Galatasaray-Banvit(Galibiyet klasiği)

• Konbuyu başlatan Guest
  • Başlangıç tarihi
Tufan 3 numarada iyi oynadı...Aman nazar değmesin...Hüseyin,Gaines ve tabiki Dee Brown da onunla beraber maçı kazanmamızı sağladı...Chris Owens da fena değildi ama bana kalırsa ULEB Cup için yeterli değil...Murat Kaya nında bir an önce kendini aşması lazım artık...

ohh bıttı 73-67 bu arada dıkkatımı cekıo sureklı bu gaınse sort ıyı gelmıyo galıba adamın sankı maclarda sortu duscek gıbı oluyo :)

fatih'in yeni stili ayrıca değerlendirilmeyi hakediyor =) afro saç - sakal . diz altı beyaz çorap =) bi de bandana taksaydı tam olurdu =) fatih solak'a çok ihtiyacımız var umarım form tutar kısa zamanda..

tufan dee hüseyin gaines üst düzey oynadılar. her maç buna yakın oynarlarsa, benchten biraz destekle bu ligde en az 4. oluruz.

Güzel galibiyet oldu fakat kimseyi kandırmasın biz bu oyunla ancak 5. olabiliriz.Bir hafta boyunca takımda değişen tek şey TUFAN ERSÖZ olmuş.Attığı 5 üçlükte bunun kanıtı.22 top kaybı yapmamız gerçekten çok acı.Üçlük yüzdemiz %46'ydı bu iyi bir rakam.İç dış dengesini maç içinde zaman zaman unutuyoruz.Maçta iyiler vardı fakat Avery hiç oynamadı kenarda oturtacak yabancı lüksümüz yok.Erdem girdi iki tane gereksiz faul.Cüneyt-Dee ikilisi olmuyor.Fatih'ten artık beklenilen katkı alınmalı.Cemal'den 10 sayı 10 ribaunt ortalama beklemiyorum fakat iyi savunma yapmasını ve topu elinden kaçırmamasını diliyorum.
Herşeye rağmen güzel galibiyet oldu seyirci süperdi biraz daha kalabalık olabilridi.Bu sene büyük maçlarda Ayhan Şahenk ikinci cehennem olur.

Re:

Burak Barut' Alıntı:
Güzel galibiyet oldu fakat kimseyi kandırmasın biz bu oyunla ancak 5. olabiliriz.Bir hafta boyunca takımda değişen tek şey TUFAN ERSÖZ olmuş.Attığı 5 üçlükte bunun kanıtı.22 top kaybı yapmamız gerçekten çok acı.Üçlük yüzdemiz %46'ydı bu iyi bir rakam.İç dış dengesini maç içinde zaman zaman unutuyoruz.Maçta iyiler vardı fakat Avery hiç oynamadı kenarda oturtacak yabancı lüksümüz yok.Erdem girdi iki tane gereksiz faul.Cüneyt-Dee ikilisi olmuyor.Fatih'ten artık beklenilen katkı alınmalı.Cemal'den 10 sayı 10 ribaunt ortalama beklemiyorum fakat iyi savunma yapmasını ve topu elinden kaçırmamasını diliyorum.
Herşeye rağmen güzel galibiyet oldu seyirci süperdi biraz daha kalabalık olabilridi.Bu sene büyük maçlarda Ayhan Şahenk ikinci cehennem olur.

Katılıyorum...Bu oyunla bırakın Ülker i Efes i Telekom ve bjk ye bile rakip olmamız zor :(

gecen senenın aynısı takım bence ıns daha ıyı oluruz ama benım pek umudum yok cunku bassarının gelmesı ıcın bellı bı salonumuz olması lazım her sene salon degısıyo takım degısıyo 2 sene ust uste oynayan yabancı yok boyle basarı felan gelmezzzzzz

cemalden katkı beklemeyelim bence.. fatih'in tam anlamıyla geri dönmesiyle o sorun ortadan kalkacaktır.. girsin hüseyini yedeklesin, 2 blok yapsın yeter =)

bi transfer daha gelicek diyolar.. gelirse tufan 2 numaraya geçicek heralde tekrar.. öyle olursa savunma konusunda da baya iyi olur, gerçi şu şekilde de idare eder..

