Galatasaray CC:70 - Casa Ted Ankara Koleji:91

Bu iş takıma bırakılırsa olmayacak;sanırım sayıları taraftarın atması gerekiyor. :atki

Şu an eleştirmeyi tehlikeli gördüğüm için coachumuz hakkında bir temennide bulunmak istiyorum.Umarım takımdaki disiplini bir an önce kuracak ve sistemli bir oyuna geçecektir.

Eve yeni geldim...Öncelikle bugün salona gelen ve maçın sonuna kadar 1sn bile susmayan tüm rentaşlara teşekkür etmek istiyorum.çok istedik taraftar olarak ama olmadı işte...

Şimdi yeni kurulan bi takımı acımasızca yerden yere vurmak istemiyorum ancak yol yakınken bazı şeylerin söylenmesi ve bazı yanlışlardan dönülmesi lazım...taraftar olarak bu bilince varırsak yönetimde bazı şeyleri daha kolay anlar..yenilsende yensende yanındayız diyoruz ama bu kadar yatırım çöpe atılmamamlı bence..

takımda bi kere inanılmaz bir bireysellik var.topu alan bidaha vermiyor ve bunların başınıda fitch çekiyor.tamam ii oyuncusun ama bu kadar bireysel oynamaya hele hele bazı pozisyonlarda 5kişinin arasına dalmaya hiç hakkın yok.sonra dier yabancılar.hiçbirinde bi ışık göremedim.türk oyuncularımız daha ii bence...sonuç olarak takımda kötü oyuncuların yanında bir de kimya eksikliği var.bence mitchell ile hollmanın hemen yollanıp acilen 2 tane çok ii olmasada takım oyununa katkı yapabilecek yabancı alınmalı.gözlemlerim budur.

geçen yıl sırf MALİKİ izlemek için bile hasta hasta kalkıp salona giderdim.murat özyerede sormak lazım.maliki yolladın takım oyuncusu deil die.şimdi fitchi alıosun.adam top vermiyo başkalarına.bu ne yaman çelişkidir hocam.

çok karamsarım takımla ilgili.saygılar.

ya bide şöyle birşey var.carrusca gibi adamlara milyon dolarlar vereceğimize basketbol takımına 2-3 tane adam gibi yabancı oyuncu alsaydık daha yararlı olurdu bence.hiç olmazsa o zaman şampiyonluk iddaamız olurdu.

manu' Alıntı:
Eve yeni geldim...Öncelikle bugün salona gelen ve maçın sonuna kadar 1sn bile susmayan tüm rentaşlara teşekkür etmek istiyorum.çok istedik taraftar olarak ama olmadı işte...

Şimdi yeni kurulan bi takımı acımasızca yerden yere vurmak istemiyorum ancak yol yakınken bazı şeylerin söylenmesi ve bazı yanlışlardan dönülmesi lazım...taraftar olarak bu bilince varırsak yönetimde bazı şeyleri daha kolay anlar..yenilsende yensende yanındayız diyoruz ama bu kadar yatırım çöpe atılmamamlı bence..

takımda bi kere inanılmaz bir bireysellik var.topu alan bidaha vermiyor ve bunların başınıda fitch çekiyor.tamam ii oyuncusun ama bu kadar bireysel oynamaya hele hele bazı pozisyonlarda 5kişinin arasına dalmaya hiç hakkın yok.sonra dier yabancılar.hiçbirinde bi ışık göremedim.türk oyuncularımız daha ii bence...sonuç olarak takımda kötü oyuncuların yanında bir de kimya eksikliği var.bence mitchell ile hollmanın hemen yollanıp acilen 2 tane çok ii olmasada takım oyununa katkı yapabilecek yabancı alınmalı.gözlemlerim budur.

geçen yıl sırf MALİKİ izlemek için bile hasta hasta kalkıp salona giderdim.murat özyerede sormak lazım.maliki yolladın takım oyuncusu deil die.şimdi fitchi alıosun.adam top vermiyo başkalarına.bu ne yaman çelişkidir hocam.

çok karamsarım takımla ilgili.saygılar.

her satırına imzamı atarım..

