Galatasaray-Darüşşafaka 77-82

galibiyet serilerimizin devam etmesi dileğiyle..
maçı rahat alırız diye düşünüyorum
ama böyle düşünülen maçlar genelde zor geçer umarım oyuncular bizim gibi düşünmezler :)

Darüşşafakayı bi kere fener maçında izlemiştim cidden iyi takım.Genç bi takım hızlı basketbol oynuyolardı diye hatırlıyorum.Yabancılarıda baya iyiydi.

Ama biz favoriyiz :)

Daçka dengesiz takım. Bu hafta mersin'e yenilmişler. Yine kazanmamız gereken bir maç. Amerikalılarına dikkat etmek lazım. Gibbs midir nedir baya etkili bir eleman.

BÖYLE maçları almak zorundayız...
bu hafta iyi bir org yapmalıyız...
herkes bi kaç arkadaşını maça getirmeye çalışsa mükemmel olur ..
bu maçıda taraftar sayesinde alacağımızı düşünüyorum...

Ayrıntılar...

Beyler daçka gerçekten türk basketbolunda belkide en iyi ve en sürekli takımlardan birisi....Özellikle 2 amerikalı(gibbs and gilbert)gerçekten müthiş skoer ler....bu maçta çok zorlanacağız...bu maç bu haftak tuborg maçı gibi olmayacak...özellikle gen ç takım ve dış atış ları muazzam derecede iyi...eğer maça whısby malik ve hüseyin iyi başlarsa maçı ilk yarıda alırız
ama tam tersi olursa bir kaza yaşamamız içten bile değil...
Beyler maçın tuborg formunda salı günü saat 14:00'da olduğunu duydum ..eğer doğruysa maçta olamıcam..(okul nedeniyle...)Ama bazı arkadaşlarımızın dediği gibi kimse tek gelmesin...yanında arkadaşını getirsin..Ayrıca Tribün liderlerinebir önerim var...saolndaki bazı gruplar(ultrAslan-tayfa gibi)bu gruplar herpsi beraber anlaşıp aynı yerde toplansınlar hep orgütlen me iyi olur hemde rakibin fazla taraftarıolmaması nedeniyle alışık olunmadık baskılar yapabiliriz....Ayrıca daçka hücuma çıktığında reklam panolarında aziz yıldırım var mış gibi vurmanızı dilek ve temmeni ederim...kısacası daçka 3 haftadır yeniliyor 4.geliyor....oyy

Re: Ayrıntılar...

alan_savunması_dixon' Alıntı:
..Ayrıca Tribün liderlerinebir önerim var...saolndaki bazı gruplar(ultrAslan-tayfa gibi)bu gruplar herpsi beraber anlaşıp aynı yerde toplansınlar hep orgütlen me iyi olur hemde rakibin fazla taraftarıolmaması nedeniyle alışık olunmadık baskılar yapabiliriz....Ayrıca daçka hücuma çıktığında reklam panolarında aziz yıldırım var mış gibi vurmanızı dilek ve temmeni ederim...kısacası daçka 3 haftadır yeniliyor 4.geliyor....oyy

kardeşm ultrAslan ztn tayfa oluo gs tribünlerinde 1tane grup vardır oda ultrAslandır tayfada uA dır ultrAslanda takımını bazen 70.000kişi bazen 5kişi ama her yerde destekler

darrusafaka macı cok zor bir mac. bu sefer rakip ciddi. büyük takımlara kafa tutuyolar.kazanıyolarda. aslında hem takım hemde yabancı oyuncular ciddi.
kelvin gibbs,dexter lyons,clerance gilbert gibi yabancıları var. gilbert cok iyi
üclükcü. lyons da öyle. desean a gene cok iş düsecek. gibbs cok cabuk faul problemine giren oyuncu. bu bir avantaj olabilir.birde gibbs ummadık
anlarda kritik üclük atıyo.bunada önlem almak gerekir. üstelik cehver de var.
sanırım gecen yıl smac yarısmasında 1. secildi. onada önlem almak lazım.
bizdede malik,burak,semso,randy gibi oyuncularda bos sutlarla bas basa kalırlarsa maca etki ederler. pota altı da cok önemli.whisby nin etkili olması
gerekiyor.daha birde hüseyin var. o da son haftaların formda ismi. iyi kullanırsak galibiyet kacınılmaz olur. birde onlar zaman zaman kaytarıyolar.
biz o zamanı iyi kullanmak lazım. savunmalarıda pek iyi değil. bazen adam paylasmada sıkıntı cekiyorlar.boş alan bırakıyorlar.üclükcülerimiz bunlardan
yararlanması lazım. bizde gilbert e karsı uyumıyalım . cok kolay dıs sut sokar
malik gene gilbert ı durdurabilir. randy oyuna girince gilbrt oyundan düsmeye
baslar diye düsünüyorum. insallah bu macıda kazanıcaz.