Güzel bir maç oldu en azından oynadığımız o maçlardan sonra güzel göründü diyebiliriz

Tufanın dahil olmasıyla skor olarak azda olsa rahatladık Murat hocayı dinlemedim ama eğer 3 numara gelecek demişse çıtayı yükseltebilmek adına iyi bir haber bu

valla ben dün ki tt-bjk maçını salonda izledikten sonra bizim ilk 4 şansımızın çok fazla olduğunu düşünmüyorum hatta 5.liğin bile garanti olduğu konusunda şüphem var bu oyunla çünkü pınar karşıyaka bu senede çok iyi özellikle iki amerikalısı üst düzey oyuncular...inş üst düzey bir 3 numara gelirde bizde üstümüzdeki takımlara kafa tutabiliriz

Maça iyi başladık özellikle ilk 5-7 dakika hücumda akıcı defansta iyidik. Ama sonra geçen seneki sorunlar ortaya çıktı. Teklemeye başladık. Hüseyin e yeteri kadar top indiremedik iyi top dolaştırmadık defansta Adeleke ye ribaund verdik. Daha sonra onlarda Mokongo devreye girince biz daha da kötüleşmeye başladık. Ama maç boyunca Tufan çok iyidi. Dee özellikle son devrede attığı o fast-break üçlüğü ve sürekli topları Hüseyin'e indirmesi ile takımımız geri döndü. Gaines iki kez aldığı ribaundu verdi. Owens beğendim. Şutu var. Ribaund özelliği de var. Murat hala daha beklediğimiz patlamayı yapamıyor. Cüneyt bir türlü istenilen pasları veremedi. Dee maç boyunca fazla zorlamadı ama kendini fazla zorlamıyor. Murat Murahanoğlu da dedi eğer Dee 5 vitesli bir araba ise henüz 3. vitese çıkmadı. Daha çok takımı oynatmaya çalışıyor. Sonuç olarak kazandık. Süreki olmamız lazım. Murat Hoca 10-12 gün içinde bir oyuncu alabileceklerini söyledi. Eğer aradıkları tipte bir 3 numara bulurlarsa umarım daha iyi oluruz. Murat umarım ondan beklediğimiz patlamayı yapar. Her maç ondan aynı beklenti içindeyim ama her maç umudum biraz daha azalıyor...

Bence 3 yabancıyla gayet iyi oynadık 1-2 hafta sonra daha iyi olacaktır.Ama Dee'nin sanki kasıtlı yaparmış gibi Hüseyin'e hiç top indirmemesi dikkatimi çekti genelde Tufan ile Murat'a verdi onlar Hüseyin'e indirdi belki setlerimiz böyle olacaktır Murat hoca istemiş olabilir yada bana öyle geldi bilemiyorum...

Uğur'un söylediklerine bir şey söylemek istiyorum ki takımın ilk 7 dakikadaki oyunu herkese umut ışıkları açtığı kesin zaten biz o oyunu 7 dakika değilde 20 dakika oynarsak çok rahat ulaşırız hedeflere.