Ara sıra olur böyle şeyler, çok önemli değil. Ama bu takımın yanlış kurulduğu gerçeğini değiştirmiyor. Düşündüğümüz kadar güçlü değiliz geçen senelerden iyi olmakla beraber. Birçok mevkide logjam olmuş durumda, gereksiz oyuncular var sırf rotasyonu uzun tutmak adına, ve aynı zamanda da gerekli bazı oyuncular yok... Açık konuşmak lazım, şampiyonluk topiği açıldığında da yavaş demiştim o yüzden; bu takım 4-5-6-7 sıralar için Beşiktaş-Banvit-Karşıyaka ile çekişir, öyle ilk 3, şampiyonluk falan biraz yavaş... Rotasyon gereksiz derecede uzun , ve de bazı gerekli işleri yapabilecek hiç adam yok.

Geçen haftaki T.Telekom yenilgisini rakibimizin bizden çok daha güçlü olmasına ve sayı makinemiz Fitch´in oynamamasına bağlıyordum. Ancak bir diğer Ankara takımıyla yaptığımız maç gösteriyor ki sorun Fitch´in oynaması veya oynamaması değil. Sorun kendi içimizde. Basketboldan çok anlamadığım için sorunun kaynağını ve çözüm yolları ile ilgili yorumları salonların tozunu yutmuş, maçlarımızı canlı olarak takip edebilen arkadaşlardan bekliyorum.

Biz bir oyuncuyu bulutların tepesine çıkarmayı da yerin yerin dibine sokmasını da biliyoruz. Geçen hafta Mitchel´in kellesini isteyen zihniyet bu hafta da Fitch´in kellesini alma hazırlığında. Kim bu Fitch robot mu? O da insan sonuçta iyi oynadığı gün de olacak kötü oynadığı gün de. Her yenilgi sonrası kötü oynayan oyuncuyu gönderirsek play-offa kadar tahminimce sıfırdan takım kurmamız gerekir.

Murat Hoca´nın takımın başına getirildiği açıklandığında sponsorun isteklerine boyun eğdiğimiz için rahatsız olmuştum. Yoksa Murat Özyer´in nasıl bir hoca olduğunu bilmiyordum, hala da bilmiyorum. Duyduğum Murat Özyer´in Galatasaray´ı çalıştırıp kariyer yapmak istemesi sonra da Avrupa´da takım çalıştırmak hedefiydi. Anlaşıp sonra yüzüstü bıraktığımız Erman Kunter ise şu anda Fransa liginde göreve sezon başladıktan sonra gelmesine rağmen takımındaki yükselen performansıyla konuşuluyor. Geçen sezon kafaya Halil Üner´e takmıştı şimdi de Murat Özyer diye düşünülmesin. Yorumlardan anladığım geçen sezon Halil Üner´in takımıyla ilgili yaptığımız eleştiriler bu sezon Murat Özyer önderliğinde devam ediyor. Ama hata Murat Özyer´de değil stajını Galatasaray´da tamamlamasını kabullenen yönetimde.

Çetin Altan belki basketbola ilgi duymuyor ama onunla özdeşleşmiş sözü geliyor aklıma şu andaki durumumuzla ilgili. "Enseyi karartmayalım..."

taner84' Alıntı:
ya bide şöyle birşey var.carrusca gibi adamlara milyon dolarlar vereceğimize basketbol takımına 2-3 tane adam gibi yabancı oyuncu alsaydık daha yararlı olurdu bence.hiç olmazsa o zaman şampiyonluk iddaamız olurdu.
Yeri değil kusura bakmayın ama ; basın kanma abi ! Adnan Sezgin ve Özhan Canaydın'ı biraz dinleseydin bunun yalan olduğunu neredeyse bedavaya geldiğini bilmen lazımdı.

onuryavuz' Alıntı:
Biz bir oyuncuyu bulutların tepesine çıkarmayı da yerin yerin dibine sokmasını da biliyoruz. Geçen hafta Mitchel´in kellesini isteyen zihniyet bu hafta da Fitch´in kellesini alma hazırlığında. Kim bu Fitch robot mu? O da insan sonuçta iyi oynadığı gün de olacak kötü oynadığı gün de. Her yenilgi sonrası kötü oynayan oyuncuyu gönderirsek play-offa kadar tahminimce sıfırdan takım kurmamız gerekir..."[/b]

renktaş sorun ii yada kötü oynamak deil...çok aşırı zorluyor pozisyonları..gerçekten bunu bugünkü kötü oyunu üzerine demiyorum...34 sayı attığı tofaş maçındada bunu söyledim 30 sayı attığı mersin maçındada...burda söylemedim ama maliki yolladılar die tartıştığım arkadaslarımdan maçı izlerken yağan fitch in malik out msjlarına attığım cvplar aynen bu şekildeydi...çok ii oyuncu ama bu kadar zorlamaması lazım die... gerçekten takımdaki diğer oyuncuların çok morali bozuluyor bence bu duruma ama fazla belli etmemeye çalışıyorlar...sonuç olarak ciddi bir şekilde uyarılması gerekiyor...

