Galatasaray C.C. - Alpella

Alpella tüm yıldaki balını kullandı..
Dış atışda tüm NOS unu bitirdi :)

Şanslıyızki hiç olmamış gibi maç oldu,bjk sayesinde
Playoff lara sıkı olmalıyız bu takıma 30 atacak güçte..Yoksa efesdir telekomdur bizi tek hamlede yutar

belki de murat özyer türkiye kupası öncesi ve play offlar baslamadan yeni taktik denemiştir 67 sayı atmak cok acayip ya 70 sayı yemek iyi hoşta 67 sayı bu sene pek de gördüğümüz rakam değil umarım murat hoca böyle bir taktik denemiştir ve bu taktigin tutmayacagını anlamıstır ben hala yenilginin etkisindeyim dünden beri bunun nedenlerini düsünüyorum aklıma gelen en mantıklı sebep bu!

yenilginin nedeni belli gibi. ülker hep midemi bulandıran bir şirkettir zaten. tez zamanda bu yeşil sermayecilerden kurtulmamız lazım.
bu seneden hiçbir keyif alamadık. saol murat hocam. eurosport 2'de bütün sezon boyunca uleb cup maçlarını çok güzel yorumladınız fakat koca bir sezondur galatasarayın başında oyunu okuyamadınız çok teşekkürler

bu yenilgide ülker'in parmağı var ise çok tiksindirici bir durum.

Bu idaalar da gerçeklik payı olabilir.Yani hakemler kötüydü ve ben bazı arkadaşları hiç bukadar hakeme sinirlenirken görmedim.

Ben bile zor tutum sinirimi.

Eğer gerçekten öyle birşey varsa ben şaşırmam. :claps

ne olursa olsun bence 2 tane yeni mezun uyduruk kolej oyuncusu ile ülker ve fenerin artıklarından kurulan bir takıma yenilmemeliydik sonuçta yukarları hedefleyen bir takımız ve eğer bu hedeflere ulaşmak istiyorsak daha karakterli oynamalıyız

Arkadaşlar ne yazdığınızın farkında mısınız? Resmen Galatasaray´ı sponsorun isteği doğrultusunda şike yaptığını iddia ediyorsunuz. Tuttuğunuz takıma hiçbir delili olmayan bir suçlamayı yapmak için pek uygun bir yer değil burası. Yazık taraftarın düştüğü şu durum...

Alpella düşme potasındayken üstüste iyi galibiyetler almıştı, bizi de yenmeleri şaşırtıcı değil. Haftaya da Oyak'a yeniliriz gibi geliyor. Onlarda altlardalar. Yenilirsek 4.lük averaja mı kalıyor?

Galatasaray'dan bu sene beklentimiz olmaması gerekir. Çogu branşta mahvolduk, Fenerbahçe'ye 4 branşta iki maçtada yenildik. Play-off ta takım hırslanırsa birşeyler yapma şansı var. O hırsıda ilk maçta görürüz.

Tekrar Merhaba

Bence GS'nın 4. lüğü kaybetmek uğruna bu maça asılmadığını düşünmek bile istemiyorum zira Galatasaray'a yakışmaz.

Ama şunu da bilmek gerekir Caferağadaki alpella tekel maçında hakemler 1. çeyrekte tekele 19 faul çaldılar evet 19 faul, bu ilk 5 in ve altıncı adamın 3 faul ulaşması gibi bir şey.

O zaman Tekelde lige havlu atmamış tam tersine onlar için önemli bir hedef maçtı.

Alpella'ya yenilmemiz , hele 67 sayı atarak yenilmemiz faciadır benim basketbol anlayışıma göre , Denham Brown ve Fitch'in bu takıma play off larda müthiş yarar sağlayacağı fikrindeyim ve biraz aceleci olduğunuzu düşünüyorum fitch konusunda doğrusu , hani ne acelesi bak işte görmüyo musun diyebilirsiniz ama bence Gerald Fitch iyi bir motivasyon ve kondisyonla beraber çok büyük işlere imza atabilir play off maçlarının kaderini değiştirebilir..

