Galatasaray: 88 - Darüşşafaka: 50

Saat 6 da yola cıktım, 9.15 gibi salondaydım son 5 dakikaya yetişebildim. Lanet olası İstanbul trafiği. Saha bizim ve şu oynadığımız güne şaşıyorum,hala seyirci gelmiyor diyebiliyorlar...

Re:

Önder Çiçekoğlu' Alıntı:
Saat 6 da yola cıktım, 9.15 gibi salondaydım son 5 dakikaya yetişebildim. Lanet olası İstanbul trafiği. Saha bizim ve şu oynadığımız güne şaşıyorum,hala seyirci gelmiyor diyebiliyorlar...

Önder' in şoförlüğünü de hesaba katarsak; iş yerinden v.b. saat 18.00' de çıkan normal insanlar salona ancak 22.00 gibi varabilirlerdi.

Re: Re:

Tugberk Demirci' Alıntı:
[quote="Tugberk Demirci":50b5f]ya ben fazla takip edemiyorum maçları oks var bu sene sürekli dersanedeyim de bugun maçta bi tezahürat vardı aslı haydi gel benimle ol diye sözlerini anlayamadım da yazarmısınız
ya lütfen çok merak ediyorum[/quote:50b5f]

Koşalım zaferlere
Bu büyük taraftarla
Koyalım beşiktaşa kanaryaya..

Sonra gelsin kupalar,
Nice şampiyonluklar..
Haydi bastır şanlı Galatasaray..(alkışla)

Lay lay lay lay lay lay lay..

Re:

Onur Yavuz' Alıntı:
...
Son olarak Galatasaray Aydan Siyavuş S.S pankartını hazırlayanların eline sağlık...
Serdar Aslan' Alıntı:
...
Ayrıca Galatasaray Aydan Siyavuş S.S pankartı çok anlamlıydı emeği geçenlere gönülden teşekkürler!
Burak Ceyhan' Alıntı:
...
Galatasaray Aydan Siyavuş S.S pankartını hazırlayan ve tribünde yer alan taraftarımıza teşekkür ederim!

Yagmurun ve trafiğin gazabına rağmen güzel durdu salonda..Daha niceleriyle şampiyonluğa kavuşmak dileğiyle..

Re: Re:

Ahmet Arif' Alıntı:
[quote="Onur Yavuz":7e557]Benim merak ettiğim takım olma yolunda ilerliyor muyuz yoksa bu maçlar kış aylarında açan güneş mi? Bu sorunun yanıtını Beşiktaş maçında alacağımı tahmin ediyorum.

rahat yeneceğimizi düşünüyordum ama bu kadar rahat yeneceğimizi de tamin etmiyordum. Fatih'in neden altay'dan bile sonra oyuna alındığını anlamakta güçlük çekiyorum. Sakatsa neden oynatılıyor. sağlamsa (ki sağlammış) neden daha fazla süre verilmiyor. Takımın Fatih'e ihtiyacı yok mu? 2 dakka oynadı 4 sayı 2 blok yaptı.

Tufinin yokluğunda (sakatlığı uzun sürecekmiş galiba) erdem'in performansı çok değerliydi. ilk beş oyuncusu olmak yaramış ona. umarım böyle devam eder.[/quote:7e557]

Salona cok erken gittik Ali ile, o ara takimlar resmi isinmaya cikmadan once isiniyorlardi, Fatih o ara sag dipten ve tam sahanin disindan, yani NBA 3lugu gibi bir yerden 5te 3 atti sanirim.

erdem türetken.
mükemmeldi
basketbol adına bi yorum yapmayacağım. Çünkü önce karşımıza bir basketbol takımı çıkması lazımdı.
pazar görüşürüz

Re:

Önder Çiçekoğlu' Alıntı:
Saha bizim ve şu oynadığımız güne şaşıyorum,hala seyirci gelmiyor diyebiliyorlar...

Salı günü Avrupa'da Avrupa maçına çıkıyoruz, cuma günü lig maçı oynuyoruz.

