Galatasaray:86-Karşıyaka :80

ARdaQue' Alıntı:
Bazı şeylere sizler çanak tutuyorsunuz.

Kaemre ve cimboms34' ün kazanılan maçlardan sonra henüz kimseden yorumları gelmeden ironi yapıp da "Halil ÜNER istifa" naraları atması hoş değilse ve yanlışsa; sizlerin de kazanılan maçlarda dahi Halil ÜNER' i şuursuzca eleştirmeniz o kadar hatalı.

Sonuçta kimse bu forumda gürültü patırtı çıksın istemiyor; tribün tabiriyle kimsenin kimseye gider yapması istenmiyor yoksa herkes kendi çapında tribün çocuğu, herkes o yada bu şekilde gider yapmayı biliyor. Karşılıklı olarak yazdıklarımıza dikkat edersek sorun çıkmaz diye düşünüyorum.

Burada Gordon, Ben ya da H.Üneri eleşitren herhangibiri başkasını tehdit etti mi? Ya da "buraya yazmayın" dedi mi? Ama yaşı büyük bir abimiz "beni toz" yapmakla tehdit etti. Bir diğeri ruhsal tedavi uygulamaya kalktı(ama haketmiştim haklısın) Terbiyesizlikleri görmezden geliyorsunuz. Bu topicte hakaretvari mesajlar var. Hemen altında da adminin uyarı mesajı var. Ve sıkı dur o uyarı üstündeki mesajı atan kişiye değil. Halil Üner'i tebrik etmeyenlere. Bu kafayla devam edin. Yakında el çırpmaktan başka birşey bilmeyen kişilerle güzel güzel yazışırsınzı sitede.

P.S. Şuursuzca eleştiri lafını da kabul etmiyorum ve aynen iade ediyorum. Bu maçla ilgili yazdığım hiçbirşey şuursuzca falan değil Uzun uzun yorum var katılırsın katılmazsın vereceğin yanıt varsa verirsin ama gelip 2 satırlık "laf sokma ve sataşma" amaçlı sloganlarla bir tutamazsın ve "şuursuz" sıfatını yakıştıramazsın.

Arkadaşlar Halil Hoca maçtan sonra bu galibiyeti benim resmimin üzerine çarpı atanlara armağan ediyorum dedi!!!
Artı ben antrenörüm ben Galatasaray'lıyım burda olmassa başka takımda antrenörlük yaparım ama ben Galatasaray'lıyım o yüzden burdayım dedi
(not : bu mesajı millete gaz wermek için değil hoca yaz dedi diye yazıyorum )
4 maçta 4 galibiyet ve belkide seriye dewam edeceğiz(inş.) ksk maçında 14 sayı geriden gelip maçı alan 1 takımız takımdaki herkezde muhteşem 1 inanmışlık var (taraftar bile daha 1 içten destekliyor son maçlarda )
Kaemre abinindediği gibi akatlarda çal bakıyim bu düdükleri adamdan kan alırlar (ki bu maçtada hakem yani oha falan etti halil hoca da haklı olarak isyan etti e hakem için bundan daha büyük katletme şansını kaçırmazdı kaçırmadı da ...)
Neyse daha da iyi olacağız bize düşen artarak desteğe dewam...

once takımmımızın galibiyrtini kutlamak isterim ama deginmem gereken birkac konu var. oncelikle COK SAYI YİYORUZ . bide bir hafta once ki macta semso cıktıktan sonra macı cevirdik(yorumsuz) bende anlayamdım bu adam ii mi kotu mu

ozzy' Alıntı:
ARdaQue' Alıntı:
Bazı şeylere sizler çanak tutuyorsunuz.

Kaemre ve cimboms34' ün kazanılan maçlardan sonra henüz kimseden yorumları gelmeden ironi yapıp da "Halil ÜNER istifa" naraları atması hoş değilse ve yanlışsa; sizlerin de kazanılan maçlarda dahi Halil ÜNER' i şuursuzca eleştirmeniz o kadar hatalı.