daçkanın oyuncularının iyiliğine kötülüğüne bakmamalıyız biz çıkıp kendi oyunumuzu oynarsak bu ligde efes ve ülkerden başka rakibimizin olmadığını anlarız efes ülker dışında her takımın kesin 1 iyi skoreri var o skoreri HADLEY yapışır bırakmaz hucümda DİXON ın eli tutarsa maç 20 sayı farkla biter ama önce takımımza güvenmeliyiz :atki

uAtahan' Alıntı:
..Ayrıca Tribün liderlerinebir önerim var...saolndaki bazı gruplar(ultrAslan-tayfa gibi)bu gruplar herpsi beraber anlaşıp aynı yerde toplansınlar hep orgütlen me iyi olur hemde rakibin fazla taraftarıolmaması nedeniyle alışık olunmadık baskılar yapabiliriz....Ayrıca daçka hücuma çıktığında reklam panolarında aziz yıldırım var mış gibi vurmanızı dilek ve temmeni ederim...kısacası daçka 3 haftadır yeniliyor 4.geliyor....oyy

kardeşm ultrAslan ztn tayfa oluo gs tribünlerinde 1tane grup vardır oda ultrAslandır tayfada uA dır ultrAslanda takımını bazen 70.000kişi bazen 5kişi ama her yerde destekler
Bak kardeşim bunları bana anlatmanın alemi yok...bunları artık malüm takımda bilio..bu grupların hepsi ultrAslan adını almıştır ama ultrAslandan sonra Kendileri 1 isimm koymuştur...ultrAslan-...... <- bu grupların bir amigoları var muhtemelen bu grupların amigoları birleip ahmat cömerte gelen az taraftar birleşse daha büyük atmosfer oluştururuz dedik..ama sen 70.000 binden bahsediyosun...bu olay zaten ahmet cömertte gerçekleşeceği için bende bir önerge sürdüm ama sen hala bu yazıyı 1 kez okuyarak bana cevap veriyosun....1 daha oku!!!!!! :D

CanuAltay' Alıntı:
maç ahmet cömertte mi ?

ayhan şahenk diye biliyorum ben...
Maç ahmet cömertte ...2 hafta üstüste bizm salonda oynıyaağız ama büyük ihtimal büyük kolej + fenerbahçe deplasmanda olabilir....

Henüz maç saati ile ilgili resmi bi açıklama yok ama maç Salı günü Ahmet Cömertte oynanacak.Bence bu sene diğer takımlara göre en büyük avantajımız çok fazla sayıda oyuncu kullanabiliyo olmamız.Daçka'nın kadrosuna baktım da Cevher,Gilbert,Lyons,Gibbs,Mehmet Kahyaoğlu,Soner,Umut Görür ve Oktay oynayan oyuncuları.Daçka felsefe olarak iyi savunma artı fast break üzerine kurulumuş bi takım.Öncelikle geriye iyi koşmamız gerekiyo.Ülker maçlarını izledim.Cevher ve Gibbs üçlük tehtidi baya yüksek olan uzunlar.Oktay denen genç çocukta bana göre Dixon'a maçın belirli periyotlarında pres uygulayacaktır.Ama ben bu maçta Tuborg maçındaki performansı gösterirsek zor geçmeye aday bu maçı kolaya çevirebileceğimizi düşünüyorum ama bu maç asla bana göre Tuborg maçı gibi olamaz.o yönden havaya girmeyelim çünkü bu bize pahalıya mal olabilir.Kalan 4 maçımızın 4 ünü de kazanırsak büyük ihtimalle 6.sırada ilk yarıyı bitiririz ama ilk beşle aramızda en fazla 2 galibiyet olur.Bu da ilk üç için çok büyük bi aşama olur.Bu maç sıralama açısında da çok önemli bi maç.Ben hafta içi fnerbahçenin Beşiktaş'a mağlup olacağını düşünüyorum.Bu da bizi eğer kazanırsak Fenerbahçe'nin bi galibiyet fazlasıyla üstüne çıkacağımızı gösterir.Ayrıca Tekel de büyük ihtimal yenilir Ülker'e bizde böylece 6.sıraya yapışmış oluruz.

Darüşşafaka maçı en son 27 Aralık Salı günü saat 14.00 de Ahmet Cömert' de görünüyordu ama saati akşama alınabilir muhtemelen.

bu macı almamamız puan sıralamasında asagıdaki bölgeden kopup yukarı tırmanmamız için çok önemli.fb 'de beşiktasla oynuyor.buyuk ihtimal yenilirler.biz de yenersek,puan farkıyla hem feneri geceriz hemde 6.lığa otururuz.

uAtahan' Alıntı:
[quote="alan_savunması_dixon":03167]..Ayrıca Tribün liderlerinebir önerim var...saolndaki bazı gruplar(ultrAslan-tayfa gibi)bu gruplar herpsi beraber anlaşıp aynı yerde toplansınlar hep orgütlen me iyi olur hemde rakibin fazla taraftarıolmaması nedeniyle alışık olunmadık baskılar yapabiliriz....Ayrıca daçka hücuma çıktığında reklam panolarında aziz yıldırım var mış gibi vurmanızı dilek ve temmeni ederim...kısacası daçka 3 haftadır yeniliyor 4.geliyor....oyy

Bak kardeşim bunları bana anlatmanın alemi yok...bunları artık malüm takımda bilio..bu grupların hepsi ultrAslan adını almıştır ama ultrAslandan sonra Kendileri 1 isimm koymuştur...ultrAslan-...... <- bu grupların bir amigoları var muhtemelen bu grupların amigoları birleip ahmat cömerte gelen az taraftar birleşse daha büyük atmosfer oluştururuz dedik..ama sen 70.000 binden bahsediyosun...bu olay zaten ahmet cömertte gerçekleşeceği için bende bir önerge sürdüm ama sen hala bu yazıyı 1 kez okuyarak bana cevap veriyosun....1 daha oku!!!!!! :D[/quote:03167]
yazıdını okudum 2kes 8) ztn bana anlatmana gerek yok ultrAslan.... gruplarını ;) o bahsettiin uA_(uni-karsı-BH-sultans vb.) grupların hepsi tek bi yerden yönetilio ztn hepsi iletişim halinde yoksa adı uA olamazdı 70.000 dediimde uA takımını asla yanlız bırakmaz ahmet cömertede gelir geldide ama 5kişi ama 5.000 kişi anladn sn bi kez daha oku bnce ;)