Galatasaray-Banvit(Galibiyet klasiği)

• Konbuyu başlatan Guest
  • Başlangıç tarihi
Dee'nin performansını merak ediyorum, Hüseyin için kaygılanıyorum. Onun dışındaki oyunculardan ortalama bir performans bekliyorum. Ayhan Şahenk'i dolduralım.

Futbol forması ile maça gelenleri eleştirmek yanlış. Futbol seyircisinin gelmesi bencede pek hoş olmuyor ama takım formamızı giymek neden kötü olsun?

Gsbasket, orjinala birşeylerle tribüne renk katacaktır. Umarım...

Gereksiz tartışmalara girmeyin.Ne yeri ne zamanı.
Bende protesto ediyorum ama neyi olduğunu bilmiyorum.Umarım NTV verir maçı gerçi gidip basket oynarm kendim o saatte ama olsun tekrarını seyrederiz.

Umarım banvit karsısında derli toplu bir oyun ortaya koyarız. Mucadele edeceklerinden kuskum yok zaten kaybettigimiz maclarda bile istekliydiler.
Banvit ve bizim guclu oldugumuz noktalar taban tabana zıt. İceride hem hucumda hem de savunmada sorunları var. Biz ise dısarıda cok zayıfız, hem skor bulamıyoruz hem de avery cuneyt murat uclusu savunmada bomba. Uyum acısından banvit daha iyi durumda oldugu icin gerek setlerde gerekse hızlı hucumda daha organizeler. Oyunun temposunu dusurup, surekli iceriyi zorlamamız gerekir. Huseyini cok yoracagız ama baska caremiz yok. Gaines ve Owens da Adeleke ve Pavice ustunluk saglayacaktır. Uzun rotasyonları cok genis degil, Ufuk ve Mutlu var yedekte. İceride oynu sertlestirirlerse bu uzun surmeyecektir cunku bunu surekli yapacak kadroları yok.
Asıl sorun yiyecegimiz sayı , dıs savunucularımızın beceriksizligi nedeniyle uzunlarımızın isi zor. Bir ara onune gelen iceriye penetre ediyordu. Bunun yanına Gaines ve Owensın iceriyi kapatamamasını eklersek durum ic acıcı degil. İceride Fatihin dısarıda Tufanın alacagı sure onemli. Neyse ki Adeleke ve Pavicin hucum gucu kısıtlı fakat bu adamları kısalara oyun hazırlamak icin kullanırlarsa , t.kupasında pek yapmadılar , isimiz zor. İceriye gomulmemizi bozmaya calısacaklardır. Ozellikle Pavicin dıs sutu varsa.. İnanc da bu konuda bizi zorlayabilir. Hesapta yokken ortaya cıkıp oyunu degistirecek potansiyele sahiptir. Umarım oyunda surekli kalırız mac ici gelip gitmelerimiz cok oluyor. Hayırlısı..
Edit : hatırlattıgın icin saol fatih inanç kupa macında sakatlanmıstı.

Arkadaşlar Ayhan Şahenk Salonu'na Gitmek İçin Kullanacağımız Güzergah ve Taşıtları Yazalım Lütfen..
Şehrin Merkez Sayılabilcek Semtlerinden Başlayabiliriz..Haydi Arkadaşlar Birbirimize Yardımcı Olalım..

Mecidiyeköy - ???
Taksim - ???
Topkapı - ???

banvit'i seyredemedim. Ama yerli kadrosu bana çok vasat geldi. Ümit'le biraz da caner kalbur üstü oyuncular. yabancı oyuncularından mokongo iyi bir oyuncu ve etkili olacaktır. onun dışında ben pavic'den biraz çekiniyorum. Hüseyin'e karşı çok hareketli kalabilir. 2,10 civarı boyu var ve hareketli bir oyuncu. Ama beklenen sıçramayı yapamayan oyunculardan. Bir de Kenny Adeleke var. Ama gaines ile boy ölçüşemez kanaatimce. Bir yabancısı daha var ama onun hakkında pek bir şey bilmiyorum. kadro olarak
baktığımda bu seneki Banvit sanki önceki seneleri aratabilir gibi. Resmi siteden baktım kadrosuna. resmi sitenin kadrosu herhalde doğrudur. Mokongo çok çok iyi bir transfer. Onun dışındaki transferleri çok vasat.