Aynı şekilde Telekom'un Avrupa maçı da salı günü, lig maçı da cuma günü.

Efes, çarşamba günü Avrupa maçı oynuyor, cumartesi lig maçı var.

3'er gün arayla.

Fenerbahçe Ülker Beyefendiye bakıyorsunuz; salı günü Avrupa maçı var, lig maçı ise 5 gün sonra, pazar günü.

Çelişki budur!

hiç kimse niye salon boş demesin ilk başta
bakırköyden çıkışım: 17:40
salona varışım 20:20

tam 2 saat 40 dakika ve ilk periyotu tamamen kacırdım
bu şartlarda salona gelen insanları tebrik etmek yerine niye boş diyenlere şaşırıyorum dogrusu..

maça gelirsek
izlediğim kısımda bi rakip göremedim karşımızda
sanki antremana gelmiş gibiydi herkes
cüneyt-tufan-hüseyin nerdeyse hiç oynamadı
dee yi biraz fazla oynattı bence onu da dinlendirebilirdi

herkesin işaret ettiği gibi erdem için çok iyi bi maç oldu kendine güvenini kazanması açısından çok önemliydi bence böyle bi maç çıkartması ki istatistikleri de ortada zaten

haftaya akatlar..
ilk deplasman galibiyetimizi almak ümidiyle...

Ne yağmur ne çamur engel olmadı..Marmara UNI olarak 10 kişi de olsak salondaydık..Bugün tribünde çok eğlendik..Azdık ama sonuna kadar mücadele ettik biz de..Sahada da oyuncularımız işi kolaylaştırınca şov yapmaya başladık onlarca(!) taraftar olarak..

Hite inanılmazdı bugün çok beğendim..Onun dışında maça pek dikkatli bakamadım neden derseniz daçkalı çocuklara karşı ezik olmayı kendimize yediremedim sonuna kadar bağırdım çağırdım yoruldum da..Ama güzeldi..

Pazar günü mesaimiz devam edecek..

Arma için heryerdeyiz..

İlk önce bugün İstanbul?da inanılmaz bir yagmur ve trafik vardı Okmeydanında işyerinden 18 de çıkmama ragmen 15 km.lik yolu arabayla ara yolları kullanmama ragmen 1,5 saatte geldik..ki çok şanslıydık..
Bu şartlarda salonda sayı olarak iyi sayılırdık..ve takımını coşkuyla destekledik maç boyunca..

Bu saatten sonra bu salonu ve yeri tartışmanın anlamsız oldugunu düşünüyorum.

Salonu istanbul?un en güzel salonlarından biri ,otoparkıyla ,büfesiyle,aydınlatmasıyla tuvaletleriyle,akustiğiyle, dört tarafı tribün olmasıyla tam bize göre!
Ve takım bu salonu çok sevdi artık burayı kendi salonumuz yapılana kadar yuvamız olarak görmemiz gerek..Bi düşünün salonun full oldugunu ve sarı, kırmızı, şampiyon, cimbom seslerini..

Unutmayın Ahmet Cömert?te de sezonun ilk yarısında burda taraftar gelsin diye yırtıyoduk kendimizi, şimdi yine aynı mesele gelin diyoruz.Bu salonda yine ful çekecek tribünlere sıgmıcaz bunu biliyorum,
Ama ne yazıkki takım fenere koyacak veya bjk,efes?i yenecek ve sonra salon dolacak,bunu bekliyo bazı arkadaşlarımız!

Bu takımı bu performansla giderse ölüyü bile salona getirir!

Ahmet Cömerti cehennem yapan yine aynı taraftarı bizlerdik.. Yoksa o salonun avunulacak hiçbirşeyi yoktu bizden başka!

Hollanda?daki o tribünü gördükten sonra kesinlikle istanbul?da yaşayan taraftarın mazeret hakkı yoktur.

