa sürekli belirtirim, Halil Üner'in oynattığı basketbolu oynatan ama yaşlı teyzelerin karşıdan karşıya geçmesine yardım eden bir koç kabülümdür diye... Kanımca insani hususlarda bazı defektleri olan ve en önemli defekti de bunları kontrol edememek olan bir insan galatasaray'da durmamalıdır. BAşarılıysa bile durmamaıdır ki başarısızdır!

Benim bahsettiğim olaylar gözümle gördüğüm olaylardır, siz belki inanmıyor olabilirsiniz, bu nedenle sadece koçluğunu değerlendiriyor olabilirsiniz ki bu noktada bile işlerin yürümediği bu kadar ortadayken bile kendisini savunmanızı( yanlış anlamayın avukatlık manasında bir söylem değil bu) anlayamam, lakin ben gördüklerimden sonra hoca burada oldukça eleştirmeye devam edeceğim...

Fakat sizinle hadiseye farklı paradigmalardan baktığımızı düşünüyorum en nihayetinde. Bu nedenle de kırıcı olmamak adına bir daha sözlerinize "ahmet ağabey" ile başlayan kişisel cevaplar vermemek kararı aldım.Umuyorum yanlış anlamazsınız zira, yüzyüze konuşuluduğunda gayet normal anlaşılacak bir çift söz forum ortamında çok acaip yerlere gidebiliyor...

sevgilerimle

cimboms34' Alıntı:
gordon... evet dediğin gibi o kredi hiç bitmedi ve bitmeyecek...

O kredi derken kastettiginiz 80'lerdeki şampiyonluksa bir düzeltme yapmakta yarar var. O son şampiyonlugumuzda takımın kocu Faruk Akagün'dü. halil üner yardımcı koctu sanırım..

cozker' Alıntı:
cimboms34' Alıntı:
gordon... evet dediğin gibi o kredi hiç bitmedi ve bitmeyecek...

O kredi derken kastettiginiz 80'lerdeki şampiyonluksa bir düzeltme yapmakta yarar var. O son şampiyonlugumuzda takımın kocu Faruk Akagün'dü. halil üner yardımcı koctu sanırım..

Ne olduğunu neler yaptığını ben çok iyi biliyorum için rahat olsun...

Devamlı halil üner in cok büyük bir GS'li oldugunu ve neler yaptıgını anlatıp duruyorsunuz!
Neler yaptıgını puan tablosuna bakınca yeterince görüyoruz zaten..
Ayrıca Galatasaraylı olup olmamasıyla ilgili olarakta halil ünerin kendi demecleri yeterince acık ve net!
GS'li olmadıgını açıkça itiraf eden bir adama nicin böylesine kredi tanıdıgınızı anlayamıyorum dogrusu!!!

-------------------------------------
981 yılında Fenerbahçe'yi gençlerde Türkiye Şampiyonu yapmıştım. Yani Fenerbahçe ile bağlılığım çoktu. Tabi sadece Karşıyaka değil, Gs'da, Cukurova'da da şampiyonluğum var. Bu arada Gs'li olduğum ile ilgili sözler var. Ben profesyonel koçum ve Gs'lı da değilim.

http://www.fenerlist.org/soylesi/halil_uner.htm

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...