Bu şekilde baktığımda Banvit'e yenilmemiz gerekir diye düşünüyorum ancak hiç hazır değiliz. Ama her şeye rağmen savunmada biraz kıpırdanabilirsek bu maçı alırız. Haken demir'in Türkiye kupası maçlarında söylediği bir şey vardı. takımların hazırlanması için galibiyet alması gerekir diyordu. bizim için bu anlamda da önemli bir maç. üst üste alınacak mağlubiyetler kötü bir alışkanlık yaratabilir. bu endnele de mutlaka kazanmamız zorunda olduğumuz bir maç olarak bakıyorum. Seyircimize de çok büyük iş düşüyor. Takımın performansını yansıyacak bir 3 nuamra alamadık. ama performasımızı seyirci faktörü ile ortaya koyabiliriz. Takımımız şuanda desteğe çok fazla ihtiyaç duyuyor.

Beyler; cok acık yazacagım, yasınızın musait olmadıgı, bilginizin yeterli olmadıgı tribun konularında yalan yanlıs yorumlarda bulunmayın.

GSbasket.Org icinde uA kurucu uyeleri denilebilecek bircok arkadas var, bunlara ben de dahilim. Yok futbol taraftarlarıymıs da, basketbolu bilmezlermiş. Sonucta Turkiye' de birinci spor futbol ve futbolu sevip takip eden kitle cok daha fazla. Kısaca basketbolun takibi genel olarak futbola nazaran daha kısıtlı sayıda gerceklesiyor. ultrAslan icinde de basketbolu bilen insanlar var ama pek tabi ki bu kitle Turkiye' deki basketbol sporuyla ilgilenen ortalamadan daha fazla degil.

Bu baslık tribun hakkında yorum yapılacak bir baslık degil; lütfen haddinizi asan yorumlarda bulunmayın.

teyid almaya çalışırken maçın 14:00da oynanacağı haberi geldi ben de şaşırdım

biz iyisi mi 14:00 bilelim kendimizi ona göre hazırlayalım

Bu Çağrıya Kulak Verin Arkadaşlar..LÜTFEN...

Arkadaşlar Ayhan Şahenk Salonu'na Gitmek İçin Kullanacağımız Güzergah ve Taşıtları Yazalım Lütfen..
Şehrin Merkez Sayılabilcek Semtlerinden Başlayabiliriz..Haydi Arkadaşlar Birbirimize Yardımcı Olalım..

Mecidiyeköy - ???
Taksim - ???
Topkapı - ???

Re:

Tugay Aktepe' Alıntı:
Bu Çağrıya Kulak Verin Arkadaşlar..LÜTFEN...

Mecidiyeköy - ???
Taksim - ???
Topkapı - ???

Mecidiyeköy'den ve Taksim'den ;

Metroyla 4.Levent'e geçiceksin. 4.levent'ten Sarıyer ve Tarabya dolmuşları ile Tarabyaüstü , Ferahevler , Bahçeköy , Sarıyer , Gazeteciler Sitesi , İstinye Dereiçi , Rumeli Kavağı otobüslerine binebilirsin.

Topkapı'dan ;

Tuzla otobüsleri var. 4.levent'ten geçiyor. 4.levent'te ineceksin. 4.levent'ten Sarıyer ve Tarabya dolmuşları ile Tarabyaüstü , Ferahevler , Bahçeköy , Sarıyer , Gazeteciler Sitesi , İstinye Dereiçi , Rumeli Kavağı otobüslerine binebilirsin.

----

Re:

Ahmet Arif' Alıntı:
banvit'i seyredemedim. Ama yerli kadrosu bana çok vasat geldi. Ümit'le biraz da caner kalbur üstü oyuncular. yabancı oyuncularından mokongo iyi bir oyuncu ve etkili olacaktır. onun dışında ben pavic'den biraz çekiniyorum. Hüseyin'e karşı çok hareketli kalabilir. 2,10 civarı boyu var ve hareketli bir oyuncu. Ama beklenen sıçramayı yapamayan oyunculardan. Bir de Kenny Adeleke var. Ama gaines ile boy ölçüşemez kanaatimce. Bir yabancısı daha var ama onun hakkında pek bir şey bilmiyorum. kadro olarak
baktığımda bu seneki Banvit sanki önceki seneleri aratabilir gibi. Resmi siteden baktım kadrosuna. resmi sitenin kadrosu herhalde doğrudur. Mokongo çok çok iyi bir transfer. Onun dışındaki transferleri çok vasat.

