Galatasaray C.C. - Alpella

bu kadro erman kunterin elinde olsa daha değişik mi olurdu?? düsünüyorum da pek fazla değişiklik olmazdı heralde sadece extra maglubiyetleri almazdık diye düsünüyorum yerimiz değişmezdi yani murat özyer genc dinamik umut veren bir hoca olduguna göre ve su an bizim basımızda olduguna göre yanılmıyorsam uzun süreli sözleşmesi var onu görevden almak cok büyük hata olur düsüncesindeyim hem de onun hedeflerini gerceklestirmişken!

fatih kök' Alıntı:
ben bir fb liyim , buraya ne ortalık karıştırmaya ne de size karşı gelmeye geldim , sadece rakip olarak sizi eleştirmeye veya kutlamak için geldim !
geçen günler fitch in röportajı vardı ntv de ! onu değerlendiricem ,
şampiyon oluruz demiş ben buna hiç katılmıyorum gs bu kadroyla şampiyon olamaz ! öncelikle fb , efes ve telekom la arasında büyük bir güç farkı var ! zaten başarının gelmesi için bu takımdan fitch in gitmesi lazım !
çok teşekkürler
başarının gelmesi için bu takımdan fitch in gitmesi lazım !

Bu Söz çok doğru bir fbli bile bunu söylüyor..Fitch gitsin gerçekten yerine daha iyi bir hem skorer hemde takıma oynayan biri gelebilir :atki :atki

burak demişsinki fitch gitsin yerine malik dixon gibi biri gelsin düsüncene saygı duyuyorum da bir de takım oyunu oynayan biri gelsin demişssin ben malik dixonun hiç takım oyunu oynadıgını düsünmüyordum ve hala da düsünmüyorum tamamen bencil oynuyordu fitch öyle değil mi öyle olabilir ama onun kadar değildi dixon basket atacagım diye atısları girememesine ragmen 4 kez bazen 5 kez zorlama atıslar yapıyordu fitch ile dixon farklı özelliklere sahip olabilri ama bence kesinlikle fitch!

Fatih arkadaşım birde yazım kurallarına dikkat edersen seviniriz.

Fitch her geçen gün gözümden düşüyor...

Eyüp abi ve Gökçe olmasa hayattan bezmiş olurdum şu saatlerde.Sağolsunlar maçın üzüntüsünü doyumsuz sohbetleriyle unutturdular.
3 dakika kala 67-59 öndelerken Tufan'ın orta sahaya yakın yerden üçlüğü,Graves'in alley-oop basket faulü,akabinde smacıyla eşitledik.Sonrası malum,amatörce bir top kaybı,verilen 3 hücum ribaundu ve basket faul,son olarak da molanın ardından 5 saniyelik son hücumda Mitchell'ın orta sahadan sallaması.
Bu maçı 8-0'ı devam ettirip alsak bile bir değeri yoktu bizim adımıza.Takım hazırlık maçı yapıyormuş gibiydi.Kimse kendini kasmadı,mücadele etmedi.Alpella'nın soktuğu üçlüklerin tamamına yakını boş şuttu.Tribündeki insanlar rakibin Alpella olmasına aldırmadan kendilerini yırttılar ama nafile.Sanki herşey bitmiş de gazozuna maç yapıyoruz...
Murat hoca anormal oyuncu seçimleri yaptı.Son haftaların kahramanı Tolga son çeyrek hariç süre alamadı.Tufan'ı 2. çeyrekte,Fitch'i son çeyrekte kenarda unuttu.Maça klasik beşle başlamayıp oyuna tutunmalarını sağladı.Kafalardaki soru işaretleri artmaya başladı kendisi hakkında.
Hele son hücumda Fitch'i oyuna almaması var ki anlamak mümkün değil.Böyle ceza mı olur hocam?Biz bu adamın egosunu bu topları atması için çekmiyor muyuz zaten?
Mitchell ve Mithat'ın savunmadaki hareketleri hiç yakışmadı onlara.Biz Barış Güney'e laf atıyorduk ama Mitchell-Mithat ikilisi onun performansını gölgede bıraktılar kendilerini yere atışlarıyla. :claps Karşında kendinden çok üstün bir oyuncu olursa bir seviye anlayış gösteririz ama karşılarındaki Strickland'dı.
Beşiktaş'ın kaybetmesine seviniyoruz ya pes.Bu oyunla Beşiktaş'ı bile eleyemeyiz kandırmayalım kendimizi.Keşke Beşiktaş 4. olsa da oyuncular ilk 2 maçı deplasmanda oynayıp yaptıkları hatayı anlasalar dedirtiyor bu ciddiyetsizlikleri.
Farkındayım çok olumsuz yazdım ama bugün maçı seyredenlerin bana hak vereceklerini tahmin ediyorum.

