Galatasaray 82-61 Cras Basket Taranto | 2008-09 EuroCup Şampiyonu Galatasaray

Re: Finaldeyiz.!! Fiba EuroCup Rakip Cras Basket Taranto

Address: Via Venezia, 74100 Taranto, ITA
Tel.: +39 (99) 779 72 46
Fax: +39 (99) 779 83 24
Capacity: 3180
maça gitme fırsatına sahip olanlar için belki yardımım dokunur :=)

Ligde oynadıklarını son maçı kaybettiler. Galibiyet serileri ve liderlik gitti.
Biz geliyoruz alışsınlar kaybetmeye yavaş yavaş :p

Sarayın Sultanları blogda daha ayrıntılı yazdık. Bjk maçından sonra daha ayrıntılı yazıları analizleri girmeye başlıcaz.

Arkadaşlar Önder Çiçekoğlu ile beraber birşeyler yapmaya çalışıyoruz, eğer somut bir gelişme olursa haber vereceğiz!

Çekirge artık sıçramasın

BOTAŞ ve F.Bahçe derken şimdi de G.Saray, Avrupa kupalarında final oynamaya hak kazanan üçüncü bayan basketbol takımımız oldu.

Sarı - Kırmızılılar 1999?da FIBA Bayanlar EuroLeague?de Almanya?nın Goldzack takımını 62-53 yenip 3.?lüğü elde ederek bayan basketbolumuzda kulüpler seviyesindeki en büyük başarıyı almış olsa da Avrupa?da kupa kaldırmaya hiç bu kadar yakın olmamıştı. Kaderin garip bir cilvesi olsa gerek daha önce final oynayıp kaybeden BOTAŞ ve F.Bahçe gibi G.Saray da finalde bir İtalyan temsilcisiyle karşı karşıya gelecek. Umarım daha önce İtalyan takımları lehine 2 kez sıçrayan çekirge 3.?sünde yakalanır da kupaya uzanan taraf G.Saray olur. Avrupa kupalarında hiçbir başarısı olmayan Cras Basket Taranto?ya karşı tüm şartlar temsilcimiz lehine olsa da 2007?nin FIBA Eurocup şampiyonu Dinamo Moskova?yı eleyerek finale yükselen İtalyan ekibini bir önceki turda eşleşilen Dinamo Kursk?la karşılaştırarak hafife almak büyük bir yanılgı olacaktır. Bu yüzden özellikle Avustralyalı pivot S.Batkovic ve ABD?li forvet M.M.Mahoney?le etkili olan İtalya Ligi liderine karşı işi deplasmanda oynanacak ilk maçta sıkı tutarak Sarı - Kırmızlıların İstanbul?a avantajlı bir skorla dönmesi gerektiğini düşünüyorum. Sezon başında FIBA tarafından verilen ?wildcard?la Euroleague?e davet edilen G.Saray, Eurocup?ı kazanmayı hedeflediği gerekçesiyle bu teklifi geri çevirmiş ve yerlerine Beşiktaş Cola Turka Euroleague?e katılmıştı. Böyle bir teklifi kabul etmeyen ve bu kupayı kazanmaya odaklanan Sarı - Kırmızılıların bu hedefine ulaşması için önünde sadece 2 karşılaşma var. Yarı finalde İstanbul?da özellikle son 2 periyotta yapılan savunma yinelenirse, Ayhan Şahenk Spor Salonu bu kez yüzde 40 yerine hınca hınç dolarsa ve final motivasyonu ekstra bir stres getirmezse G.Saray, Avrupa?da kupa kaldıran ilk bayan basketbol takımımız olacaktır. Bu başarıda yönetim kurulu üyeleri, sporcular, teknik heyet ve şimdiki antrenör Okan Çevik, bu kadroyu bir araya getiren, geçen yıl elde edilen yarı finalle Eurocup?ta şampiyonluk fikrine camiasını inandıran Cem Akdağ pay sahibidir. Bu gerçek basketbol adamının final maçında salonda olmasının sağlanması ve kazanılacağına inandığım o kupanın sevincine mutlaka ortak edilmesi gerektiğini düşünüyorum. Umarım kupalar kadar değerli bir olgu olan vefa duygusu gösterilir. Bu ülkenin aydınlık yüzü bayan basketbolumuza yakışan da böyle hassasiyetler değil mi!..