Sonuçta kimse bu forumda gürültü patırtı çıksın istemiyor; tribün tabiriyle kimsenin kimseye gider yapması istenmiyor yoksa herkes kendi çapında tribün çocuğu, herkes o yada bu şekilde gider yapmayı biliyor. Karşılıklı olarak yazdıklarımıza dikkat edersek sorun çıkmaz diye düşünüyorum.

Burada Gordon, Ben ya da H.Üneri eleşitren herhangibiri başkasını tehdit etti mi? Ya da "buraya yazmayın" dedi mi? Ama yaşı büyük bir abimiz "beni toz" yapmakla tehdit etti. Bir diğeri ruhsal tedavi uygulamaya kalktı(ama haketmiştim haklısın) Terbiyesizlikleri görmezden geliyorsunuz. Bu topicte hakaretvari mesajlar var. Hemen altında da adminin uyarı mesajı var. Ve sıkı dur o uyarı üstündeki mesajı atan kişiye değil. Halil Üner'i tebrik etmeyenlere. Bu kafayla devam edin. Yakında el çırpmaktan başka birşey bilmeyen kişilerle güzel güzel yazışırsınzı sitede.

P.S. Şuursuzca eleştiri lafını da kabul etmiyorum ve aynen iade ediyorum. Bu maçla ilgili yazdığım hiçbirşey şuursuzca falan değil Uzun uzun yorum var katılırsın katılmazsın vereceğin yanıt varsa verirsin ama gelip 2 satırlık "laf sokma ve sataşma" amaçlı sloganlarla bir tutamazsın ve "şuursuz" sıfatını yakıştıramazsın.

Şu yazılanlardan şu anlaşılıyor birileri sürekli isimler üzerinden gidp suyu bulandırmak istiyor hiç kimse adamcılık oynamıyor asıl senin ve benzeri arrkadaşlar bir ikil peşinde gidiorsunuz eleştiri herkese yapılır biz Galatasaray başkanını kongre salonun da eleştirdik 20 kişi bilen bilir ama orda bir edep adab vardı bu yok işte sorunda burda çıkıyor kişisel çekişmelerinizi buraya ikilik yaratmak için siyah beyaz oluşturmak için yapılıyor buna kimse izin vermez!

Yazılmayan çok şey var bu şekilde devam edersek kimseye yara sağlamaz dahayala yazmıyorum çok merak eden var ise hiç çekinmeden yazın şunu yaz merak ediyoruz diye!

Bahtsizbedewi' Alıntı:
Arkadaşlar Halil Hoca maçtan sonra bu galibiyeti benim resmimin üzerine çarpı atanlara armağan ediyorum dedi!!!
Artı ben antrenörüm ben Galatasaray'lıyım burda olmassa başka takımda antrenörlük yaparım ama ben Galatasaray'lıyım o yüzden burdayım dedi
4 maçta 4 galibiyet ve belkide seriye dewam edeceğiz(inş.) ksk maçında 14 sayı geriden gelip maçı alan 1 takımız takımdaki herkezde muhteşem 1 inanmışlık var (taraftar bile daha 1 içten destekliyor son maçlarda )
Kaemre abinindediği gibi akatlarda çal bakıyim bu düdükleri adamdan kan alırlar (ki bu maçtada hakem yani oha falan etti halil hoca da haklı olarak isyan etti e hakem için bundan daha büyük katletme şansını kaçırmazdı kaçırmadı da ...)

Oradaydım ah keşke cam olsaydı :D

jackal*tr' Alıntı:
Bahtsizbedewi' Alıntı:

Oradaydım ah keşke cam olsaydı :D

Gençler, haftaya maçtan sonra hocaya sorun bakalım 2.5 senede aldiği (rekor) 48 yenilgiyi ve play out rezaletini kime armağan ediyormuş? :)

Madem hoca buralari okuyormuş kıytırık bir avatara kafası takılı kalmasın takıma konsantre olsun ben sökerim çarpıları ;)

Herneyse bağrımıza taş basıp 2.5 senelik rezaleti unutmaya da hazırız da bu 3-4 maçla olmaz. sezon başı bu takım 5-6 ya girsin H.Üner başarılıdır demiştim. Aynen devam ediyor. 5-6 ya soksun, play-offta da biraz gidelim ben hepsini armağan olarak almaya razıyım.