Maca gelemedim dolayisiyla maci yazamam. Ama birtek sey beni cok rahatsiz ediyor: Genc oyunculardan kurulu Alpella, ilk 20 macta neredeyse galibiyet alamiyor. Bu donemde basketbol kulislerinde derinden Alpella'nin dusurulmeyecegi, Ulker'in sogutulmayacagi konusuluyor. Sonra birden Alpella'ya "sihirli" degnek degiyor, takim imana gelip bicok iddiasiz takimi ve oyuncularinin parasini Ulker'in verdigi Galatasaray ve Besiktas'i yeniyor, kumede kalmayi garantiliyor! Sizce de biraz tuhaf degil mi?

İyi akşamlar arkadaşlar

Ofiste bilgisayarda sorun olduğunundan daha yeni internete girebildim ilk yaptığım işte resmi sitemizi açmak oldu merkla hemen basket maçımızın skorunu bakayım derken hiç beklemediğim bir şaşkınlık yaşadım

Maçı izleyemediğim için fazla konuşmak manasız olur diye düşünüyorum bende diğer arkadaşlar gibi ilerisini maalesef çok çok parlak göremiyorum....

hala hocamıza sonuna kadar güveniyorum 1-2 mağlubiyet sonrası hemen birilerini asıp kesmenin çokta mantıklı olacağınıda düşünmüyorum bana göre sorun tamamen oyuncularla alakalı eskilerini özlemiyor değilim gelen gideni aratır derler ya öyle gerçekten

FB li arkadaşımızada tavsiyeleri için teşekkürler ama kendi takımının sorunlarını düşünürse kendisi için daha iyi olur diye tahmin ediyorum

Herkese Tekrar iyi akşamlar

Strickland bizim Fatihe 5 basar. Caner baya madara etmis bizimkileri. tufan bile tutamamis helal olsun cocuga. Fitch de artik mümkünse gitsin nereye gidecekse. profesyonel oyuncu antremanda bile bukadar ciddiyetsiz oynamaz. adamin mimikleri acaip gicigima gitmeye basladi. bir mitchell i ayri tutuyorum. gerisi rezalet oynuyorlar. sanki bikmislar basketbol oynamaktan.

Yani simdi tek suclu Fitch mi oldu..ya allah askina yani artik cok komik olmaya basladi yorumlar..fb de bi suru fitch var takim icinde..ibrahim,mirsad,salomon gibi 3 onemli stari ayni anda oynatiyolar diger oyunculari saymiyorum bile..biz elimizdeki tek stari yollamaya calisiyoruz..EL iNSAF YANi!!!! Sen antrenor olarak elindeki kadroyu Fitch in etrafinda kuramiyosan,bunun dengesini bulamiyosan takim Fitch e mahkum hale gelmisse bunun sucu Fitch demidir yani..adamin oyun tarzi ortada!!! Sen antrenor olarak sene basinda Dixon i oyun sistemine uymadigi icin yollamadinmi? Nasil olduda yerine Fitch gibi oyun karakteri Dixon a benzeyen bi oyuncunun alinmasina goz yumdun..Bu tukurdugunu yalamak degilde nedir!!!! Bu ne perhiz ne lahana tursusu!!! takimin elinde 2 tane deger var... Biri Murat digeri Fitch ... sen bunlarin 2 sini yeterli kulanip diger oyunculardanda onlari destekliyecek verimi alcak cozumu uretemiyosan o zaman o koltukta oturmiycaksin..Bugun Fitch i yolladik diyelim bi sonraki kim olucak yollanicak!!! Bugun Fitch e yukleneneler yarin daha cok sorumluluk almaya basladi diye Murata yuklencekler,o bitcek yabanci oyuncular asilacak...Ama esas sorun hic bi zaman cozulmeyecek..O sorun cok acik ortadadir..Murat hocanin basketbol anlayisi Galatasarayimizda tutmamistir!!! bunu acik bi sekilde iddaa ediyorum...

