Galatasaray-Banvit(Galibiyet klasiği)

• Konbuyu başlatan Guest
  • Başlangıç tarihi
Bazı rakipler vardır en kötü döneminizde bile o takımla karşıştığınızda kazanıp düzlüğe çıkarsınız. Bu açıdan şimdiye kadar üstlendiği misyonunu layıkıyla yerine getiren Banvit pazar günkü maçta da görevini yerine getirecektir.

Umarım taraftar takımın hazırlık maçları ve Türkiye Kupasındaki başarımına gönül koyup salonu boş bırakmaz.

>tv'nin maçı vermemesi isabet olmuş.içinde bulunduğumuz içler acısı durumun canlı yayında milyonlara ulaşmasını engellemiş olur.insanı basketboldan soğutan bir performansı daha kaldırmaz kimsenin bünyesi.
>polyannacılık da bir yere kadar..banviti yenip hangi düzlüğe çıkacaz?murat kaya kendini bulup savuma yapmaya mı başlayacak?cemal steps yapmadan her maç çift haneli sayılar mı üretecek?owens ve gaines 3 sayılık atışlarda isabet mi bulacak?hücumda ve savunmada takım halinde modern basketboldan örnekler mi vereceğiz?coach ne büyük bir basketbol dehası olduğunu ama 2 yıldır bunu bizden gizlediğini ve artık sergilemeye karar verdiğini mi gösterecek?
>geçen yıl bjk'ın olmadığı bir sezonda,hocanın tek kanının ısınmadığı oyuncu olan fitch'le 4.lüğü yakaladık.herşey yolunda giderse bu yıl da alacağımız derece 5.lik olur.peki bu başarı mı??ancak ttnet,oyak ve mersin maçları gösterdi ki çok fırın ekmek yemeliyiz.
>sponsor,bütçe,transfer politikası gibi karanlıkta kalan sorulara birilerinin cevap vermesi ve utanç verici sonuçların sorumlularının hesap vermesi gerekir.iyi insan olmak,Glaatasaraylı olmak her işi yapabilmek anlamına gelmez.tanısanız ben de iyi insanım,çok da iyi bir Galatasaraylıyım,bu benim coach olmam için yeterli mi oluyor şimdi?bu saatten sonra coach değiştirsen ne olur?olan olmuş,daha fazla rezil olmadan bu sezonu bitirmek ve önce ülkerden sonra da onun dayatmalarından kurtulmak en isabetli karar olacak.ama bunu yapacak irade bizim klüpte var mı o tartışılır.

GÜVENİYORUZ....
takıma küs olmayan ve maça gidecek arkadaşların yanlarında bu ortamı bilmeyen arkadaşlarını götürmesi hem kitlenin büyümesi açısında hemde onların eğlenmesi açısında daha iyi olur.

geçen sene ilk haftalarda takım mersine gelmişti.10 arkadaşımı akıp trene gittik maç güzel geçti son anlarda yendik.arkadaş süper olay bu herzaman gelelim dedi :) ,tabi daha olayın farkına varamadı dışarda mersinliler bizi bekliyor taşladılar kovaladılar zor attık kendimizi otobüse valla.ama oh istanbulda böyle olaylar herkes arkadaşını teşvik etmeli.

Bu maçta, geride kalan maçlarımızı düşünmeden takımımıza destek olmamız lazım. "Bu takımdan bir şey olmaz." mantığıyla maçı izlersek, oyuncularımıza ve formamıza bir yararımız olmaz.

Pazar günü, temiz bir sayfadan yazmaya başlayacağız. Bu sayfada ne Beykoz, ne Beşiktaş, ne de Mersin Büyükşehir olacak. Önceki sayfada, sayfanın görünümü berbat olsa da, temiz sayfayı düzgün tutmak bizim elimizde.

Tamam, her şey güllük gülistanlık değil. Bunun ben de farkındayım; fakat sezon daha yeni başlıyor. Hiçbir şekilde karamsar olmamamız lazım.

Benide o korkutuyor eğer şu anda hakim olan hava gibi Banvit maçı alırsa üstüne bide fark atarsa verilen tepki çok yoğun ve kırıcı olacaktır

Henüz lig başlamadı ve takım hazır değil, yeni bir yabancı ve 4-5 hafta sonra takım rayına girmeye başlar, bu bölümü mümkün olduğunca az kayıpla atlatabilirsek iyi olur. Hemen karamsarlığa kapılmamak lazım.

3 numara dedik almadiniz, bari elinde olan 4 numara sutörü yollamasaydin. takimda sutör yok. yok iste.

