Galatasaray 82-61 Cras Basket Taranto | 2008-09 EuroCup Şampiyonu Galatasaray

Re: GALATASARAY AVRUPA SAMPIYONU!

ağabeylerime, babama büyüklerime ne kadar teşekkür etsem azdır,
ya onlar fenerli olsalardı, iyi ki Galatasaraylılar ve beni de galatasaraylı yaptılar,

Ne Mutlu Türküm Diyene
Ne Mutlu Galatasaraylıyım Diyene

ben 32 yaşındayım aranızda 14-16-17 yaşlarında arkadaşlar var, ben 32 sene boyunca bir kere olsun neden galatasaraylıyım demedim, her zaman gurur duyacak başarılar yaşadım. Siz de çok şanslısınız ömrünüz boyunca hep mutlu olacaksınız, çünkü siz GALATASARAYLISINIZ

Muha Pana' Alıntı:
Arkadaşlar!Seyirci olarak görevimiz bitmedi.Potanın perileri Avrupa şampiyonu takımımız kadar desteği hakeden filenin sultanları var.Malesef onlar hiçbir zaman basketbol takımımız kadar şanslı olmadılar destek bakımından.Lütfen bugün ezeli rakibimiz Fenerbahçe Acıbadem karşısında onları yalnız bırakmayalım ve hiç susmadan yapacağımız desteğimizle bir tarih de voleybolda yazalım.Voleybolcu kızlarımızın yüreklerinin de ne kadar büyük olduğunu VGS karşısında gördük.Onlar belki de daha fazla desteği hakediyorlar ne de olsa yönetimimizin voleybola olan maddi-manevi ilgisi belli!!!
Hep birlikte 50.Yıl spor salonuna.Kuşlardan eksik olmayalım.
Çok doğru,arkadaşlar sizden ricam lütfen BU AKŞAM bayan voleybolcularımızı saat 18:00´de YANLIZ BIRAKMAYIN.... ;)

Şimdi sakin kafayla daha güzel bir değerlendirme yapabilirim.
Maçın Yıldızı: Sophia Young & Simone Agustus; Hangisi daha iyi oynadı karar veremedim.Her ikiside hem hücumda hem savunmada müthişti.Young'ın kendisinden çok daha uzun oyuncular karşısında aldığı ribaundlar, Agustus'un blokları, her ikisininde kritik anlarda buldukları sayılar,asistler, bence her ikisi de bunu eşit derece de haketti...
X-Factor : Marina Kress; Sıkıştığımız anlarda beklenmedik sayılarıyla takımı ateşledi,savunma da elinden geleni yaptı ama fark 7 sayıyken öyle bir üçlük attıki...
En önemli Hücum: Marina Kress'in normal sürenin son dakikalarındaki üçlüğü
Kırılma Anı: Agustus'u bir hayli yavaşlatan Greko'nun 4'lemesi ve oyundan alınması.
En heyecanlı an: Marina Kress'in ilk serbest atışı
6. oyuncu: Savunmada varını yoğunu ortaya koyan, kritik anlarda sorumluluk almaktan çekinmeyen,skora katkı yapan Tuğba
Savunmacı: Işıl Alben'in önderliğinde yüreğini ortaya koyan tüm Galatasaray basketbolcuları
Alkış: Tribünleri dolduran ve maç boyu takımı fark erise de destekleyen ve Ayhan Şahenk'i cehenneme çeviren taraftar
Teşekkür: Tüm Galatasaray bayan basketbol takımı; Okan Çevik, Cem Akdağ, Ahmet Dedehayır, Mihriban Oğuz, Hakan Hoca ve daha o kadar çok kişi varki...
Ders alanlar: Takımın kötü günlerinde inançlarını yitiren, o gitsin bu gitsin, şu gitsin, bu sene gitti, bizden hiçbirşey olmaz diyerek Işıl Alben, Agustus gibi yıldızlara dahi acı dillerini dokundurmaktan çekinmeyen taraftar...
VE 2009 FİBA EUROCUP ŞAMPİYONU "GALATASARAY"

Bu kadronun bu oluşumun hakkı şampiyonluklardır... Takım doğru yönetildiği zaman , hem teknik hem idari anlamda bu takımın neler yapabileceğini dün gördük.. Herkesi canı gönülden kutluyorum, bizlere bu gurur gecesini yaşattıkları için..

