Galatasaray CC:70 - Casa Ted Ankara Koleji:91

bu takımdan bişey olmaz!!!!!!

bu takım son zamanlardaki yanlışlıklarına dvm ediyo ERMAN KUNTER gibi adam varken oyun stili olan ole yanlızca uzaktan sutlarla oyun kazanmayı dusunmeyen galatasaryda ve fransada yaptıkları goz onunde dururken vede dunden gelmeye razıyken sponsor baskısıyla daha ne yyapacağı belli olmayan murat ozyeri getiriyoz.Koch'dan sonra bi pivot bulamıyoz holman la mc gowan la bişey olmaz adamlaarın olmuste ağlayanı yok kotu oynarsında koru mucadele edemezsin adamlarda mucadelenin 'm'si yok.mitchell da ortalama bi oyun kurucusu galatasaraya yakışmıyo.
Son sozde murat ozyere sen malik dixon'ı takım oyunu oynamıyo diye gonderiyon da 5 hafta gecti takım oyunu oynadığımızı goren var mı??
o zaman niye gonderiyosunz adamı holman+mcgowan+mitchell verdiniz parayı verseydinz malik kalsaydı takımda bu adamların kalitesinde turk oyuncular var

Galatasaray Cafe Crown'da çıkış hesapları..

Beko Basketbol Ligi'nde kendi evinde oynadığı maçta Casa TED Ankara Kolejliler'e 91-70 yenilen Galatasaray Cafe Crown, çıkış arıyor.
Ligdeki son 2 maçını kaybeden sarı-kırmızılı takımda, antrenör Murat Özyer, maçla ilgili olarak kulübün resmi internet sitesine yaptığı açıklamada, başkent takımının çok iyi oynadığını ve yaptıkları hataları iyi değerlendirdiğini söyledi.

Aradaki sayı farkının açılmasından sonra rakibi yakalamak için çok uğraştıklarını belirten Özyer, bu sırada paniğe kapılarak yaptıkları atışların 20 top kaybıyla sonuçlandığını ifade etti.

Özellikle savunma üzerine çalışacaklarını, hücumda ise sayı yüzdesini yükseltmeleri gerektiğini vurgulayan Özyer, ''Takımın bir an önce toparlanacağını düşünüyorum. Önemli maçlarımız arka arkaya geliyor. Bu takım maç kazanmaya başlayıp, çıkışa geçecek'' diye konuştu.

Son 2 haftada kaçan sayıları ''maçın kırılma noktaları'' diye niteleyen Murat Özyer, ''Şansın yardım etmediği zamanlar oluyor. Bu da takımın moral gücünü zayıflatan bir faktör. Daha dikkatli ve enerjik oynamaktan başka çıkış yolumuz yok. Bunu da başaracak güçteyiz'' dedi.

Antrenör Murat Özyer, dünkü maçta kendilerine verdikleri destekten dolayı sarı-kırmızılı taraftarlara teşekkür etti.

sivasliaslan' Alıntı:
Antrenör Murat Özyer, dünkü maçta kendilerine verdikleri destekten dolayı sarı-kırmızılı taraftarlara teşekkür etti.

taraftar desteğini yapıyor ama takım farklı yenilgiyi engelleyemiyor.anlamadım gitti.takım salona gidiyor 2 saat boyunca bas bas bağırıyor.takımı ateşliyor ama takımdaki oyuncular sanki üstlerine su atıp bu ateşi söndürüyor.

kazandığımız tofaş maçından sonra eleştirmiştim takımı.kötü bir takımız.

yabancılar yanlış seçim.beşiktaş futbol takımının son birkaç yılda yaptığı gibi aynı mevkiye,aynı tarz adamlar transfer etmişiz.

takımın ihtiyacı olan gerçek bir guard ve iri bir 3 numara alınacağına 1,5 tan 2 kırması iki abd li ile 4 mü 5 mi olduğu belli olmayan emekli bir uzun ve yine 3 mü 4 mü belli olmayan yeteneksiz bi oyuncu.