Uğur YILMAZ' Alıntı:
Maça iyi başladık özellikle ilk 5-7 dakika hücumda akıcı defansta iyidik. Ama sonra geçen seneki sorunlar ortaya çıktı. Teklemeye başladık. Hüseyin e yeteri kadar top indiremedik iyi top dolaştırmadık defansta Adeleke ye ribaund verdik. Daha sonra onlarda Mokongo devreye girince biz daha da kötüleşmeye başladık. Ama maç boyunca Tufan çok iyidi. Dee özellikle son devrede attığı o fast-break üçlüğü ve sürekli topları Hüseyin'e indirmesi ile takımımız geri döndü. Gaines iki kez aldığı ribaundu verdi. Owens beğendim. Şutu var. Ribaund özelliği de var. Murat hala daha beklediğimiz patlamayı yapamıyor. Cüneyt bir türlü istenilen pasları veremedi. Dee maç boyunca fazla zorlamadı ama kendini fazla zorlamıyor. Murat Murahanoğlu da dedi eğer Dee 5 vitesli bir araba ise henüz 3. vitese çıkmadı. Daha çok takımı oynatmaya çalışıyor. Sonuç olarak kazandık. Süreki olmamız lazım. Murat Hoca 10-12 gün içinde bir oyuncu alabileceklerini söyledi. Eğer aradıkları tipte bir 3 numara bulurlarsa umarım daha iyi oluruz. Murat umarım ondan beklediğimiz patlamayı yapar. Her maç ondan aynı beklenti içindeyim ama her maç umudum biraz daha azalıyor...[/quot
:) tam tersini gördüm yani göremedim heralde...

Zevkli bir maçtı. Maç öncesinde de yazmıştım rahat galibiyet almalıyız diye. O kadar rahat olmadı. En azından benim beklediğim kadar rahat olmadı çünkü Adeleke çok kalınlaşmış. Benim hatırladığım Adaleke ile alakası kalmamış. Hem kalınlaşmış hem de güçlenmiş. Ben pota altından ezip geçeriz diye düşünmüştüm. Pavlic?in de takımdan ayrılmış olması banvit pota altını zayıflatmıştır beklentisindeydim. Adaleke?nin neyse ki nefesi yetmedi. Banvitte adam yerine konacak ümit sonkol ve Caner haricinde yerli oyuncu yok. Buna rağmen bizi bayağı zorladılar. Bunun temel nedenlerinden biri anlamadığım şekilde cüneyt ve nurat?ın yan yana oynatılmasıdır. Bu ikilinin birlikteliği savunmamızı çok zayıflatıyor. Savunmamız düşünce hücumda da konsantre olamıyoruz. Bunun yanı sıra yine anlamdığım şekilde Cemal?in oynatılmasıdır. Avery oyuna girmediğinden 2 yaabncı uzunu yan yana oynatabilme imkanı vardı. Yabancılara Hüseyin?i de eklediğimizde uzunlara 30-25-25 dakika vererek Cemal?i hiç almadan rotasyonu kurabilirdi. Kaldı ki bir savunmada Fatih?ia aldı. Demek ki Fatih?te 2-3 dakika oynayabilecek kadar düzelmiş. Tufan?ın takıma katkısı çok önemli. Takımın hem savunmasını hem de hücumunu toparlıyor. Takımımız iç dış dengesini hala oturtamadı. Bu maçta biraz iyi şut sokmaya başlayınca pota altından hücum etmeyi unuttuk. Maçın ilk yarısında pota altından daha fazla hücum etmiş olsak rakip uzunları ciddi anlamda faul ve yorgunluk problemine sokabilirdik. Bunlar zaman içinde düzelecektir. Yanılmıyorsam 22 top kaybı yaptık. Bu rakam çok fazla. Hem de maçta uzunca biz zaman çift oyun kurucu ile oynamamıza rağmen 22 top kaybı kabul edilemez ama bu top kayıpları da zaman içinde azalacaktır. Beni asist sayısı ilgilendiriyor ama henüz açıklanmadı galiba. 13-15 civarı bir asistle oynamış olmalıyız. Bu rakam takım olma yolunda olduğumuzu gösterir. Bu arada maç öncesi (yukarıda bir arkadaş da yazmış) Murat Hoca müjdeli haberi verdi. 10-12 sonra üç numara alacakmışız. Umarım Treina ayarında şutör bir oyuncu bulabiliriz.