Bence şu andaki görüntümüz geçen seneki Halil Üner ve Malikli durumdan daha kötü gidi duruyor. Umarım en kısa sürede düzeliriz,bu takımdan beklentilerimiz kesinlikle bu basketbolun çok çok üstünde. Sadece sabretmek diyorum ne olursa olsun. 3 sene Halil Ünere sabrettigimize göre...

Önder' Alıntı:
Bence şu andaki görüntümüz geçen seneki Halil Üner ve Malikli durumdan daha kötü gidi duruyor. Umarım en kısa sürede düzeliriz,bu takımdan beklentilerimiz kesinlikle bu basketbolun çok çok üstünde. Sadece sabretmek diyorum ne olursa olsun. 3 sene Halil Ünere sabrettigimize göre...

çok güzel laf ettin :eek:key 3yıl halil ünere sabrretmiş bi taraftarız biz...ama işte o sabrın sonu selamettir lafı var ya....bide beklentiler bu kadar yükselince ister istemez üzülüyor insan

Vasatın altında bir basketbol sergiledik ne yazıkki.Takım oyunundan vaz geçtim bireysel beceriden de uzaktı basketçilerimiz ne yazıkki.Maçtan geriye aklımda hala mırıldandığım "seninleyiz , herdeyiz seninle cehenneme gidebiliriz" tezahüratı birde Kaptanın üçlükleri kaldı.

Birde birşey soracağım :
Ben "gsbasket" pankartını göremedim salonda başına bişey mi geldi acaba? :roll:

arsameia' Alıntı:
Öncelikle gecen yıl TED'in play-off daki bütün maclarını izledim. Bu yıl ki kadronun gecen yıldan tek farkı gelen yabancılar. Yani öyle yeni , oturmamıs bir takım degiller. Bu yıl sezonun ilk macında Dacka ile oynadıkları macta Green'i ilk kez izledim ve bu oyuncuyu TBL de öyle cok rahat tutabilecek bi oyuncu olmadıgını o gün de söyledim.

Maalesef Galatasaray'ı izleyecek cok fırsatım olmadı ancak forumdan takip ettigim kadarıyla herkesin fikri cok iyi takım olduk, yabancılar süper, bu yıl hedef ilk 4 (hatta sampiyon GS).. Gecen hafta Telekom macını izledikten sonra da bu mudur dedim, bu mu yani süper Galatasaray.. Tamam Telekom cok iyi takım ama Murat Özyer gibi bi coachun yenilgi karsısında eli kolu baglı macı izlemesi de bi ilginc geldi, adam hic bir formül bulamadı resmen oyunu cözecek..

Sonuc olarak Galatasaray'ın kadro, coach ya da maddi yönden bi sıkıntısı yok belki ama TED'in de yok. Galatasaray kötümüydü bugün bilmiyorum ama benim bildigim TED iyi takım..

Dediklerinize büyük oranda katılıyorum... TED süper bi takım değil belki ama gerçekten takım gibi takım...top sürekli dolanıyor pivotları ii guardları ii ve ayriyeten berent çok ii...biz ise tamamen fitchin insafına bağlı hücum ediyoruz...ve acı gerçek ne pivotlarımız ne de guardlarımız bu ligi kaldırıcak düzeyde deil...hollman bitmiş mitchell ise tam bir fiyasko..

Bu mağlubiyet benim için hayal kırıklığı oldu. 20 sayı civarı bir farkla kazanmayı umuyordum ama tam tersi oldu. Öyle ya da böyle Casa TED Kolejliler de oldukça iyi bir takım. Playoff'a kalabilecek kapasitede bir takım.

Kafamdakileri sırayla dökmek gerekirse..