2 hafta önce kısa ve ince bi takımız demiştim.dünkü maçı seyretmedim canım hiç maça gelmek istemedi geçen sezon hemen hemen tüm maçlara gittiğim halde karşıdan.takıma ısınamadım bi türlü.

mitchell ve mcgowan çok kötü oyuncular.bunun yanında çok kaliteli yabancılar almaya gerek yok ama basketbolda artık takımların kalın ve uzun olması çok önemli.bizdeyse bunun tam tersi.

dünya 2.si yunanistan takımı çok büyük bi yıldızı olmadan oralara nasıl geldi.basketbol zekası yüksek,kalın,kuvvetli oyuncuların deli gibi müdafaa yapması ve harika set oyunlarıyla.

bizim takımdan bi numara olmaz bu sne,bi arkadaşında dediği gibi umutlarımızı gömelim ki sonra çok fazla ümitlenmeyelim.

acil olarak 3 yeni ve doğru yabancı gelmezse geçen yılı bile ararız.

bir de allah aşkına avrupalı yada beyaz amerikalı alsınlar.hoplayan zıplayan saçma sapan 4 tane zenciyi takımda görmekten bıktım artık.

queencounty' Alıntı:
dünkü maçı seyretmedim canım hiç maça gelmek istemedi geçen sezon hemen hemen tüm maçlara gittiğim halde karşıdan.takıma ısınamadım bi türlü.

bende geçen yıl 1maç kaçırdım ahmet cömertte...dün yine evime yakın olduğu için gittim...ama açıkçası istemeye istemeye gittim...işte bu çok büyük handikap takım için...geçen seneki takım halil ünere rağmen daha sıcak geliyordu bizlere...bu gidişle maçları kazansak bile boş tribünlere oynicaz ayhan şahenkte..

böylesine farklı bi yenilgi,gerçekten şaşırtıcı...öyle anlaşılıyorki bu seneki takım kimyasında bi bozukluk var..bunun en belirgin göstergeside pota altında birebir oynayıp skor yapacak bir pivot eksikliği..fatih,hollman,burak,cemal bu özelliğe sahip değil,mcgowan ise yetersiz..içerden oynayabilecek bi uzun oyuncu bulup mcgowan la değiştirmemiz lazım

Ne yapmak istiyorlar anlamıyorum ;

1-) Dün basket maçında da yaşadım maça girmeden önce biletimi aldım 5 lira verdim bilet 3 lira olduğundan adam 2 tane 1 ytl demir para verdi doğal olarak . adama bunları verme kolluk kuveti alıyor diyorum başka param yok diyor..kolluk kuvvetine anlatıyorum derdimi ben anlamam diyo (anlama kabiliyetleri varmı daha çözemedim). lanet olsun deyip veriyorum parayı giriyorum içeriye, her insanın ihtiyacı olduğu gibi susuyorum ve büfeye gidiyorum ne ararsan var büfede kutu kolalar,pet şişe sular ve bunları alırken verilen paranın üstü olan bozuk paralar ... İnsanın sahaya birşey atma hissi yokken içinde , öyle bir hava yaratıyorlar . sanki ulaşılamaz bir şeye ulaşmış gibi yada silahsız bir savaşda silah bulmuş gibi hissettiriyorlar insana..yada benim psikolojimi bozdular

2-) Stada girerken içeri alınmayan bayrak sopaları,sopalı pankartlar okadar çok münakaşasını yaptık ki kapıdan girerken,sayısını bile hatırlamıyorum..Tribünü nekadar güzel gösterir bayrakların dalgalanması yada sopalı pankartların çizimleri,yazıları... tribündeki insanlar emek verirler uyumazlar son paralarını verirler belkide,emeğin sonunda ya yaptıklarını bir suç işlermiş gibi içeri zar zor sokarlar yada yaptıklarını kolluk kuvvetlerine emanet edip müsabaka sonucu evde bir hatıra olarak saklarlar...Bu organizasyonların istanbul tribünlerinde kolluk kuvvetleri müdahelesi olmadan yapılabilmesi için de muhakkak maçın olimpiyat stadında olması gerekiyor,onlara göre mantıklı açıklamaları şudur:"o uzaklıktan ne atsan at sahaya gitmesi mümkün değil" . bizler sporcu ve hakem karmasından oluşan bir topluluk görünce illaki bişey atıcaz sanki sahaya ... vurulan damgaya bakarmısınız..