ERMAN KUNTER konusunda yorum yapan arkadaslarin Koch lu sezonu sole bi iyice goz onunden gecirmesini tavsiye ediyorum!!!
Tkaim sezona 1 hafta kala antreman yapmaya baslamisti!! toplama bi takim yaratilmisti...kimsenin ismini cismini duymadigi vasat gozle bakilan yabanci oyuncular alinmisti..ERMAN KUNTERiN solediklerini cok iyi hatirliyorum..Sezona gec girmis olabiliriz,oyuncu kadromuz yenide olabilir,ancak biz oncelikle basketbolun gerektirdigi basit seyleri yaparaz ise basliycaz...

Ve sonuc,o takim o kadroyla o sartlar icersinde super bir sezon gecirdi..bu kadronun belki 3 te biri dgerinde bi kadro ile fb yi yendi!!! ustteki ulker ve efes'e hep kafa tuttu!!! SADECE VE SADECE BASKETBOLUN GEREKTiRDiGi BASiT SEYLERi YAPARAK!!!

Simdi birde su sezona bakin!! ve soyleyin ne yapiyo bu takim o takimla karsilastirdimi!!!!!

VE SON SAPTAMA!!!

MURAT HOCA ERMAN KUNTERiN ELiNE SU BiLE DOKEMEZ!!! DAHA COK FIRIN EKMEK YEMESi LAZIM!!!

SENE BASINDA YAPILAN EN BUYUK HATA ERMAN KUNTERiN BU TAKIMIN BASINA GECiRiLMEMESiDiR!!!!

KLUBUN ANAHTARINI ULKER'E VEREN, SENELERDiR HER SARTTA BU KLUBUN CEFASINI CEKMiS EMEKTARLARINI SIRF ULKERin ACIKTA KALAN ELEMANLARINI YERLESTiRMEK iCiN BiR TESEKKURU BiLE COK GOREREK KLUPTEN UZAKLASTIRAN KiSiLER YARATTIKLARI TABLO iLE GURUR DUYSUNLAR!!!

fatih kök' Alıntı:
ben bir fb liyim , buraya ne ortalık karıştırmaya ne de size karşı gelmeye geldim , sadece rakip olarak sizi eleştirmeye veya kutlamak için geldim !
geçen günler fitch in röportajı vardı ntv de ! onu değerlendiricem ,
şampiyon oluruz demiş ben buna hiç katılmıyorum gs bu kadroyla şampiyon olamaz ! öncelikle fb , efes ve telekom la arasında büyük bir güç farkı var ! zaten başarının gelmesi için bu takımdan fitch in gitmesi lazım !
çok teşekkürler

iyi güsel forumda görüşlerini belirtiyorsunda o zaman forum kurallarınada uy biraz senin yaşın 100 mü canım.Forum yöneticileri bize defalarca ad,soyad ve yaş konusunda uyardı galiba ama adamına göre mi muamele yapılıyor gözden kaçmışta olabilir sadece uyarmak için söylüyorum hala nick ile yazı yazanlarda var

Tunç Altanlar' Alıntı:
iyi güsel forumda görüşlerini belirtiyorsunda o zaman forum kurallarınada uy biraz senin yaşın 100 mü canım.Forum yöneticileri bize defalarca ad,soyad ve yaş konusunda uyardı galiba ama adamına göre mi muamele yapılıyor gözden kaçmışta olabilir sadece uyarmak için söylüyorum hala nick ile yazı yazanlarda var
Tamam çokta uzatmaya gerek yok. Düzeltecektir hatasını.