P.S Ben en azindan gerçek düşüncelerimi buraya yaziyorum. 9. sayfadaki belirtildiği üzere farklı düşünüp buraya düşşündüğüm şeyden tamamen farklı farklı şeyler yazmiyorum. "biz kendi aramızda herşeyi konuşuruz ama burada konuşturmayız" edebiyatı da yapmıyorum.Bizim köyde buna bişey diyolar da neyse şimdi yeni bir gürültü yaratmayalim :)

yeter

beyler yeter artık efes maçına yazalım.o bu maçtan 10 kay önemli geçicek.fazla bir şasımız olduğunu düşünmüyorum.......ama takum iyiye gidio bu kesin.....efesde koyarsak 3 hafta sonra ilk 4 teyiz.%100 . bilmem siz ne düşünüyosunuz :atki :atki :atki :atki :atki :atki :atki

Her ne kadar 4 maç üstüste kazandık takım iyiye gidiyor diye hocayı tebrik ettiysek bu onun şımarmasına eğer gerçekten dediyse bu lafları sölemesine gerek hiç yoktu.Ben mesela böle bişi yapmadım ama eğer gerçekten dediyse bu yapılanları hak etmiş.Ayrıca eğer ben bu takımdan ayrılırsam çalıştırcağım takım çok demiş bence kendisini 2.ligden takımlar bile görev başına getirmez çok alternatifsiz kalmadıkça.Durduk yerde tepki toplamanın hiç manası da yoktu bence.
Bu arada Utku Abi'ydi sanırım:Dixon'ın pozisyonuna top kaybı verilmesini doğru bulduğunu sölemiş faul verilseydi insafsızlık olurdu demiş.Tamam oyuncuyu vücutla şarj ederek çizgiye taşımak faul değildir ama o pozisyonda yüzde yüz eminim ki gözümün önünde oldu olay çünkü Ksk'lı oyuncu dizini çıkarttı ve Dixon'ın hareket alanını daralttı ve o hareket kesin fauldü.
Ahmet Kandemir'de yenilgiye kılıf bulmaya çalışmış.Oysa ki ben ondan delikanlı olmasını,çıkıpta hakem bize onca yardım etti buna rağmen Galatasaray bizi mağlup etti demesini beklerdim.Maç içinde onca lehine hataya rağmen olayları körüklerse küfrü de sonuna kadara anasının ak sütü gibi hak eder.

üfff

tmm kardeşim.bırak bunları artık efes var diyoruz.ona göre

Geçen seneki KSK maçı belki de en sinir olduğum maçlardandı. İşin enteresanı geçen sene de o hafta futbol da Beşiktaş ile oynadık. Geçen sene Lloreda-Hollman lı pota altı çok iyiydi Karşıyaka'nın, bu sene ise oldukça vasat uzunları vardı. Bİzim ise 5 uzunlu çok güzel bir uzun rotasyonumuz var ama bun iyi kullanamıyoruz. Şemsettin'in çoğu hafta en çok rebound alan oyuncu olması enteresan. Fatih yine bir pozisyonda imkansız bir bloka kalktı, onun alanından da Ümit tipi yaptı. Ne yapıp edip içeriden hem hücumda hem savunmada daha efektif olmalıyız.

Randy maçı yanılmıyorsam 0 asist 0 reb 4 sayı ile bitirdi. Çok daha iyi olmalı, hele Hadley yokken Malik ile çift guard iken daha etkili olması gerekirdi.

Kadromuzun derinliği çok iyi, böylece o gün extra katkı verebilecek farklı isimler çıkabiliyor maçlarda bu hafta Umut'un ve genelde Valentin'in olduğu gibi.

slm

Bu maça yine teknik heyet penceresinden bakmak lazım olay dixon mixon olayı değil.Eğer sen avrupada tel tel dökülen önüne gelenden 20-30 fark yiyen ülkerden 30 yiyosan ve inanılmaz hatalar hatta mahalle takımının yapmayacağı hatalar yapıp yeniliyosan bu maçtan bişey beklemek imkansız.Fakat asıl sorun ülker o kadar kötü kadroya sahip ki değil avrupada türkiye liginde bile iş yapacak durumda değiller,tıpkı tekel gibi yürekli rakip karşısında döküldükleri maç gibi.Bizim kadromuzun bu ligte en iyi 2.ci kadro olduğunu iddia ediyorum birinci efes 2. biziz...Pota altındada 2.ciyiz ne ülkerin ne fenerin bizim kadar iyi pota altı var bjk tartışılabilir...