Spor müsabakalarında dünyada adımız duyulsun diyemi ... bizim kontrolümüzdeki müsabakalarda olay çıkmaz diye iddaya tutuşuptamı taraftarı öldürüyorlar anlayamıyorum.Oysaki ne müsabakalar var takımların sergilediği performansı ile değil taraftarının coşkusu ile yapmış olduğu tribün şovları ile adı ön plana çıkmış , cebinden bozuk parası,bayrağından sopası alınmadan...

Ben bu olanlara bir anlam veremiyorum,tek suçumuz sevmek mi ?

Hem maçı izleyemediğim,hem de biraz da beklemek istediğimden Fitch'in bencilliği,takım olma yada diğer oyuncularımızın bireysel performansları ghakkında bir şey yazmayacağım.
Beni sevindiren nokta maçta seyircimizin ilgisinin olması oldu.Umaım böyle devam eder.Ayrıca Yunan taraftarların kullandığı oley tezahüratını kullanırsak harika olur.Özellikle takım havaya girmişken hep birlikte coşkuyla söylenirse müthiş bir atmosfer oluşur.Basketbol seyirciliği konusunda Yunanlardan öğrenecek çok şey var.Tüm takımlarıyla deplasmanda oynamak çok zor.

_PaSHa_' Alıntı:
Ne yapmak istiyorlar anlamıyorum ;

1-) Dün basket maçında da yaşadım maça girmeden önce biletimi aldım 5 lira verdim bilet 3 lira olduğundan adam 2 tane 1 ytl demir para verdi doğal olarak . adama bunları verme kolluk kuveti alıyor diyorum başka param yok diyor..kolluk kuvvetine anlatıyorum derdimi ben anlamam diyo (anlama kabiliyetleri varmı daha çözemedim). lanet olsun deyip veriyorum parayı giriyorum içeriye, her insanın ihtiyacı olduğu gibi susuyorum ve büfeye gidiyorum ne ararsan var büfede kutu kolalar,pet şişe sular ve bunları alırken verilen paranın üstü olan bozuk paralar ... İnsanın sahaya birşey atma hissi yokken içinde , öyle bir hava yaratıyorlar . sanki ulaşılamaz bir şeye ulaşmış gibi yada silahsız bir savaşda silah bulmuş gibi hissettiriyorlar insana..yada benim psikolojimi bozdular

2-) Stada girerken içeri alınmayan bayrak sopaları,sopalı pankartlar okadar çok münakaşasını yaptık ki kapıdan girerken,sayısını bile hatırlamıyorum..Tribünü nekadar güzel gösterir bayrakların dalgalanması yada sopalı pankartların çizimleri,yazıları... tribündeki insanlar emek verirler uyumazlar son paralarını verirler belkide,emeğin sonunda ya yaptıklarını bir suç işlermiş gibi içeri zar zor sokarlar yada yaptıklarını kolluk kuvvetlerine emanet edip müsabaka sonucu evde bir hatıra olarak saklarlar...Bu organizasyonların istanbul tribünlerinde kolluk kuvvetleri müdahelesi olmadan yapılabilmesi için de muhakkak maçın olimpiyat stadında olması gerekiyor,onlara göre mantıklı açıklamaları şudur:"o uzaklıktan ne atsan at sahaya gitmesi mümkün değil" . bizler sporcu ve hakem karmasından oluşan bir topluluk görünce illaki bişey atıcaz sanki sahaya ... vurulan damgaya bakarmısınız..

Spor müsabakalarında dünyada adımız duyulsun diyemi ... bizim kontrolümüzdeki müsabakalarda olay çıkmaz diye iddaya tutuşuptamı taraftarı öldürüyorlar anlayamıyorum.Oysaki ne müsabakalar var takımların sergilediği performansı ile değil taraftarının coşkusu ile yapmış olduğu tribün şovları ile adı ön plana çıkmış , cebinden bozuk parası,bayrağından sopası alınmadan...

Ben bu olanlara bir anlam veremiyorum,tek suçumuz sevmek mi ?

