Galatasaray-Alpella

• Konbuyu başlatan Guest
  • Başlangıç tarihi
G

Guest

Misafir
saat 21.15 te sky türk naklen veriyor
Haydi aslanlar son maçıda kazanıp lige moralli girelim..

Altay & İsmet

Bence İlk 52mimz gençlere şans vermeliyiz.Onlar farkı açmalı önce abiler giripde farkı açıp sonra gençlerimiz girmesin ilk 5 başlasın İsmet ile Altay kardeşim.. Onlarda yetenekli onlarda tecrübe kazansınki bize liğdede daha verim sağlasınlar...

MalibudA

Murat hoca baştan işi sıkı tutacaktır. Alpella dün Oyak Reno karşısında geriye düsmesine ragmen sonlara dogru farkı kapatıp oyuna ortak olmayı başarmıştı. Ne olursa olsun kücümsemeye ve rehavete girmeye degmez. Sağllam başlayalım,gençler bitirsin...

ciddiyeti elden bırakmamak gerekir iyi bir hazırlık macı gözüyle bakılmalı konya macında basımıza gelenler bariz 20 dakıkalık lakayık ciddiyetten uzak oyun sonucu neler oldu bu hatayı murat hocanın yapacagını düşünmüyorum oyunun kopması bekleyıp daha sonra gençlerede sans vermeli
:atki

alpella gs ye rakip olabilecek takım değil ama ciddi bir antrenman verebilecek kapasitede oyuncular rakibi azıcık küçümserse cidden çok zorlanırlar bu karşılaşmada bu senenin sürpriz ekibi adayım alpella benim... onların başarılı olması beni mutlu eder çünkü orada sadece fb den değil bu sene ülkerde a takım oynayabilecek durumda olupta kulüp kapandığı için ortada kalmak zorunda olan oyuncular da var bence bu tarz takımların sayısı birinci ligde artmalı bjk ve gs de ortaklaşa böyle bir takıma sahip olsa ne güzel olurdu sürekli genç oyuncular diyoruz ama bu tip camialrda başarı herşeydir sonsuz güvenle genç oyuncuyu istesende süremezsin sahaya çünkü kazanmak önce gelir bu yüzden bjk ve gs nin de böyle bir takımı olsa hatta ortak takımları olsa yetenekli gençleri orada değerlendirseler bundan en karlı önce kulüpler sonra türk basketbolu çıkar

Dün Adapazarı' nda bizim maçtan önce Alpella-Oyak maçı vardı. Alpella' yı da çıplak gözle gözlemleme olanağı bulduk.

Alpella' nın iki yabancısından oyun kurucu olanı ayakları üzerinde bir hayli hızlı ve çabuk bir oyuncu görüntüsü verdi ancak tecrübesizliği her halinden belliydi. Kısacası takımı taşıyacak bir isim diyemem.

Diğer yabancıları 4 numara mevkiinde oynuyor ve spektaküler smaçlarıyla tribünlere oynayan bir oyuncu. Alpella' da değil de taraftarı olan bir klüpte forma giyse tribünden büyük güç alabilirdi ama Alpella' da bu ortamı bulabileceğini sanmıyorum. Kuvvetli bir isim ama onun da tecrübesizliği belliydi.

5 numaraları Ömer AŞIK dakika aldıkça çok daha iyi seviyelere gelecektir ama şu an itibariyle takımına büyük güç sağlayacak durumda değil.

Genç isimler Caner ve Can' da bu sezon büyük tecrübeler edinecekler. Yetenkleri ve kumaşları iyi olan bu oyuncular tecrübe kazandıklarında takımlarına büyük kazanç sağlayacaklardır.

Şu an itibariyle kolej takımı havasındalar ve tecrübeli takımlara karşı galibiyet almaları sezon sonunu bulabilir.

Bu arada da Galatasaray da da bı kolej havası var gıbı sanki..
Dun molalarda benchı cekerken dıkkat ettım de cok samımı gorunuolar gıren cıkan herkes bı bırlık ıcınde ..
Bunları ozlemıstık gercekten :)

Bu maç beklediğiniz kadar kolay geçmiyebilir.Önclikle garantiledik rahatladık o var.
Birde Alpella mücadeleci bir takım.
Uzun amerikalılarını ise oldukça beğendim.Bastığı bir smaç vardı türkiyede öylesini daha görmedim açıkçası.Ayakları üzerinde oldukça hareketli ve hızlı.
Dikkat etmek gerekir.

ben fikrimde ısrarlıyım, sanki takımın kalburüstü oyuncuları sakatmış gibi, sadece gençler oynasın ve kötülersede fark yesinler.
ama yiyeceklersede şimdi yesinler. kaybetmenin bir sorun haline getirilmemesi gereken durum bu.
özellikle ismet konusunda ısrarlıyım. artık epeydir GS'de, hem bi yandan şans verelim ciddi anlamda, hemde bizde 2 yıldır benchte oturan cocuğa neden maaş verildiğini öğrenelim. varsa bir parıltıları alkışlayalım. alpella ya kaybetmek beni garantilediğimiz için enterese etmeyecektir. sadece 30 sayı öndeyken yıldız olmanın bir kıymeti yok benim için. 0-0 da başlasınlar o yüzden
iftar vakti ben gidiyorum :)

Milli takımdaki İsmetle bizdeki arasında ciddi bir fark var, Altay da bizim okuldan bir tanıdığın kardeşi, onu da bu sene bir vakit seyrederim artıkın...