Yiğit Pazar' Alıntı:
burak demişsinki fitch gitsin yerine malik dixon gibi biri gelsin düsüncene saygı duyuyorum da bir de takım oyunu oynayan biri gelsin demişssin ben malik dixonun hiç takım oyunu oynadıgını düsünmüyordum ve hala da düsünmüyorum tamamen bencil oynuyordu fitch öyle değil mi öyle olabilir ama onun kadar değildi dixon basket atacagım diye atısları girememesine ragmen 4 kez bazen 5 kez zorlama atıslar yapıyordu fitch ile dixon farklı özelliklere sahip olabilri ama bence kesinlikle fitch!
Abi belki yanlış düşüncem fakat ya Malik Dixon'da beni ona karşı bağlayan ayrı bir basketbol oynayışı vardı Fitch'de göremiyorum bide Malik Dixon Galatasaray seyircisine ilgisi vardı herşeyi iyiydi evet dediğin gibi bencildi fakat Fitch takım oyunu oynuyoruz diyor bugün gördük nasıl takım oyunu olduğunu 2.si en çok üzerinde durduğum şey '' Şampiyon Olacaz '' kelimesi bu çok zor hatta imkansız birşey ama böyle oynarsak!Fitch yine sayı atsın yine sayı kralı olsun ama kendini değil takımı düşünsün, takımı ve Murat Hoca'yı her zaman sonuna kadar destekliyorum.Fitch harika oyuncu ama bazen takım=ßen kavramını unutması lazım kendini düzeltirse final oynar hatta şampiyon bile oluruz!
Birbaşka şey Fitch seneye gitme planlarını yapmış eğer böyle oynarsa Nba filan gidemez hiç sanmıyorum!!

Paranızı kaybederseniz bir şey, onurunuzu kaybederseniz çok şey, umudunuzu kaybederseniz her şeyinizi kaybetmişiniz demektir diye bir söz vardır. Bu sezona dair umudumu kaybetmeye başladım...

Arkadaşlar hepinize merhaba. Bir Beşiktaşlı olarak sitenizi beğeniyle takip ediyorum.

Bugünkü maçlar için ikimize de geçmiş olsun demekten başka yapabileceğimiz bir şey yok.

Ancak son zamanlarda Caferağada izlediğim maçlarda hakemlerin alpellayı açık bir şekilde kolladığını gördüm. Bizim yenildiğimiz maçtada biz çok kötü oynadık ama hakemler sadece gördüklerini doğru şekilde çalsalardı o maçı alırdık.

Benim bu maçta merak ettiğim konuların başında hakem geliyor. Nasıl bir maç yönetti Alpella'nın bazı faullerine göz yumdu mu ? verdiği vermediği kararlar ile oyunun gidişatını nasıl etkiledi.

Önceki mesajlarda yazılan alpella'nın ligde tutulacağı iddiası bu camiada sıkça bahsedilen birşey. Ülker grubunun FB ile olası bir anlaşmazlığında 2. ligde bir sene kaybetmek istemiyorlar ve alpellayı ligde deyim yerindeyse "stepne" olarak tutuyorlar.

Bu sene ikimiz içinde 4. veya 5. olmak farketmez çünkü iki takımında deyim yerindeyse balansı bozuk. Bu yüzden kalan maçlarda genç gardınız İsmet Hacıoğluna daha fazla şans verip onu kazanmaya bakın.

Bu fikri tamamen iyi niyetimle söylüyorum.

