Galatasaray 82-61 Cras Basket Taranto | 2008-09 EuroCup Şampiyonu Galatasaray

Re: 3 MÜJDE!

Kenan Gül' Alıntı:
[quote="Aykun Alan":em3xcib5]acaba banttan verilecekmi ?

verecek..suanda +90 var ondan sonra haberler ve haberlerden sonra maçı verecek...uefa turu geçseydik 2.00de verecekti ama şimdi daha erkende verebilir sanırım...[/quote:em3xcib5]

mac tekrarı birazdan 01.10da GSTVDEE.........

Re: Finaldeyiz.!! Fiba EuroCup Rakip Cras Basket Taranto

"3 Müjde" adlı başlıkla bu isimdeki başlık birleştirilmiştir. Konuların tek yerde konuşulması daha güzel değil mi? ;)

tarif edilmez bir mutluluk tabii.. takımın inişli çıkışlı halini görünce , benim için çok da beklendik bir durum değildi.. bu çok kötü günde moral, teselli oldu.. salon,saat v.b değerlendirmeler yapılırken , bir iş gününden bahsettiğimizi ve işten çıkıp gelecek insanların unutulmaması gerektiğini hatırlatmak isterim.. gerçi final olduğundan çok erken bir saate düşmeyecektir ama yine de hatırlatayım.. en erken 20.30 olmalı..

Gurur duydum emeği geçen herkesi kutlarım.. Okan ÇEVİK abimizlede ayrıca gurur duyduk.. Kendisi bayan basketboluna ismini altın harfler ile yazdıracak inşallah...

insan demez mi madem banttan yyaınlayacak kadar spiker ve kameraman varsa neden tek kameraylada olsa yayınlayıp bize izletmedin bu şöleni yazıklar olsun ...
ayrıca kızlar gerçkten utandırdınız beni ikini yarıdaki oyununuzla helal olsun

Taranto Cras Basket'i Tanıyalım

FIBA Eurocup'ta tarihi bir başarı elde ederek finale yükselen Galatasaray Bayan Basketbol Takımı, İtalya'nın Taranto Cras Basket takımıyla eşleşti. İlk maç 2 Nisan'da İtalya'da yapılacak. 9 Nisan akşamı İstanbul'da oynanacak rövanş ile kupa sahibini bulacak.

İtalya Ligi'nde 18 galibiyet - 4 yenilgi ile lider durumda bulunan Taranto Cras Basket, FIBA Eurocup yarı finalinde kupanın favorilerinden Dynamo Moskova'yı her iki maçta da (76-71 / 75-85) yenerek rakibimiz oldu.

FIBA Eurocup'a F Grubu'nda başlayan İtalyan ekibi, tek yenilgiyle lider olarak bir üst tura yükseldi. Ardından sırasıyla CSS-LMK SF. Gheorghe (Romanya), Tarbes (Fransa), CB Feve San Jose'yi (İspanya) eledi.

Taranto'nun FIBA Eurocup'taki en üretken ismi, 17 sayı - 7 ribaund ortalaması ile Suzy Batkovic. Center mevkisinde forma giyen Avustralyalı oyuncu, 1.94 boyunda.

Power forvet Elodie Godin, 8.6 sayı - 8.4 ribaund ortalamasına sahip.

1.74 boyundaki oyun kurucuları Michelle Greco, 9 sayı - 2.5 ribaund - 3 asist - 3 top çalma ile oynuyor. Forvet Megan Mahoney, 16 sayı - 6 ribaund ortalaması ile bir diğer üretken isim.

Kaynak: galatasaray.org

Arkadaşlar merak etmeyin final maçını verirler.Avrupa'da kalan tek takım Galatasaray Bayan basketbol takımı olduğu için(kendi spor klübümüz için söylüyorum).Baretta Famillia nın intikamını almak şart oldu artık.Saha avantajı da bizde artık.Cem Hoca ya Hakan hoca ya teşekkür etmek lazım bence resmi siteden takımı buraya kadar taşıdıkları için...Hakan hoca hala görevde o neyse de Cem hoca ya teşekkür edilmesi çok büyük incelik olur.Galatasarayımıza yakışan bir hareket olmuş olur...