Bu maçta yürek ortaya konması lazım eğer direk ben bu maçtan bişey beklemiyorum 20-30 olmasında 10-15 olsun fark bana kafi rezil olmayalım mantığı halil üner mantığıdır.Savunmamızın direnci maç boyunca sürmeli,tek pivotla oynayan karşıyak karşısında 3 pivotla tel tel döküldük pota altında,buda takımın iyi antreman yapmadığının ve maçlara konsantre olmadığını çok iyi bir göstergesi.Burda bir önemli noktada şu burak başta olmak üzere bazı oyuncularımız ısrarla dışarıdan oynuyor ve kacırdıgımız şutların ardında efes bize çok rahat fast-break sayıları atar buna nasıl önlem alıcak hocamız dikkatle seyredeceğim...

Yüreğinizle oynayın beyler bu bize yeter...

Ozzy...Neyin peşindesin seni anlamakta güçlük çekiyorum...

Bırak artık geçmişle yaşamayı, bak ben geçmişle yaşamıyorum,eğer art niyetli değilsen halil hocayla olunan şampiyonluklarıda yaz...

Takım bir hava yakaladı eski ruh dönmek üzere bazı arkadaşlar hala halil üner derdinde,ondan sonrada yapıcı olun fevri yazmayın dedikçe celalleniyo bazı arkadaşlar.

Yazın kardeşim dilediğinizi yazın, ancak yazdığınızla kalırsınız...

zoban' Alıntı:
cimboms34' Alıntı:
Bırak artık geçmişle yaşamayı, bak ben geçmişle yaşamıyorum,eğer art niyetli değilsen halil hocayla olunan şampiyonluklarıda yaz.
Halil Uner'in kariyerinde sampiyonluk yok.

Şampiyonluklar kazanan takımın yardımcı koçuydu,yalnız bugünkü heyecanı ne ise o günkü heyecanı aynı idi,baş hoca oturur halil hoca yönetirdi takımı...Benim gözümde yaşanan şampiyonluklar halil hocanındır,zaten onu bu heyecanı yüzünden seviyorum...

Sonuc ortada Halil Uner'in koclugunda sampiyon olmus bir takim yok TBL tarihinde. GS'i sampiyon yapan hocalar bellidir.

Bu arada Hoca'nin yine de hakkini yemeyelim.
Emek verdigi yillardan bir Klark fotosu ..
En sol basta ayakta da Fehmi hoca var.

003.jpg

Sezon / Şampiyon / Antrenör

1966-67 Altınordu Samim Göreç
1967-68 İTÜ Mehmet Baturalp
1968-69 Galatasaray Petar Sinemov
1969-70 İTÜ Mehmet Baturalp
1970-71 İTÜ Şengün Kaplanoğlu
1971-72 İTÜ Samim Göreç
1972-73 İTÜ Öner Şaylan
1973-74 Muhafızgücü Armağan Asena
1974-75 Beşiktaş Cavit Altunay
1975-76 Eczacıbaşı Aydan Siyavuş
1976-77 Eczacıbaşı Aydan Siyavuş
1977-78 Eczacıbaşı Aydan Siyavuş
1978-79 Efes Pilsen Faruk Akagün
1979-80 Eczacıbaşı Aydan Siyavuş
1980-81 Eczacıbaşı Aydan Siyavuş
1981-82 Eczacıbaşı Aydan Siyavuş
1982-83 Efes Pilsen Rıza Erverdi
1983-84 Efes Pilsen Aydan Siyavuş
1984-85 Galatasaray Nur Germen
1985-86 Galatasaray Fehmi Sadıkoğlu