Bu çok değerli bir galibiyet. İlk haftalarda alınacak sürpriz mağlubiyetler lig sıralamasında altlarda kalmamıza enden olabilir. Takım henüz hazır değilken bu gibi maçları kayıpsız kapatmamız çok önemli. Ayrıca üst üste alınacak mağlubiyetler alışkanlık yapar. Lige iyi başlamak da önemlidir. özellikle Tufan?ı ve diğer oyuncularımızı emeklerinden dolayı kutluyorum. Maçın sonlarında yere atlayarak top kapmaya çalışan. Mücadele eden oyuncularımız desteği hal ediyorlar.

Salona giden arkadaşlar ne hissetti bilmiyorum ama takıma salondan kaynaklı olarak yeterli destek gelmiyor izlenimi edindim. tv'ye böyle yansıdı en azından. Salon görece büyük olduğundan biraz boş kalmış izlenimi doğdu. Bir de taraftarımız maça tam konsantre olmuş havasında değillerdi. Rakip hücumları ıslıklayarak vs.. ile engellemeliydik. Pota arkalarında toplanıp, oradan baskı kurmak, hem faullerde hem de rakip hücumlara karşı daha etkili olmamızı sağlayacaktır.

3 numara gelirse iyi olur...fatih de içeri gelince bu ribaund ve sertlik problemi azalır...bizim için asıl önemli olan şey 3 numaraya gelecek adamın size olarak ezilmemesi olacaktır...böylece tufan da iki numarada iyi olur...denham brown fiziğinde hücumda brown'dan daha etkili bir adam iyi olur bizim için...taım genel olarak iyiydi.3. periyod hüseyin'e yeterince top indirseydik 4. periyodda adeleke'siz banvit'i tokatlardık

walla türkiye kupasında izleyemedim.burdaki yorumlardan feci bir takım diyodum.ama ilk defa izledim takımı beğendim ben.takım çok iyi savaşıyor bu bence iiye işaret...gaines ve owens beni şasırtacak kadar savaştılar.bu gerçekten çok iyi oldu.ayrıca dee nin kendine değil de takıma oynamasıda galatasarayın gelecek haftalarda daha iyi olacağına işaret.zaten şuan için bjk veya telekom gibi oynamamızı beklemesin.yavaş yavaş takım alışıyo.bu arada avery nin gideceği oyuna girmemesi ile kesin gibi.onun yerine yeni alınacak oyuncuda takıma çabuk ısınırsa bu sene bizim için çok iyi geçebilir.

ama takım kesinlikle iyi yolda.biraz takımın zamana ihtiyaçı var.yabancılar dahil herkesin maçta savaşması çok iyi..

ayrıca hüseyin beşoku gerçekten kutlamak lazım.ne kadar değerli bir oyuncu olduğunu gösterdi bize.helal olsun...

Düzeltme: Türkçe´de ii diye bir kelime yok.

Re:

Batuhan Varolsun' Alıntı:
Maçtan yeni geldim.

Ne olursa olsun galibiyet güzeldi.

İlk yarı bayaa bi farkı açmıştık ama kapattılar.
Evet 19 sayıya kadar açmıştık ama sonra Banvitte şutlar girmeye başlayınca indi fark 12-13lere sonra Dee'yi dinlendirmek için kenara alınca coach fark iyice kapandı.Ama kazanmamız çok iyi oldu.Çok daha iyi olucaz.

sanki Hüseyin'i cok fazla sahada tutuyoruz. Hüseyin Prokom'da ortalama 20 dakka civarinda oynuyordu. bizde heralde 30 daka oynuyor. Fatih kesinlikle ilerleyen zamanlarda rotasyona dahil olmali. en azindan bugün Adeleke'nin yaptiklarina kolay kolay izin vermez. hücumda foul aldirir serbest atis sokar bir sekilde 10 sayiya yakin katki yapabilir. Hüseyin'i ekonomik kullanmak lazim.