Cumhuriyet/ SERDAR GÜREL

Uğur GÜVEN' Alıntı:
...geçen yıl elde edilen yarı finalle Eurocup?ta şampiyonluk fikrine camiasını inandıran Cem Akdağ pay sahibidir. Bu gerçek basketbol adamının final maçında salonda olmasının sağlanması ve kazanılacağına inandığım o kupanın sevincine mutlaka ortak edilmesi gerektiğini düşünüyorum. Umarım kupalar kadar değerli bir olgu olan vefa duygusu gösterilir. Bu ülkenin aydınlık yüzü bayan basketbolumuza yakışan da böyle hassasiyetler değil mi!..

Cumhuriyet/ SERDAR GÜREL
Son bölümdeki vurgu daha da anlamlı kılıyor yazıyı. Umarım bu detay gözden kaçmaz...

Uğur GÜVEN' Alıntı:
, geçen yıl elde edilen yarı finalle Eurocup?ta şampiyonluk fikrine camiasını inandıran Cem Akdağ pay sahibidir. Bu gerçek basketbol adamının final maçında salonda olmasının sağlanması ve kazanılacağına inandığım o kupanın sevincine mutlaka ortak edilmesi gerektiğini düşünüyorum. Umarım kupalar kadar değerli bir olgu olan vefa duygusu gösterilir. Bu ülkenin aydınlık yüzü bayan basketbolumuza yakışan da böyle hassasiyetler değil mi!..

Cumhuriyet/ SERDAR GÜREL

Şu nokta çok önemli. Serdar Gürel'e bravo gerçekten.

Açıkçası, Kursk maçından sonra Cem Hoca'nın adının hiç anılmamasını yadırgamıştım, umarım gereği yapılır.

Biz bile turu geçtiğimizde klavyede 2 satır yazarken Cem Akdağ'ın hakkını vermedik, yönetiminin onu maça çağaracağını düşünmüyorum. Çağırırlarsa hoş olur umarım çağrılır.

Emre Evren İçöz' Alıntı:
isterseniz zafer kalaycıoğlunuda çağıralım!!

Haddini aşmanın lüzumu yok. Daha sert de yazabilirdim ya neyse.

Sırf senin zihniyetindekiler şu sporu izlemesin diye bayan basketbolu popülerleşmese mi diyorum zaman zaman.

Emre Sarp Kocaoğlu' Alıntı:
[quote="Emre Evren İçöz":4j3k5jn4]isterseniz zafer kalaycıoğlunuda çağıralım!!

Haddini aşmanın lüzumu yok. Daha sert de yazabilirdim ya neyse.

Sırf senin zihniyetindekiler şu sporu izlemesin diye bayan basketbolu popülerleşmese mi diyorum zaman zaman.[/quote:4j3k5jn4]
ben de cem hoca ve kübranın gelmesinden yanayım ama taj dendiği için böyle yazdım bizi yarı yolda bırakıp gidenlerle işimiz olmaz bide sözlerine dikkat et istersen ;)

O zaman daha açıklayıcı bir şekilde yazarsın. Ne demek Zafer Kalaycıoğlu'nu da çağıralım. Bundan ne anlam çıkıyor, bir düşün.

Emre Evren İçöz' Alıntı:
isterseniz zafer kalaycıoğlunuda çağıralım!!

çıkarın artık şu at gözlüğünü !

benim yazdığımla ne alakası var.Saydığım isimler avrupa'da buralara gelmemizde katkıları olan insanlar,neyin hesabını yapıyosun sen.

ben kısa yazıp susucam benim için taj bu takımda hiç oynamadı neden derseniz takımını yarı yolda bırakan(o kadar tecrübesinbe rağmen) sanki galatasaray taraftarı caniymiş gibi ailesini bizlerden kaçıran kişi o ve yine benim için kalaycıoğlundan farkı yok buda yeter..

Takım final oynayacak yazdığın şu posta bak sorgula gel sonra tartışalım bu konuyu burada.