- Geri koşma bakımından çok çok zayıf kaldık. Adamların uzunu Davis 3-4 kez fast breaklerde girmeyen topu tamamladı; düşünün artık...

- Kronik hastalığımız haline gelen dış şutlardan medet umma problemimiz baş gösterdi. Maçın başında ısrarla içeri top iniyordu ama rakip öne geçince nedense bir panik başladı ve süre ilerledikçe içeriye inen top sayısı azaldı. Top çevirme oranımız da aynı şekilde düştü.

- Murat Kaya ve Cemal Nalga'nın neden rotasyon dışında tutulduğunu anlayamadım. Özellikle Murat Kaya hem Tufan'ın hem de Fitch'in zorlandığı dakikalarda alternatif skorer olarak yer alabilirdi. Sakatlar mı acaba diyeceğim ama Murat son dakikalarda oyuna girdi. Cemal ?

- Darren Mitchell iyi şut soktu ama oyun kurma bakımından sınıfta kaldı. Takımı derleyip toparlayacak bir oyun kurucuya ihtiyacımız vardı, Mithat Demirel bu rolü daha iyi üstlendi. Oyun kurucu savunmasında da çok sıkıntı yaşadık.

- Takım yeni kurulduğu için böyle maçlar çıkarmamız doğal karşılanabilir ama maalesef TED Kolejliler bizden çok daha fazla mücadele etti, çok da önemli bir taraftar desteği olmasına rağmen.

- Fitch'le kısa adam eşleştiği zaman neden dışarıdan oynamaya devam ediyor ? Uzunlara yardım geldiğinde neden dışarı top dönmüyor ?

- Glen Mc Gowan çok kötü oynadı. Hollman'ın uzun süre kenarda oturmasının nedenini anlayamadım.

- Casa TED Kolejliler'e tebrikler. Oldukça dişli bir takım oluşturmuşlar. Green çok acayip bir adam, her takıma karşı etkili olacaktır. Davis ise durdurabilir, ama biz durduramadık.

- Son olarak; taraftar muhteşemdi.

bu arada belirtmeden geçmeyelim oley oleyli tezahürat süperdi...

tam önümüzde orta yaşlı bir abi uzun uğraşlar sonunda öğretti bizlere ve sonra tüm tribüne yayıldı..(bir ara ona birileri edip diye seslendi çok merak ettim ultrAslan forumundaki blade2 yani edip abimi die ama sonra gözden kayboldu soramadım) bu beste umarım samiyende de söylenir...ama o abinin bestelerini yazmış olduğu defteri kayboldu ya o kargaşada çok üzüldüm gerçekten inşallah emekleri boşa gitmemiştir...

Asagıdaki yazı ve yorum aynı zamanda GSbasket.Org Ana Sayfa' daki Maç Yazısıdır.

Farklı kaybedilen Türk Telekom karşılaşması sonrasında yenilmezlik unvanını yitiren Galatasaray Erkek Basketbol Takımı; farklı yenilgiyi unutturup yeniden moral kazanmak amacıyla çıktığı Ted Kolejliler maçında da salondan farklı mağlubiyetle ayrıldı.
İstanbul Ahmet Cömert Spor Salonu' nda oynanan ve sakatlığında olumlu gelişmeler yaşanan Gerald FITCH' in de forma giydiği karşılaşmada hücum/savunma olarak hiçbir varlık gösteremeyen Galatasaray Erkek Basketbol Takımı sadece bir ara tek sayı farkla öne geçebildiği karşılaşmadan boynu bükük ayrıldı.

Kağıt üzerinde favori görünülen bir karşılaşmadan yirmi sayılık farkla mağlup ayrılmak; Galatasaray Erkek Basketbol Takımı için tehlike sinyallerinin çalmaya başladığının göstergesi olarak yorumlanıyor. Teknik heyet ile bazı oyuncuların arasında yaşanan gerginlik, takımın kimyasını da bozmuş görünüyor. Özellikle çok önemli bir transfer olarak görünen Murat KAYA' ya teknik heyet tarafından takınılan tavır, takım içinde huzursuzluk yaratıp negatif etki yapıyor.