Bu yazıya kesinlikle imzamı atarım. Polis ve diğer vatandaşlar tarafından taraftarlar "terörist" muamelesi görüyor.

Kardeşim ben maçlara girerken bozuk paraları avucuma alıyorum öyle giriyorum polis ararken oraya bakmıyor çünkü. Veya ayakkabının içine koy.

Sopa olayı da ayrı bi güzellik. Özellikle geçen seneki fb maçında polisin 100 küsür bayrağın sopasını alıp götürmesini hala unutamıyorum. Elimde katlanmış bir bayrak kalakalmıştım kapalı'da.

Bu ülkede polis kesinlikle ne yaptığını bilmiyor. İyi yönetilmiyor. Bu kafayla devam ederlerse çok kişinin ahını ve nefretini kazanırlar.

sarpemre, yunan taraftarından öğrenecek çok şeyimiz var demişsin ama adamların salonları en az 4-5 bin kişilik, sopalı pankart ve dev bayraklara hatta meşaleye bile (az miktarda olmak koşuluyla) izin veriliyor. Ayrıca kombine sistemi ile taraftar grupları belli tribünlerde konuşlanıp organize bir şekilde bağırabiliyor. Tabii burda yönetimin de payı oluyor genelde, belli tribünler taraftar gruplarına ayrılıyor. Buna en güzel örnek Panathinakos. OAKA tam 10.000 kişilik ve genelde %75'i kombine olarak satılıyor. Gate 13 mesela pota arkası ve kapalı diye tabir edebileceğimiz iki tane tribünde konuşlanıyor. Böylece inanılmaz bir görüntü ortaya çıkıyor.

Demek istediğim, bu işler biraz da mantalite, yatırım ve yürek işi. Kendi salonumuz olsa, kombine sistemini oturtabilsek, takıma yatırım yapılsa, Avrupa'da oynasak ve en önemlisi yönetim takıma ve taraftara sahip çıksa, belki herhangi bir Yunan takımından çok daha iyi şeyler başarabiliriz.

gercekten cok yazık yabancı konusunda hata yaptıgımız acıkca ortada özellikle holman mcgowen dan hiç verim alamıyoruz murat tam bir hayal kırıklıgı mitchel da bekledigiz gibi takıma katkı yapamıyor gercekten yazık

düzelecegiz arkadaslar ya bn cok olumsuz bakmıyorum olanlara daha cok olumsuz bakmak sitemiyorum cok zorlu bir fisktüre giriyoruz en az zararla kapatmalıyız kadromuz bence iyi ama verim alamadık daha murat kaya mitchell ilerdeki haftalarda daha iyi olacak mc gowan özellikle holman bnm için inanılmaz derecede hayalkırıklıgı olusturdu ben de ama düzelecegiz düzelmek zorundayız

bu arada brain boddicker iyi oynuymuş konya selcukta birilerine istatistikleri iyi son macta 26 sayı atmış duyurulur:)biz eski oyuncumuza alcağımıza gittik mc gowan aldık almanyadan :(

Walla izlediğim maçtan hiçbişey annamadım. OYUNCULARIMIZ NEDEN ORADA OLDUKLARINI BİLE BİLMİYORLARDI:(
Geçen haftada bizim guard mitchell çok kötüydü ve bu maçtada yaptığı tüm içeri girişlerinde kaçtı turnikeler... (raKİPİN GUARDI MALUM )
Takım halinde mücadele yok , hücumda set yok . kolejin müdafasında
pota altına top indiremsken hatta attığımız sutlarda adamlar okadar güzel baks ettiler ki 1 tane ekstra hücum sansı tanımadılar hadı bunu geçtim , üstünede dalga geçer gibi bizim pota altımızda güle oynaya basketler buldular .
Bayrak sopaları maçtan önce tribüne sokulmuş hatta bayraklar sallanıodu sonrasını bilmiyorum .
Bozuk paraları AYAKKABINIZIN İÇİNE koymanızı biz sölemeyelim arkadaşlar anlayana ...
Tribün iyi bagırdı amma amçla ilgili değil . Yani taraftar olarak maça 1 azdaha odaklansak Bu salak hakemler bukadar dallama düdk çalamazlardı.
Maçtan sonra takımı tribüne çağırmak 21 sayının üstüne sarmaş dolaş olmak bravo ama...
Haftaya Akatlar a akmak lazım ama nasıl gidileceği şuan muamma bekleyelim görelim (inleyen nağmelerRr)