Avery--sokamiyor
Dee--zaten iyi sutör degil
Cüneyt--gecen sene den devam ediyor formsuzlugu
Murat---hala ayni
Erdem---istikrarsiz
Tufan---istikrarsiz
Gaines--sut yok
owens---az sut kullaniyor
Cemal---sut yok
Hüseyin--en iyi sutörümüz

günümüz basketbolunda en önemli sey suttur. hele avrupadan. takimlar maclari üclüklerle kopariyor. gecen yil takim cok iyi sut atiyordu basta fitch, mitchell, tolga, tufan, burak sezgin, murat, mithat.. nedense Murat hoca sut atan PF ler tercih etmiyor. Gecen yil Graves vardi bu yil iki tane türevi geldi. 4 numara sutör cok mühimdir günümüz basketbolunda. ama ben Murat hoca nin günümüz basketbolunu bildiginden süpheliyim. takim resmen sut özürlüsü. dan dun potalari dövüyor. gören yok mu bunu.

Murat Özyer istifa diye bağırırsa taraftar ayıp etmiş olur ..Neden derseniz üç sene önce yanılmyorsam takım play-out maçları yapıyoduk.2 sene önce play-offa kalmak için uğraşıyorduk.Geçen seneMurat Hoca geldi takım 4. oldu yarı final oynadı ve takımı Avrupaya taşıdı.Şimdi ise takım formsuz diye adamın arkasında durmazsak eğer istifa dersek çok ayıp olacağını düşünüyorum.Siz istifa derseniz takımı desteklemek yerine kösteklemek için burda olurusunuz.Bence sabredelim ve takımımızın düzeleceğini, bu sene her takımın iyi olduğunu ama bizim daha üstün olduğumuzu takımın birbirine alışması için zamanlarının olduuğunu bu sene sadece bir kişinin eline bakmıcağımızı düşünmelisiniz.Yeni bir takımız.Size soruyorum 2 sene önce Murat Özyer yokken hangimiz şampiyon olmayı hedefliyordu.Açıkcası söyleyim ben hedeflemiyordum.Bu senede bence yarı finale kalmak ve Uleb Cup'a gitmek benim açımdan başarıdır.Bu sene bazı yanlış yerlere transferler yapılsada Galatasaraylığımızı gösterip onların arkasında durmalıyız.Saygılar

Ayhan Şahenk'e nasıl gidebiliriz sorusu sorulmuş.

Arkadaşlar , abiler ;

4.Levent'e geldiniz.Ordan Sarıyer dolmuşu yanı sıra ;

Tarabya dolmuşu,

Tarabyaüstü , Ferahevler , Sarıyer , Bahçeköy , Rumeli Kavağı , İstinye Dereiçi , Gazeteciler Sitesi otobüsleri ile de salona ulaşabilirsiniz.Salon Maslak Parkorman'ın karşısında , yokuşun aşağısındadır.

Re:

Cem YILMAZ' Alıntı:
Sonu belli olan bir maç.Bence salonda maç sonrası Murat Hoca'ya protestolar başlar.
Olası bir mağlubiyette takımı ve teknik kadroyu protesto edecek olan varsa gitmesin daha iyi. Bu takımın onların desteğine ihtiyacı yok.

o konuda arkadaslar hakli. takima destek olmak istemeyen zaten maci evden izlesin daha iyi olur. bos bir tribün de bir nevi protesto dur. su bir gercek ki, takim önce bir seyirci destegini hak etmesi lazim gecen sene oldugu gibi.

Hüsnücan kardeşim 2 yıl öncesiyle şimdiyi sakın ama sakın ha karıştırmayın.
Çünkü artık Galatasaray Cafe Crown uz.Bunu unutmayın buna göre yorum yapın.

valla maçın pazar olması iyi olmuş kısmetse sezon açılışı yapmak lazım :)

hiç seyretmediğim için merak ediyorum takımı
ayrıca bazı şeylerin düzeliceğini düsünüyorum ama bi yandan da moral bozucu haberler geliyo

neyse umarım iyi bi başlangıç olur ve nası başlarsa öyle gider diyelim..

hadi bismillah ..

Biz maç saat 14:00'a alındı ve maçımızı Ntv vericek.
Cumartesi günü saat 14:00'da ise Türk Telekom-Beşiktaş maçı Ntv ekranlarında olacak.
Aynı salonda oynanacak olan Darüşşafaka-Antalya Bşb. maçı da 16:30 da E2 kanalında olacak.

Çok üzücü bir haber Kaya Peker Beşiktaş Cola Turka'da şu anda şok içindeyim. :(
Her neyse biz kendimize bakalım.Ve şampiyonluk yolunda uzun bir maratona çıkıyoruz.Tüm aslanlara başarılar.(Ben ümütsizliğe kapılmam, iyi olacak iyi)

Galatasaraylılık ruhunu takıma da aşılamak için doldurmak zorunda olduğumuz ve geçen seneden daha çok destek vermek zorunda olduğumuz bir maç.. Geçen sene Galatasaray seyircisi basketbolun kuşkusuz bir numarası idi.. Kimse bizim kadar kalabalık ve gürültücü olamıyordu.. Ünvanımızı bırakmayalım.. Müsait olan herkes lüfen gelsin..Bağırmayanlar el çırpsın:)) Savunmada ayaklarıyla gürültü etsin falan filan:)) Sonuçta orda olalım.. Kol kola..