Salonda olmayan bugüne kadar gelmeyen arkadaşlarımız bir kere geldiğinde o oyuncuların gözündeki ışığı gördüğünde onlardan ayrılamayacak..

HEDEF KONULDU, ÖZLENEN ŞAMPİYONLUK BU SENE GELECEK!

Herkese slmlar,

Re:

Volkan Kiziltas' Alıntı:
Mac cok güzeldi mactan önce cektiğim ikibucuk saatlik cileye deydi.Macı anlatmaya gerek yok herkes gördü.Macta ufak bir koltuk krizi yasandı :D önce ben oturdum koltuga bana yar etmediler sonra eyüp abi oturdu yenge aradı kalktı koltukdan :Dsonra aramızdaki en uygun kişi murat abi kaptı kotugu bir dahada hiç bırakmadı.
Savası kazanan murat abi oldu :D

Volkancığım neden o koltuğa geçtiğimi maçtan sonra anlamışındır,umarım:)
Aman fazla dillendirme ,Ben Eyübün zor durumda kalmaması için oraya geçtim:)

Bu arada bu yagmurda evdeki bütün bayrakları getirdim, umarım salonu biraz sarı kırmızıya çevirebilmişizdir?

bir beste daha vardı hani;

inat olsun y..
ant içtik şampiyonluğa
göğüs gerdik zorluklara

diye bir beste vardı pazar günü ASY'de de söylüyorlardı nasıl devam ediyor bu beste? :D

Yeri değil ama;
Yürüyoruz biz bu yolda,
Göğüs gerdik zorluklara,
İnat olsun ya....a,
Ant içtik şampiyonluğa..

2005633015878287125_rs.jpg

Bu macin en guzel yani savunma direncimiz oldu bence. Tamam Dacka bu lig icin yetersiz bir kadroya sahip ancak Dackadan hicbir oyuncu cift haneli skora ulasamadi. Kaldi ki o takimin ligdeki sayi ortalamasi 70. Mac basina 74 sayi yemisler. Bizden cok sayi yemeleri normal takimimizin hucum gucu ortada. Ancak onlari bu sayida tutmamiz ve savunma sertliginden taviz vermemiz cok guzel oldu. Bunda Erdem ve Cemal'in katkilari kadar Amerikalilarimizin ciddiyeti de onemli. 4 oyuncumuz da isini cok ciddiye alan 4-4 luk oyuncular. Murat Hocayi transferler konusunda ben de dahil cok elestirdik ama gercekten cok dogru tercihler yaptigi ortaya cikti Sevgili Hocamizin.
Yabancilarin hepsi savunmayi layikiyla yerine getirirken hucum cesitliligi konusundaki kapasiteleri gun gectikce daha cok ortaya cikiyor. Bir kere Dee'nin onderliginde cok hizli hucum ediyoruz bu cok onemli. Tempolu oyun ancak iyi oyuncularla oynanir. Dee cok sut kacirdi ama bunlari atar. Bu macta top sevmedi onu. Ancak takima olan hakimiyeti ve oynatma kabiliyeti inanilmaz. Iceri daliyor disari cikiyor. Herseyi ne zaman ne gerekiyorsa yapiyor.
Hite'i gun gectikce cok daha fazla begeniyorum. Bir kere standart bir skorer degil. Yani sutu cok duzgun ve etkili olmasina ragmen iceriye drive isinin de uzmani. Topu bana 3 sayi gerisinde versinler ben de atayim diye bir tarzi yok. Sol tarafina giderken oyle kuvvetliki katlarini kesmekte cok zorlaniyor rakipler. Ribauntlardaki katkisi ise inanilmaz. Cemberden seken topu smacla tamamlayacak kadar da etkili. Ustelik aldigi ribauntlarla takimi cok cabuk hucuma tasiyor.