Hakemlerin..........................................
Alpella yüzdeli atmış ......................................
Bu takımın Alpellaya ne şartlar altında olursa olsun yenilmemesi lazımdı.
TAkım maçı falan satmadı sadece gerekli idmanı yapmıoplar maça yeterince hazırlanmıyorlar bunun sebebide açık seçik Murat Özyer DEĞİL maçlara geç gelen maç oynanırken bençte maçtan başka herşeyle ilgilenen bu şubede ne işe yaradığı belli olmayan lanet ülkerden gelme yardımcı koç masör kondisyoner vb... şahıslardır...

ben sorunların yazdıklarınız gibi oldugunu düşünmüyorum bence en büyük sorun konsantre eksikligiydi.iyi giden bi takım hakkında bi maglubiyette bu kadar kötü konusmamız dogru degil tabiki arada maçlar kaybedebiliriz beni üzen bu sewiyediki rakipler karşısında daha dikkatli olmamamız.ayrıca bjk ile eşleşirsek bence avantajın bizde olduguna iinanıyorum.inşallah türkiye kupasında büyük takımları da yenebilecegimizi ispatlıyabiliriz...

Merhabalar...

Bazı yorumlar ligdeki sıralamaya bakılmadan yazılıyor sanırım. Alpella'ya ligde kalması için maçın verilmesi falan komik iddialar... alpella yenilse de bu maç ligde kalması garantileşmişti. Alpella maçlarını şans eseri de olsa izleyen takip eden var mı? Alpella, Banvit'i - Mersin'i(deplasman) - daçka'yı - mutlu akü ve Beşiktaş Cola Turka(depl.)yı yenmiş takım... Alpella takımının güzel basketbol anlayışını böyle satıyor iddiaları ile kötülemek basketbol taraftarına hakarettir...

Alpella'nın genç oyuncuları ilk yarıdaki tecrübe eksikliklerini attılar ve daha iyi oynamaya başladılar.

Ancak Alpella'nın Caferağa'da maçlarını izleyen biri olarak bu maçlarda hakemleri takdir haklarını önemli ölçüde onların kullandığını gördüm.

Ayrıca Selçuk maçında geri pas olduğu çok belli olan bir pozisyonda Selçuk koçunun pozisyona gayet normal bir şekilde itiraz ettiği halde hemen teknik faul çalındığını ve benzer bir pozisyonun Beşiktaş maçında da yaşandığını belirtmek isterim.

Belki ligde kalmaları için belki de genç oyunculara güven kazandırmak için kolluyor olabilirler. Zira aynı hakemler alpelladaki bir genç oyuncunun bir faulunu es geçip maç içinde tutabilirken, başka bir maçta herhangi bir genç oyuncuya bu konuda hiç müsamaa göstermiyorlar.

Bu durumda bu oyuncu faul sorunu yüzünde kenara geliyor ve kendine güvenini kaybetmeye başlıyor. Ama Alpelladaki bir oyuncu kendine güven kazanıyor ve oynununa her gün yeni bir şeyler ekleyebilior. Bunjlar çok ufak nüanslar ama toplamda önemli fark yaratıyor.

Bunun denemesi şu şekilde olabilir İsmet Hacıoğlu ile Alpelladaki oyuncular aynı sertlikte savunma yapsalardı hangisi faul prıblemine daha erken girecekti.

Mustafa Toksöz' Alıntı:
ben sorunların yazdıklarınız gibi oldugunu düşünmüyorum bence en büyük sorun konsantre eksikligiydi.iyi giden bi takım hakkında bi maglubiyette bu kadar kötü konusmamız dogru degil tabiki arada maçlar kaybedebiliriz beni üzen bu sewiyediki rakipler karşısında daha dikkatli olmamamız.ayrıca bjk ile eşleşirsek bence avantajın bizde olduguna iinanıyorum.inşallah türkiye kupasında büyük takımları da yenebilecegimizi ispatlıyabiliriz...
Olay 1 maçlık malubiyet değil yıllardır şu takımın her maçını takip etmeye çalışanblar olarak diyoruz ki bu takımın HÜ. öncesiyle sonrası arasında ne yazık ki oyun olarak elle tutulur 1 yanı yok. Canımızı sıkan konu bu bu takım üst üste 5 maç kaybetsin konu o değil konu sahadaki mücadele basketbolun basit doğruları takım oyunu çok şey istemiyoruz ki...
Diyorsun ki konsantre eksikliği bunu da taraftar olarak biz değil en çok takımın yardımcı koçları yapmalı(basketbolun basit kuralı)