1986-87 Karşıyaka Nadir Vekiloğlu
1987-88 Eczacıbaşı Mehmet Baturalp
1988-89 Eczacıbaşı Mehmet Baturalp
1989-90 Galatasaray Faruk Akagün
1990-91 Fenerbahçe Çetin Yılmaz
1991-92 Efes Pilsen Aydın Örs
1992-93 Efes Pilsen Aydın Örs
1993-94 Efes Pilsen Aydın Örs
1994-95 Ülkerspor Çetin Yılmaz
1995-96 Efes Pilsen Aydın Örs
1996-97 Efes Pilsen Aydın Örs
1997-98 Ülkerspor Çetin Yılmaz
1998-99 TOFAŞ Jasmin Repesa
1999-00 TOFAŞ Tolga Öngören
2000-01 Ülkerspor Murat Didin
2001-02 Efes Pilsen Oktay Mahmuti
2002-03 Efes Pilsen Oktay Mahmuti
2003-04 Efes Pilsen Oktay Mahmuti
2004-05 Efes Pilsen Oktay Mahmuti

Bu mantıkla Müfit Erkasap'ın da 4 lig şampiyonluğu,bir de UEFA Kupası var demektir...:muhaha

Çok büyük hocaymış demek kendisi... :ehue

Malzemecimiz kimdi acaba o devirlerde?

Herkese selamlar,
Stres ve sinir dolu bir haftasonundan sonra dondum yeniden.Mac saatinde yolda oldugum icin o yorgunluguma ragmen maci izledim gece 4 te.

Butun topici okudum her zamanki gibi.Madde madde yazicam.

*Eger Galatasaray bir daha Abdi Ipekcide oynarsa tepkinin kralini vericem.Ayiptir yahu.Bu galibiyetlerdeki en buyuk paylardan biri bu salon kesinlikle.Televizyondan bile atmosfer hissediliyor.

*Salondan basladik salondan devam edelim.Ergun Gursoy bitti sizmi basladiniz. "Akatlarda olsa soyle olurdu filan". Besiktasin son maclarini izlemediniz sanirim.Diger tribunleri ve takimlari ornek vermek yerine onumuze bakalim sorunlarin nedenlerini dogru gozlerle inceliyelim.
Akatlar bu sene hic dolmadi bosverin dolmasini 1.000 kisiyi bulmuyor cogu mac diyerek konuyu kapatiyorum.

*Mac oncesi KSK trafige takilmis.Besiktas stada girmeden taslanmis.Bunlar konsantrasyon bozan etkiler.Ikincisini tasvip etmesemde avantaj yarattigini dusunuyorum.Feneri 2-0 yendigimiz mactan oncede Samandirada rahatsiz edilmisti hatta.

*KSK iyi bir takim degil.Kadro olarak 7. 8. adama bakmak yeterli.Ama adamlarda bir ruh var gerektigi zaman ortaya cikan.Muratcanin ruhsuzlugu olmasa (utku seviyor gerci bunu ama :) ) cok farkli oynarlar bana gore.
Neyse demek istedigim bu KSK yla kendi salonlarindaki KSK cok farkli.Taraftar konsantrasyon birliktelik filan falan.
Ama kotu takimdirda demiyorum zaten hedef maci dedik bastan.Kendimize tezat dusmus oluruz.
Simdiki mac Efes maci.Efes iyi bir takim tabiiki.Super bir kadro degiller bu sene ama iyi bir takimlar bana gore.Merakla bekliyorum Efes macini ve oynanacak oyunu.

*Maca gelelim artik.Gokhan tercihi tabiiki yanlisti.
-Hadley neden oynamadi bilen varmi ?-
Gokhan takimda degeri ayri olan bir oyuncudur gozumde.Kaptan olmasinada en cok sevinenlerden biriydim hatta.Takimi saha icinden organize ediyor ama maca baslamanin anlami yok.Kusura bakmasin ama performansi gittikce dahada dusuyor.Takimin zor anlarinda gemisini kurtaran kaptan modelinde gormek istiyorum ben onu.
Yigit kaptan misali.