Vay be tarihleri en yakın zamanda olmuş çok iyi 9 nisanda hangi salon olursa olsun isterlerse Ankara'da oynasınlar ölüm olsa vazgeçmem gelirim ;)

Dün Sami Yen'e giderken bi takımdan bahsediliyordu bizi eleyen takım finale çıktı falan denilen takım bu mu yoksa bu onu eleyen takım mı ?

kesinlikle ve kesinlikle bu maca her sekilde gidecem, Italya'da olanina. fakat, hangi sehrin takimi oldugunu bir ogrenirsem...

hangi sehrin takimidir arkadaslar bu ?

gelen varsa, Italya'da omuz omuza yapalim.

Sagol Emre.

Kasaba takimiymis. bulundugum yere de cok uzak, ama farketmez. 1 kisi, 1 kisidir. giderim pankartimizida asarim.

Kaan Can Garip' Alıntı:
kesinlikle ve kesinlikle bu maca her sekilde gidecem, Italya'da olanina. fakat, hangi sehrin takimi oldugunu bir ogrenirsem...

hangi sehrin takimidir arkadaslar bu ?

gelen varsa, Italya'da omuz omuza yapalim.

Çizmenin topuğunun tepesinde :))güzel bir yere benziyor.

Guzellignden suphem yok. ama cok sapa yerde be abi :) ne guzel heryere trenle gidiyorduk. tren sefasi yalan olur gibi bu sefer :) bir de Napoli ye cok yakinmis ama Bari ye bali. google images ten baktikca yaziyorum. ama sahilleri bu kadar guzel olan bir yer daha gormedim.

Bari'den gectim 9 sene once. Guzel anilarim var. Mesala bir benzincede italyan benzin stationun'da calisan beyefendi. Bizim Turk oldugumuzu anlayinca Hakan Sukur'den bahsetmisti. Galatasaray'in nekadar buyuk bir takim oldugunu gozleri fanatiklikten baska hic birsey gormeyenlerden haric herkes biliyor.

Italyadan iyi bir sonuc alacagimiza yurekten inaniyorum.

Not: Italya cok guzel bir memleket idi. Havasi Turkiye gibi, sokaklar cicekler ile donatilmis. Ek olarak bir kere trafikte kalmis idik, kornalar konusuyor idi Turk insanindaki hava onlardada var. Birde kocaman bir stadyon gormus idim, Milandan gecer iken. Muhtemelen Inter ve Milanin oynadigi Stat idir.

oh bee bi an tırstım ilk maç burda diye
kupayı burada kaldıracağız... =)

Ya burası vakti zamanında Fatih'in İtalya dan aldığı, bir süre Osmanlı toprağı olarak kalan yer değil mi ? :) :) İyiye işaret bu :).

Yanılmıyorsam Otranto'ydu orası.

Wikipedia'ya baktım, yanılmıyormuşum.

In 1537, the famous Turkish corsair and Ottoman admiral Barbarossa captured Otranto and the Fortress of Castro, but the Turks were eventually repulsed from the city and the rest of Puglia.

Bazı sitelerde "Fatih zamanında, Gedik Ahmed Paşa'nın, Otranto'ya (Taranto) yaptığı seferdir. (1480)." olarak geçiyor. Benm de Otranto gibi bir şey geldi aklımda ama isim ve yer benzeyince herhalde Taranto ydu dedim.

Neyse, sonuçta dişi aslanlarımız fethedecek inşallah orası her neresiyse :D.

18 bin askerle burayida aldik. mecburiyetten firtina cikinca buraya yanasti donanmamiz ve sehir alindi. daha sonra napoli den gelen hacli ordusu, bizi buyuk zaiyata ugratarak, sehri geri aldi.