her maçını takip eden olarak bunu söylüyorsan daha büyük bir ayıp biz ne maçlar izledik 1 sayıyla saon saniyede maç kazanınca ne kadar seviniyorduk bu sitedede kazanılan bir maçtan sonra ne kadar olumlu konusuyorduk.şimdi bir maglubiyetten sora bu kadar konusabiliyoruz bu bile degişim degil midir?her açıdan degerlendirmek gerekiyor kesinlikle daha iyi savunma yapıyoruz daha iyi mücadele ediyoruz oyunu bırakmıyoruz. en önemli sorun istikrar tufan bir maç harika oynayıp diger maçta hiçbirşey yapamıyor.murat öyle daha bircok oyuncu var istikrarsız olan takım olmaktan bahsediyorsunuz 11 kişisi deişmiş bir takım bu durumdan daha ne kadar iyi olabilir...biraz yetinmeyide bilmeliyiz herşey bi anda gerçekleşmiyo.

Mustafa Toksöz' Alıntı:
her maçını takip eden olarak bunu söylüyorsan daha büyük bir ayıp biz ne maçlar izledik 1 sayıyla saon saniyede maç kazanınca ne kadar seviniyorduk bu sitedede kazanılan bir maçtan sonra ne kadar olumlu konusuyorduk.şimdi bir maglubiyetten sora bu kadar konusabiliyoruz bu bile degişim degil midir?her açıdan degerlendirmek gerekiyor kesinlikle daha iyi savunma yapıyoruz daha iyi mücadele ediyoruz oyunu bırakmıyoruz. en önemli sorun istikrar tufan bir maç harika oynayıp diger maçta hiçbirşey yapamıyor.murat öyle daha bircok oyuncu var istikrarsız olan takım olmaktan bahsediyorsunuz 11 kişisi deişmiş bir takım bu durumdan daha ne kadar iyi olabilir...biraz yetinmeyide bilmeliyiz herşey bi anda gerçekleşmiyo.
Mustafa cım sen böyle yetinmeye devam et biz artık doğru düzgün 1 organizasyon adam gibi 1 şube istiyoruz...

Alpella maçı satın aldı iddaları filan var. Bu iddaları bende çok komik buluyorum ve tabiki kesinlikle inanmıyorum bu tür iddalara fakat yinede Alpella'nın son 6-7 haftadaki müthiş performansı bana biraz düşündürücü geliyor. Sezon içinde çok kötü giden bi takım nasıl oluyorda düşme potasının tam ortasındayken birden ayağa kalkıyor ve sürekli olarak maçlarını kazanıyor? Belkide saçma bi düşünce bu fakat bu işin içinde bi iş var bana göre. Bizim maç için konuşmuyorum, son haftalardaki maçların genelinden bahsediyorum. Bana öyle geliyorki Ülker kulübü altyapısını düşürmemek adına bi Ali Cengiz oyunları çevirdi ve Alpella'nın ligde kalmasını sağladı.

ya birakin alpellanin performansini filan..nelerden bahsedilmeye baslandi gene..kimse takimin kotu oynadigini,yanlis transferler yaptigini,hangi pozisyonlarda eksikleri oldugunu,teknik staff in yaptigi hatalari konusmuyo..basladik alpellayi,ulker grubunu bilmem neyi konusmaya..konuya donun arkadaslar..takim hicbir isik vermiyo,yabancilarin fitch disinda vasat oldugunu ustune basa basa soyluyorum..bu paralar verildikten sonra avrupada daha cok tecrubesi olan,cok daha faydali oyuncular alinabilirdi..kimse bunlardan bahsetmiyo..konu abuk sabuk yerlere geliyo!!!