Ali Sercan Akkaya' Alıntı:
Sen antrenor olarak elindeki kadroyu Fitch in etrafinda kuramiyosan,bunun dengesini bulamiyosan takim Fitch e mahkum hale gelmisse bunun sucu Fitch demidir yani..adamin oyun tarzi ortada!!! Sen antrenor olarak sene basinda Dixon i oyun sistemine uymadigi icin yollamadinmi? Nasil olduda yerine Fitch gibi oyun karakteri Dixon a benzeyen bi oyuncunun alinmasina goz yumdun..

kısmen katılabilirim yorumlarınıza ama Dixon para anlaşmazlığı yüzünden gitti. Dixon ve Fitch tarzı oyuncular çevresinde bir takım olunamayacağı kannatimi sene başından beri yazıyorum Fitch'i belki de Avrupa'da bu kadar verimli kullanabilecek başka bir koç olmadığını düşünüyorum. bunu yanlış anlamayın olumlu bir anlamda kullanmıyorum. Tavizkar davranıldığı için Fitch bugüne kadar bu takımda devam etti. Birazcık sopa gösterilmiş olsa çoktan takımdan giderdi.

Takımda bir ışık yok ve bu ışık çok daha önceleri sene başında Fitch transferi ile benim gözümde sönmüştür. Ben Fitch yanlış transfger diye buralarda yırtınırken amac8ımın ne olduğunu soranlar şimdilerde benimle aynı fikirde olmaya başladılar. Ancak şu saatten sonra Fitch'i eleştirmek birşey getirmez. Bence takım olarak gelecek senenin planlarını yapmak lazım. Bir de Fitch belki play-offlarda takım için olumlu işler yapmaya başlar. Bir ara aslında sayıları yanında asist ve ribaunt katkıları ve fazla zorlamayarak iyi işler yapmıştı. 2-3 hafta iyiydi. Ama sonucta birşey değişmeyecek. beşiktaşı gececeğiz ve leneceğiz ya da geçemeyip eleneceğiz inanın benim için ikisi arasında hiçbir fark yok... Ha beşiktaşı elemişin ha elememişin.

Avrupa'da kupaya katılmak bize çok da gerek değil. önceki senelerde avrupa kupaları masraflı oluyor diye bayan takımını avrupa kupalarında çekmemişmiydik?

Bir de Alpellanın ligde tutulmaya çalışılması ile ilgili bir arkadaş ilginç birşeyler söyledi. Beşiktaş ve Galatsaray'ın oa yenilmelerinde şaibe olabilir mi gibi bir soru aklımda uyandırdı? Batug.org'da da birisi sanki Galataray yattı gibi birşey yazmıştı? maçı izlemedim. Gstv'den izerim ama böyle bir ihtimal olduğuna ben inanmıyorum.

Bir de Alpellanın ligde tutulmaya çalışılması ile ilgili bir arkadaş ilginç birşeyler söyledi. Beşiktaş ve Galatsaray'ın oa yenilmelerinde şaibe olabilir mi gibi bir soru aklımda uyandırdı? Batug.org'da da birisi sanki Galataray yattı gibi birşey yazmıştı? maçı izlemedim. Gstv'den izerim ama böyle bir ihtimal olduğuna ben inanmıyorum.
eger bu idda dogruysa. dogru oldugunu zannetmiyorum en azından galatasaray kelimesinin yanına yaklaştırmıyorum bile boyle bir dusunceyi ama. aklımada gelmiyor degil basketbol şubesi tamamen ülkerin elinde oldugunu dusunursek yonetimin hiç umrunda bile degilken. :?

açıkçası büyük bir hayal kırıklığı oldu bizim için maça hiç iyi başlayamadık ve birtürlü oyunu geri çeviremedik... Fitch ntv de şampiyon olacağız demişti, bende kendi bile inanmamıştır demiştim buda bence resmidir... yapamadılar olmadı... şanssız bir maç, ama bu büyük taraftar yine arkanızda iyi günde kötü günde... :atki

Galatasaray yatti mi yoksa Ülker grubu zorladi mi bilmiyorum ama dün biz o maci vermezdik. Tufan o cocuga 5 tane üclük attircak adam degil. düsünmek bile istemiyorum ama bu ihtimale dogruluk payi veriyorum. sonucta Ülkerin sözü geciyor bizden önce. Adamlar tabiki bütün sponsor olduklari takimlari ligde tutacak. Alpella Besiktas galibiyetini formdayken degil sürünürken aldi. son haftlarada seri galibiyetler alarak yirtti düsmesine kesin gözüyle bakilan takim.