Bu şekilde baktığımda Banvit'e yenilmemiz gerekir diye düşünüyorum ancak hiç hazır değiliz. Ama her şeye rağmen savunmada biraz kıpırdanabilirsek bu maçı alırız. Haken demir'in Türkiye kupası maçlarında söylediği bir şey vardı. takımların hazırlanması için galibiyet alması gerekir diyordu. bizim için bu anlamda da önemli bir maç. üst üste alınacak mağlubiyetler kötü bir alışkanlık yaratabilir. bu endnele de mutlaka kazanmamız zorunda olduğumuz bir maç olarak bakıyorum. Seyircimize de çok büyük iş düşüyor. Takımın performansını yansıyacak bir 3 nuamra alamadık. ama performasımızı seyirci faktörü ile ortaya koyabiliriz. Takımımız şuanda desteğe çok fazla ihtiyaç duyuyor.
Ahmet Abi diğer yabancılarıda cris Hill skorer bir oyuncu... banvit i bende izlemedim. Mokongo iyi bir oyuncu. Ben bu maçta Dee'nin performansını merak ediyorum... Çanakkale'den daha iyi olur umarım... Umarım lige iyi başlarız...

18 dönüş için sıkıntılı bir saatti.Çok güzel oldu 14'e alınması.Alırsa seyirci alır bu maçı,ters bir skor çıkarsa da şaşırtmaz beni.

Re: Re:

Batuhan Varolsun' Alıntı:
[quote="Tugay Aktepe":a58a6]Bu Çağrıya Kulak Verin Arkadaşlar..LÜTFEN...

Mecidiyeköy - ???
Taksim - ???
Topkapı - ???

Metroyla 4.Levent'e geçiceksin. 4.levent'ten Sarıyer ve Tarabya dolmuşları ile Tarabyaüstü , Ferahevler , Bahçeköy , Sarıyer , Gazeteciler Sitesi , İstinye Dereiçi , Rumeli Kavağı otobüslerine binebilirsin.

Topkapı'dan ;

Tuzla otobüsleri var. 4.levent'ten geçiyor. 4.levent'te ineceksin. 4.levent'ten Sarıyer ve Tarabya dolmuşları ile Tarabyaüstü , Ferahevler , Bahçeköy , Sarıyer , Gazeteciler Sitesi , İstinye Dereiçi , Rumeli Kavağı otobüslerine binebilirsin.

----[/quote:a58a6]

Buna ek olarakta Beşiktaş'tan Levent'ten 4.Levent'te dolmuşlara minibüslere otobüslere binildiğinde Park Orman'ın önünde inerseniz , zaten Park Orman'dan aşağıya inen dik bir yokuş göreceksiniz İlker İnanoğlu Külter Merkezi mi ne vardı hemen yolun başında onun yanı solda görüceksiniz Darüşşafaka Lisesi'ni soldan 2 yapı.

Re: Re:

Eren Pirli' Alıntı:
[quote="Batuhan Varolsun":fb0ce][quote="Tugay Aktepe":fb0ce]Bu Çağrıya Kulak Verin Arkadaşlar..LÜTFEN...

Mecidiyeköy - ???
Taksim - ???
Topkapı - ???

Topkapı'dan ;

----[/quote:fb0ce]

Buna ek olarakta Beşiktaş'tan Levent'ten 4.Levent'te dolmuşlara minibüslere otobüslere binildiğinde Park Orman'ın önünde inerseniz , zaten Park Orman'dan aşağıya inen dik bir yokuş göreceksiniz İlker İnanoğlu Külter Merkezi mi ne vardı hemen yolun başında onun yanı solda görüceksiniz Darüşşafaka Lisesi'ni soldan 2 yapı.[/quote:fb0ce]

Evet aynen öyle ;)

Salon zaten Parkorman'ın karşısında...Maslak Türker İnanoğlu Kültür Merkezi var...Orda...

Yokuşa gelince maça gidenleri görürsünüz zaten.

Maça gelirken zorluk çekeceğinizi sanmıyorum , o saatlerde trafikde yoktur ama eğer bayram diye otobüsler bedava olursa o zaman bilemem :) :)