Geçen yıllarda çokça eleştirilen uzun mesafe şutlara endeksli hücum sistemi, bu sezon da takımda tek hücum alternatifi olarak görülüyor. Bununla beraber Galatasaray Erkek Basketbol Takımı' nın takım olarak % 43 gibi iyi sayılan bir uzun mesafe şut yüzdesi tutturduğu bir maçta yirmi sayı fark yemesi, bu hücum sisteminin doğru olmadığının da bir göstergesi. İyi hücum edemeyen bir takım savunmada da hırsını kaybetmeye mahkumdur. Savunmadaki aksaklıklar da farkın bu denli açılmasına ortam hazırlıyor.

İstanbul' daki kötü hava şartlarına rağmen gönül verdikleri takımı yalnız bırakmayan ve maçın başından sonuna kadar desteğini eksik etmeyen Galatasaray taraftarları ise günün yıldızı oldu. Taraftarların destek ve şov amaçlı olarak günlerce emek verip hazırladıkları sopalı pankart ve bayrakların ise olmazsa olmazları olan sopalarının emniyet güçleri tarafından salona sokulmaması günün bir başka olumsuzluğu oldu.

Taraftarların bu tarz sıkıntılarını iletebilecekleri (ve sıkıntıyı çözmesini bekledikleri) bir şube menajerinin ve yöneticisinin de mevcut olmaması Galatasaray Basketbol Şubesi' nin geçen sezondan çok da farklı bir kulvarda ilerlemediğinin göstergesi.

bu maçı çıplak gözle izlemedim ama görünen o ki telekom maçının şokunu tam olarak atlatamamışlar.bence sorun fitch'te mitchell'da falan değil mcgowan'dan kaynaklanıyor onun yerine şutör bir 4 numara olsaydı(koch,boddicker,michael wright tarzı)kesinlikle galatasaray telekomuda ,ted i de yenerdi.4 numara bir takım için çok önemli bir pozisyon özellikle de tblde.galatasaray bunun eksikliğini fazlasıyla hissediyor.takım fitch'e bağlı.içeri top inmiyor.holman verimli değil karşıyaka'da izlemesem bu adamı çok mu aramışlar diye düşünücem.murat kaya neden süre alamıyor?murat özyer geçen sene ülker'de ki oyuncularla bile takım havasını yakalamıştı ki bunu yakalamak mirsad,ibrahim,ömer onan,haislip gibi oyuncuların hepsini kapsayan bir takımda zordur.keza ergin ataman bunu başaramamış ve istifa etmişti.şimdi mirsadla,iboyla bu havayı yakalayan bir koç,tufanla,burakla,muratla,mithatla nasıl oluyor da yakalayamıyor?amerikada eğitim almış bir koçun ncaa'de final-four oynamış bir oyuncuyu(mitchell)her ne kadar avrupa'da ilk sezonu olsa da nasıl takıma monte edemiyor?ben mitchell'ın çok iyi bir oyuncu olduğunu düşünüyorum ve bu düşüncem değişmeyecek.ancak bana göre uyum sağlayamadı.murat özyer holman ülkere alındığı zaman ülkerde yardımcı antrenördü yani sakatlandığı zamanda ülkerdeydi.bu oyuncu ağır bir sakatlık geçirdi kolay kolay eski gücüne dönemez.murat özyer bunun bilincindeydi hatta holman'ı deneyerek aldı ama holman sakatlığı tam olarak üstünden atamamış.holman bana göre ancak ligin 2.devresine hazır olarak girebilir.
sene başında murat özyer'in felsefesi iyi savunmaydı ama ted'den yenen 91 sayı bence mağlubiyetten daha önemli.takım içerisinde bence ciddi olaylar dönüyor olabilir.bana göre fitch'ten dolayı mutsuz olan oyuncularımız var.beşiktaş'ta 3 sene önce el amin-ayuso ikilisi biri bir gün diğeri bir gün maç alıyordu el aminin boyuda 1.78di yani mitchell'dan 2 cm kısaydı ben bunu şimdi mitchell-fitch ikilisinden bekliyorum çünkü takım olarak hücumda sayı üretme sıkıntısı çekiyoruz.organize hücum kuramıyoruz ya dışarıdan şut ya da fitch içeri drive ları
ile sayı bulmaya çalışıyoruz bu hücum sistemi ve bu savunma ile işimiz gerçekten çok zor, değil 4.lük,play-off a bile kalamayız