Gaines zaten adamimiz. Sirti donuk oyunu yok saniyorduk ancak form tutukca sirti donuk oyunu da ortaya cikmaya basladi. En onemli ozelligi ise skor sikintisinda aldigi hucum ribauntlari. Rakip iyi savunurken zorlanirsak Gaines orada 1-2 h. ribaundu cekiyor ve sayi yapiyor. Bu da bizi o kadar rahatlatiyor ki ritm tekrar bize donuyor.

Owens da orta mesafe sutunu gostermeye basladi. Ikili oyunlari ve yuksek posttaki perdelemeleri ile cok guzel pozisyonlar yaratiyor ve gerek kendisi kullanarak gerekse pozisyon yaratarak etkili oluyor.

Bakalim FB Efes TT ve BJK maclarinda rakipleri yabancilari ile eslesince sonuc ne olacak ancak Girona macinda (ki Girona uzun zamandir beraber oynayan bir takim) rakip oyuncularin bizim oyuncularimiza ustunluk kuramamasi bile oyuncu kalitemzin ne kadar yukseldigini gosterir.

Fatih konusunda ben de saskinim keske daha fazla sure alsaydi. Ancak Cemal de uzun zamandir oynamiyordu. Dun cok da guzel oynadi. Bu nedenle belki Fatihi dinlendirmis olabilir Hoca.

Dee keske biraz dinlenseydi diyorum ama o oynamak istiyor. NBA gibi normal sezonda 82 mac oynanan ligden gelen genc ve civa gibi bir adam gecen yil sure de alamamis o yuzden her mac her an sahada kalmak istiyor.

Erdem konusunda saskin degilim. Cunku Erdem zaten budur. Cok seyler bekliyoruz ondan.

Tufanin sakatligi uzucu bu konuda net bir bilgi varsa lutfen foruma yazalim.

Yıldızlıların yaptığı Aydan Siyavuş S.S. pankartı çok güzel olmuş.

Bu arada Daçkalılar salona girerken bilet aldımı cok merak ediyorum? O kadar lise ögrencisinin salona bilet alarak girmesi pek mümkün değil gibi sanki. Salon her ne kadar onların olsada bizde parasını verip kiraladık ve bu maç bizimdi. Ayrıca ne hikmetse her maç işleri sadece bize küfretmek. Çoluk çocuk kaale almayalım diyoruz ama karşılarında bazen kim olduğunu unutup öyle davranışlar sergiliyorlar ki sonrada dayağı yiyip oturuyorlar.

Re: Galatasaray-Darüşşafaka 16 Kasım cuma saat:20.00

3 gün içinde 2 2farklı ve önemli galibiyet işler yoluna giriyor...
yazmak istemiyorum ama yazmadan duramıyorum
gaines in faul atışlarına laf atanlar
cemal den bir cacık olmaz diyenler tekrar tekrar izlesin artık sallamayı bırakalım bir kere tam destek verelim şu takıma gerçekten hakediyolar.

dün gece gerçekten mükemmel mücadele sergiledik her ne kadar daçkanın seviyesi belli olsada oyuncularımız ciddiyetten ayrılmadan neleri başaracaklarını gösterebildiler bence desteğide fazlasıyla hakediyorlar

Re:

Önder Çiçekoğlu' Alıntı:
Yıldızlıların yaptığı Aydan Siyavuş S.S. pankartı çok güzel olmuş.

Bu arada Daçkalılar salona girerken bilet aldımı cok merak ediyorum? O kadar lise ögrencisinin salona bilet alarak girmesi pek mümkün değil gibi sanki. Salon her ne kadar onların olsada bizde parasını verip kiraladık ve bu maç bizimdi. Ayrıca ne hikmetse her maç işleri sadece bize küfretmek. Çoluk çocuk kaale almayalım diyoruz ama karşılarında bazen kim olduğunu unutup öyle davranışlar sergiliyorlar ki sonrada dayağı yiyip oturuyorlar.

haklısın önder abi dün de terbiyesizdiler vallahi bıraksa polisler abim onca hepsinin arasına dalacaktı daha onlar küçük dioruz ama bazen sınırı aşıyorlar