Başkan, yönetim, şb. sorumlusu, menajer, koç, oyuncular ve en önemlisi takıma güç veren taraftar... Herkesi tekrar, tekrar kutluyorum...

dün maç bitti ama kendime gelip bilgisayarın başına oturamadım tek kelimeyle müthiş bir maçtı aslında klasik galatasaray maçı her baranşta olduğu gibi bu branştada bize rahatlık haram ille işimizi zora sokacaz ki alınan galibiyettin kıymeti biraz daha artsın.bize bu heyecanı yaşattıkları için teşekkürler.young çok iyiydi augustus her zaman ki gibi onu bu kadar tutmalarına rağmen hem attı hem müthiş asistler yaptı.ışılından koreline hepsine helel olsun.tabi taraftar, atmosfer ayrı güzeldi.salonu öyle görünce bu maçı kaybetsek bile seyirciyi izelmek için bu maçı seyredecem dedim ama maçın sonuda güzel oldu :p

tebrikler kızlar...mücadelenin azmin sonucunu aldık..macın kader anı kesinlikle kressin serbest atışları onlardan biri kacsa faul yapmak zorunda kalıcaz cunku skoru eşitleyemeyecektik.top potada kac defa sekti oyle ya.sans bizden yanaydı.inandık basardık..

arkadaslar bugun gs bayan voleybol macı var fb ye karsı saat 18de onları desteklemeliyiz.onlarda ligi 1.bitiren vakıfbank g.s. elediler ceyrek finalde yani müthiş iş basardılar.şimdi yarı final rakip fb. bu turuda gecmememiz için bir neden yok.insallah onlarda final oynarlar.büyük basarı olur.onlara destek verelim.

Re: Avrupa Şampiyonu GALATASARAYIMIZ,Bravo Kızlar!!

Galatasaraya futbol takımı UEFA CUP Şampiyonu
Galatasaray futbol takımı SUPER CUP şampiyonu
Glatasaray tekerlekli basketbol takım ŞAMPİYONLR LİGİ şampiyonu
Galatasaray tekerlekli basketbol takımı KITALARARASI şampiyonu
Galatasaray bayan basketbol takımı AVRUPA şampiyonu

hala Türkiyede büyük olduğunu iddia edenler avrupa kulubü olduğunu söyleyenler varyaa ama hiçbir başarısı olmayanlar en azından şu tabloya bi baksın ve bizim yinede yetinmediğimizi bi görsünler bakalım...

Kress her ne kadar sonlara doğru çok kritik sayılar yapsada savunmada ve özellikle pota altı bire birinde çok büyük hatalar yaptı rakipte bu sayede sürekli topları pota altında indirmeye çalıştı.. Bir ara hoca Yasemini koydu ama oda size olarak uygun olmadı neyseki Sophia olağanüstü bir savunma performansı gösterdi.. Sophia'yi sanırım çoğumuz ilk kez böyle savunma yaparken gördü : )

Hepimize tebrikler hani derler ya azmin ve inancın zaferi aynen öyle işte..

bütün takımımıza tek tek teşekkürler.. bir sezon içinde iki ayaklı maçların birinde büyük fark yiyip geri dönüş yapılabilir ama bu 2. kez yapılıyor ve sonunda da kupa geliyorsa gerçekten inancın ve armanın zaferidir.

"...amacımız türk olmayan takımları yenmektir."

arkaedaşlar mac sırasında bir tezahürat vardı avrupada kupayı kaldıracagız diyee o cok guzel bir tezahuratmıs her kez bi dilsen soledi.o tezahuratı bilen yazabilirmi?:)

Bize bu gururu yaşatan ve bu oluşumda emeği geçen herkese sonsuz teşekkürler.

Hayatımda ender yaşadığım bir gün oldu benim için,bu sene hedeflediğimiz üç kupanın ikisini aldık geriye iki kupa kaldı bu takım o iki kupayı alabilecek potansiyele sahip olduğunu dün gece bir kez daha ispatladı.

Bize bu mutluluğu yaşatan bu başarıda emeği geçen herkese sonsuz teşekkürler.Bir maçta bu kadar heyecanlandığım azdır.Özellikle kressin serbest atışında top potada sektikçe bende yerimde sektim :)
Muhteşem bir geceydi bütün taraftara da sonsuz teşekkürler.Ne demiştik:

Teker teker geçiyoruz turları
Avrupada alacağız kupayı

angut forumdakiler bu başarı değil kendilerini avutuyor diyorlar :D :D

asıl kendilerini avutuyorlar haberleri yok.
keşke istanbula otobüs bulabilseydim :(