maçı izlemedim ama açıkçası kafa kafaya giden bir maç bekliyordum bu kadar fark olacağını tahmin etmezdim, istatistiklere bakınca anladım zaten mevzuyu fıtch 3/12 2 sayı 2/5 3 sayı ıle oynamış diğer oyunculardan da katkı gelmeyince mevzu ortada oluyor,

şimdi dixon dixon diyen arkadaşlara saygılarımı iletiyorum görüşlerine saygı duyuyorum sonuna kadar , ama fitch in dixondan eksiği yok fazlası var kariyer açısından gitti dixon geldi fitch değişen ne hiçbirşey gene takım oyunu yok gene bireye dayalı oyun var , bu yüzden murat özyer mi erman kunter mi derseniz erman hoca yı seçerim demiştim fransa liginde cholet takımını iyi takip edelim bakın erman hoca neler yapacak orada

valla bu kadar hezimete tek tesellim beşitaşın berabere kalısıydı en azından tek kötü biz deiliz o güzel işte bu gece allahtan cok güzel uyuyabildim bu kadar kotu bı gunden sonra

İzlemediğim maç üzerine yorum yapamayacağım. Ama çok şaşırmadım. yenileceğimizi tahmin ediyordum. Açıkcası 20 sayılık bir fark beklemiyordum. koleji iki kere canlı izledim. İyi takım. Çok iyi yabancıları var. Türk oyuncuları da iyi olsa çok çok iyi bir takım olabilir.

Galatasaray'a ilişkin genel bir kaç şey söylemek istiyorum. Türkiye Kupası maçlarında seyrettiğmiz arzulu bir takım vardı. Mücadeleci bir takım vardı. O takımın geri geleceğini biliyorum. Ama geri gelişini biraz hızlandırsak fena olmaz. Galatasaray seyircisi kadar sabırlı bir seyirci her halde yoktur. Üner'e sabrettiğimiz kadar değil ama ilk yarı bitene kadar sabretmek gerekecek.

Fitch muhteşem bir basketbolcu ama bence takıma yararı kadar zararı da var. Murat Hoca'nın onu takıma faydalı bir tarza zorlamasını da bence beklemeyin. adamın yapısı buna ters. Bırakacaksınız o kendi takılacak. Cibonada Fitch'e takım oyunu oyna dediler. Baktılar olmuyor. gonderdiler. bu arada euroleaugue takımları onu istedi o bizi tercih etti gibi düşüncelere de fazla itibar etmemek lazım.

Fitch'i GS'da ilk seyrettiğimden beri korkularımı dile getiriyorum ve korkularım gerçekleşmesi beni üzüyor. Fitch'in oyun tarzı takıma sirayet ediyor. Daha bencil daha az yardımlaşan bir takım görünümü kazandık. Daha da kötüsü takım içinde sanki bir huzursuzluk varmış gibi bir görüntü ortaya çıkıyor.

bu sorunlar nasıl çözülür bilemem. o koçun vazifesi. Ama benim seyrettiğim kadarıyla McGowan'ın Buraktan pek bir fazlası yok. Sırtı dönük oynayabilecek bir uzun 4-5 alınsa fena olmaz. Holman düzelecek ama zamana ihtiyacı var. Kafkaf'taki günlerine dönmüş bir Holman bize büyük güç katacaktır. Fitch'e biraz daha sabredip ona göre karar vermek lazım.

Kolej'in yabancıları ile bizim Türkleri birleştirebilsek ortaya bomba gibi bir takım çıkardı.

yoo korkmustum sadece uyuyamıcam dıe ama korktugum basıma gelmedı

yoo korkmustum sadece uyuyamıcam dıe ama korktugum basıma gelmedı ya bi de bu düşüşün sebeplerini araştırsak diyorum öncekı hafta fıtch yoktu ama bu hafta vardı peki sorun ne