Rakibimiz yavru Fenerbahçe.Biz çıkmayı garantiledik,onlar elendiler.Alpella dün Oyak Renault'a yenilerek benden eksi not aldı.Oyak Renault lig sıralamasındaki rakiplerinden biri Alpella'nın.Oyak'ı geçmelerini bekliyordum.
Murat hoca bu maçta da takımın disiplinli oynayıp kazanmasını isteyecektir.Kupada üçte üç yapıp lige başlamak güzel olur.Olmazsa da ziyanı yok.Takım görevini yaptı zaten.

BEYLER 23_16 YENİOOZ TOLGA LÜK ÇALIŞMASI LAZIM DEMİŞTİM P.KARŞIYAKA BÖLÜMNDE SÖZÜMÜ GERİ ALDIM AFFERİN TOLGA ÇALIŞION DEMEK ASLNAMIM BNM TUFA VE MURAT DA BİRAZ DAHA ATIŞLARI İSABETLİ OLURSA 3LÜK YARIŞMASINA ÇEVİRİRZ HER YERİ :ehue

Utku iyiki Tolgadan birşeyler bekliyorum dedin adam yüzde yüzle oynuyor.Maç kopma noktasında biraz dikkatli olursak kopucak.
Beklediğimden kolay geçiyor.

Hüsnü postlarını küçük harflerle yazarsan sevinirim.Evet bu bir uyarıdır ;)

Tamamen katılıyorum ayrıca eklemek ıstedıgım bıse Ismet bu takımın rotasyonunda gorev alabılecek kapasıtede degıl ..
Gozumuzde cok buyutmusuz :?
Tolga ıcın masallah takım kendını sıkmadan rahat oynuo artıo fark azalıo ama rahat oynuo

tam dediğim gibi oldu sıkı bir hazırlık maçı oldu gs için alpellanın yabana atılacak takım olmadığı gene ortada biraz hücum çalışsalar çok farklı noktada olurlar ayrıca dikkatimi çeken bir olayda gs çok fazla hücum ribaund u verdi sanırım son maç ve garantilemenin rehaveti vardı o yüzden oldu herhalde.....

alpella kesinlikle gs ın ayarında bir takım değil zaten bu açıkca belli yalnız genç. oyuncuların oyunu türk basketbolu açısından beni umutlandırdı ismetin de bence bu tarz bir takıma ihtiyacı var en azından özgüvenini kazanmış olarak sezon sonuda gs ye dönerse çok daha faydalı olur bence

BuRaKGS' Alıntı:
Tamamen katılıyorum ayrıca eklemek ıstedıgım bıse Ismet bu takımın rotasyonunda gorev alabılecek kapasıtede degıl ..
Gozumuzde cok buyutmusuz :?
Tolga ıcın masallah takım kendını sıkmadan rahat oynuo artıo fark azalıo ama rahat oynuo
ewt bncede ismeti cok fazla abartmısız bugunku ve gen macta hicbir pozitif oyununu goremedik yazık?
ayrıca alpella ıyı bır takım oldugunu gosterdı gercekten yabana atılmıcak oyun oynayıp mucadele veriyorlar tebrik etmek lazım

takımımızın en skorer oyuncusu TOLGA TEKİNALP :) bişi bekliyoruz işte kardeşim isveç fatihinden ki söylüyoruz

ismet konusundada söylemek istediğimde buydu, 2 yıldır benchte oturduğu yer çürüdü, görelim birşey varsa bizde genç yeteneğimiz olduğunu bilelim, ilerde GS nin oyun kurucusu hazır diyelim istedim. ama altyapı ve milli takımlardaki ışığının parlaklığını kaybetmesinden artık iyice korkuyorum.

3te 3 yapıp yıllardır alışık olmadığımız birşeyi gerçekleştirdikleri için teşekkürler takımımıza.

bu arada dün merakımı cezbetti alpellanın kadrosuna şöyle bir göz attım ömer aşık dışında fb den gelen oyuncu yok kadroya resmen ülker genç takımını alpella yapmış herifler oyuncuların çoğu şehremini lisesi ile dünya şampiyonu olan genç oyuncular ki o kadronun başında da aleaddin yakan ile aziz bekir vardı zaten