*Dixon super bir skorer kabul.Turkiye liginin sayi kralliginda bir numarali aday kabul.Ama benim gozumde hala mac kurtaran bir adam degil.
KSK maci icin konusmuyorum cunku ilk defa surati degisti Dixonun.Yerde kaldigi pozisyon sonrasi gelip uclugu yazarkenki ifadesi herseyi anlatiyordu.
Dixon bu sekilde hirsli oynarsa Galatasarayi cok farkli yerlere tasiyabilir ama her zamanki vurdumduymazligi devam edicekse ben sahaya girip tahrik edebilirim her mac kendisini duyrulur.

El-amin Dixondan iyidir bana gore.Bunuda soylemeden gecemicem. :)

*Valentin konusunda hak veriyorum.20-25 dakika sure almali en az.KSK macinda ayaklarina dikkat ettim.Bu hizla savunmasini gecebilecek oyuncu azdir.

*Takimda iki kisiyi farkli tutmak istiyorum.
Umut Yenice ve Burak Sezgin.
Takimda ki mucadelenin istegin arzunun hirsin -ne derseniz diyin iste- can damari atar damari bu iki isim.
Ozellikle Umuttan ozur diliyorum kendi adima Besiktas maci sonrasi elestirilerim icin.
Burak abi bu takim icin cok onemli bir isimdir.Taktik olarakta mental olarakta.

*Gelelim herkesin merakla bekledigi Halil hoca yorumuna :)
Ben oncelikle galibiyet icin tebrik ediyorum toptan son 4 macin.Nolursa olsun takimi hazirlayan kisidir.Hicbirsey yoksa takim cok diri ve inancli.

Savunma olarak iyi gozuktuk gercekten ama ben Efes macini bekliyorum bu yorum icin.

Hucumda agir elestirilere hem katiliyorum hem katilmiyorum.
Pota altini zorladi bir donem.Umut Yenice girdikten sonra top indirildi.
Bu arada unuttum.Su an itibariyle pivot hareketi gordugum tek kiside Umut oldu.Bu konuda uzerine gidilirse sevinirim.Ozellikle karsi takimda etkili bir uzun yokken.
Takim genel olarak yine daginik gozuktu.Ama mucadele ve savunmadan dolayi kolay sayilar bulduk donem donem bu gunun guzel yanlarindan biriydi.

Beni asil rahatsiz eden bir konu var. (utku iyi oku)
Semsettin Bas gerektigi zaman dogru kullanilirsa goruntu olarak berbatta olsa iyi bir skorer olabilir.Su anda ligde kotu bir takimda oynasa 20 sayida tutturur rahatlikla.
Ama benim sormak istedigim Semsettin Basin bu kadar sacmalamasina nasil goz yumuluyor.Ozel olarak dikkat ediyorum takimdaki herkes fircadan nasibini alirken Semsettine bir kere laf soylendigini hatirlamiyorum.
Hatirlatayim bir pozisyonu.
Semsettin cok uzaklardan bir sut denedi daha 12-13 saniye varken.Top cembere bile degmeden disari cikti.Hemen mola aldi.Klasik firca yerine tek kelime edilmedi.Dixondan once frenlenmesi gereken kisi Semsettindir.
Gokhan abide oldugu gibi dogru yerde dogru sekilde kullanilmasi gerekiyor bu kadronun.

Halil hoca cok itiraz etti yine.Yapisidir zaten birsey demiyorum artik.
Ama analizleri dogru yapalim.Dogru kararlarada itiraz ediyor.
Misal Dixonun bariz stepsinede itiraz etti.
Dogrudur yanlistir kendi sahamizdir birsey demek istemiyorum buna.

Son olarak takim iyi gidiyor.Gercekten "comeback team" modeli olarak gitmeye basladik. 4 defa +5 sayi geriye dusmemize ragmen bir sekilde hep toparladik. Sahadaki istek mucadele hatta bazi donemlerde savas guzel gostergeler.Ama bunlar elestirileri engellemez ve hatta engellememeli.
Her zaman dedigim gibi GS Cafe Crown olmak ucuz degil.Bunun farkinda olunsun, neler bekledigimiz anlasilsin yeter.
Kimse Galatasarayi hobi klubu, Galatasaray taraftarinida aptal zannetmesin.